Jump to content
BulForum.com

Слагате ли колани като се возите отзад ?


po_taka

Слагате ли колани като се возите отзад ?  

73 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Разбира се, че слагам. И карам всеки който е отзад да слага. Глупаво е да не се слага, защото 80 кг така ще ме отнесат при челен удар, че ще ми смачкат гръдния кош в колана и еърбега няма да ме спаси

Link to comment
Share on other sites

Чат пат слагам, а този отг. го няма горе.

Мда както масата и аз не слагам отзад колани .... една вечер реших да сложа колан отзад и ме гледаха всички много странно .....

До сега съм виждал само един човек който винаги си слага колани отзад от познатите ми разбира се :) ....

 

Или както един мой приятел казва като види да слага колан някой отзад ... "Това е неуважение към шофьора" естественно в рамките на шегата :)

Link to comment
Share on other sites

За да няма дилеми при мен подходът е радикален. Просто колата няма колани отзад. Ако някой пита защо няма му казван да се вози в багажника ако му е по удобно.

Link to comment
Share on other sites

Ми не слагам колан на задната седалка.То не, че и се возя много там, ама на предните 2 винаги!!

Link to comment
Share on other sites

Слагам винаги и отпред и отзад, колкото и рядко да се случва да сядам отзад. Карам тези, които возя да си ги слагат, ако не им отърва да ходят пеша. Нямам намерение да ги лежа ако нещо се случи.

Link to comment
Share on other sites

Не се возя отзад. Като цяла не съм фен на предпазните колани.

Това да не се слагат колани си е манталитет и известен не само в България. Всеки сам да си преценя дали да ги слага :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Не се возя отзад. Като цяла не съм фен на предпазните колани.

Това да не се слагат колани си е манталитет и известен не само в България. Всеки сам да си преценя дали да ги слага :rolleyes:

 

 

Въпроса не е до твоя избор, а е до живота на тези пред теб. Ако си на предната седалка, ако щеш слагай, ако не щеш - не слагай. Твоята тъпа кратуна ще се размаже на предния джам. Ако си отзад - директно торпилираш този, който седи пред теб. Дефакто ти ставаш неговия убиец, защото го премазваш в преса между таблото и седалката, върху която ти "великия неспазващ закона, тъп като гъз, самонадеян глупак" си торпилирал. Затова не слагайте коланите отзад, не си возете децата в столчета.... както вече написах, Дарвин си знае разботата и ще ни избави от всички малоумници, гипаци, тъпоумници.... и най-после ще мога да ползвам спокойно "царския път" до морето :)

Link to comment
Share on other sites

Винаги ако разстоянието е повече от 200-300м просто ми е станало навик, както и никога не казвам на другите да слагат колан :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Въпроса не е до твоя избор, а е до живота на тези пред теб. Ако си на предната седалка, ако щеш слагай, ако не щеш - не слагай. Твоята тъпа кратуна ще се размаже на предния джам. Ако си отзад - директно торпилираш този, който седи пред теб. Дефакто ти ставаш неговия убиец, защото го премазваш в преса между таблото и седалката, върху която ти "великия неспазващ закона, тъп като гъз, самонадеян глупак" си торпилирал. Затова не слагайте коланите отзад, не си возете децата в столчета.... както вече написах, Дарвин си знае разботата и ще ни избави от всички малоумници, гипаци, тъпоумници.... и най-после ще мога да ползвам спокойно "царския път" до морето :)

 

И всичко това го говори човек, който толерира като "нормално, разумно" и най-вече "безопасно" движение по пътя с 200+ км/ч.... No comment...

Link to comment
Share on other sites

Въпроса не е до твоя избор, а е до живота на тези пред теб. Ако си на предната седалка, ако щеш слагай, ако не щеш - не слагай. Твоята тъпа кратуна ще се размаже на предния джам. Ако си отзад - директно торпилираш този, който седи пред теб. Дефакто ти ставаш неговия убиец, защото го премазваш в преса между таблото и седалката, върху която ти "великия неспазващ закона, тъп като гъз, самонадеян глупак" си торпилирал. Затова не слагайте коланите отзад, не си возете децата в столчета.... както вече написах, Дарвин си знае разботата и ще ни избави от всички малоумници, гипаци, тъпоумници.... и най-после ще мога да ползвам спокойно "царския път" до морето

 

Че не съм фен не значи, че не слагам предпазен колан. Проблема не е само на конкретни хора, а на цялото общество. И да се дразниш и да не се дразниш ти не си този, който ще накара хората да ги слагат. И да ти кажа това за което си мечтаеш няма да стане скоро.

Link to comment
Share on other sites

И всичко това го говори човек, който толерира като "нормално, разумно" и най-вече "безопасно" движение по пътя с 200+ км/ч.... No comment...

 

Не виждам кое не му е нормалното, когато спазваш всички норми на безопасност, когато си с изряден автомобил и т.н. Както виждаш съм жив и здрав и за 20+ години не съм наранил никой. Не мисля, че бълдъзата е по добър шофьор от мен, но тя легално си кара с 200 и не я хокат по форумите :lol:

Link to comment
Share on other sites

Въпроса не е до твоя избор, а е до живота на тези пред теб. Ако си на предната седалка, ако щеш слагай, ако не щеш - не слагай. Твоята тъпа кратуна ще се размаже на предния джам. Ако си отзад - директно торпилираш този, който седи пред теб. Дефакто ти ставаш неговия убиец, защото го премазваш в преса между таблото и седалката, върху която ти "великия неспазващ закона, тъп като гъз, самонадеян глупак" си торпилирал. Затова не слагайте коланите отзад, не си возете децата в столчета.... както вече написах, Дарвин си знае разботата и ще ни избави от всички малоумници, гипаци, тъпоумници.... и най-после ще мога да ползвам спокойно "царския път" до морето :)

 

Дрън дрън торпилираш предния, аз досега не съм чул за някой загинал защото е "торпилиран" от някого :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ми как да чуеш, като никога не се е правил разбор на катастрофите. По дифолт предните умират, а задните оцеляват. А що предните оцеляват когато няма задни - с това новините не се занимават. Мрете бе, Света е пренаселен и ще има повече място за нас

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...