Jump to content
BulForum.com

otvarqne na .xls file


ShitHappen

Recommended Posts

  • 2 months later...

Значи аз съм с Windows XP и на компютъра ми имам текстов документ писан в интернет зала, като се предполага че е писан на Word, но на Office 2003 и сигурно затова файла с този същия документ е с разширение .sxl и не мога да го отворя може би защото прави конфликт с моя Office . Пробвах да го отворя с Word, Textpad, Wordpad, Notepad, но целия текст е с йероглифи и не може да се смени от настройкте. Има ли някакъв начин да се отвори, някаква програма или си трябва просто Office 2003 ??? Помогнете ! Благодаря !

Link to comment
Share on other sites

данеби файла да е правен на Excel? Щото тва разширение на Word... деазнам. просто не съм го чувал до сега, пък Excel е *.xls . ako e Excel не можеш да го отвориш с нищо, а ако беше правено на Word щеше да можеш да го отвориш с WordPad.

Link to comment
Share on other sites

Не е excel, защото разширението на excel файловете си е .xls както сам казваш. Писано е на Word само че от Office 2003 и затова при мен с моя Office XP не го разпознава. А иначе аз казах че самия файл се отваря и с Wordpad , и с другите текстови редактори но всичко е с някакви йероглифи. Иначе със сигурност това си е текстов документ писан на Word.

Link to comment
Share on other sites

Да не е писан на БДС кирилица? :confused Щото понякога и от това се получава тоя проблем.А щом можеш да го отвориш не предполага да влиза в конфликт с офис-пакет.

Link to comment
Share on other sites

Да не е писан на БДС кирилица? :confused Щото понякога и от това се получава тоя проблем.А щом можеш да го отвориш не предполага да влиза в конфликт с офис-пакет.

Ся ако ми обясниш какво общо има подредбата на клавиатурата????

Сложи езика на 'български' и може да изчезнат маймуните, ако не, смени шрифта на кирилски, който имаш

Link to comment
Share on other sites

имам инсталиран Office 2003, няма такова разширение

верно че не съм правил full install, ама все пак, малко странно звучи, и в интернет няма много информация за такъв формат :confused

Link to comment
Share on other sites

Всъщност има инфо за такъв формат - но това инфо не казва, това да е МС Офис формат. Казва, че това е Лотус Ноутс формат(?!?). С такова разширение са и стиловите листове на XML ако не ме лъже паметта... Но те са всъщност текстови файлове и който и да е текстов редактор би ги отворил като смислен текст, не като маймуни... С този файл е станала тотална омазвация. Най-добре иди там където е записан (зала май каза), отвори го със същото приложение с което са го записвали и виж какво ще стане. Ако ти го отвори - просто го запиши в някой по-съвместим формат и си го вземи...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Абе я кажете с какво мога да отворя .xls формат че трябва да проверя едни оценки на сестрата от изпитите апък ми казват че трябва да отворя този файл апък не става

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...