Jump to content
BulForum.com

Е-prime


ZGAN

Recommended Posts

Чувствам себе си безпомощен, изправен против човешката глупост. Невъобразимата сила на идиотизма ме смачка в безмилостната си прегръдка. Форумът ни страда от безмилостните атаки на сили, надвишаващи египетските проклятия. Не смятам себе си за шувинист, но виждайки някои бъдещи пловдивчани, донякъде разбирам шувинистите. Защо, когато отида в родопски, старопланински, рилки, пирински села, попадам на готини и непринудени хора, а когато срещна техните емигранти в големия град - там виждам диви селски добичета?

 

 

Ред: Благодаря, коригиграно. Подписът на писалия след мен отново провокира искрен смях :]

Link to comment
Share on other sites

Форумът ни е нападнат от сили, надвишаващи египетските проклятия.

Форумът ни, застанал под откоса на сили, надвишаващи египетските проклятия, пада безмълвно.

Link to comment
Share on other sites

Идеята с отработването в събота не ми се нрави изобщо предпочитам да си почивам.

 

AlBundy оти ?

Link to comment
Share on other sites

Днес прекалих със съня. Прекомерната вяра в техниката и недостатъчната употреба на сивото вещество доведе до успиване. Теуефона ми, верен и праволинеен, настроен да звъни от понеделник до петък не счете за необходимо да компенсира плиткоумието ми и остана мълчалив тази сутрин... Но не пропусна да ме събуди в два от почивните дни...

Link to comment
Share on other sites

Мойте поздравления към човека създал тази тема! За напред хората които нямат интелектуален багаж ще пишат в другата тема, а тази ще е само за интелектуално извисени форумни балони. Пожелавам ви да си я ползвате със здраве, само да не си изчерпате речника... да се надявам, че няма такива хора във форума.

Все пак всеки от хората, дълго прибиваващи тук е малко или много образован или поне се е изтъкнал като такъв.

:)

П.П. Това е най-безсмисленият ми пост от дни.

Link to comment
Share on other sites

Мойте поздравления към човека създал тази тема! За напред хората които нямат интелектуален багаж ще пишат в другата тема, а тази ще е само за интелектуално извисени форумни балони. Пожелавам ви да си я ползвате със здраве, само да не си изчерпате речника... да се надявам, че няма такива хора във форума.

Все пак всеки от хората, дълго прибиваващи тук е малко или много образован или поне се е изтъкнал като такъв.

:)

П.П. Това е най-безсмисленият ми пост от дни.

А дали е спазено основното правило за писане в темата?

Link to comment
Share on other sites

Мирка, първо думичката "тази" не нарушава условието. Второ си пропуснал един спомагателен глагол в трето лице.

Учителката ми по български език, смяташе, че яденето на закуска, докато чете вестник си заслужава повече, от преподаването му в час. Та въобще не са ми ясни спомагателни глаголи, страдателни залози, причастия и разните му там. Няма как да върна тези години, а и тогава ми оттърваше ситуацията. Сега съжалявам, но вредата е сторена вече.

Link to comment
Share on other sites

Е-Prime е начин на изразяване в който е премахнат глагола "съм" в първо и 3то лице.

 

Тоест:

"Аз съм много красив" = "Красотата ми пленява"

"Електронът е частица" = "Електронът се държи като частица измерен с инстумент"

"Вънка е топло аре да побръмчим" = " Навън времето предразполага за разходка"

"Кой е тоя ве" = "С кого си имам работа"

 

Във форумите всеки се прави на грамотен, начетен и книвожно-пунктуационен гуру...пишат се всякакви глупости на търкалета, че и на кълбета.

Хрумна ми идеята дали не е останала малко интелигенция която би могла да подхранва тема, в която е ПОЗВОЛЕНО да се пишат присъщите глупости от другите теми, но по един доста различен начин.Нека ако някой забележи грешка в нечие изказване също да поправи сгрешилия в този ситл на изява.

 

 

Като за проба...може да се пише в темата ВСИЧКО стига да е спазено единственото правило да е в e-prime стил /и съобразно правилата на форума/.

 

 

 

Дано има интерес и малко или много темата помогне на всеки малко или много да повиши интелигентноста,грамотноста и други такива качества - западнали напоследък, не само онлайн :)

 

Успех.

 

[/b]

Така е по-добре :3.

e-prime ON :

 

Правописът ви предразполага четящия към самоубийство.

Оставих пунктуацията намира :Д.

Link to comment
Share on other sites

Поправих се.Благодаря за отделеното време от ежедневието за поправянето на грешките ми,Надявам се да не се самоубиеш :woot

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...