Jump to content
BulForum.com

Най-доброто място за живеене в Пловдив


Recommended Posts

Извинявам се за объркаването но реалните снимките и тези от 3D модела са на различни комплекси. Пъврия е на север от Пловдив, а втория е в Марково. На този етап не е ясно кой от двата е повече назаднал. Напълно съм съгласен с теб, че това не е место за малки деца. Няма детски градини и т.н. Площадка от 500кв представлява 5 катерушки, които не вярвам да поемемат натоварването на комплекса, ако предположим че 70% от семействата имат по едно дете.

Към текущия момент, най-напредналия проект от затворен тип с "що-годе нормален мащаб" е онзи до Английската, но той няма никакви спортни съоръжения като изключим някакъв мижав фитнес. Тъй като липсва директната връзка към гребната, единствения вариант да спортуваш след като се прибереш от работа е необходимо да използваш автомобила си за предвижване.

 

Наясно ми е какво е състоянието на жилищните комплексите назапад. До момента не съм видял подобен от затворен тип тъй като навсякъде инфраструктурата е на ниво и няма необходимост от подобни изкуствени стени.

Този модел на строителство, който навлиза плахо в България е много широко разпространен из по-развитите центрове на Южна Америка и Южна Азия. Даже си говорих с приятели, които са живели в подобни комплекси и като цяло са доволни. Но за разлика от нашите, при тях имат единствено подземни гаражи, големи търговски центрове в самия комплекс и широк диапазон от спортни съоръжения като плувни басейни и т.н.

 

Вероятно е същият тип галфон като този проектирал баня 1.50х1.50 у нас. Ръцете му да изсъхнат!!!

Тук говорех за оригиналния дизайн на самите постройки. Като влезнеш в къщите нещо ми се губеше функционалността на пространствата. Във всяка от тях имаше по минимум 4 тоалетни. Извинявай малко - това хотел ли ще става... :)

Ти ругаеш за това че било на къра - че е така, така е, ама преди да започне този добре маркиран път си нямаш идея през какви ями и боклуци се минава.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Ти ругаеш за това че било на къра - че е така, така е, ама преди да започне този добре маркиран път си нямаш идея през какви ями и боклуци се минава.

 

Това е другия момент. Ако правиш квартал където очакваш да продаваш подобни къщи следва да има приличен вид а не 1 такава хубава къща да изглежда като черешка сложена отгоре едно кравешко лайно. Как да отида да живея в подобна къща и какъв кеф би ми било като погледна през прозореца да виждам подобни мизерии - това ако някой от умниците започнали проекта може да ми обясни ще се радвам... ама съм сигурен че обяснението е "ми ако щеш,то след 5 години ще струва нам си колко пъти повече"... ама аз след 5 години не знам нито къде ще съм нито жив ли ще съм и въобще такива истории за светлото бъдеще да ги разправят на пенсионерите че са свикнали цял живот да го чакат светлото бъдеще

 

 

 

Този модел на строителство, който навлиза плахо в България е много широко разпространен из по-развитите центрове на Южна Америка и Южна Азия. Даже си говорих с приятели, които са живели в подобни комплекси и като цяло са доволни. Но за разлика от нашите, при тях имат единствено подземни гаражи, големи търговски центрове в самия комплекс и широк диапазон от спортни съоръжения като плувни басейни и т.н.

 

Понеже имам приятели живеещи в подобни комплекси в Щатите ще ти кажа че такова нещо е напълно неприложимо в България. Представи си само как обясняваш на човек, купуващ си къща в подобен комплекс, че всеки месец той е длъжен да плаща за поддръжката на градинките между къщите, пътната настилка и спортните съоръжения в квартала. Моментално ще се почне "ама аз не го ползвам това защо да плащам" и прочее. Защото за да живеят в такъв квартал моите приятели плащат суми съизмерими с наема на малък апартамент другаде. А те не са под наем, просто това са разходи свързани със квартала и неговата поддръжка. Включва се и градинар който да ти поддържа ливадата и цветята пред къщата... Дори да има желаещи да се направи подобно нещо ще са единици и силно ме съмнява да се намерят достатъчно такива в Пловдив за да стане възможно изграждането на такъв комплекс/квартал.

Link to comment
Share on other sites

И получават поддръжка, а и спрямо доходите им едва ли е убийствено.

 

Все пак нека се ограничим в темата - става въпрос за Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...