Jump to content
BulForum.com

Зулуми по колите


306TDI

Recommended Posts

Здравейте, днес както всеки ден си паркирам колата в началото на ул. Антим 1-ви, отивам на работа и като се връщам какво да видя цялата дясна страна надраскана с черен спрей.... :angry1 изпаднах в ужас. Добре, че имам познати които знаят как да се справят с такъв проблем, с бензин и парцалче падна всичко. Тук идват въпросите ЗАЩО?! Кому е нужно?! Има много злоба по този свят. Споделете какви зулуми са ви правили и как се справяте с тях, ще е полезно.

Link to comment
Share on other sites

На мен редовно ми цапваха капачките на вентилите.Не че е болка за умиране де ама след поредния комплект и похарчени доста пари за такива, ми писна и спрях да си слагам.

Цялата тая работа е от келешлък ако питате мен.Напил се някой,избила го агресията и давай...Или пък някакви хлапета,които лентяйстват по цял ден и се чудят кв'о да правят, или пък завистлив комшия."Разни хора,разни идиоти" е казал поета. :P

Link to comment
Share on other sites

.... всеки ден си паркирам колата в началото на ул. Антим 1-ви, ....

Отдавна не паркирам на Антим 1-ви, откак една сутрин намерих колата без странично огледало...

Link to comment
Share on other sites

До ТУ. Не на "Цанко Дюстабанов", а успоредната улица, на обяд към 12 часа. За около 30 мин. престой свалена капачка на джантата. А тя с голи ръце няма как да се свали, единствено с отвертка ама и тогава е зор. Представям си ако беше вечер, сигурно на 4 дървени трупчета и без джанти. :)

Link to comment
Share on other sites

На мен на 5-цата ми откраднаха най-ръждясалата джанта, незнайно защо.....

 

Иначе откакто съм с Мегана всеки ден откривам нови деруги от някой недоброжеталети.... :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Отдавна не паркирам на Антим 1-ви, откак една сутрин намерих колата без странично огледало...

 

Е то да паркираш там си е висш пилотаж. Проблемите идват от тия дето и без това паркират трудно да не говорим за там. Иначе офиса ни беше точно там 3-4 години и някак си всички успявахме да си съберем колите.

 

П.П. А това със спрея може да е, ако си запушил някой, който е излизал с 235 маневри после. На мен ми се е случвало много пъти.

Link to comment
Share on other sites

Тази събота и неделя останах без предни гуми,някакъв педераст ги нарязал .Ще го преживея ,и двестата лева за нови гуми също.Миналата година останах без летни гуми и лети джанти тях не мога да прежаля.Другата пролет живот и здраве сменям адреса да не ми се налага да убивам някой.Амин

Link to comment
Share on other sites

Откакто си застраховах рендака неме интересува,преди пред блока го деряха с ключове,най-странното е че откакто е застрахована и видяха че несе набутвам несе занимават да я дерат.Та това е моя съвет отивате в армеец примерно и забравяте плащат за всичко.

Link to comment
Share on other sites

П.П. А това със спрея може да е, ако си запушил някой, който е излизал с 235 маневри после. На мен ми се е случвало много пъти.

 

Точно това е, че когато я паркирах имаше място от двете страни, отпред имаше червен голф а отзад някаква голяма сива кола не си спомням марката. Когато се върнах си бяха същите коли... там има нещо като офис и явно не искат да паркирам, но аз ще разбера кой паркирва там и ще си поговорим...

А за каското нз то ако трябва кола за 3к пари да се застрахова никой няма да се навие, пък и кой знае каква цифра ще ми кажат. Тая кола съм я взел да се уча на нея пък и едно време ми беше мечта, ако аз си я жулна или ударя няма да ме е яд, но друг като има пръст много ми причернява.

Link to comment
Share on other sites

Точно това е, че когато я паркирах имаше място от двете страни, отпред имаше червен голф а отзад някаква голяма сива кола не си спомням марката. Когато се върнах си бяха същите коли... там има нещо като офис и явно не искат да паркирам, но аз ще разбера кой паркирва там и ще си поговорим...

 

Според мен такъв филм "там не искат да паркирам" няма. Това го има само пред жилишни блокове най-вече, което винаги ме е забавлявало, като естествено първо се нервираш как някой ти обяснява защо било "негово" еди кое си място и как дядо му носел плочки да се направи "еди кое си". :)

За толкова години паркиране там нямам такъв случай да ми я изцапат с боя или нещо подобно. В нещо друго е причината за това.

Link to comment
Share on other sites

Според мен такъв филм "там не искат да паркирам" няма. Това го има само пред жилишни блокове най-вече, което винаги ме е забавлявало, като естествено първо се нервираш как някой ти обяснява защо било "негово" еди кое си място и как дядо му носел плочки да се направи "еди кое си". :)

За толкова години паркиране там нямам такъв случай да ми я изцапат с боя или нещо подобно. В нещо друго е причината за това.

Аз винаги се стремя да има място отпред и отзад като паркирам за да не ме ударят, даже когато я оставих минах отзад да видя дали има място и имаше доста а отпред има един стълб пред него гараж и след това един голф :) но отпред пък нарочно оставих място тир да мине (разбирай преди гаража 1 кола място) друго освен за мястото не се сещам.

 

Това за мястото пред блока е много гадно на едно аверче му надраха новичката ибиза с ключ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Срязаха ми веднъж едната гума и веднъж ми бяха свили крушката от мигача. :laughing: Бяха свалили мигача, взели ми крушката и оставили изгоряла на нейно място. Отивам до колата и виждам мигача ми да виси на жичката, където го захранва с ток, намествам го на мястото му и паля да тръгвам ама решавам да проверя крушката и.... ходи до магазина да взимаш веднага нова, че проблеми с чичко полицай да си нямам. Незнам за какво не са отделили 50 стотинки да си купят нова, а е трябвало да крадат. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

От 2002-а съм на газ. 7 год никой не ми е крал капачката, но от нова година насам постоянно изчезва.

При всяко зареждане на газ купувам и капачка. Не че е нещо - 1.50-2.00лв, ама дразни.

Последния път нямаше черна и купих жълта. Вече 3 седмици си стои...май не им харесва цвета :D

Link to comment
Share on other sites

преди като живях в Нова Загора и имахме Трабант :)

една вечер някой беше взел предното стъкло, беше изрязал гумата на уплътнението и ...

В Пловдив веднъж му нарязаха гумите, нз защо.

 

На Шевролета докато пазарувахме в Сани му съдраха единия калник, явно някой го е изринал като е паркирал.

А него като го карах и го жулнах лекичко (което после се изми) де, та признах си пред наще и нищо ;) , след няколко седмици ми го дадоха и всичко си мина безинцидентно и на другия ден идва тати и вика "Пак си ударил колата", някой я е жулнал след като съм паркирал, и ходи обяснявай че не съм аз :) и тогава имахме един период на паркинг седя....

 

И веднъж ,пак с Трабанта, излизам на терасата и гледам някво лапе седнало до задната броня, наредило си камани и чука такова по бронята :sayjin играеше си ама се пак.... скарахме му се , то кво да му напраиш :)

Link to comment
Share on other sites

В маалата пък имаше акция кражба на капачките на вентилите. Не знам какво и защо беше станало ама и двете редици бяха с изкрадени капачки.

Link to comment
Share on other sites

Аз си бях взимал миналото лято капачки на винтилите с марката на колата ми. Бяха в комплект с ключодържател и ме накефиха, а и без това ми липсваше една пластмасова капачка, затова ги сложих една сутрин. На обед си отидох до колата и някакви деца се бяха навели и гледаха джантите. Имаше нещо съмнително, защото "джантите" по онова време бяха стоманени с евтини пластмасови тасове от 30лв. Няколко часа по-късно пак се озовах в близост до колата и капачките липсваха...

 

Иначе съм си намирал огледалото чупено, освен това имам драскотини по боята на колата. За огледалото се бях ядосал, защото ново струваше към 350лв., но в крайна сметка се оказа, че му няма нищо кой-знае какво - оказало се е малко по-здраво, отколкото е предполагал зулумаджията.

 

Но пък най-големият зулум който ми се е случвал е този: http://news.plovdiv24.bg/45847.html

В продължение на новината: зулумаджията (някаква мъжка кънтри тояга от Сопот) се размина, явно е бутнал пари на лаборантките от кръвната проба, защото в крайна сметка се оказа, че има 0,01 промила в кръвта. Аз не съм пил алкохол в последните 3 месеца и бас ловя, че имам повече, ебаси.

Link to comment
Share on other sites

преди като живях в Нова Загора и имахме Трабант :)

една вечер някой беше взел предното стъкло, беше изрязал гумата на уплътнението и ...

В Пловдив веднъж му нарязаха гумите, нз защо.

 

На Шевролета докато пазарувахме в Сани му съдраха единия калник, явно някой го е изринал като е паркирал.

А него като го карах и го жулнах лекичко (което после се изми) де, та признах си пред наще и нищо ;) , след няколко седмици ми го дадоха и всичко си мина безинцидентно и на другия ден идва тати и вика "Пак си ударил колата", някой я е жулнал след като съм паркирал, и ходи обяснявай че не съм аз :) и тогава имахме един период на паркинг седя....

 

И веднъж ,пак с Трабанта, излизам на терасата и гледам някво лапе седнало до задната броня, наредило си камани и чука такова по бронята :sayjin играеше си ама се пак.... скарахме му се , то кво да му напраиш :)

Точно в Нова Загора пък ни източваха бензина на старата лада преди години...

 

Иначе там всяка втора кола като е трабант с малко си се разминал, щом не си е взел и резервни части :)

Link to comment
Share on other sites

Да кажа и аз две думи един ден си паркирам колата на улицата на държавния архив ( пресечка на ул. Цанко дюстабанов до ТУ Пловдив) и кво ми се случва - за няма и 30 мин престой ми бяха надупчили двете леви гуми. Едва се дотътрих до гумаджията и човека гледа и се мае. Имах средно 20 -25 дупки на гума. Гумите бяха на няма и 1 седмица ама ..... . Какво да се ядосвам простотия в БГ. Наскоро пък си взех една малка количка за града. Тя си има газова уредба и съответно се зарежда отвън. Още на първата нощ беше изчезнала капачката. Не знам на кой му трябва, 2 лв е в ОМВ. Както и да е - намерих една счупена и вече никой не я закача :punk

Link to comment
Share on other sites

На мен на аудито някой много злобно и систематично ми го надра от всякъде, утре или в другиден ще пусна снимки да си види за каква зверщина става на въпрос. Зарекъл съм се след като му оправя боята, ако някой пак го надраска, на всички коли зад блока ще изсипя по бурканче лютеница на предните капаци и покривите.

Link to comment
Share on other sites

абе един път някой ми я надра зверски и ми спаднаха гумите а дори си бях спрял пред МОЯ си гараж......

иначе капачките ми ги крадът всеки ден , един приятел от Германия ми донесе метални една чанта (в смисъл цяла чанта сигурно бяха над 100 бройки) .... сигурно за 2-3 месеца ми изчезнаха всичките къв кеф им прави.... беш ли му мамата.....

Link to comment
Share on other sites

Аз капачки на вентилите нямам, а така като чета, май няма и смисъл да взимам. Ако обаче хвана някой да ми дере колата, кълна се, ще му скачам на главата. Или пък, за да си нямам проблеми с куките, направо ще му хвърля един Молотов на задната седалка, и ще се прибера вкъщи.

Link to comment
Share on other sites

Някой бауш ми е хвърлил камък по ВРАТАТА точно над лайсната.Не знам ква му е била целта :angry1

Иначе по нова година я бяха разбили,но нищо не е взето.

 

п.п. Иначе тва с капачките на винтилите и на газта често ги взимат.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...