Jump to content
BulForum.com

Мадона в България


sandman

Recommended Posts

Ами така е Румба. Истинските творци остават недооценени :pirate Все пак Марая заслужи титлата певица на милениума, нали? Но не забравяй, че иде реч за поп музиката! То и Битълс станаха известни благодарение на недоклатени катили като баща ми например :lol: Не мислиш ли, че за човек свирил толкова дълго по кръчмите, зачекването на темата за комерсиалната музика е меко казано нелепо? :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply
Guest Rumbata
Уитни и Кристина - ок, глас имат, но само толкова

Марая... извинявай... това цвърчене като котка под валяк ако е пеене... И отново... Мадона е най-голямата и ще бъде запомнена, защото не само пее, но има и какво да каже, тоест не излиза на сцената, пред микрофона и да мячи 2ч., а прави шоу, изразява позиция и те кара да се замислиш за някои неща.

 

тя не е единствена, преди нея имаше една друга - не по малко безскрупулна - Мерелин Монро....

с половия си орган изваден на показ стигна дори и до Кенеди....

основното мото на некадърнички от тоя род е - ще изчукам всичко което ми се изпречи на пътя, от чистача до продуцента, но ще постигна своето :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз нещо се обърках... Ти ли беше този с 25г. опит в... И като се занимаваш с музика от толкова време не мислиш ли, че е малко смешно да кажеш едва ли не, че Мадона не е дала нищо на музиката!? Според мен е абсурдно и странно да го каже човек, който уж разбира от тези неща. Ако не беше тя мноооого неща щяха да са различни сега и се съмнявам много да биха били по-добри.

Link to comment
Share on other sites

Румба, не можеш да ми обориш аргументите нещо и се нахвърли на девойчето. Румба не го ли научи за 25 години, че секс индустрията е най-печеливша? Секса продава. Няма по доходно от музика+еротика. Понеже си тъмен балкански субект с космат гъз, никога не ти се е отворил парашута на голямата сцена. Ако беше едно девойче изрусено с големи цици примерно от Варна, по би имал шанс. Карма му се казва на това. Много не издържаха и обърнаха резбата в името на изкуството, но ние истинските мъже се държим, нали :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Току що и за пръв път влизам в тази тема, понеже ми направи впечатление, че много бързо се сменят никовете в последния пуснат пост. :P

Румбата има право, че Мадона е с доста посредствени гласови данни, на концерти често не й стига въздуха, докато се движи и пее едновременно, а и много често пее фалшиво (понижава в повечето случаи). Въобще гласът й никак не е стабилен.

Това изобщо не й пречи да стои из класациите толкова години вече и дори днешните тийнеджъри са й фенове, нищо, че може да им бъде майка на години. Атрактивна е и концертите й са с доста външни ефекти като цяло.

В този тип шоубизнес, гласовите данни не винаги са от първостепенно значение - важното е на концертите да става шоу, а за албумите - да са живи и здрави студията с Ауто-тюна и Мелодайна. :P

Друг пример за фалшиво пеещ певец беше Фреди ("Куин") - концертите му бяха "фалш до фалш", но изпято така изфалшивено, че си умираш от кеф, докато слушаш как пее фалшиво. Уникален и незаменим музикант....за съжаление след като си отиде, група "Куин" вече никога не беше същата, без значение кой голям вокал се изпробва да пее с тях.

Така, че Мадона както и да пее и каквито и данни да има в сравнение с доста, вокално по-надарени от нея певици, винаги ще си има фенове в целия свят...да не забравяме все пак, че е и доста провокативна.

Link to comment
Share on other sites

Айде, и аз на всяка манджа мерудия... :ph34r:

 

Мадона (от доста години насам) прави шоубизнес, не музика, също както 50 Cent прави бизнес и пари, а не музика.

Всъщност тя не е композитор, че да прави музика. Тя е певица и музикалният бизнес е комерсиална мултимилиардна индустрия от доста време насам, т.е. идеята е не да пееш добре, а да се продаваш и съответно да се печели добре, в което леля Ви Мадона е ненадмината. Едва ли самата Мадона се мисли за най-гласовитата певица. Аз ще отида на концерта, ако се състои, най-малкото, заради гласа на Мадона.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
Румбата, аз като пенсиониран DJ от най якоите заведения на Златни в късните 80 пък мога да ти кажа, че изпускаш фактора сценично поведение. Не ми се зачеква темата за гласовите качества на отявлени наркомани като Джими, Кийт, Джон, Пол и разни други музикални инвалиди дето по гласови данни не могат да стъпят на Орлин Горанов на малкото пръстче :lol:

Предполагам че като DJ не си чувал, че DJ-iите и барабанистите са най-добрите приятели на музикантите :P - майтап брат ми, напълно подкрепям това което казваш за Орлин Горанов.

Единствено Мидекс разбира какво искам да кажа (нека се натегна малко де :P ) а то е - не може да се занимаваш с нещо и да ти липсва основното - глас и техника....

Link to comment
Share on other sites

Всъщност тя не е композитор, че да прави музика. Тя е певица и музикалният бизнес е комерсиална мултимилиардна индустрия от доста време насам, т.е. идеята е не да пееш добре, а да се продаваш и съответно да се печели добре, в което леля Ви Мадона е ненадмината. Едва ли самата Мадона се мисли за най-гласовитата певица. Аз ще отида на концерта, ако се състои, най-малкото, заради гласа на Мадона.

Тя самата казва, че не е най-добрата певица и не казва, че гласа е най-впечатляващото в нея.

А иначе повечето й песни си ги е писала тя.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност тя не е композитор, че да прави музика. Тя е певица и музикалният бизнес е комерсиална мултимилиардна индустрия от доста време насам, ...

 

Пише се композитор бе, макя й! :D

 

Преди малко погледнах информация за Frozen, авторските права за композиция ги държи тя, заедно с Патрик Леонард.

Link to comment
Share on other sites

Вярно е, че Мадона не е сред най-великите певици на Света, обаче има едно нещо: Аз лично се сещам за 4-5 пъти повече песни на Мадона, отколкото на Уитни Хюстън и Марая Кери взети заедно! И предполагам и много други хора са така! Тя просто умее да поддържа интереса към нея от момента, в който е изгряла до ден днешен. Постоянно провокира.

Аз лично не съм някакъв фен на Мадона, но и далеч не омаловажавам това, което тя е постигнала! Последната песен която слушах е Miles Away - отворете си официалния сайт http://madonna.com/ и тя ще тръгне автоматично. Еми 1 път я чух и после цял ден си я тананиках! Слушал съм целия албум на Невена Цонева(предполагам всички ще признаят, че има повече гласови данни от Мадона) поне 3-4 пъти. Еми в момента не се сещам и за 1 нейно парче и 2 такта от него... Какъв е извода: Мадона прави хитове, които се слушат в цял свят и независимо колко пее!

Аз лично ще отида на концерта, живот и здраве, независимо колко струва билета! Просто такова шоу трябва да се гледа!

 

Rumbata, в една друга тема се произнесе колко некадърни са едни други хора, които няма смисъл да споменавам тук - не му е мястото. Тук в тази тема наричаш Мадона некадърница... не знам, ама има нещо много сбъркано в цялата тази работа! Не знам колко си свирил по кръчмите и по корабите, обаче май ти е дошло в повечко самочувствието! Аз нямам такъв музикален опит като теб, но мисля, че не ми е и необходим, за да прозра, че Мадона я знаят в цял Свят, където и да отиде настъпва война за билети и пръска стадиони по шевовете и е най-продаваната самостоятелна изпълнителка за всички времена, а аз, примерно, за теб не съм чувал! Нищо лично! Просто такива изводи си вадя на база на това, което пишеш.

Link to comment
Share on other sites

И аз не съм огромен фен на Мадона,но наистина шоуто трябва да се види просто няма как :) .Такава звезда...100 процента ще помня концерта цял живот :P

 

П.П.Сега като се сетя на Снууп Дог как се разцепихме и после една седмица се хвалехме на всеки срещнат колко е било яко...представям си баба Мадона кфо ще направи :P

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Усещам, че между Salida и sandman се зараждат някакви чувства :D

Ако Мадона успее да ви събере и да ви изтананика Менделсон (без да изфалшивява) може и да си променя мнението за нея....

Надявам се да ме поканите за кум :D

Link to comment
Share on other sites

Мадона, Анелия, Преслава, Емилия...сходен подход, сходна публика ама различни парички и пазари.

 

Мен не ми дреме кой в кой стил пее, важното е да има добър цялостен продукт.И да, аз съм точно завършен консуматор.5 пари не давам дали може 2 лафа да върже или дали пее еди-как-си.Искам като си пусна песента на аудио системата и да е супер.Ако отида на концерт искам да пеят наистина така, че да почувствам песента.За това трябва да си избираме сами на кого да ходим на концерти.

 

Като стана въпрос за гласови данни, еми поздрав с Ковърдейл каквото искате.Не го знам правилно ли пее, неправилно ли...има в този човек и гласа му магия.

 

Ае после и един поздрав с от Шабаш Шаулич.

 

Все пак, всичко е бизнес.Всичко се прави за пари.Никой не пее за кефа си.Пее за слава, за хартийки.И всичко е субективно.

 

С тези доводи "Аз като не-знам-си-кой!, ви казвам не-знам-си-какво!!!..." е точно като естрадните изпълнители сърдещи се на чалга жанра.Ами положението сега е такова, не са интересни на публиката.Това дали публиката има вкус или е културна и още работи, не са те хората, които ще казват.

 

Нека си слушаме каквото ни е кеф и купуваме оригинална музика( който може ).

 

А на Мадона и феновете й, много успех.Честно казано много ми хареса парчето й Miles Away.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Относно дядо Дейвид Ковърдейл - бях и на двата му концерта в Б-я - страхотен, невероятен, имах чувството че беше взел Виагра, или нещо подобно....баси, на тия години да взривяваш публиката :love

нищо че фалшивееше от време на време....

както Мидекс спомена и Фреди на живо пееше фалшиво, но това не го прави по-малко велик...

абе който си го може - го може

Link to comment
Share on other sites

file2293.jpg

 

"Поп иконата можела и да пропусне концерта в родината ни. Оказа се, че информацията от официалния й сайт не е съвсем достоверна. Мадона и целият й екип искали да продължат супер успешното й турне, но договор за България все още не е подписан. А като се вземе предвид тлъстия хонорар на Мадж, концертът в родината ни може и да остане само блян.

В момента продуцентите на Мадона преговарят с цяла Източна Европа. Единствените сигурни градове от продължението на мегатурнето са Прага и Любляна."

Link to comment
Share on other sites

Mдам - и от мен "честито" :ph34r:

 

От София Мюзик Ентерпрайсис обявиха официално, че кралицата на попа Мадона ще има концерт на 29 август в София.

 

Той ще бъде на националния стадион "Васил Левски", а билетите ще струват между 100 и 165 лева.

 

п.п Мадоня да не остане разочарована от малкото публика...

Link to comment
Share on other sites

Той ще бъде на националния стадион "Васил Левски", а билетите ще струват между 100 и 165 лева.

п.п Мадоня да не остане разочарована от малкото публика...

100 кинта никога няма да дам, да гледам дъртата брантия :tongue

 

(Ще ида само на Depeche Mode)

Link to comment
Share on other sites

Бая са скъпи .. всъщност са до 200 (а випа може и повече :bgrin: ). И аз се чудя как ще вървят билетите ... ще видим след няколко дни.

btw някой знае ли какви са били цените на билетите в Черна гора (дано не бъркам мястото) ?

Link to comment
Share on other sites

100 кинта никога няма да дам, да гледам дъртата брантия :tongue

 

(Ще ида само на Depeche Mode)

 

Ти досега като не си отишъл май ще си останеш с бирата и чалгичката вечер :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Бая са скъпи .. всъщност са до 200 (а випа може и повече :bgrin: ). И аз се чудя как ще вървят билетите ... ще видим след няколко дни.

Вчера купих аз билети за концерта и ми казаха, че имало останали 3000 билети все още. Има вероятност, обаче, да отпуснат и малко повече бройки след известно време, ако не се потвърдят навреме направените голям брой резервации.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...