Jump to content
BulForum.com

радио + FM трансмитер или евтино CD


Recommended Posts

Искам да си спретна евтина , не кой знае колко мощна музика в колата. Решил съм да отделя 50-60лв. Имам ето (тези). трилентови говорители на Thunder . Трябва ми радио (до 20-30лв.) + FM трансмитер (30лв.) или евтино CD до 50-60лв. Та , въпросът ми е : кое ще е по-качествено като изпълнение. Дали комбинацията с радиото и трансмитера ще възпроивежда добър звук ? Ако не от къде мога да си взема евтино и читаво CD (не е задължително с mp3 , все пак и цената е такава :) ) , което да не скъзне след месец примерно?

 

П.П. в района на Пловдив става въпрос

Link to comment
Share on other sites

Имам фм трансмитер и мога да ти кажа , че не е кой знае какво . Ако не си претенциозен значи няма да ти прави впечатление бръжденето . Моя трансмитер също и на мой приятел се появява дефект като сложиш карта по-голяма от 1 гб някой път прекъсва песента , изпуква много страшно и започва на ново същата песен . Ако за 2 мин. ти се случи 3 пъти това вЕрвай ми ще ти се отще . Да не говорим за някой по-големи дупки може да се извади , също ако не е нагласено при включване на пета скорост може да го галиш , но това зависи вече къде ти е запалката .

Ако не държиш на марка има евтини Нео , Део , Тъндър до към 80-90лв. , а за 100лв. започват тези с УСБ входове , което е далавера . Стига да случиш на бройка и да не си претенциозен . На един познат цд му е Нео сигурно на 4-5г. вече и няма проблеми . Въпроса е ти какво ще предпочетеш .

Link to comment
Share on other sites

Наскоро купих и аз FM-трансмитер - никаква работа не ми върши в града, поради голямото зашумяване на честотния фонт.... а за бръмжденето и при мен го имаше.....

За CD - не знам - ако имаш нерви да записваш постоянно музика... пък по нашите пътища евтините CD загиват много бързо заради дупките и почват гадно да прескача....

 

Знаеш ли, кой е най-ефективния начин 10-тина лева (естествено съчетан с мп3 плейър - 40-50лв ):

 

 

mp3_cd_cassette_player_adapter.jpg

Link to comment
Share on other sites

Това ми изглежда доста интересна джаджа. Може ли да обясниш как точно действа и от къде мога да закупя ? (Mисля , че се досетих ... или поне така си мисля :) ).

Касетата се вкарва в касетофона , а жакът се свързва с мп3 плеър , който дава сигнала. Така ли е?

Link to comment
Share on other sites

Касетата се вкарва в касетофона , а жакът се свързва с мп3 плеър , който дава сигнала. Така ли е?

Да :)

Провери във ВикиВат, Конрад или в магазина за електроника(забравих името) отдясно преди Сточна гара (когато идваш от Военна Болница).

Не знам къде го имат и къде е на най-добра цена.

 

Ако телефона ти подържа Mp3 и може да му намериш преходник за Аудио Жак - ако е Нокия примерно преходниците струват около 5 лв(неоригинални естествено)., купуваш му 2Gb microSD (10 лв от Ера Компютърс) и музиката ти е готова в рамките на 25 -30 лв :)

Link to comment
Share on other sites

Това ми изглежда доста интересна джаджа. Може ли да обясниш как точно действа и от къде мога да закупя ? (Mисля , че се досетих ... или поне така си мисля :) ).

Касетата се вкарва в касетофона , а жакът се свързва с мп3 плеър , който дава сигнала. Така ли е?

Има такова и в Кауфланд.Към 20тина лева е.

А CD-то си е с пъти по-добро.Колата ми е с едно Сони откакто е купена(2000г).Тва беше едно от първите,дето четат и CD-RW. Има Антивибрационно шаси и не прескача(пробвано е на прелези :bgrin: ) На времето беше 450лв без малко,но ако намериш някакво подобно го взимай.

Link to comment
Share on other sites

Вместо тези касети, които са "само" по 20лв може да се вземе по-нов модел касетофон с вход за чейнджър или CD със заминала оптика евтино.

Отзад според марката се прави някаква връзка или се слага един резистор, за да си мисли касетофона, че е закачен чейнджър (и да може да се избере от менюто).

После ти трябва кабелче с 3.5мм стерео жак и добър мп3 плеър.

 

Така си закачам Ipod-а към CD Kenwood, което чете дискове когато си иска и звука на FLAC от плеъра определено е по-добър от MP3 от CD-то

Link to comment
Share on other sites

И що да е "изфъргация"?

По принцип мразя МП3, нямам такива файлове и следователно съм си флашнал плеъра с фирмуер, който чете каквото имам на компа, за да мога само копи-пейст и да слушам :)

 

[офтопик]

Не знам усещаш ли разликата между лайняното mp3 320k и wave/flac от CD или винил, но за мен е твърде голяма, за да продължавам да слушам mp3.

[/офтопик]

Link to comment
Share on other sites

То пък дето ще усетиш разликата в колата докато се друсаш от дупка в дупка по пътищата :bgrin: .

Освен ако колата ти не струва 7 цифрена сума и е звукоизолирана, със специално окачване, и в нея можеш да чуеш и най-малката разлика в качеството между 320 mp3 и флак/вав.

 

Вярно, че от слух до слух има разлика, но извинявай, не мога да разбера някой, който казва, че мп3 320kbps (забележи, компресирано с качествен енкодер като на фраунхофер примерно, а не с нещо като Ламе, защото там има разлика наистина) е много по-зле от оригинала. Пък и не всичко може да се намери в оригинал/flac. Ти ако намираш твоята музика, това е много добре за теб ;) .

 

И в интернет се намират наистина и много кофти мп3-ки, независимо от битрейта, аз ако търся нещо, свалям поне по 4-5 версии и избирам най-добрата, защото голяма част са кенеф наистина, все едно записвани с микрофон.

 

Аз лично, разлика между една качествена мп3-ка на 256+ кбпс със запазени горни до към 18кхц, и оригинала, НЕ намирам, с добри слушалки, и горе долу сносна звукова карта. Даже преди бях чел, че CD-тата се записват с Low-pass филтър до към 15 КХц, което мисля, че вече не е така, предвид че анализа показва доста над 15 кхц с висока стойнсот на fft анализатора.

Link to comment
Share on other sites

Проблем е , че нямам и mp3 плеър . А взема ли си един mp3 плеър и един касетофон за 20 лева ще си взема някое CD направо . Даже се отказах вече от такива приспособления и трансмитери . Говорих и с хора , които са ползвали трансмитери. Поне от това , което разбрах от тях много зависи от марката на трансмитера , касетофона и дали трансмитера е с вградена памет или ще слагам флашка . Така че реших - събирам 60-70 лева и си взимам някво CD и да ми е мирна главата . :) Това ще е .

Link to comment
Share on other sites

И що да е "изфъргация"?

По принцип мразя МП3, нямам такива файлове и следователно съм си флашнал плеъра с фирмуер, който чете каквото имам на компа, за да мога само копи-пейст и да слушам :)

 

[офтопик]

Не знам усещаш ли разликата между лайняното mp3 320k и wave/flac от CD или винил, но за мен е твърде голяма, за да продължавам да слушам mp3.

[/офтопик]

 

 

Ама наистина продължаваш да се изхвърляш :lol: Това горе никой, ама никой поне малко в час, не би го написал. Флашнал си бил плейъра :lol: :lol: :lol: Какви ти са колоните в колата? Бушмен ли са или някои по добри? Пайнер?

 

 

Проблем е , че нямам и mp3 плеър . А взема ли си един mp3 плеър и един касетофон за 20 лева ще си взема някое CD направо . Даже се отказах вече от такива приспособления и трансмитери . Говорих и с хора , които са ползвали трансмитери. Поне от това , което разбрах от тях много зависи от марката на трансмитера , касетофона и дали трансмитера е с вградена памет или ще слагам флашка . Така че реших - събирам 60-70 лева и си взимам някво CD и да ми е мирна главата . :) Това ще е .

 

Вземи си някое с USB или SD вход по добре

Link to comment
Share on other sites

Български разбираш ли :angry1 ?

Имам 200-300GB флакове, които ПО ПРИНЦИП намирам, че звучат много по-добре и за това събирам само флакове или без компресия.

Следователно качвам такива и на плеъра, от там директно бутам в крайното стъпало на цд-то и това звучи по-добре от диск пуснат на цд-то.

Това НЕ означава, че 100% е от флаковете - може просто плеъра да има по-качествен изход, ЦАП и тн. от вградените на цд-то.

 

Тъй като не харесвам напомпан изкуствен бас като на пластмасовите елипси "за кола", говорителите ми са хартиени 8" и по мое мнение са по-добри от бошмени, тъндъри, елити и тн

 

И не можaх да разбера какво не в час има в това, че ползвам моднат софтуер zа Ipod?

Оригиналния не чете FLAC, този чете - http://www.rockbox.org/ ;)

Link to comment
Share on other sites

Overdrive, от изказването ти не става ясно дали осъзнаваш, че flac е просто lossless компресия, и няма как като носител на аудиото, да е с по-добро качество от CD-носител. ;)

Бидейки lossless, получаваш 1:1 същото качество като оригинала (CD качество).

Всичко останало е дефекти или несъвършенства на техниката, която ползваш, за да ти звучи флак по-добре от ЦД. Вероятно ЦД-то е просто с други дефолтни нива на ниски/високи и т.н.

 

И я пак искам да те питам, викаш, намираш значителна разлика между flac и mp3 320kbps (обаче говорим за качествен енкодер, нали така)?

Я дай насам някое добро парче на флак, да направя на мп3, да видя дали пък твойта музика не е някаква специална, и мп3 формата да е чак толкова неприложим за нея.

Link to comment
Share on other sites

Ти четеш ли?

звука на FLAC от плеъра определено е по-добър от MP3 от CD-то

Явно трябва да напиша цяла статия с обяснения за да се разбере, това което исках да кажа - в колата ми флак от преносимия плеър звучи по-добре от диск с мп3ки, пуснат на цд плеъра.

Което може би се получава от това, че процесора/цап-а на цд-то е по-скапан от този на плеъра и качеството на лослес формата е като на оригинално цд, докато при мп3 има загуби.

 

Ако не се заяждаш с мен ще ти дам флак от винил 24бита/96кхз, да го направиш на мп3 320к и после може да дойдеш да чуеш разликата, ако не разполагаш с качествена техника.

Ако си музикален инвалид и не чуваш нищо не отговарям.

Link to comment
Share on other sites

Не, не се заяждам.

Но пояснението за 24b/96khz за флаковете беше доста важно, за съжаление закъсняло в този спор.

 

А относно другата ми забележка, я казах по повод, че следния цитат не ми прозвуча убедително:

"Това НЕ означава, че 100% е от флаковете - може просто плеъра да има по-качествен изход, ЦАП и тн. от вградените на цд-то."

 

Това означава, че точно 100% НЕ Е от флаковете при еднакви други условия (което не беше упоменато като най-важната подробност до последния момент)! Може би въпрос на леко недогледано изказване от твоя страна, извинявай ако съм те подценил ;)

 

И да, наистина дори на 24бита/96кхц, не бих отказал един флак да метнеш насам да поекспериментирам малко, понеже общо взето не се сещам да имам 96кхц-ови парчета, идващи оригинално на толкова, а не ъпсемплирани от ЦД-та.

Link to comment
Share on other sites

Абсурд да хванеш разлика между флак и мп3 в колата, пък ако ще и 128кбпс да е мп3-ката... Всъщност може, ако както казва Теди, колата ти е 7 цифрена сума... Твоята каква е по-точно?

Link to comment
Share on other sites

Е, 128кбпс е малко, и дори в кола с доста добра уредба аз бих го усетил, но от 256 нагоре, мисля е достатъчно за кола поне.

 

За домашна обстановка с добро озвучение за поне 4-цифрена сума, 24-те бита с 96 Кхц съм съгласен, че МОЖЕ да се хване разлика. И то не при всеки тип музика. И в случая не говоря за сравнение на мп3 с нещо друго а на формат 44/16 с 96/24.

Link to comment
Share on other sites

Добре, ще се съглася с вас, че не е от флак-а, а от другите фактори в колата :)

Може би съм и малко предубеден.

 

Вкъщи обаче има много голяма разлика от mp3 320k към wave 16/44, още повече към 24/96

Ползвам карта M-Audio 2496 - нисък модел професионална, усилватела ми е копие, правено от мен на Pass Labs Aleph 3 - 2x30 на 8ома, class A Single-Ended (оригиналния е към $2500), колоните ми също са правени - не разполагам със супер маниашка техника за 5 цифрени суми, но и тази ми е достатъчна, за да ми е кеф да слушам качествена музика :smile:

 

Предлагам да не спамим повече в темата - ако искате направете тема флак вс мп3, макар че спора е безсмислен, защото всяко си има предимства и недостатъци.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...