Jump to content
BulForum.com

Метал срещу Чалга


HuK

Кой от двата стила предпочитате?  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Така.Виждам че всичко е наред в тази тема както и се очаква.Супер сте продалжавайте :tongue .Едва ли има човек на земята които слуша повече стилово различна музика от мен, но тфа няма никакво значение.Познавам много луди метали и много луди чалгари.Кефа им се на всички.Рулират просто.

 

П.С.: Забравих да кажа личното си мнение...Та от цялата музика на света метала е тая, дето не мога да я слушам повече от 2 такта.Чалгата понякога е адски тъпа, но парти без чалга не е парти, това го знаят всички яки купонджий :wub: Кучките се кефат яко на чалгата,праскат гюбеци и всичко е секс и забава,а на метала освен да си клатиш главата като тъпак друго не можеш да праиш.Бе общо взето DJ пускай чалагариииииитееееееееееее

 

П.С.2: Като слушам метал имам чувството че тоя дето го праи има нещо доста твърдо и голямо в анала и се затруднява да говори и не може да искара поне някакви нормално свурзани звуци.Искарва някаква огромна депресия все едно цял живот е живял в кенеф.Луда работа, не искам да сам на негово място.Сигурен сам че им идва акъла и размислят и съжаляват за това, но...последиците остават за тях.

 

П.С.3:Не е вярно че тези които слушат метал миришат.Тия дето не миришат са по-малко от тия дето миришат, но те въприемат метала по-различно.Немиришештите ги успокоява и им действа добре, а на останалите направо ги надрусва и ги кара да полудяват и да ебат майката на сичко и да се вманиячават.

 

П.С.4:А виж чалгарите пак си падат малко или селяни или цигани, но тфа пак не пречи да са готини.Е интелигентността им не е върховна, но все пак е по фреш тип от едит метал фен които по цял ден слуша рева от болката в анала на някакав депресиран олигофрен.

 

Блягодаря Ви!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

nai-smeshnoto e 4e se karate za gluposti ;) Mnoo e smeshno otstrani da vi gleda 4ovek. :) 4estno kazano da sravnqvate 4alga i metal e se edno da sravnqvate bql i cvetnokoj 4ovek, rasisti takiva. Koi kvot si mu e kef tfa sha slusha...i da ne kazvam 4e pak to4no teq dvata stila sa bahti bugnati i gi slusham samo ei taka za raznoobrazie

Link to comment
Share on other sites

**************************************

napravo si e grehota da vleze6 v nqkoe hubavo zavedenie i da 4ue6 'ZVU4NITE I PRIQTNI ZA UHOTO RITMI'.a za metala nqma da izkazvam mnenie za6toto sum golqm privurjenik. no vse pak da se znae SLAYER, METALLICA, DEATH,SUFFER H,DIMMU BORGIR, PLOVDIVSKITE GRUPI I NAI-VE4E ACID DUST I SPOT NOISE sa mnogo golemi :punk . **********************

Link to comment
Share on other sites

emi kvo se e promenilo 6te ni obqsni6li za men tq vinagi e bila boza maina i ne me e kefela prehoda ot doko doko kam ti me laje6 nai-dobre mi spored men nqma takav prehod tq 4algata si e edna i sa6ta

От твойте думи си правя извода че не харесваш чалгата като стил. Следователно не слушаш чалга. Би ли ми обяснил как тогава се изказваш като човек запознат доста добре с този стил. Чак правиш оценки на преход в един стил от който не се интересуваш.

Link to comment
Share on other sites

Tva ne e spor we, offtopica e pove4e ot kazanoto po samata tema!

A i spor nqma-Kade drugade se znae..... a METALLa e svetovna muzika!!!

A i v METALLa ima i baladi s mnogo hubavi tekstove, neimoverno miliqrd pati po-dobri ot "pesnite" na .......

Metall will live Forever!!! :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

От твойте думи си правя извода че не харесваш чалгата като стил. Следователно не слушаш чалга. Би ли ми обяснил как тогава се изказваш като човек запознат доста добре с този стил. Чак правиш оценки на преход в един стил от който не се интересуваш.

kolko i da ne sam zapoznat az si imam mnenie i ti ne ili koito i da ZAPOZNAT 4algar ne moje da mi go promeni

Link to comment
Share on other sites

Над 180 мнения, под 140 гласували. Какво е това? Това анкета ли е или седянка? :) Призовавам ви - стига толкова! Ясно е, че метал феновете ще викат "Само метал" и ще плюят чалгаджиите и обратно. Така че няма смисъл да се пише "Тези са по-добри от тези". Нека всеки гласува, пък накрая ще видим кой е по-по-най.

Link to comment
Share on other sites

ve4e vidqhme!

4algarite nqmat nikakvi dovodi razli4ni ot:metalite mirishat,derat si garlata(koeto e adski smeshno zashtoto tva sa 20% ot grupite)i vse takiva.

Te ne sa naqsno vaob6te za kakvo stava vapros pod naimenovanieto "metal"

Tova 4e ima tolkova melody bandi i izpalniteli tqh ne gi e*e te si mislqt 4e vsi4ki sa oligofreni miri6e6ti na obor i si derat garlata kato parvobitni maimuni i t.n.

Za tqh vsi4ko e pod edin znamenatel.Tva 4e ima kupondjii koito za 6outo sa udarili edin giubek za da stane veselo e znak 4e pove4eto metali slu6at i 4alga ama ne si kazvat.Dami i gospoda tova e napravo sme6no!

Prosto psihikata i na4ina na jivot dori i samoto bitie sa razli4ni za tezi 2 tipa hora.Dori nie "metalistite" haresvame po-drugi knigi ,filmi i ne6ta ot jivota.Na6eto svetouse6tane e po-razli4no.Razberete go tova ne6to.Dvata stila nqmat ni6to ob6to te sa tolkova dale4e edin ot drug 4e nqmat nikakvo mqsto za sravnenie.Ednata muzika e svetovna.Hora ot vsi4ki nacii i kontinenti pravqt i slu6at tazi muzika.Drugoto ne6to napodobqva6to muzika se slu6a samo na balkanite,kadeto vlastva mizeriq,ciganiq,prestapnost i mnogo praznoglavie.Za 4algadjiite-ako 4algata be6e ne6to ka4estveno zapadnite hieni (producenti i razni tam predpriema4i,ta dori i DJ) 6tqha da puskat 4alga v tehnite klubove.Pomislete malko nad dumite mi ima malko istina nali?

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината, доводите на металите против чалгата са -

1.слушат я селяни

2.тъпи мазни селяни

3.абе селяни бе!

 

Това също не са много смислени доводи. Не мисля, че трябва да се търсят такива, всеки си слуша каквото му харесва. Аз в момента си слушам Ил Ниньо и ми е гот! :punk

Link to comment
Share on other sites

dovedite izob6to ne sa tova

dovodite sa 4e v 4algata nqma smisal ne vodi do ni6to hubavo nikoq namq da q slu6a sled 10god. vsmisal nqma da pomni sinq pra6ka aa drug dovod v 4algata se pee za lubov a samite pevici ne znaqt kvo e tva jivotno 6toto samo gi e.at za da stanat pevici i prosto pokraq tapata darjava i muzikata ni e tapa to si varvqt za raka dvete ne6ta

Link to comment
Share on other sites

Чалга винаги е имало и ще има. Само дето навремето се рзапространяваше на енти презапис. Даже помня - Хисарския поп :) Интерсено само какво имаме да делим с тези които харесват чалга, че така се обиждаме. Айде всеки да си слага слушалките и мир. :love

Link to comment
Share on other sites

v 4algata se pee za lubov a samite pevici ne znaqt kvo e tva jivotno

Абе уж си казах, че няма повече да пиша в този топик, ама не съм съгласен с теб. В повечето песни на метал групи се пее за смърт, за жестоки убийства и причее. Искаш да ми кажеш, че Хетфийлд е убиец?

За смисъл на текстовете няма да говорим, всеки човек си вади сам за себе си смисъл.

Не искам да си мислите, че съм на страната на чалгата - метал съм! Ама това не ми пречи да гледам трезво на нещата и да не взимам страна. Е, дадох глас за метал де :)

Link to comment
Share on other sites

za hubafi neshta

ne samo hubavi. v tqh se pee za smisleni i naistina cenni neshta v jivota.edna metal balada vinagi moje da te nakara da se zamislish dokato 4algata ne!to kak li da te nakara kato cqlata pesen e max 15 reda(ot koito 6 se vartqt non-stop)

Link to comment
Share on other sites

Мдаааа, доста приказки се казаха. Да кажа и аз, щом е тъй.

Въпроса е твърде общ - като се замисля, може ли някой да даде кратка и точна дефиниция (без пристрастие!) на понятията "Метал" и "Чалга"? Аз поне не мога. Толкова са много нюансите, свят да ти се завие. Можем да си ги делим по метроритмика, използвани инструменти, вокали, тематика на текстове, визия на изпълнителя, ако щете саунд и сценично поведение и т.н... Всичките тези неща, гледани като цяло могат да характеризират приблизително групата или изпълнителя и да го отнесат към едно или друго направление в музикалния бизнес (именно бизнес, умишлено го употребих). От това обаче не зависи дали ни харесва или не. Лошо няма нещо да не ти допада. То със сигурност допада на друг. Е, трябва ли заради това да не харесваме въпросния "друг" човек? Че чак да го намразим? Според мен - не. Та да се върна малко назад. Преди може би 6 месеца гост на Слави беше Горан Брегович. Направиха му изненадка с едно негово парче "Едерлезе", ама с аранжимент на бенда. Оказа се, че парчето не било дори циганско, ами някаква албанска народна песен. Егаси! На мене, дъртия заклет рокаджия :punk ми настръхна козината (!!!) от кеф като запя Софи Маринова, подпряна със синтито на Маестрото. ПЕЕ цигането, няма грешка, евала. Като тръгнаха след това и едни яки китарки, густо! После си записах специално повторението и пак така ми подейства. Какво, значи съм станал чалга-фен? Нищо подобно. И си дадох сметка, че е по-добре да се търси зрънцето, което ни сближава, отколкото да изтъкваме различията между нас (респективно вкусовете). Специално за мене тънката нишка е в музиката и нейното професионално представяне. Не се заслушвам много в текстовете на поп-фолк

парчетата, и без това в доста от тях не намирам особен смисъл, но определено има мелодии, дето ми допадат.

Но стига за моите предпочитания.

Изобщо, мисля, че не е необходимо да се плюем и разделяме по каквито и да било признаци. Нека има толерантност, останалото ще си дойде на мястото. :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Нека има толерантност, останалото ще си дойде на мястото.  :beerchug

Алкеми, дай да ти стисна ръката! По-добро , смислено и вярно изказване дори и аз не бих могъл да направя! Евала! B)

Link to comment
Share on other sites

абе, да му еба майката, вие, защо я алушате тая музика, пак питам? закеф или за да се обучавате на "ценни неща"? никой не ми даде отрговор на въпроса одеве. а си продължавате да говорите, че метъла "учел". нормално ли е на един клип на песен мадами да си режат вените, вокалистите да плючт кръв или да бият чекии на носа си? не мисля. но все едно, това на какво може да ви научи? вижте не знам дали преди казах, но ще го кажа пак - аз нямам нищо против метълите, даже имам приятели такива, но просто вие сте си наумили, че няма по-хубава музика от метъла и държите само на него. аз харесвам музиката и не се ограничавам само с чалгата, а на метълите (булшинството) това им е проблема.

айде и аз като Zerghathul ще се опитам да не давам повече коментари, освен ако не ме предизвикате.

 

а и анкетата не е реална, защото всички знаем, че булшинството от членовете на форума са метъли.

Link to comment
Share on other sites

абе, да му еба майката, вие, защо я алушате тая музика, пак питам? закеф или за да се обучавате на "ценни неща"? никой не ми даде отрговор на въпроса одеве. а си продължавате да говорите, че метъла "учел". нормално ли е на един клип на песен мадами да си режат вените, вокалистите да плючт кръв или да бият чекии на носа си? не мисля. но все едно, това на какво може да ви научи? вижте не знам дали преди казах, но ще го кажа пак - аз нямам нищо против метълите, даже имам приятели такива, но просто вие сте си наумили, че няма по-хубава музика от метъла и държите само на него. аз харесвам музиката и не се ограничавам само с чалгата, а на метълите (булшинството) това им е проблема.

айде и аз като Zerghathul ще се опитам да не давам повече коментари, освен ако не ме предизвикате.

 

а и анкетата не е реална, защото всички знаем, че булшинството от членовете на форума са метъли.

tova e problemat na temata zashtoto metala se razdelq na hilqda vida a 4algata si e vse edna sega edno e melodi4en metal ili gothic i dead metal dokato dali shte e gergana ili emilia vse edno :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...