Jump to content
BulForum.com

Даряване на кръв


XMD

Recommended Posts

Всяка година ходя да дарявам, но пускам тази тема ако случайно някой има нужда за близък или познат човек. Ще изчакам известно време ако някой има нужда и след това отивам.

Link to comment
Share on other sites

Похвално, но кажи все пак кръвната си група след като предлагаш нещо такова :)

Ами доколкото знам като дариш кръв и те ти дават листче с което се ходи в болницата и го даваш на доктора и той вижда, че има една банка кръв дарена от твой човек и взима друга. Няма значение до колкото знам каква кръвна група е човека, важното е да се даде една банка кръв :)

Мисля, че беше така, но ако се бъркам нека някой да ме поправи.

Link to comment
Share on other sites

Ами доколкото знам като дариш кръв и те ти дават листче с което се ходи в болницата и го даваш на доктора и той вижда, че има една банка кръв дарена от твой човек и взима друга. Няма значение до колкото знам каква кръвна група е човека, важното е да се даде една банка кръв :)

Мисля, че беше така, но ако се бъркам нека някой да ме поправи.

Точно както Ghetto_Freak го обясни е. Кръвната група не е от значение.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че беше така, но ако се бъркам нека някой да ме поправи.

Точно така е - кръвната група няма значение, въпросът е да има 'човек за човек'.

Link to comment
Share on other sites

къде мога да даря кръв и да разбера кръвната си група

 

На Пазарджишко шосе в Окръжна болница, минава се зад болницата, където е спешното, но на 20 метра от неговия вход. И на Пещерско става, но е по работно време мисля.

Link to comment
Share on other sites

къде мога да даря кръв и да разбера кръвната си група

Окръжна болница, преди входа за спешното в дясно се пада центъра по хематология и кръвопреливане.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Малко я позабравих тази тема, но отново дойде време да дарявам кръв, та ако някой има нужда за близък или познат да казва. Ще изчакам 10-15 дена и отивам.

 

PS. С този път ще ми станат над 5 литра :punk

Link to comment
Share on other sites

И аз трябва да ида скоро, че съм се зарекла, ама с всичкото бързане в живота ми, бях забравила. Добре ми напомнихте тук. Аз съм дарявала към 5-6 пъти, почти всяка година. Веднъж се олях като дарих 2 пъти за 2 месеца. Всичко това от добри намерения. Аз съм 0+, така че ако имате нужда (недай Боже), свиркайте.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление циганската мафия владее положението там, но все пак е похвално, че все още се намират безвъзмездни кръводарители.

Link to comment
Share on other sites

Еми всяка година по 0.9 литра. Целта ми е 50. Правя го първо защото прочетох, че всеки ден 600 души в България се нуждаят от кръв и половината от тях са деца и второ защото кръвната ми група е по-рядко срещана - 0-.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление циганската мафия владее положението там, но все пак е похвално, че все още се намират безвъзмездни кръводарители.

Така е за циганите, за жалост.

Трябва поне с нещо да помагаме безкористно на хората. Мисля, че кръводаряването е една добра форма. Не бива да се прекалява (като споменатия от мен случай по-горе), но пък малко неразположение, имайки предвид, че може да спасиш човешки живот, си е добра кауза и причина, за да го направиш. А и има положителна страна - всеки след кръводаряването има поне към 0.400 л. нова кръв.

Link to comment
Share on other sites

Така е, даже е полезно да се дарява кръв . А и всеки рано или късно стига момента, когато бабите и дядовците имат нужда от кръвопреливане и се почва едно голямо търсене и обикновено се опира пак до циганите. Ако всеки дава безвъзмездно 1 път дори и на 2 години положението щеше да е различно...

 

PS. Ако на някой му се прииска да дари кръв, но има затруднение с транспорта не ми е проблем да го взема и върна в името на каузата.

Link to comment
Share on other sites

Не всички могат да даряват кръв, мислете и за това. А циганската мафия е колкото зло, толкова и добро. Спекулира се с нуждата на хората от една страна, но от друга като няма как да им се подсигури нещо, от което зависи живот, всеки е готов да плати. В тоя ред на мисли що циганска кръв тече из вените на българското население....biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Офф : То в българите като цяло текат какви ли не течности, собственост на други нации, етноси и т.н. Ама като сме си дупедавци... Кой ни е виновен...?! Да беше само кръвта, с мед да ги намажеш манг*лите...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

От последното ми кръводаряване минаха 3-4 месеца, та пак да се обадя тук някой ако има нужда да казва . Ще изчакам една две седмици и отивам. Ако има други доброволци може да се съберем да отидем групово, хем след това ще пием по една кафе за вдигане на тонуса

Link to comment
Share on other sites

Не всички могат да даряват кръв, мислете и за това.

 

така е, аз например не мога да дарявам, преди месец се наложи и докторите не ми дадоха да даря.

 

Относно за полезността да се дарява - логично е да е полезно, но не е ли вредно като даряваш много редовно? Аз съм чувал за случаи, когато някой дарява доста години наред и после спира, а организма му е привикнал да създава нова кръв и ставали някакви проблеми. Незнам колко е вярно това, човешкото тяло ми е много непонятно, просто го бях чул някъде, та сега се замислих по въпроса...

Link to comment
Share on other sites

XMD, ти май наистина си се засилил за рекорди! Докторите наясно ли си с каква честота кръводаряваш?! През 3 месеца е АБСОЛЮТНО ПРОТИВОПОКАЗНО!

Link to comment
Share on other sites

AssassiN, последният път когато дарявах беше между 10-20 декември 2011 , оттогава не съм. Минали са повече от 3 месеца. Като сложим една две седмици изчакване сега, ще станат даже над 4 месеца, лятото няма да ме има в града, ще се върна към октомври и чак тогава ще отида пак. Средно ми се пада по 2 пъти на година.

 

__smirnoff__, нямам намерение да спирам да дарявам.

Link to comment
Share on other sites

Нямам и намерение да те отказвам по какъвто и да е начин. Аз също съм за идеята, също съм дарявал кръв, когато можех, а въпроса ми беше просто от любопитство.

Link to comment
Share on other sites

Липсващото, след даряване, количество кръв се възстановява количествено след 24ч, а качествено - след 6 месеца. През 2 месеца е безопасно да се дарява. Аз съм дарявала 2 пъти, през 5 месеца, смятам живот и здраве наесен пак да даря. Поздрави за всички, които го правят!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...