Jump to content
BulForum.com

Resident Evil: Afterlife


boomearst

Recommended Posts

reabig.jpg

 

Днеска гледах премиерата в мола.

 

Филмът е жесток от гледна точка на ефекти и екшън. Полимеризация на Терминатор и Матрицата. Ако някой търси много екшън, добри ефекти, яки кучки - това е филмът. Определено не е за хора, които търсят върховен смисъл във всеки филм... не е от най-смислените, но е приятен. Взели са и части от RE: 5 играта(гадовете основно), което много ми хареса. Давам му 8/10, макар че в imdb гласувах с 10/10.

 

Не съм дал спойлери, така че приятно гледане.

 

edit: 3D-то е покъртително.

Link to comment
Share on other sites

Току що го изгледах - с абсолютно нищо не е по-добър от предишните части. Прекалили са със забавените кадри. Екшън сцените също не впечатлиха с нищо; всичко сме го виждали вече - търчане по стени, скачане, въртене, безкрайни пълнители. Очаквах нещо повече от битката в банята. Виж, кученцата накрая ми харесаха :)

 

Но каквото и да е, все пак е RESIDENT EEEEEVIL, така че не съжалявам, че го гледах!

Link to comment
Share on other sites

Току що го изгледах - с абсолютно нищо не е по-добър от предишните части. Прекалили са със забавените кадри. Екшън сцените също не впечатлиха с нищо; всичко сме го виждали вече - търчане по стени, скачане, въртене, безкрайни пълнители. Очаквах нещо повече от битката в банята. Виж, кученцата накрая ми харесаха :)

 

Но каквото и да е, все пак е RESIDENT EEEEEVIL, така че не съжалявам, че го гледах!

Ъ? Да не си го гледал на кампутер? Щото 3Д-то беше зашимитиаващо!

Link to comment
Share on other sites

Абе..., можеха да се постараят повечко... Някак прекалено влакнест ми стои... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Вчера го гледах на "страхотното" налично качество ;)

Бива, ще ида да го гледам на кино да видим за какво става въпрос.

 

Само не ми хареса нещо... тоя от матрицата... много клиширано ми дойде.

Но бива...

Link to comment
Share on other sites

Както бях казал по-горе... нещо средно между терминатор и матрицата.. :D Много плоска ми се стори историята, но като чели това и е чарът.

 

Единственото, което не може съзнанието ми да си обясни е защо по дяволите са и на Umbrella Corporation всичките тези вируси, мутации и този апокалипсис, който е оставил около 1% живи на земята. Къде им е кяра? Парите вече не играят и самата Ъмбрела е застрашена... какъв е смисълът някой да е ултра терминатор, при положение, че почти няма хора, на които да се похвали.

 

Иначе тоя "лошия" е копие на Агент Смит. :D

Link to comment
Share on other sites

Единственото, което не може съзнанието ми да си обясни е защо по дяволите са и на Umbrella Corporation всичките тези вируси, мутации и този апокалипсис, който е оставил около 1% живи на земята. Къде им е кяра? Парите вече не играят и самата Ъмбрела е застрашена... какъв е смисълът някой да е ултра терминатор, при положение, че почти няма хора, на които да се похвали.

 

E нали е "авария" разпространяването на великия T-Вирус

Link to comment
Share on other sites

Никое 3-D на света не може да го спаси този филм, толкова е малоумен. Може би щеше да се получи нещо, ако имаше ~час и трийсИ минути СТРАСТНА лесбо сцена с Мила Йовович и онази другата мацка от "Heroes".

Като обобщение мога да кажа, че нищо не очаквах и пак съм разочарован :D.

Link to comment
Share on other sites

E нали е "авария" разпространяването на великия T-Вирус

Нещо подобно, но за какъв чеп им е да го доразвиват и мутират, като още в първата част имаше антивирус. Много по-логично е да направят масово разпространение и всеки ухапан да си го бие, а заразените да бъдат изолирани и системно избивани. Така, ем ще се спаси човечеството, ем може да има печалба от фирмата производител на антидота, ако му сложи народна цена... ще печели от масовата употреба... все пак кой иска да стане зомби?

 

Но ясно, де.... целта е много филми и пари, но нищо не им пречеше да измислят по-добра история. Сигурен съм, че дори аз бих измислил нещо по-логично, което би се харесало и на зрителите, които обичат замисъла.

Link to comment
Share on other sites

не

гледай 1вият филм и ше видиш xmas.gif

 

 

Да бе... к'ви ги говоря и аз :D

Ем съм го гледал бая пъти... даже това ми е любимата част :D

 

Като цяло 1-вата част е най яка според мен... след това е малко бозава историята, а 5-тата част вече не знам какво ще правят... ще търсят Гренландия ли-хахах :D

Link to comment
Share on other sites

Да бе... к'ви ги говоря и аз :D

Ем съм го гледал бая пъти... даже това ми е любимата част :D

 

Като цяло 1-вата част е най яка според мен... след това е малко бозава историята, а 5-тата част вече не знам какво ще правят... ще търсят Гренландия ли-хахах :D

 

всички отиват да търсят Атлантида :D, и зомбитата ги следват

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Не съм съгласен,че всичко след първата част е бозичка,но наистина Afterlife е адски зле откъм сюжет.Поне ефектите са добре направени. :D

Link to comment
Share on other sites

Явно единственото свястно нещо в този филм са 3Д ефектите. Всичко друго е тотална боза и е резил за поредицата. Тъп, прост и скучен. Излага репутацията на великата игра.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Гледах филма. Дори и на жалкия ми монитор си личеше че са се постарали и 3д ефектите са на ниво. Обаче малоумно наивната нотка си присъства и тук. Защо просто не следват историите на играта а раждат неща,които нямат нищо общо като история. Все пак са се постарали да копират нещо от петицата но според мен никак не се е получило,

 

Опитайте се да откриете разлики.

http://www.youtube.com/watch?v=4itKzIHfF1k

 

http://www.youtube.com/watch?v=mNs0pF5iCVo

 

Едното не е както трябва, опитайте се да прецените кое.

 

Друго клипче от хореографията на тупаниците в играта, добре са се сетили да копират от там поне да го бяха направили нещо подобно.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...