Jump to content
BulForum.com

За Обувките


Обувната ви история.  

83 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

След навъдилите се спорове в темата за размислите, реших да пусна отделна тема, защото колкото и да е спамърска една тема, не можем да пишем в нея по всеки въпрос. Нали после трябва да си търсим бисерите и да им се радваме.

 

Последния въпрос е за използваеми обувки, защото повечето от нас си имат обувки, дето няма да ги сложат после, но ги е жал да ги хвърлят.

 

Ще помоля само, мъжете да не гласуват за "Ниски дамски обувки" и "Дамски обувки с ток", или ако гласуват, да си признаят в темата и да пуснат не нагласен снимков материал на техния крак, обут с въпросните обувки.

 

Инджой обсъждането.

Link to comment
Share on other sites

Гласувах, въпреки, че при дадените възможности не се получи много реален глас от моя страна. Щото както лятно време се нося по сандали, маратонки, по-скоро спортни къси панталони и веселяшки тениски, зимно време слагам кожения панталон, рокерията, кубинките и черните фанели/пуловери.

 

По същия начин е и с обувките. Из планините съм с планински обувки, из града - според сезона. От спортен лятно време, преминавам към (божичко) "мъжки обувки". Не, това определение обра всички оскари за идиотизъм...

Link to comment
Share on other sites

Нося само и единствено маратонки. Обувки съм обувал общо 2 пъти - на "церемонията" за завършване на 7 клас и на бала. И двата пъти съм се чувствал адски неудобно.

Ако ще нося нещо друго, то ще е нещо от този род:

http://www.cloggs.co.uk/content/ebiz/clogg...ilver_435_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Гласувах, въпреки, че при дадените възможности не се получи много реален глас от моя страна. Щото както лятно време се нося по сандали, маратонки, по-скоро спортни къси панталони и веселяшки тениски, зимно време слагам кожения панталон, рокерията, кубинките и черните фанели/пуловери.

 

По същия начин е и с обувките. Из планините съм с планински обувки, из града - според сезона. От спортен лятно време, преминавам към (божичко) "мъжки обувки". Не, това определение обра всички оскари за идиотизъм...

 

Нямаше как да го формулирам въпроса, затова съм добавил думичката ПРЕДИМНО. Предполагам не ходиш зимата/пролетта/есента с чехли, но за сметка на това, есента носиш същите обувки, които носиш и зимата и пролетта. Затова чехлите даже не съм ги написал.

 

Затова е в кавички. Защото в другата тема, останалите бяха обявени за гейски, а тия явно се харесват масово. Пък и не съм сигурен как точно се класифицират този тип обувки.

Link to comment
Share on other sites

Бих добавил също като отговор, че предпочитам МАРКОВИ маратонки/обувки, което означава очаквано КАЧЕСТВЕНИ и с добър външен вид тъй като качеството си личи отдалеч. Съответно и нямат разлепване... макар, че напоследък за Merrell в сайта им има доста лоши отзиви си взех такива. Зимата смятам да си взема пак зимни Merrell.

Link to comment
Share on other sites

Тоя форум започна да прилича на .... как беше..... сайта на мама или нещо такова.

Ако почнете да си обсъждате и диетите и антицелулитните и козметични процедури ще е вече 1:1 ......

Link to comment
Share on other sites

Аз предпочитам кецове от така наречените "скейтърски" марки (Adio , Globe , Circa.. т.н.) въпреки , че на скейт съм се качвал 3 пъти , от които 2 паднах :D Самите кецове изглеждат малко огромни , особено на моя крак 47 номер , обаче не съм носил по-удобни неща. Преди и аз носих обикновени маратонки , обаче като веднъж премерих едни кецове в магазина и видях колко са ми удобни от тогава само кецове :)

 

nike_air_force_one_af1_low-arton1275-240x240.jpg

 

Имам и такива найкове , които също са много удобни , но ги нося по-рядко , защото са малко по-тясни и не ми се връзват на много от дрехите , а аз нося предимно широки дрехи :)

Link to comment
Share on other sites

Тоя форум започна да прилича на .... как беше..... сайта на мама или нещо такова.

Ако почнете да си обсъждате и диетите и антицелулитните и козметични процедури ще е вече 1:1 ......

 

/оф - Да бе! Ама като се дискутира Васко каква кола да си купи няма грижи. Василе, мисли, брой до 10 преди да се изрежеш.

Link to comment
Share on other sites

Нали се сещаш колко по-нормално е да се разискват коли от мъже от това да се разискват обувки и моноблокове от мъже.....

Брой до 10 преди да се изкажеш неподготвен ..... далеч не знаеш всичко :)

 

 

ПС : В адидаса има намаление на стела макартни , идете си вземе по 1 чифт много удобни били разправят................ момичетата :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Васе, ти бос на село ли ходиш и сереш в клекалото на двора?

 

Усещаш ли се какви глупости дрънкаш?

 

Да си чувал за трите S ??? Не си - сигурен съм

Link to comment
Share on other sites

Маратонките бих казал, че са достатъчно мъжки (или младежки) аксесоар. Честно казано с брат ми като си купуваме нещо с ОПРЕДЕЛЕНА цел в повечето случаи го купуваме тип "educated buy". Т.е. при купуване на зимна обувка тъй като залагаме на известни марки следим сайтове, в които има ревюта и можем да преценим според мнения на хора дали обувката (зимна, лятна, спортна) отговаря на очакваното качество и нуждите ни.

 

Пример за такъв сайт е: http://www.backcountry.com/

 

Още един пример ще ти дам: знаеш ли с каква марка обувки ходи този от "Оцеляване на ръба" по Discovery? Аз знам... и изборът му далеч не е случаен.

Link to comment
Share on other sites

Васе, ти бос на село ли ходиш и сереш в клекалото на двора?

 

Усещаш ли се какви глупости дрънкаш?

 

Да си чувал за трите S ??? Не си - сигурен съм

 

Както и да е , ти си шефа :tongue

Link to comment
Share on other sites

С офтопик да те светна все пак за трите S - Shit, Shave & Shower. Трите изконни действия на мъжа. Ако не можеш да си ги преведеш се обади на Владо Береану :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Shave?! Ако говорим за брада и мустаци, не го разбирам това shave... човек губи по окоро 2 дена на година в бръснене. а колко вода хаби... и двата ресурса могат да се използват по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Задълбочаваш в подробности. Трите S-а са неписано сутрешно правило. И вярвай ми познавам хора, които се бръснат ВСЕКИ ден. В смисъл имат и нужда от това.

и на тях не им пука как изглеждат
Link to comment
Share on other sites

И никой не ти прави проблем че я носиш :tongue

 

Разбирай трите ес-а глобално :)

 

и на тях не им пука как изглеждат
Link to comment
Share on other sites

ДА СПАСИМ МЪЖА!

 

Не, честно! Дайте да люпим семки, да обсъждаме циците на Мара отварачката, да отворим по една Каменица, да си го кажем - сички путки са курви, да приказваме за последния мач на Локото и Ботев, да кажем къв пич е Бате Бойко, къв путьо е ония царчето, к'ва балерина е  Бербатов, я разпрай как разби мутрата на онова леке в Папараци, за коли требе да се говори, ония там тъпанари нищо не разбират, мойта кола е по- от твойта, к'ви са тия немъжки работи... Обувки. Ааае сиктир. Аз нося само Булдозер, щото звучът по-мъжко от ония педалски рънърс. Е па шо да даам пари за скъпи обувки? Нали с тех моем си земем ено гоуемо джони у баро и да съм гъзаро?

Link to comment
Share on other sites

Eто това са Обувките! Тук са показани съвсем малка част от моделите. Със едни "Sioux Boot" изкарах почти пет години работа (строителни обекти, масла, кал, каране на мотор...) и все още са здрави и не вмирисани. Тази есен мисля да си купя същите само, че с кевларени бомбета и пластини и на доста ниска цена (просто защото вече има и тук представителство). Иначе в момента нося едни съвсем ежедневни маратонки на Kapriol и това лято не съм си усещал краката потни или натъртени, а на ден ми се събира доста търчане и висене прав...

Link to comment
Share on other sites

Аз няма да влизам в заядката (все трябва да има първи път) и ще си кажа за обувките. Тъй като имам много криви крака с ужасно висок свод, никакви обувки не ми стават нормално. Нося само маратонки и то или обувки за тенис или за бягане. Бих носил кецове, но повечето са с равна подметка, което автоматично ги изключва. Поради тези природни ограничения избирам обувките само по удобство, нищо друго. И имам точно един чифт, които нося редовно. Имам чифт футболни обувки и чифт официални обувки (обувани два пъти), но те не се броят. Карам с един чифт около година и после като се скъсат, ги сменям с друг. И това ако не е класически мъж, който няма множество дрехи и който не разбира от тия неща, здраве. Пък нека да не говоря за сране и да не се оригам публично...

Link to comment
Share on other sites

Понеже не съм чел темата и не мога да се включа в заядката пиша по същество :laughing:

1-Спортно-елегантни обувки нося,да са хубави и удобни и имам точно 3 чифта :tongue

 

Edit:А ако трябва да говорим за марка фаворити са ми Nike и Adidas поради простата причина че имат много красиви и удобни модели,а за качеството да не говорим.Имам едни Nike Air,вече трета година ги нося и колкото повече ги нося,толкова по-удобни са ми :D :D

Link to comment
Share on other sites

Понеже не съм чел темата и не мога да се включа в заядката пиша по същество :laughing:

1-Спортно-елегантни обувки нося,да са хубави и удобни и имам точно 3 чифта :tongue

 

Edit:А ако трябва да говорим за марка фаворити са ми Nike и Adidas поради простата причина че имат много красиви и удобни модели,а за качеството да не говорим.Имам едни Nike Air,вече трета година ги нося и колкото повече ги нося,толкова по-удобни са ми :D :D

 

Е нали 3 чифта спортно елегантни, пък 1 чифт Nike? Това са си чисти маратонки в повечето случаи, освен ако не изкараш снимка да ме опровергаеш, но се съмнявам.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм човекът с над 11 чифта. И си ги нося даже, за всякакъв случай имам по нещо, а откакто спрях да ходя като спънат кон, предпочитам обувки на ниски токчета - около 5 сантиметра. Освен 1-2 официални чифта, които слагам изключително рядко, всичко е от естествена кожа. Именно това + универсалността на моделите са ми основните критерии когато търся обувки. И удобството, естествено. Повечето са на български фирми, някои съм си правила и по поръчка. За зимата - само високи ботуши, удобни и за панталони, и за поли и рокли.

 

Единствените ми маратонки са тези, с които играя баскетбол, за други по-неангажиращи събития, бири из градинки и по поляни - кецове. Лекички, от велур. Когато е подходящо - обувки тип "пантофки".

Преди няколко дни се научих да вървя и на обувки-танкове - с голяма платформа, та да поизглеждам поне за малко не-ниска :)

 

Иначе, далеч от всичко друго, съм почитател на скейтърските кецове и стегнатите по крака високи дамски кубинки :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...