Jump to content
BulForum.com

За Обувките


Обувната ви история.  

83 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

СпортДепот също като Asics имат намаления на Lotto към 50% и на доста други ;) разгледайде има не лоши модели.

Link to comment
Share on other sites

Задълбочаваш в подробности. Трите S-а са неписано сутрешно правило. И вярвай ми познавам хора, които се бръснат ВСЕКИ ден. В смисъл имат и нужда от това.

и на тях не им пука как изглеждат

В 11 клас по едно време се бръснех всеки ден, ама мърдизма в мен проговори и се върнах на предишния режим :D А песничката е супер яката класика :rolleyes:

 

Относно обувките - по прицип имам точно по 1 чифт скейтърски кецове за сяко време, но в момента имам и още едни Mat Star-ки и мисля да си зема след 1-2 седмици едни червени Adidas Superstar, че много ме кефят :D

Link to comment
Share on other sites

Със скейтърски кецове шляпам почти от както се помня.Всякви ме кефат-големи и по-плътни,тънки тип гуменка,обичам предимно изчистени модели.И марката също е важна,щото съм носил всякакви и от марковото по-удобно няма. ;) А и са здрави,бая време изкарват.Пък и както си ги нося за излизане и като вземат да стават дърти си купувам нови,а старите започвам да карам дъската с тях и ги съсипвам. :P

btw. Жапанки Oskar 4 лайф . :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Chery_Doc_Martens_by_Agarvaen.jpg

 

За градско каране.

 

За планината - Salomon.По дупки - обикновени гумени ботуши.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Тъй като се оказа, че май зимните ми обувки вече са нисички (Columbia Beartooth S8 Omni-Tech) се замислям дали да не взема нещо по-височко и за момента вариантите са ми два:

 

1. Merrell Snowmotion 6 Waterproof, цена 269лв и -20% от тази цена

 

15122009005.jpg

 

алт: http://images.wolverineworldwide.com/is/im...,1&fmt=jpeg

 

Инфо: http://www.merrell.ca/catalogue.php?action...c&menu_id=9

http://www.merrell.co.uk/en-GB/Shop/Produc...16978&GST=M

 

2. Merrell Chameleon Thermo 6 Waterproof Synthetic, цена 189лв и -20% от тази цена

 

15122009006.jpg

 

алт: http://www.merrell.ca/medias/images/catalo...gr/87695_gr.jpg

 

Инфо: http://www.merrell.ca/catalogue.php?action...c&menu_id=9

 

Други опции, които не ми харесват особено на вид:

 

Merrel Redland (179лв и -20%): http://www.onlineshoes.com/mens-merrell-ra...arth-p_id155496

 

15122009007.jpg

 

Merrel Outland (179лв и -20%): http://www.onlineshoes.com/mens-merrell-ou...garoo-p_id88794

 

15122009003.jpg

 

^^ средна редица вдясно.

 

Също и некви скъпи oakley-та за около 220-240 дето нямат нищо общо като features с горните + Timberland за около 75 евро. Та общо взето - струват ли си повечето пари Snowmotion 6-то или да мина по-тънко с Chameleon-а въпреки, че някакси не ми вдъхва толкова доверие тоя 'Nubuck' независимо, че е промазан и е waterproof/breathable.

Link to comment
Share on other sites

Аз си взех още един чифт fat кецове, 'щото понякога ми се носят широки дънки и не става иначе. Само че са от тия "Bulldozer" за 40 кинта. За fat повече никога няма да дам повече от 50-60лв. Имам лоши спомени от "Globe" - 130лв., от които краката ми се мокриха, дори ако ходя по мокра улица.

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко седмици колега от форума продаваше обувки Merrell. До тогава не я бях чувал тази марка, но много ми харесаха по снимки и се порових и попрочетох. В крайна сметка си купих почти същите - ниски с Gore-Tex - моделът е Intercept. Много са удобни. После гледах, че има няколко магазина в София, които продават Merrell и си мисля, че за планина и зима са много добър избор - нищо че в магазините за планинска екипировка лансират други марки. Има и някои много добри модели на Patagonia, които са им нещо като дъщерна фирма. Dreamer - тези, които посочваш ми се виждат малко смотани по моя вкус :) За някой лев отгоре могат да се вземат по-солидни модели.

 

Иначе аз повече от 10-тина години ходех само с Dr. Martens - 4 сезона с едни и същи ниски обувки. Един чифт изкарваше приблизително 2 години преди да се скъса и да не става за обуване. Дори накрая си купих и техни кецове - Jools. Обаче напоследък ми се налага да ходя по-официално и минах на Birkenstock - с ортопедични стелки са (не че ми се налага, но така ги правят) и съвсем не се чувстват като официална обувка - особено за мен, където ходя минимум по 6 - 7 киломера пеша на ден.

Link to comment
Share on other sites

Обивките не трябва да се носят всеки ден. Трябва да се носят максимум 2 дни, за да могат да дишат и да се проветряват. Иначе много бързо се скапват.

 

Ако беше взел 2 чифта Dr.Martens и ги сменяше, щеше да изкараш 5+ години, а не 4.

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко седмици колега от форума продаваше обувки Merrell. До тогава не я бях чувал тази марка, но много ми харесаха по снимки и се порових и попрочетох. В крайна сметка си купих почти същите - ниски с Gore-Tex - моделът е Intercept. Много са удобни. После гледах, че има няколко магазина в София, които продават Merrell и си мисля, че за планина и зима са много добър избор - нищо че в магазините за планинска екипировка лансират други марки. Има и някои много добри модели на Patagonia, които са им нещо като дъщерна фирма. Dreamer - тези, които посочваш ми се виждат малко смотани по моя вкус :) За някой лев отгоре могат да се вземат по-солидни модели.

 

Иначе аз повече от 10-тина години ходех само с Dr. Martens - 4 сезона с едни и същи ниски обувки. Един чифт изкарваше приблизително 2 години преди да се скъса и да не става за обуване. Дори накрая си купих и техни кецове - Jools. Обаче напоследък ми се налага да ходя по-официално и минах на Birkenstock - с ортопедични стелки са (не че ми се налага, но така ги правят) и съвсем не се чувстват като официална обувка - особено за мен, където ходя минимум по 6 - 7 киломера пеша на ден.

Ако има модел с Gore-Tex на подобна цена той ще ми е приоритет, но за съжаление скоро нямам път към България и ако ще купувам ще купя от Босна. Ако мога да трая до следващото ми ходене в БГ към края на януари значи мога спокойно да мина и без нови обувки, което винаги е по-добрия вариант. За мен приоритетните марки са The North Face и Columbia, но и двете ги няма в Босна като предлагане. В БГ Columbia също няма, а на North Face магазина в Пловдив е доста ограничен, да не кажа смешен като предлагане. А да ходя до София само да си купя един обуща някакси не върви.

 

Все пак ще гледам да изчакам, че Snowmotion-а ми е скъп, а този Chameleon не е като да ме кефи. Ще видя какво предлагат в магазина на Merrell в новия мол и в Арена Спорт до стадион Пловдив (TNF).

Link to comment
Share on other sites

Аз премерих поне 8 чифта на Merell и нито един не ми хареса. Честно всичките ми бяха нещо неудобни... особено пък прекалено изразените ортопедични стелки ме дразнят до побъркване. Dr.Martens може и да са здрави но каквото съм виждал е било ужасно грубо и тежко и най-вече не е мека подметката а аз обичам обувките да ги чувствам като маратонки (ако може) - т.е. подметката да е доволно мека и комфортна

 

Еко имат хубави и здрави обувки. Имам едни вече трети сезон ги нося и не са мръднали а са леки и топли (вътре са вълнени). Имат си Gore-tex със сигурност и въпреки че не съм газил сняг до коленете досега краката не са ми се мокрили единствено са ми се изпотявали ако стоя на топло (ама това и с маратонки ми се е случвало).

Link to comment
Share on other sites

Dr. Martens ниските им модели не са груби, дори и тези с метални бомбета. Като повечето други обувки от този тип им трябва няколко дни да се пречупят и оттам нататък са леки за носене.

За Merrell и аз забелязах много странно - като обух няколко чифта ниски кракът страшно ме заболя, като че ли нещо се усука. В разни коментари ги дават, че Merrell не отговарят на номерата си - трябва да се купуват обувки половин номер, или още по-добре един номер по-големи отколкото нормално носиш. Явно така са направени - по-стегнати и затворени, което по някакъв начин се отразява и на номерацията им да не отговаря точно.

Dreamer - мисля, че за посочените от теб цени в момента няма високи Merrell с Gore-Tex. Сега в сезона вървят някъде към 300 лв. доколкото съм ориентиран - след няколко месеца може би ще има намаление от 20 - 30%, но тогава пък няма да има нужда да се носят в града. Наскоро от един магазин си бях взел рекламна брошура на Merrell и там са посочени 3 магазина на дилъри в Пловдив - Tempo Casual в Екселсиора, на Отец Паисий 39 и Формула на Тодор Каблешков 22.

Link to comment
Share on other sites

Като повечето други обувки от този тип им трябва няколко дни да се пречупят и оттам нататък са леки за носене.

 

Ей тук ме загуби. Една обувка не ми ли е удобна от първата секунда на първото обуване я зарязвам. Краката не са ми за 1 ден и такива бабини деветини "тя ще се очупи" не на мен. Как е възможно да има обувки които нито ми убиват нито ми стискат още от първото обуване а за други да ме убеждават че защото били кожени тя кожата винаги била така но щяла да се отпусне. Дрън дрън та пляс. Отпуска се след като ти е травмирала крака междувременно защото няма накъде да ходи. Като бях малък се връзвах и стисках зъби като ми течеше кръв, сега откровенно си тегля една майна на продавачките като вземат да ме убеждават в подобни глупости... освен ако не ми харесват обувките и не ми ги подарят + 50 лв компенсация за травмирането на краката ми не мисля да давам пари за неудобни обувки.

 

 

 

 

За Merrell и аз забелязах много странно - като обух няколко чифта ниски кракът страшно ме заболя, като че ли нещо се усука.

 

Е то номера се гледа да ти е удобен. Аз съм +/- 2 номера в зависимост от марката и модела. Проблема ми с Merell е главно че им е прекалено анатомична стелката и ми дразни "табаните" (както и 95% от маратонките напоследък)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...