Jump to content
BulForum.com

Нова кола , каква да бъде .... ?!?!


zlobil

Recommended Posts

Спрял си се на трите големи.Която и да вземеш,няма да сбъркаш.Много може да се чудиш за предимства на оная,качество на тая.А всъщност си опира главно до едно.Като седнеш вътре,да налазиш педалите и като си караш да ти е кеф.А това вече си е строго индивидуално.И 3те може да ти харесват много,обаче 100% във една от тях ще ти е малко по-приятно и ще ти доставя малко повече удоволствие.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Пък и в Пловдив има Е класа такси( 6162 ) :) ако това е фактор за тебе :D Иначе според мен недей толкова го мисли.Виж намери да ги покараш 3-те коли в рамките на два дни, та да сравниш директно и непосредствено и каквото си решиш ти това прави.Щото после да няма "Ама еди-кой-си каза да взема еди-какво-си", ние тука само си пишем в крайна сметка.Нито ще ти платим сервиза, нито нафтата, така, че ... :)

Link to comment
Share on other sites

Вземи си една Е класа с AIRMATIC и 4MATIC и ще забравиш за тея каруци бмв и ауди. Чесно ти казвам разликата във возията е огромна, а дали едното било няколко коня повече и тн все тая. Аз се двуумях между X6 и ML, исках повече X6 защото все пак е съвсем нов модел, щях да си я взема 35d, вървеше супер много. Но като се повозих и усетих що за каруца в буквалния смисъл става въпрос и като си помислих как всеки ден щях да се друсам по дупките и паветата, а конските сили да ми влезнат в употреба веднъж месечно.. Вземи си Мерцедеса с AIRMATIC. И да ти кажа 4matic-a си е супер, едва ли ще катериш върхове с тая кола, важното е да има 4х4. Не се подлъгвай по мнения на хора, които не са помирисвали нито една от колите които искаш.

 

До разбирача отдолу: В сравнение с това на мерцедес..разбра ли вече? Имам личен отпит от година и половина с Q7, не е толкова зле като БМВ, но пак си е каруца.

Link to comment
Share on other sites

Хич няма кв'о да му мислиш.Взимай аудиото и т'ва е.Ще изкажа само два аргумента,но смятам че са достатъчни.Аудито е мнооого по-красиво и агресивно(спортно) изглеждащо, и второ - 4х4 е.

Link to comment
Share on other sites

Бе то ще има ма къв е смисъла да идвам ? Едва ли ще мога да покарам точно 330Д..... :)

 

 

Тва ми прозвуча все едно 330д е бахти гъзарската кола и никой в града я няма :D

Link to comment
Share on other sites

Не бе ама може да няма човек с такава а дори и да има как си представяш да му кажа пич дай да и врътна 1 кръгче.... леко глупаво е

Link to comment
Share on other sites

Имал съм проблеми с А6 и А8... не ща да чувам за Ауди и двете не излизаха от бокса. На чисто нов гаранционен автомобил А6 на мой приятел, смяната на Типтроника, понеже се скапа след 6 месеца се извършва, само след като платиш 50% от стойността на скоростната кутия, а това са 18 000 лева. Ако искаш. Изруди, не стига че ти продават боклук, а в гаранцията те карат да си доплатиш за баш боклука в покупката ти на автомобил, при това на цената на още една кола. Но тук става дума за А4, те са една идея по-надеждни, доколкото съм чувал. Нямам опит, признавам.

 

За това смятам, че първо е въпрос на късмет, особено при покупка на каквато и да е техника, че и на старо.

Второто най-важно е човек правилно да прецени преоритетите си при избора - дали е цената, дали е марката, подръжката, комфорта и т.н.

 

Злобиле, мнението не е мое, а на един познат. Ако искаш го взимаш под внимание, ако искаш не го взимаш. Избора си е лично твой :)

Link to comment
Share on other sites

Zlobil-е не очаквах от тебе такива срамежливи приказки.Отиди.Питай дали може кръгче.Феновете на БМВ си купуват колите за да ги карат, не за да ги гледат ;) Ще пиете по една бира и ще ги направиш всичките фьенове на Ауди и ще ти продадат една 330d за 5000 евро :lol:

Link to comment
Share on other sites

Злобиле, мнението не е мое, а на един познат. Ако искаш го взимаш под внимание, ако искаш не го взимаш. Избора си е лично твой :)

 

Ще ме извиняваш ама приятеля ти или говори пълни глупости или е случил на ебахти кофти бройките

Говори за гаранционен типтроник на нова А6 предполагам 3.0ТДИ ...... а типтроника е една от най-здравите кутии....

 

Zlobil-е не очаквах от тебе такива срамежливи приказки.Отиди.Питай дали може кръгче.Феновете на БМВ си купуват колите за да ги карат, не за да ги гледат ;) Ще пиете по една бира и ще ги направиш всичките фьенове на Ауди и ще ти продадат една 330d за 5000 евро :lol:

 

Не са срамежливи , просто гледам реално на нещата. Едва ли в БМВ ще ми дадът да тествам точно този агрегат , точно поради тази причина не съм ходил още до там , обаче за сметка на това на един приятел със салон му пристига другата седмица от италия едно 330д та ще покарам него.

 

 

Само дето сега с тая Е-класа трябва да мисля много много бързо какво искам , хем ми харесва много , хем искам по-мъничка кола с 2 думи и аз незнам какво искам а такава бройка на тези пари едва ли ще се задържи много...... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

А8-мака е предпоследния модел. И това не единствено лошо мнение. За другото - еми не знам. Не съм ги давал аз парите, не съм купувал аз. Знам само, че заряза и А8 и служебен Мерцедес за най-новия Меган(нов новиничък). Преди бая години имаше 5-так като твоя. Също така не робува грам на марки ;)

 

Както казах - ти даваш парите и ти си решаваш кой да пуска музиката ;)

Link to comment
Share on other sites

Не че защитавам ауди ама ми се струва леееко пресилено. Имаме семеен познат с A8L с 6.0 и след навъртяни лично от него над 150 000км в сервиз освен за масла и накладки за друго не е влизала..... тва го казвам от първа ръка , разпитах няколко хора с 3.0ТДИ на а6-ци и при тях картинката е същата много по-безпроблемен двигател от 2.5ТДИ (с който аз лично нямам никакви проблеми) така че или е случил на кофти бройка или причината е няква друга.... пък и ми се струва леко несериозно да зарежеш последен модел а8 и да се качиш на рено меган .... няк'си не мога да си представя как се отказваш от кола най-висок клас и влизаш в бюджетна кола..... тва при положение че не те е налегнала кризата и парите не са проблем..... ама явно причината е друга....

Link to comment
Share on other sites

Сегба ще се изцепя леко тъпо обаче новите BMW-та така да не ме кефят особено фаровете. Audi-тата с тия "изписани очи" като ги видя и направо умирам от кеф. И стоповете ме кефят. А BMW-тата с "ангелските очи" никак ама хич не ме кефят.

 

Иначе гледах едно S8 и много радваше окото та не знам за Б4-ката но ако се сещаш пък конкретно на S8-цата в "Ронин" каква реклама ѝ дръпнаха...

Link to comment
Share on other sites

.... пък и ми се струва леко несериозно да зарежеш последен модел а8 и да се качиш на рено меган .... няк'си не мога да си представя как се отказваш от кола най-висок клас и влизаш в бюджетна кола..... тва при положение че не те е налегнала кризата и парите не са проблем..... ама явно причината е друга....

Причината за подобна смяна трябва да е само затруднено финансово положение. Който изтъква нещо друго си прави вятър на устата за да понася по-леко жегите. :lol:

Link to comment
Share on other sites

А8-мака е предпоследния модел. И това не единствено лошо мнение. За другото - еми не знам. Не съм ги давал аз парите, не съм купувал аз. Знам само, че заряза и А8 и служебен Мерцедес за най-новия Меган(нов новиничък).

Както казах - ти даваш парите и ти си решаваш кой да пуска музиката ;)

 

 

Причината за подобна смяна трябва да е само затруднено финансово положение. Който изтъква нещо друго си прави вятър на устата за да понася по-леко жегите. :lol:

 

 

И аз съм на това мнение..... само ако дори теоретично приемем че мегана е истинска кола дори за секунда тя пак е около 25 милиона класа по-долу...екстрите няма да ги коментираме че вече става смешно :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

не четете. нито е последен модел, нито е чисто ново(аудито). нито беше ЕС8

 

Ако ще да е пред-предпоследен - стига да не е мега чупена и на 500,000 км - просто не могат да се сравняват. Виж разходите на по-скъпа кола са повече - това е ясно. А новата си е нова и все пак много различен клас коли са. Да мине от А8 на нещо по-малко и повратливо примерно някой спортен модел - да, но Меган и на мен ми звучи съмнително.

 

Иначе и аз имам познат който от BMW 7ца мина на 10 годишен Опел Астра, но не беше защото астрата му харесва повече :)

Link to comment
Share on other sites

Ако ще да е пред-предпоследен - стига да не е мега чупена и на 500,000 км - просто не могат да се сравняват. Виж разходите на по-скъпа кола са повече - това е ясно. А новата си е нова и все пак много различен клас коли са. Да мине от А8 на нещо по-малко и повратливо примерно някой спортен модел - да, но Меган и на мен ми звучи съмнително.

 

Иначе и аз имам познат който от BMW 7ца мина на 10 годишен Опел Астра, но не беше защото астрата му харесва повече :)

Еми няма проблеми. Много хора си купиха дачии вместо да карат 10 годишни коли от 1-2-3 класа по-нагоре... така, че за някой хора това е ОК. Макар че не може да се сравнява Меган 3 с коя да е дачия. Все пак мегана предлага доста екстри - навигация (том том), парктроници, автопилот, есп + тракшън, игнишън кард с хендс фрии и кейлес го и т.н. не знам как е при въпросните аудита, бмв-та и т.н. коли за ръчкане. Пък и не всеки се насира от кеф като чуе бмв, ауди, мерцедес...

Link to comment
Share on other sites

Ако ще да е пред-предпоследен - стига да не е мега чупена и на 500,000 км - просто не могат да се сравняват. Виж разходите на по-скъпа кола са повече - това е ясно. А новата си е нова и все пак много различен клас коли са. Да мине от А8 на нещо по-малко и повратливо примерно някой спортен модел - да, но Меган и на мен ми звучи съмнително.

 

Иначе и аз имам познат който от BMW 7ца мина на 10 годишен Опел Астра, но не беше защото астрата му харесва повече :)

 

За последен път. Думите му бях, че вече няма да кара ВТОРА употреба кола, пък била тя БМВ, Мерц или Ауди. Патил е от трите. Взе си мегана със абсолютно всичко, което може да му се накичи в БГ + боди кит.

Да колите са от различен клас. Едната гони 10-тата година и един Бог знае колко хиляди км, а другата я чака да дойде всеки момент от френския завод.

 

Инсинераторе, Аудито и баварката му бяха лични. Баварията я разкара с още по-голям кеф. Лятото си покарбва и кабрио(НОВО), но няма да ти кажа какво. За последен път, не робува на марки.

 

Мислете си квото искате, ебавайте се колкото си искате. Само с голЕм шрифт ли трЕбва да пишем, че да се разбираме

Link to comment
Share on other sites

Човека е разбрал коя е истинската марка :tongue :tongue :tongue Ся щото някой ще се засегне съвсем сериозно казвам, че това е майтап.

 

 

Еми няма проблеми. Много хора си купиха дачии вместо да карат 10 годишни коли от 1-2-3 класа по-нагоре... така, че за някой хора това е ОК. Макар че не може да се сравнява Меган 3 с коя да е дачия. Все пак мегана предлага доста екстри - навигация (том том), парктроници, автопилот, есп + тракшън, игнишън кард с хендс фрии и кейлес го и т.н. не знам как е при въпросните аудита, бмв-та и т.н. коли за ръчкане. Пък и не всеки се насира от кеф като чуе бмв, ауди, мерцедес...

 

Именно.Някой хора хич незнаят кви екстри предлага новият Меган и то най-базовият модел и приказват кво нямал.Тея Аудита и БМВ-та втора ръка дори и по-нови да са особено дизел е съвсем ясно, че са над 200 000 километра.Е да в БГ стават на 50 000 ама тва е от друго.Хората ДДС крадат не е проблем да фалшифицират и сервизна книжка.

 

П.П.Злобил нека коментираме екстрите, че ми е интересно.

 

П.П.Светлия едва ли Мергел 320 с 224 коня ще върви повече от Megane RS Sport 2.0 турбо с 225 к.с. Пък да не говорим че Мегана ще спира в пъти по-добре щото е с пълна спирачна система Брембо фабрична.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...