Jump to content
BulForum.com

MP3 player в колата


Recommended Posts

Здарвейте! Имам айпод и искам да слушам музика в колата. Методът който използвам сега е чрез FM transmitter но качеството на звука не е особено добро,а и на моменти даже леко бръжди. Искам да питам кое според вас е по-добро като вариант : да си купя касетъчен касетофон и да използвам нещо от сорта на това- http://www.sz-wholesale.com/uploadfiles/PT-160_iPOD_CAR_CASSETTE_ADAPTOR_726.jpg или да използвам касетофон с AUX вход и да го свържа с айпода с ето такъв кабел : http://www.harriscomm.com/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/W/S/WS-WCA087.jpg

Очаквам предложения :)

Link to comment
Share on other sites

Най-лесният вариант е ако вземеш нещо с 'Aux in'. Тъй като имам и адаптерна касета, и FM трансмитер - сравнението между тях е, че трансмитерът дава доста по-слаб сигнал към радиото, а също някои честоти се губят, но това го отдавам на евтиния китайски трансмитер ; адаптерната касета от друга страна дава доста по-качествен и наситен звук, но понякога трябва да й "помогна" с ръка, понеже не попада в идеалната позиция спрямо главата на касетофона и единият канал в такъв момент идва малко по-тих - това пък го отдавам или на касетофона, или на евтината (пак) адаптерна касета.

Затова...кабел в аудио вход е най-чистата работа според мен.

Link to comment
Share on other sites

Определено вариантът с ресивър с AUX In в комбинация с кабел жак на жак е не само по-добрия, но всъщност единствения приемлив :)

Link to comment
Share on other sites

Всъщност най-добрия и най-умния вариянт е плеар с ipod подръжка ;)

http://aval-bg.com/catalog/display_model.php?category_id=1&product_id=4&style_id=13&substyle_id=700

 

Звука е най-добър така. Контролираш си ipod_а от плеара.

Тоест нещо като флашка става.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност най-добрия и най-умния вариянт е плеар с ipod подръжка ;)

http://aval-bg.com/catalog/display_model.php?category_id=1&product_id=4&style_id=13&substyle_id=700

 

Звука е най-добър така. Контролираш си ipod_а от плеара.

Тоест нещо като флашка става.

 

Да,това и аз го знаех,но хич не ми е по джоба :)

Link to comment
Share on other sites

може да помислиш и нещо с USB вход...

Ако ли не - по-добре си вземи качествено аудио (според финансовите възможности) с AUX... така ще си с 1 стъпка по-малко преобразувания на звука от МП3-то сравнено с ФМ-Трансмитер и Касетка.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност нещото с USB вход, може да бъде каквото и да е No-name CD - има ги по около 120-150лв из големите вериги... Аз си купих такова преди около година Sang - ако не ме лъже паметта. Има си и УСБ, и АУКС вход и въпреки цялото ми каране покърищата и селски пътища - до сега нито един път не ми е прекъснало просвирване на диск.... Така, че и това според мен не е лош вариант....

Link to comment
Share on other sites

@gado и аз имах един Sang , но след около 8 месеца ползване глътна 1 CD и не успях да го изкарам повече. (CD PLAYER-а му отпадна след като се опитах собственоръзчно да изкарам заседналия диск). USB-то му е отпред следователно , когато оцелвах дупка флашката подскачаше и музиката спираше. Качеството е под всякаква критика , но все пак висчко си е до парите.Използвам съм и JVC - като цена и качество ти го препоръчвам.Може да е на цената на SANG с USB , AUX и какво ли още не , но пък JVC то ще ти чете безотказно и сравнително добро качество.(на мен ми го откраднаха и михан на Pioneer - там вече цените стават зверски , но мисля че наистина си заслужават. Самия звук и толкова по плътен и различен от всичко останало и множестовто настройки просто ти правят живота по-лек.Само мисълта когато запалиш колата и след около 5 секунди да ти разчете диска и да ти тръгне и неописуемо.

 

ВИЖДАМ , че търсиш най-евтиния за момента вариант. Отиваш на руския пазар пада се зад Общинска болница в ШЕКЕР махала. Пазариш се с някой циганин (пазаренето е задължително и винаги буташ поне 10 лева) и си купуваш един касетофон за 15 лева с AUX . Отиваш в Conrad или Викиват и взимаш един кабел за 2 лева. Връзваш го към Ipod-а си и си готов.

Проблемите , които ще имаш в бъдеще са следните:

1.Качестово ще е кофти , но явно няма да направиш реална разлика с това в момента.

2.Батерията на Ipod-а трябва да я зареждаш у вас , защото той реално няма от къде да се захранва и на дълъг път ще береш ядове. (има вариант да си намериш зарядно за кола към Ipod - аз лично не съм чувал за такова , но в EBAY 100% ще намериш , защото там просто има ВСИЧКО).

Надявам се да съм бил полезен ;)

Link to comment
Share on other sites

Мерси много за инфото, bate_pesho. Явно ще се насоча към някой JVC,но варианта за AUX го зачеркнах,защото след един тест в на 1 приятел колата качеството на звука хич не ми хареса. Остава варианта с USB вход,но там пък не съм сигурен дали всеки такъв касетофон ше може да "подкара" айпод. Или в крайна сметка- само с mp3 дискчета... :)

Link to comment
Share on other sites

То какво има да му се "подкарва" - ще работи като флашка и всъщност самия ipod ще е в режим заряд на батерията. Това може да е проблем ако ползваш оригиналния firmware на Apple, където песните се качваха с тъпия им софтуер и после иди ги търси къде са...Преди като цд плеърите ми се виждаха много скъпи си бях сложил на касетофона вход и звука беше същия като с касета, явно при приятеля ти има нещо менте. Ако е с потенциометър касетофона е елементарно - слагаш 3,5мм жак за слушалки, който прекъсва сигнала от радиото преди потенциометъра и пъха от мп3, а ако е по-нов модел и поддържа чейнджър се свързват 2 пина да си мисли, че има чейнджър и да активира входа.Колкото до JVC нещо не съм фен - предпочитам нисък клас pioneer, kenwood, alpine и тн. Сега имам някакъв kenwood и е капризен на дискове, но от звука съм много доволен.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали вече ви питах,но да знаете място в Плд. където мога да занеса стария си cd player,да доплатя и да взема некво mp3?

Бях в car audio center-a на сточна гара ама човека каза че вече твърде много 2ра ръка събират прах в склада му...

Link to comment
Share on other sites

Точно в момента едва ли изобщо някой ще се награби с такава покупка.

 

Колкото и да е изтъркан тоя лаф: "За всеки влак си има пътници" :) Виждал съм теми във форума хора да търсят и авто касетофони.Всичко е според джоба :)

Link to comment
Share on other sites

Разбира се :) Имах предвид, че едва ли по магазините за кар-аудио точно в момента, когато продажбите са им на минимум биха се награбили да изкупят нещо втора ръка. Пускай тема тук във форума и може някой да го отнесе :)

Link to comment
Share on other sites

То какво има да му се "подкарва" - ще работи като флашка и всъщност самия ipod ще е в режим заряд на батерията. Това може да е проблем ако ползваш оригиналния firmware на Apple, където песните се качваха с тъпия им софтуер и после иди ги търси къде са...Преди като цд плеърите ми се виждаха много скъпи си бях сложил на касетофона вход и звука беше същия като с касета, явно при приятеля ти има нещо менте. Ако е с потенциометър касетофона е елементарно - слагаш 3,5мм жак за слушалки, който прекъсва сигнала от радиото преди потенциометъра и пъха от мп3, а ако е по-нов модел и поддържа чейнджър се свързват 2 пина да си мисли, че има чейнджър и да активира входа.Колкото до JVC нещо не съм фен - предпочитам нисък клас pioneer, kenwood, alpine и тн. Сега имам някакъв kenwood и е капризен на дискове, но от звука съм много доволен.

 

Ако Cd - Reciever-а не подържа функцията IPOD - ТОЙ НЯМА КАК да се зарежда и другото глупаво нещо е че ще трбява песните да се пускат от самия Ipod , а не от Цд-то (няма да има контрол и няма да излизат като песни ).

JVC ти казах , че са по 140 лева НОВИ с 2 години гаранция и не мисля , че е възможно да намериш Pioneer на тази цена (ако не е втора ръка).

Отделно искам да спомена , че не можеш да кажеш , че на всички касетофони с AUX връзката е кофти.Ценовата листа на касетофоните също е доста обогатена и от там идва цялата работа.Както споменах можеш да си намериш касетофон от Руския пазар за 15 лева , но и можеш да отидеш в магазин и някой марков касетофон със същите функции да ти струва примерно 80-90 лева. От там вече идва разликата в качеството и т.е.

Според мен най-добрия вариант за теб е да забеавиш , че имаш IPOD и да идеш да си вземеш един Reciever JVC от Technopolis на цена от 140 лева. След това си записваш 5 диска с MP3 -ки , които си ги нареждаш в папки (и хубавото на JVC -то за разлика от Sang и дори от други по-силни марки е ЧЕ МОЖЕ ДА РАЗЛИЧАВА ПАПКИ , което е много полезно , когато искаш да смениш самият стил на музика и всичко ти е подредено).

Твойто касетофонче или каквото и да е не мисля , че ще успееш да го продадеш. Даже щом и AUX няма ... Пробвай пусни го на търг от 5 лева и каквото изкяриш :)

Link to comment
Share on other sites

Ако Cd - Reciever-а не подържа функцията IPOD - ТОЙ НЯМА КАК да се зарежда и другото глупаво нещо е че ще трбява песните да се пускат от самия Ipod , а не от Цд-то (няма да има контрол и няма да излизат като песни ).

 

Исках да кажа следното: Ако авто цд-то има USB, но не поддържа iShit като го свържеш ще тръгва като mass storage device. С други думи като флашка. В такъв случай цд-то ще пуска песните, но ще ги свири самото цд, не ипод-а. От това няма смисъл, защото по-добре е да си вземе флашка, отколкото да разнася плеъра ей така.

Link to comment
Share on other sites

Е, на моя плейър има отделно кабел за Ipod/Iphone. Ама пак, като се замислиш, по-добре да си нося плейъра, отколкото да разнасям и флашки.

А малко встрани от темата, някой да има в колата си плейър от серията idaR на Alpine? Имам въпроси...

Link to comment
Share on other sites

Защо всеки път прави Banking?

Не трябва ли веднъж да кешира файловете и после направо да тръгва? За какво е това BANK1?

Link to comment
Share on other sites

Зарежда или не- най-доброто за мен е да си нося айпода.Бидейки той 80гб, всичката ми музика е на него.Утре ше ида в Техномаркет да пробвам как би свирил на разни кас'т'фони с Aux in

Link to comment
Share on other sites

С ida x301 RR съм.

iDA-X301RR.jpg

Може да свири постоянно, ама само като паля се изключва за малко. Иначе, като изгасям, не се изключва, дори и да извадя ключа.

Link to comment
Share on other sites

Всички Алпайни са така.Изключват когато палиш.Проблема може да се реши с един малък кондензатор (0,1 - 0,3 фарада, даже и по-малък, мисля че ще свърши работа)свързан към захранването.

Ако си направил, някаква промяна(във флаша или мп3/4 плеъра, телефона...), добавил си нов файл или си изтрил друг е нормално да зарежда отново.Когато включиш плеъра, също така, е нормално да "сканира" отново устройството, което си свързал, но това става доста бързо и не вярвам да пречи, чак толкова.

А от начало ли започва или продължава от там, до където си спрял?

 

П.П.Един съвет:Задължително си го свържи през "ключа".Плеърите(за ресивърите не съм сигурен 100%, измери за по-сигурно) на Алпайн имат консумация (около 0.3А, което е много, ако всичко ти е наред, трябва да е около 0.025-0.03А), дори и когато са изключени и със свален панел.Някой ден може да има изненади с акумулатора.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...