Jump to content
BulForum.com

Използвате ли презерватив?


Със или без презерватив?  

485 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@Runner

Ми аз съдя по това, че доколкото разбирам тя веднага е забелязала и го е поставила правилно и след това е почнал секса... или пък сте правили съвсем малко секс и сте усетили и сте го поставили правилно..(въпреки, че на мен не ми е ясно как сте успяли да го поставите наобратно при положения, че той не може да се развие) и тъй като по-принцип преди изпразването се отделят супер малко сперматозоиди според мен вероятността е нищожна. Та ако ситуацията е такава каквато я разбирам аз - Споко това твоете му се казва "Параноя" и е много често явление при темата бременност/СПИН при всички от нас. :)

 

Сега.. относно това дали се убивали сперматозоидите ами всъщност - НЕ! И аз се интересувах на тая тема и се поразтърсих из нета преди известно време. Има такива вещества които се използват на някой презервативи най-разпространеното e "nonoxynol-9". Обаче! Първо напоследък го отричат и все по-рядко се слага. Даже ако погледнеш на сайта на Durex и Lifestyles почти всичките им презервативи пише non-spermicidal което иде да рече, че това вещество го няма. Пък има и нещо друго.. тея spermicidal продукти май(казвам май за това не съм толкова сигурен, ако някой знае повече сега е момента да се обади) действат само ако момичете не се изкъпе в продължение на няколко часа защото в противен случей се отмиват и не могат да си свършат работата. Което естествено е супер неудобно и никой няма да го направи да ходи цял ден без да се изкъпе.

 

Тоест ако на презервативите ти не пише изрично че са: spermicidally lubricated или нещо такова значи не са!

 

Онзи ден купих едни лайфстайлс с nonoxynol-9, стана ми интересно, потърсих, и се оказа, че ще ги хвърля. Много често предизвиквали алергични реакции, възпаления и при използването на това в-во се увеличавал риска от СПИН.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

По повод на темата " дали- или" - защо не гледате филма "Хлапета"....много поучителен филм за начина на живот, за изборите в живота ни/особено за грешните/, за несправедливостите и т.н. Поне следващият път когато се позамислите - "Абе, що пък да използвам - нещо не ми е кеф сега" ще се сещате, че може да има и фатални последствия от това какво точно ще решите.

МИСЛЕТЕ С ГЛАВАТА СИ - НАЙ-ВЕЧЕ С ГОРНАТА!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
..................възпаления и при използването на това в-во се увеличавал риска от СПИН.

WTF?! би ли дал линкове към статии, точно за последното твърдение със СПИН-а. стана ми адски интересно как така по дяволите? отсега ти благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Ха, това ми се струва невъзножно...

и аз знам 4е при жените, ако използват прекалено 4есто и постоянно презервативи , това би могло да доведе до алерги4ни реякции и въспаления ,

АВЕ НАЙ-СИГОРНИЯ И "БЕЗБОЛЕЗНЕН" НА4ИН СА ХАП4ЕТАТА , ЕСТЕСВЕННО СТАВА ВЪПРОС АКО СИ ИМАТЕ СЕРИОЗНА ПРИЯТЕЛКА , СПОРЕД МЕН ТОВА Е НАЙ-ДОБРОТО , А НАЙ-ЛОШОТО Е ДА НЕ ПОЛЗВАШ НИЩО , И ПОСЛЕ МУ ЯДЕШ ГЛАВАТА :(

Link to comment
Share on other sites

А мислиш ли, че хапчетата не влияят на жената по някакъв начин?

Когато се пият хапчета задължително трябва да се прави пауза от по три месеца. Влияят разбира се, нали са хормони, но никак не е полезно да се приемат с години. Моето мнение относно хапчетата е да не се пият, освен ако не се налага поради курс на лечение. Щом организмът си функционира нормално без чужда помощ, не трябва да му се променя баланса.

Най-удачно ми се струва поставянето на спирала. Откъм сигурност е по-добре от хапчетата(пък и което е по-важното-няма хормони!!!), стига да не се изхвърли от организма.

Link to comment
Share on other sites

Когато се пият хапчета задължително трябва да се прави пауза от по три месеца. Влияят разбира се, нали са хормони, но никак не е полезно да се приемат с години. Моето мнение относно хапчетата е да не се пият, освен ако не се налага поради курс на лечение. Щом организмът си функционира нормално без чужда помощ, не трябва да му се променя баланса.

Най-удачно ми се струва поставянето на спирала. Откъм сигурност е по-добре от хапчетата(пък и което е по-важното-няма хормони!!!), стига да не се изхвърли от организма.

 

Незнам в кой век живеете но първо пауза се прави веднъж в годината по месеца, второ в хапчетата няма нищо вредно поне в някои и трето има хапчета от по 5 лв. има и такива от по 15 и нагоре.(не го знам от собствен опит)!! :D

Link to comment
Share on other sites

nqkoi hap4eta namalqvat sexualnoto jelanie u jenata , kakvo predpo4itate priqtelkata vi da pie hap4eta i da go pravite 1-2 pati sedmi4no 6tot na neq ne i se pravi , ili da si slagate prezervativ i da go pravite po 1-2 pati na den :) po neino jelanie ;)

Link to comment
Share on other sites

Незнам в кой век живеете но първо пауза се прави веднъж в годината по месеца, второ в хапчетата няма нищо вредно поне в някои и трето има хапчета от по 5 лв. има и такива от по 15 и нагоре.(не го знам от собствен опит)!! :D

Ами какво да ти кажа, огледах се така около мен, погледнах си часовника на телефона и не щеш ли видях, че по някаква огромна случайност било 2005 година, т.е. 21 век. Девет месечен курс на приемане + три месечен период на пауза=12 месеца, т.е. една година. Аз пък говоря от личен опит след консултация с доста лекари и повярвай ми(всъщност те не са някякви мумии, изкарани от пещера, където са били оставени преди хиляди години) всички бяха единодушни, че не е хубаво яйчниците да не работят самостоятелно за дълъг период от време щом си функционират нормално.

Link to comment
Share on other sites

Nqma takiva raboti stqgat mi. Ima gi v razmeri. Samoche ne onezi OK-4eta

Na men obiknovenite sushto malko sam mi po tesnichki v prastencheto ama ne tolkova che da mi prechat.

Polzvaite prezervativi zashtoto bolestite sa hilqda i edna. Gubichki techeniq parene.. ujas ei! Vajnoto e da hodite redovno na orolog. Ne se strahuvaite ot chicho doktor.

healthypenis.gif

Link to comment
Share on other sites

Vinagi izpolzvam! Edno che ne mi se iska da stavam oste tatko, drugo che kato znam edin priatel kakvo hvana ot edna madamaaaaaaaaaaa maliiiii maliiiiii........

Link to comment
Share on other sites

Абе аз лежа на тая кълка,че имам сериозен приятел от няколко години,но ако стане нещо ще му счупя главата,щото аз нямам нищо против кондомите! ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе аз лежа на тая кълка,че имам сериозен приятел от няколко години,но ако стане нещо ще му счупя главата,щото аз нямам нищо против кондомите! ;)

 

Мда и един приятел като тебе с неговата лежаха на тая кълка и сега е във 3тие месец вече... ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе аз лежа на тая кълка,че имам сериозен приятел от няколко години,но ако стане нещо ще му счупя главата,щото аз нямам нищо против кондомите! ;)

 

Dosta riskovano ot tvoq strana.....Znaesh onaq hubava balgarska pogovorka:"Vednaj stomna sas vodichka,vtori pat stomna sas vodichka i na tretiq pat stomnata se schupila......"

Link to comment
Share on other sites

ami kvo da vi kaja,seki mnoo razpravq 4e polzva i vinagi sus,ama..... na praktika mai ne e taka :excl:

da i po povod slu4aq na Fluffy,moqta priqtelka go ima6e su6tiq problem,a dokato ubedi onq mu6morok 4e 6e po4va da pie hap4eta,to naprao revoluciq stana,ama ina4e kondomi nqaa da se polzvat :angry1 emi ne moe i agneto cqlo i vulkut sit :blink:

Link to comment
Share on other sites

Абе то че е рисковано и не е сигурно-така е!Никой не е застрахован,та дори и целия да се напъха в един презерватив.....аз съм за с двата крака! :P Ама по тая логика трябва доживотно с кондом :confused Една моя позната с 8 годишен брак хванала трипер от мъжа си,който и е изневерил-ебати късмета :bgrin: рсега се развеждат..........Та мисълта ми е че не можеш да се довериш на ниой,и кво се получава!?-доживотен презерватив???

Ами ако се скъса?

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ako se skysa ima edin hap4etta Postinor pie gi momi4eto i rabotata se opravq.

Off: hap4etata sa dve i se priemat prez 12 4asa, kato pyrvoto trqbva da se prieme v pyrvite 24 4asa za 99% sigurnost. sled tova 6ansovete namalqvat.

 

 

PAZETE SE!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...