Jump to content
BulForum.com

Runes of Magic


boomearst

Recommended Posts

runes_of_magic.jpg

Официален сайт

Screenshots

Videos

Runes of magic е игра с доста големи възможности да затапи free2play заглавията , поне докато не си намери конкуренция.Още от стартирането на опен бетата имате възможност за изпълняване над 600 куеста и много дейлита. Играчите могат да избират между 6 различни класа , комбинирани със втори клас , следователно може да има 36 вида различни герой . Всички класове имат уникални скилове и комбота , както и моунтове след вдигането на определен левъл. Още нещо интересно е , че всеки играч може да си има своя къща където да променя от главния клас на второстепенният , да складира айтемите си , както и да си я обзавежда.

Runes of Magic features

• Безплатна , няма месечни такси , безплатно сваляне

• Dual class system със възможност за сменяне на главен и второстепенен клас

• Интересна история

• Над 600 куеста

• Много инстанции

• Индивидуални скилове и магии

• Много сетове с интересни бонуси

• Динамична система на айтеми (много руни , много възможности за ъпгрейд)

• Интересна пвп система

• Добра крафтинг система

• Индивидуални айтеми

• Къщи

• Специални зони за къщите на гилдийте

• Система за репутация

• Възможност за адд-они

• Ин-гаме мап и радар за по-бързо намиране на нпс-та , куестове и тн

• Акционер

• Възможна телепортация чрез руни

• Различни и уникални моунтове

• WASD или пойнт анд клик движение

КЛАСОВЕ

Warrior

--------

Rogue

--------

Scout

--------

Mage

--------

Priest

--------

Knight

--------

Както и два скрити все още класа

 

source: Data.bg

 

Сега малко от мене. Играта е в Open Beta и се очертава free to play. В сравнение с другите заглавия, които съм играл това е просто поразяващо. Много прилича на WoW. Интерфейсът е горе доло еднакъв с WoW, но героите и самия свят не са анимирани. Разбира се има и различия, но много си приличат, което на мен лично много ми допада. Има както е споменато двоен клас система, което ти позволява в едно време да си Warrior/Priest, Rogue/Scout Mage/Priest или каквото си пожелаеш. Не съм много напреднал засега, но играта се очертава да достигне големи висини, ако продължава в същия дух. За мене това е 2ри WoW, при това безплатен... какво повече?

 

Download :

ArenaBG

 

След много интензивно тестване и събиране на тонове отзиви Runes of Magic ще бъде официално пусната на 19 март 2009 с първия си епизод "Rise of the Demon Lord"

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е супер интересно, тия къщи дали са направени на квартали, дали си купуваш земя и се трудиш за самата къща или просто една къща в града, в която всеки влиза и просто вътре се сменя обстановката в зависимост от това, което си си направил ти.

Link to comment
Share on other sites

If you’re sweaty, covered in blood and dirt and your armor has taken quite a beating, many a hero hopes to withdraw back into his own home to get some rest.

 

This is exactly what you will find in Runes of Magic! Your own home is available to you from the very beginning, and you can enter it for the first time in Logar.

Setting up your interior is fairly simple: Just buy the items, ”drag&drop” them into one of the available slots, click the button to place it and that’s it. You can turn, spin and move and place the object freely.

 

Това е цитат от официалния сайт за къщите.

 

Ето и всичко за тях http://www.runesofmagic.com/en/housing.html . Накратко пише, че можеш сам да си я декорираш, да купуваш каквото си пожелаеш, също има и сандък, в който може да се държат предмети. Къщата е обща за целия акаунт. Това означава, че всички герои в акаунта ползват една къща и по този начин могат лесно да се прехвърлят предмети. Не ми се вярва да е на квартали.. според мен е една къща или и аз не знам как точно. Ще разбера в най-скоро време.

 

edit: Къщата е една. Има в различните градове по един housekeeper, който те телепортира в къщата ти.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ето линк за български download. След като свалите играта ще има бавен пач до последната версия, но не прави проблеми.

Играя играта ( 16/15 левел съм ) и смея да твърдя, че е много добра, особено като за безплатна игра. Все още е в бета и има бъгове тук там, ама се надявам да ги изчистят. Сървърите са винаги без лаг и няма дисконекти или ако има са изключително редки. Аз играя в PvP сървъра Smacht и ако някой играе и се е зарибил по играта може да пише.

Тук там небалансирани и недоизпипани неща има, но с официалното отваряне на сървъра и няколко пача съм сигурен, че всичко ще бъде нагласено. Ако има въпроси питайте.

 

Едит: Може би много неща от интерфейса и геймплея са подобни на WoW, което на мен лично ми допада, но графиката на героите и околната среда е далеч по реалистична и не анимационна, а самите герои можеш да им определяш абсолютно всичко: големина на глава,ръце,прасци,дължина,телосложение,бюст,широчина на гръдния кош,прическа,лице, абе всичко и то с доста голям избор.

Link to comment
Share on other sites

Nalaga li se da se grindi moshno? Makar 4e ti kato si v na4aloto edvali si go usetil tova kato problem, no vse pak vpe4atleniqt kakvi sa?

Вярно е, че по-нататък левелите по-бавно се качват. Макс левела е 50. Не е много но, все пак имаш 2 класа за качване. Разбира се може да качиш единия до 50 левел другия само до 20 50/20 примерно. Сега да ти отговоря на въпроса. Ако ме питаш това играта далеч не е Lineage или Silkroad. Виж един скрийн. quest това са ти questovete аз нарочно съм взел много да ги изпълнявам паралелно без да се връщам след всеки в града. Куестовете не са само убий 10 моба, убий 20 моба, а има доста по интересни и дълги. Дори често се случва да има куести, които като за награда ти дават уникални и сетови предмети, но са доста трудно изпълними. Тук влиза частта с guildovete и partytata. Ето и един скрийн шот на графиката. Не е на абсолютен макс и е .jpg вместо .bmp, но ето. graphics

Link to comment
Share on other sites

Тъй като съм голям фен на уоу ама нали се плаща и трябва да ходя по пиратски сървари сега си я свалям и ще почна и аз в Smacht,.

Гледам почти всичко е 1:1 с уоу ама щом е безплатна сигурно ще стане доста яка игричка.

Link to comment
Share on other sites

Играта не е напълно безплатна. За да си активираш глезотийките /по-голям инвентар, по голяма банка, кон и т.н.т./ ти трябват определено количество диаманти, които се купуват с истински пари.

Но на пръв поглед играта е доста добра. Аз като човек играещ онлайн игри от 10 години я намирам за доста интересна. Фрогстър са откраднали що добра идея има от всички игри и са ги сложили тук.

С резерви съм само за ПвП-то.

Аз цъкам на Сматч. Имам 25/20 - W/P и 25/15 - R/W

Link to comment
Share on other sites

Ако не кихнеш пари нямаш Mount?

Mountovete са на малко по-различна система. От града има 2 вида кон за 15минути, другия е за 2 часа. Не са скъпи, но изтичат. В онлайн магазина може да си купиш за 2 дена, месеци, и най-добрия вариант е не expire-ващ, но е доста скъп. В началото на играта те пуска с един Gift bag и всеки следващ левел можеш да го отваряш и ти дава най-различни предмети, даже и такива, които се купуват с пари.

 

Naman, в някой от постовете бях казал, че бавно се пачва. Ще свърши... просто е бавно.

 

Играта не е напълно безплатна. За да си активираш глезотийките /по-голям инвентар, по голяма банка, кон и т.н.т./ ти трябват определено количество диаманти, които се купуват с истински пари.

Но на пръв поглед играта е доста добра. Аз като човек играещ онлайн игри от 10 години я намирам за доста интересна. Фрогстър са откраднали що добра идея има от всички игри и са ги сложили тук.

С резерви съм само за ПвП-то.

Аз цъкам на Сматч. Имам 25/20 - W/P и 25/15 - R/W

И аз съм в Smacht. За сега съм 22/15 R/W , 14/12 P/K healer и 15/15 P/R ( особено като видях какво прави тва говедо :lol: ) Главно играя с 1вия и 3тия, ама не съм се разбързал. Ако имаш някакъв guild и разрешават може да joina, че сам е малко тъпо.

Link to comment
Share on other sites

Като че ли постна на време, човече, тъкмо подкарах :D

Общо взето играта е изкопирала от почти всички игри, които те питат дали си играл...дори и FlyForFun, но най-много е взето от WoW. Само графиката не ме радва особено, с оглед на факта, че дори и на Silkroad-a е по-вървежна.

Link to comment
Share on other sites

Колко време пачва таз игра, де...откакто съм я свалил и стартирал clienta ми пачва 30 мин. вече и продължава.

На мен ми пачва повече от час вече и продължава.Стои само на 10%

Link to comment
Share on other sites

Хахахах, курвету :D :D , да не коментираме гръдната обиколка. На някой лагва ли му, аз съм с 2.0гхз процесор и 1 гб рам и лагва сегиз тогиз...? Не, че искам графиката да е като на WoW, ама като се има предвид Silkroad, която е пъти по-зле от тази тук, има по-хубава графика :confused .?!

Link to comment
Share on other sites

Хахахах, курвету :D :D , да не коментираме гръдната обиколка. На някой лагва ли му, аз съм с 2.0гхз процесор и 1 гб рам и лагва сегиз тогиз...? Не, че искам графиката да е като на WoW, ама като се има предвид Silkroad, която е пъти по-зле от тази тук, има по-хубава графика :confused .?!

По хубава графика била Silkroad :lol: :lol: :lol: :lol:

Играл съм Silkroad до към 25 левел на макс детайли и от келешите в градовете, които продават с mall-ове ми бъгваше компа. Тая също я играя на макс и графиката ми се вижда едно поколение над тази на silkroad. На мен не ми лагва. Понякога ако си в главен град и въртиш камерата се случва, ама рядко. Да е сравняваш със silkroad е обидно :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Еми откъм графика силк-а наистина е по-хубава...не знам за какво ми говориш. В тази игра толкова са крали, че нямам думи, в което няма лошо :D . Но геймплея в действителност е пъти по-добрър.

Link to comment
Share on other sites

Ето малко screenove за да се убедите, че не е WoW графика :) снимка 1 снимка 2

 

От .jpg format е станала малко лошо, но в играта е по-добре. Това е един от героите ми с Silverspring set.

 

Малко Anti-Aliasing и AF му трябват така като гледам.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам ГФорс ФХ 5500 със 512 рам, а в мин. изисквания пише Гфорс 5700. Сега ми лагва ама направо все едно играя с правец и мисля да си сложа 2ГБ Рам, защото в момента съм с 512рам и 2.8МГХз и се чудя ако си сложа тия 2ГБ дали ще ми се подобри или че си остана на същия хал заради видео картата?

Link to comment
Share on other sites

Направих си mage и вече съм 13лв.Втория ми подклас е priest но незнам как да го развивам.Все си стои на 1ви левел?И има опция в куестовете като дам да ми търси някой ми се появяват едни стрелкички-но вече станаха 5 и незнам как да ги махна че много дразнят??

Link to comment
Share on other sites

Направих си mage и вече съм 13лв.Втория ми подклас е priest но незнам как да го развивам.Все си стои на 1ви левел?И има опция в куестовете като дам да ми търси някой ми се появяват едни стрелкички-но вече станаха 5 и незнам как да ги махна че много дразнят??

За стрелките не съм сигурен, но мисля че доло има нещо като "Follow" даваш му delete all. Пак казвам, че не знам дали е така, но би трябвало да има начин за махане. Еми виж, когато си главен с Mage а второстепенен Priest започваш да развиваш приста, но главно качваш магий от таба "Secondary Skills" защото когато се върнеш към Mage ще можеш да използваш само Secondary Skills-а на Priesta. В последствие ще разбереш и аз в началото бях малко объркан, но всъщност 3-4 дена игра и повечето неща ти стават ясни.

 

EDIT: Ако се оправяте с английския силно ви препоръчвам форума на играта: http://forum.runesofmagic.com/forumdisplay.php?f=41

Аз лично изключително много неща научих от там и си помагам все още, тъй като играта всеки ден ме изненадва с неща, които не знам.

Link to comment
Share on other sites

За стрелките не съм сигурен, но мисля че доло има нещо като "Follow" даваш му delete all. Пак казвам, че не знам дали е така, но би трябвало да има начин за махане. Еми виж, когато си главен с Mage а второстепенен Priest започваш да развиваш приста, но главно качваш магий от таба "Secondary Skills" защото когато се върнеш към Mage ще можеш да използваш само Secondary Skills-а на Priesta. В последствие ще разбереш и аз в началото бях малко объркан, но всъщност 3-4 дена игра и повечето неща ти стават ясни.

 

EDIT: Ако се оправяте с английския силно ви препоръчвам форума на играта: http://forum.runesofmagic.com/forumdisplay.php?f=41

Аз лично изключително много неща научих от там и си помагам все още, тъй като играта всеки ден ме изненадва с неща, които не знам.

Да но незнам как да премина към приест за да почна да го развивам. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...