Jump to content
BulForum.com

Метал срещу Чалга


HuK

Кой от двата стила предпочитате?  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Псевдо или истински интелетуалци-ти ще опредлиш.Само не ми казвай,че нещо е в кръвта ми.Защото това,че и аз и ти сме българи не значи ,че имаме нещо общо.Нито пък тече еднаква кръ във вените ни.Ясно,мистър Първосигнален!

"Мистър Първосигнален" отговаря :D :

Това,че ти не харесваш чалгата е ясно! Че имаме различни музикални вкусове също! Само не ми е ясно що го приемаш като обида? И все пак си мисля,че имаме нещо общо-език и народност най-малкото.Чалгата(включвам и фолка и попфолка) не е от вчера или от днес тук по наште земи.Слуша се далеч преди да навлезнат и да се популяризират западните музикални стилове-рок,метъл,джаз и т.н.Тя си е балканска музика и е част от културата и битието ни. Който не може да го оцени това си е негов проблем!Стана ли ясно , млада госпожице?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply
taq prostotiq nikoga ne e bila f kruvta na bulgarina

Мда, прав си, Canibal Corpse ни е в кръвта...Бухахахахахахахахахаа... И ако обичаш, не ми говори, колко били нагримирани чалга певиците, а ми погледни твоите хора, на какви клоуни се правят.

 

HEKTIK, как да нямаме нищо общо, ами това че сме българи малко ли е? Или ти не си българка? :lol: :lol: :lol: И каква кръв тече във вените ни? И с какво тя е по-различна при теб и nikisim, примерно. Я да ни светнеш, че физиологията ми е от слабите предмети. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ti sigorno f chalgata namirash smisal samo nekfi namazani s grim do ushti pachi sa kulchat kat eftini prostituki det sqka pesen sa poftarq kat razvalen gramofon

много яко когато ти отговарят с въпрос! вземете отговорете поне веднъж на въпроса! какъв е шибания смисъл в якия дет метъл?????

ние сме южняшки народ и в кръвта ни са пои-живите ритми, секса и любовта. не можеш да ги накараш да слушат песни за смърт или да кажа за "истински стойностнми неща" както се изрази един друг потрребител.

чалгата е за купон, за кеф! когато ми е кеф си пускам "чка чалга", като ми е гадно си пускам "леки баладки", това е!

ако сте на кеф приемете поздрава ми Николай Славеев - "Върти черпака"

Link to comment
Share on other sites

Чалгата(включвам и фолка и попфолка) не е от вчера или от днес тук по наште земи.Слуша се далеч преди да навлезнат и да се популяризират западните музикални стилове-рок,метъл,джаз и т.н.

Ъъъъ :blink:

 

Мда, тя чалгата се слуша откакто свят светува. Попфолка беше създаден няколко години след падането на комунизма - когато демокрацията позволяваше на всеки да прави каквото му е кеф. И тъй - появиха се някъде през 94-95 първите простащини от рода на "Камъните падат". Но тъй като, уви, го нямаше Бай Живко да спре цялата тази водеща към деградация музика, ето какви резултати има днес - "Гъци, Гъци", "Червени домати" и бла бла ...

 

Рока, мой човек, се слуша откакто е създаден в световен мащаб. Но ти явно не си живял във времето, когато Пинк Флойд са се слушали тайно по мазета и тавани, защото рокът е бил забранен от Партията, както и джазът, блусът и т.н. И в култ, разбира се, се издига руската музика.

 

Така, че въобще недей се заблуждава, че рок (респективно - метъл) се слуша от онзи ден ...

 

П.П. groover,

 

смисълът е в това, че хората вярват в това, което пеят. Пък и дета е стилът, който е създаден главно за 'куфеене', в това спор няма. И въпреки този факт, има повече смисъл от чалгата ...

 

Стига минавай с това "в кръвта ни е", защото вече се изтърка покрай жалкия национализъм на Слави Трифонов. Любовта и съответно сексът са 'в кръвта' на всеки, живеещ на тази планета. Но издигането на второто (да, в чалгата е второто) в култ, чрез просташки текстове, поне за мен е нещо повече от 'същност на един народ'. Това си е чисто промиване на мозъци. Преди, помня, гледах как баща ми (не ми липсва особено сега...) се прибираше от работа, слагаше си пиенето на масата и пускаше чалгаджийските канали и гледаше простотия чак докато заспи. И това му беше живота - работа, пиене и чалга. Ама те второто и третото вървят ръка за ръка ...

 

Чалгата не е за купон, чалгата е за вадене на пари от прост народ. Защото, да, кажи ми един по-добре развит финансово музикален стил в страната ни?

 

Т.н. "яка чалга" са тъпи турски кючеци. А тези "яки баладки"? Еднообразни песни, като се върти една тематика във всяка от тях и се използват едни и същи изрази. Имам чувството, че текстописеца на цялата чалга империя е един, при това с не особено богат речник.

 

Ама нейсе, слушайте си каквото ви е на кеф. Започнах да пиша в тази тема само защото някой каза, че в метъла няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

s taq prostotiq li trqbva da sam gord : Николай Славеев - "Върти черпака"

ne sam q slu6al no samo kato 4uq imate i mi stava qsno za kvo stava duma nqmam namerenie da q slu6am 6toto nqma da si gubq vremeto s prostotii

Link to comment
Share on other sites

П.П. groover,

 

Т.н. "яка чалга" са тъпи турски кючеци. А тези "яки баладки"? Еднообразни песни, като се върти една тематика във всяка от тях и се използват едни и същи изрази.

както казах и преди аз не слушам само чалга. под "яки баладки" нямах предвид чалгарските лиготии, защото точно този вид чалга не ми харесва особено. слушам си кючеците, но слушам и Горан Брегович, слушам и рап(и то от така наречения "некомерсиален") какво ви е мнението за Горан Брегович. ти спомена баща ти. аз също ще го направя. моят е напълно против тази "долна" музика и не може да я понася. той използва същите аргументи- няма да се държи дълго, била само временно явление. еми понякога успява да ме убеди, но аз съм си твърд. не съм "тъп селянин", смятам се даже за доста интелигентен и образован. но това не пречи да слушам примерно орк. Кристали или Николай Славеев(от времето, когато не беше народен певец).

 

@don_Anton:

тони, кой е казал че трябва да си горд с тази песен??? нищо не каза с твоето изказване. аз не ти искам мнението за песента и изобщо за чалгата, защото знам какво е. и ако обичайте не минавайте с коментари като "ne sam q slu6al no samo kato 4uq imate i mi stava qsno za kvo stava duma nqmam namerenie da q slu6am 6toto nqma da si gubq vremeto s prostotii"- ограничени сте! отворете се за другите жанрове, пък може да ви харесат :woot. сега да не кажете "groover, ти к'ъв метъл си слушал и т.н. Доста метъл съм изслушал и продължавам да го слушам покрай компанията, с която излизам. един от най-близкитре ми хора слуша метъл - според мен е достатъчно. аз не отричам целия метъл.

Link to comment
Share on other sites

Мда, прав си, Canibal Corpse ни е в кръвта...Бухахахахахахахахахаа... И ако обичаш, не ми говори, колко били нагримирани чалга певиците, а ми погледни твоите хора, на какви клоуни се правят.

mda samo deto f black metala sa sharat ama sq nali si razbirach :lol: :zzz

 

не можеш да ги накараш да слушат песни за смърт или да кажа за "истински стойностнми неща" както се изрази един друг потрребител.

 

nikoga ne sam karal nekoi da slushta metal ;) no po dobre pesni za smurt i nasilie ot kolkoto ligavi izpulnanieniq za "liubof"

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ  :blink:

 

Мда, тя чалгата се слуша откакто свят светува. Попфолка беше създаден няколко години след падането на комунизма - когато демокрацията позволяваше на всеки да прави каквото му е кеф. И тъй - появиха се някъде през 94-95 първите простащини от рода на "Камъните падат". Но тъй като, уви, го нямаше Бай Живко да спре цялата тази водеща към деградация музика, ето какви резултати има днес - "Гъци, Гъци", "Червени домати" и бла бла ...

 

Рока, мой човек, се слуша откакто е създаден в световен мащаб. Но ти явно не си живял във времето, когато Пинк Флойд са се слушали тайно по мазета и тавани, защото рокът е бил забранен от Партията, както и джазът, блусът и т.н. И в култ, разбира се, се издига руската музика.

 

Така, че въобще недей се заблуждава, че рок (респективно - метъл) се слуша от онзи ден ...

Даа, хванал си се за думите в скоби,с които исках да разширя терминът чалга.Е добре,съгласен съм за ПОПфолка.Аз обаче визирах чалгата като цяло-демек балканските ритми.

Между другото аз слушам и рок и то не от вчера ;) И руска музика тоже :D

ПП:Сигурно едно време,когато са сключвали брак наште баби и дядовци на сватбите им са звучали Пинк Флойд... :woot

Link to comment
Share on other sites

Стига само с тая смърт бе - има дет метъл със смъртна тематика, има инспириран от Анти-Господски настроения, има протестен (срещу главорези като M$). Има и Gore разбира се, смърт насилие черва... тва е примитивното, което те кара да се почустваш като звяр и за момент да забравиш за човешките си проблеми и чувства (ех тая дума я мраза) и т.н. ИМА ГОЛЯМО РАЗНООБРАЗИЕ!!!

Link to comment
Share on other sites

тва е примитивното, което те кара да се почустваш като звяр

Еми нали това ти казвам, тая музика е за животни, не за хора. Който я слуша е точно това, в нах-добрия случай неандерталец... :lol: :lol: :lol:

 

ПС. Тука има хора, които не я слушат само за момент... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз предпочитам техното но както и да е става въпрос за метъл - чалга:

И двата стила са ми противно.Фанатичните фенове на тези видове музика са ми още по-противни.От метъла харесвам само Линкин Парк(нео-метъл) но все пак стила хич не ми допада.А за чалгата да не говорим.Просто разни си развяват циците и задниците и това е.В България поне "чалга" няма.Поздрав

Link to comment
Share on other sites

Temata mnogo izprostya. Ima metyli , koito slushat ne-zverski metyl ;) (kato men),ima chalgadjii , koito slushat ne-ciganska chalga , ima hora , koito slushat neo-metal (samo che toy ne e nikakyv metal),ima hora , koito slushat ruski pesni (az sym ot tyah) , ima metyli , koito se oblichat s kostyumi, ima metyli , koito sa mrysni i mirishat , ama tova sa 1 % ot metylite, ima i hora,koito kazvat , che slushat pop-folk , a vsyshtnost slushat samo nay-ciganskata i prostashka chalga (95 %ot piyanicite sa tochno te). Ima gi vsyakakvi.

Ayde close topic !!!

Link to comment
Share on other sites

metalat e varha :punk :punk :punk

hora vsi4ko koeto se kaza zametalite e palna glupost mirisheli i tempodobni.super

gre6no e da si pravim precenka za edna grupa ot hora samo ot edin 4len.

no vse pak the metal rulez :punk

Link to comment
Share on other sites

Абе 'секи да си куфее на каквото си иска...'баси темата :sick

Link to comment
Share on other sites

егани гнусния метал, само някви пропаднали друсарчета слушат подобни уригни. по цял ден са пияни, напушени, не се къпят със седмици, дългите им коси са се спластили от мазнотия и смърдят от няколко метра. ужасна гледка е збирщина от метали..

 

за чалгата нещата изобщо не са такива, въпреки че има страшно много селяндури които ходят по селски "събори" и цял ден кльопат кебапчета.

 

има много повече хубава чалга отколкото добър метъл!

Хайде да не се обиждаме сега а? Аз пък що ли нито един такъв метал не познвам? Слушам всякаква музика БЕЗ ЧАЛГА (мразя я, но нямам нищо против хората които я слушат) Казах, че слушам всякаква музика, но предпочитаните от мен стилове са рок, метал и в тоя род. И като казвам, че слушам всякаква музика това означава, че СЛУШАМ а не че просто я понасям :-) Тук някой каза, че основно в спора участвали 15-18 годишни меатали :-) е на 32 съм. Вярно е няма общо в музикално отношение м/у метала и чалгата, но имат други общи неща, няма да ги коментирам. Колкото до това ми нечистоплътни и миришещи хора си има независимо каква музика слушат. Но ми прави впечатление сред слушащите чалга доста е разпространена селянията и ограниченото мислене и все в тоя дух. Не искам да обиждам никой от тук присъстващите. За мен чалгата стои на доста ниско стъпало във всяко едно отношение, да не говорим като послания и ...... Така тук също някой писа, че текстовете в рока и метала били изпълнени с насилие и убийства, това може да го каже само човек който не познава тази музика, така, че няма смисъл да се говори за това. Колкото до твърдението, че имало повече хубва чалга отколкото добър метал, без коментар, няма смисъл. А до това какво е метала и какво чалга, ами тук вече доста хора казаха, рок и метал парчета са се превърнали в класика и се слушат дестки години вече, рок и метъл музиката е животът на доста поколения в цял свят и ще продължава да се слуша и след още толкова години. Жалко само, че маса теенейджъри сега са така увлечени по чалгата, дано е само временно явление защото ще насадят тазичалгаджийска култура и в техните деца и....... За мен чалгата е символ на ПРОСТОТИЯТА :-( съжалявам, че трябва да го кажа и не целя с поста си да обидя никой.

Link to comment
Share on other sites

слушам си кючеците, но слушам и Горан Брегович, слушам и рап(и

Хайде не слагай Горан Брегович и чалгата на едно ниво, става ли? И то не за друга аз защото според мен Горан Брегович е ако мога да твърдя гениален музикант и ми е обидно да го слагат на едно с чалгата. Също така слушам и етно музика която обаче няма нищо общо с чалгата. Е някои мои по-консервативни приятели казват за Брегович "абе мани го тоя, чиста чалга си е" ама тях ги разбирам, просто за някои друга музика освен стила който слушат не съществува като е казал рок, значи е рок и това си е.

 

И крайно НЕПРИЯТНО ми е някой да ми казва какво ми е в кръвта. И как виждаш ли чалгата си била балканска музика и с нея сме си били закърмени. Както вече се каза чалгата се появи 90-те години. Обидно е да се сравнява фолклорната ни музика с чалгата. ПРОТИВНО ми е и определението ПОПФОЛК, в чалгата има толкова фолк колкото аз съм трамвай.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...