Jump to content
BulForum.com

Метал срещу Чалга


HuK

Кой от двата стила предпочитате?  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

tova e problemat na temata zashtoto metala se razdelq na hilqda vida a 4algata si e vse edna sega edno e melodi4en metal ili gothic i dead metal dokato dali shte e gergana ili emilia vse edno :)

mda f metala pone ima raznoobrazie mi f chalgata kfo raznoobrazie ima nito kato zvuk nito kat tekstove(s nekoi izkliucheniq)

 

P.S. i kfo mu e loshoto na nekaf klip deto nekoi si reji venite ili na nekoi mu praqt autopsiq dokato e jiv :evil :punk

 

na men lichno mi haresfat klipovete

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply
me to4no teq klipove ne ma zaribqvat mnoo no naprimer izteglete si na metallica - the unforgive klipa mnoo e qk men pone me kefi kakto i o6te edin user na foruma koito nqma da spomenavam hahah are

men Metallica - Turn the page me radva :)

Link to comment
Share on other sites

абе, да му еба майката, вие, защо я алушате тая музика, пак питам? закеф или за да се обучавате на "ценни неща"? никой не ми даде отрговор на въпроса одеве. а си продължавате да говорите, че метъла "учел". нормално ли е на един клип на песен мадами да си режат вените, вокалистите да плючт кръв или да бият чекии на носа си? не мисля. но все едно, това на какво може да ви научи? вижте не знам дали преди казах, но ще го кажа пак - аз нямам нищо против метълите, даже имам приятели такива, но просто вие сте си наумили, че няма по-хубава музика от метъла и държите само на него. аз харесвам музиката и не се ограничавам само с чалгата, а на метълите (булшинството) това им е проблема.

айде и аз като Zerghathul ще се опитам да не давам повече коментари, освен ако не ме предизвикате.

 

а и анкетата не е реална, защото всички знаем, че булшинството от членовете на форума са метъли.

4oveko kolko pati da se uto4nqvame 4e metal-a ne e tova koeto si opisal.veni krav i dr. kakto kazah tva e super malka 4ast ot metala kato muzika!

Link to comment
Share on other sites

q sq otochi koq e taq "malka" chast ot muzikata  :confused

neshto ne te razbiram.na men misalta mi beshe 4e seki svarzva metal-a s black-a ili death-a primerno.a toi e samo malka 4ast ot cqloto metal izkustvo.

Link to comment
Share on other sites

Всеки си има вкус и си слуша тва дето му харесва мен лично ми харесва повече Чалга от колкото метал но има и металски песни които ми харесват (за баладите става дума) :punk :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

нормално ли е на един клип на песен мадами да си режат вените, вокалистите да плючт кръв или да бият чекии на носа си?

Бре, бре ;)

 

Явно си гледал много рок видеа, пич. Или това са ти еротичните сънища?

 

Такива клипове са много голяма рядкост. Говориш незапознат.

Link to comment
Share on other sites

Гласувам твърдо за метал. Едно че мнозинството чалга-певци изобщо не могат да пеят, второ че това което пеят е адски, ама адски безмислено.

groover, човече, музиката все пак е изкуство, а във изкуството трябва да има някакъв поне минимален смисъл. Аз не откривам такъв във чалгата. И за да не започнете да говорите че не съм запознат с чалгата, ще ви кажа че съм слушал доста, не по мое желание разбира се, тъй че съм запознат с нея.

Не че аз съм някакъв ултра металист, но чалга, мразя я, неприятни са ми и хората които я слушат, лично мнение.

А освен метала слушам и доста други неща, и аз смятам че не е хубаво да се ограничаваш само до един стил.

Link to comment
Share on other sites

мисля, че успяхме да постигнем общо мнение - не трябва да слушаме само един стил и не можем да сравняваме никои стилове, най-малко чалгата. айде да се спрем, а!?

Link to comment
Share on other sites

във изкуството трябва да има някакъв поне минимален смисъл. Аз не откривам такъв във чалгата.

А в дет метъла откриваш ли?

Link to comment
Share on other sites

А в дет метъла откриваш ли?

абе, еби му майката! от метъла можеш да научиш всичко - кеф ти смятане, кеф ти четене! стига сте говорили глупости. изкуство - ми аз чалгата я приемам за изкуство - пак въпрос на личен избор. не приемам експресионизма като изкуство но много го ценят, така че няма к'во да говорим!

Link to comment
Share on other sites

Няя метАли няма чалгари! Техно и хип-хоп слушайте ей! Много по-образователно, забавно, донякъде депресиращо, за купончета и почти като че някой е седял много в кенефа :P .

Link to comment
Share on other sites

не трябваше да се почва тази тема! сега ще се почне спорът наново. войната между ътези несъвместими стила ще е вечна. надутите метъли се мислят за богове и аргументират с това че чалгарите са тъпи, а пък ние от своя страна че те са грозни и миришат. и двете твърдения са грешни. не може да се сложат

Аз не съм метъл, но слушам метъл, чат пат... и т.н. Но за чалгата... това не е музика, това си е помия. Това е толкова антибългарска лайнарница, която се гаври и с езика ни, и с културата ни, и с интелекта ни. Българска музика премесена с манафски ритми (ориенталски) и малоумни текстове, които принизяват народа ни под нивото на недалечносъседните ни полунеразвити народи от Азия и Северна Африка. Аз толкоз грозна музика като балканските чалгии не съм чувал у никоя нормална и интелектуална народност, включително и у руснаците, които си падат доста простовати. Даже американското кънтри е по-добро от чалгата.

Как може да ни е толкоз прост народа и да слуша чалга. Срамота! Ей затуй сме си затънали в лайната! Не може: "Хъцни го, тръцни го в на теслата дръжката в на полата цепката" с манафски ритми да ни накара да ходим по чисти улици, да караме свестни коли, да живеем в големи къщи. Ще си седим в балканските лайна заедно с балканските съседи и ще гледаме как близкоизточните народи ни задигат земята и ни "култивират". Браво на Вас! Благодарение на Вас!

Link to comment
Share on other sites

А в дет метъла откриваш ли?

ti sigorno f chalgata namirash smisal samo nekfi namazani s grim do ushti pachi sa kulchat kat eftini prostituki det sqka pesen sa poftarq kat razvalen gramofon

Link to comment
Share on other sites

А де остана любовта питам аз :confused  :cry

 

В чалгата май :)

Анче мила, не всичко е любов на тоя свят, колкото и сигурно да не ти се иска да повярваш....има си музика за всички...не мога да разбера какво се карате

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм метъл, но слушам метъл, чат пат... и т.н. Но за чалгата... това не е музика, това си е помия. Това е толкова антибългарска лайнарница, която се гаври и с езика ни, и с културата ни, и с интелекта ни. Българска музика премесена с манафски ритми (ориенталски) и малоумни текстове, които принизяват народа ни под нивото на недалечносъседните ни полунеразвити народи от Азия и Северна Африка. Аз толкоз грозна музика като балканските чалгии не съм чувал у никоя нормална и интелектуална народност, включително и у руснаците, които си падат доста простовати. Даже американското кънтри е по-добро от чалгата.

Как може да ни е толкоз прост народа и да слуша чалга. Срамота! Ей затуй сме си затънали в лайната! Не може: "Хъцни го, тръцни го в на теслата дръжката в на полата цепката" с манафски ритми да ни накара да ходим по чисти улици, да караме свестни коли, да живеем в големи къщи. Ще си седим в балканските лайна заедно с балканските съседи и ще гледаме как близкоизточните народи ни задигат земята и ни "култивират". Браво на Вас! Благодарение на Вас!

Ейц,американец ;) Ко на напрай :D Еми и аз съм си българин и балканец и си слушам чалга с кеф.Тя си ни е в кръвта и тва никой не може да го промени .Може да сме прости ,но поне не се правим на по-големи католици и от папата.Псевдоинтелигентите май ся ще ме атакуват,ма хич не ми пука. :zzz

Link to comment
Share on other sites

Псевдо или истински интелетуалци-ти ще опредлиш.Само не ми казвай,че нещо е в кръвта ми.Защото това,че и аз и ти сме българи не значи ,че имаме нещо общо.Нито пък тече еднаква кръ във вените ни.Ясно,мистър Първосигнален!

Link to comment
Share on other sites

vseki ima pravo na izbor... vseki da si slu6a tva deto go kefi... men me kefi 4algata( e ne si4kata) i balkanskata muzika.. i q slu6am.no vse pak iskam da kaja 4e ne slu6am samo tva.ima i dobri mtal baladi... no samo nqkoi .... tva da slu6a6 tejki jici ne moga da go razbera 4esno... B) :evil

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...