Jump to content
BulForum.com

Аларми.


jozo

Recommended Posts

Въпросът ми е следният.Къде да ида да ми монтират аларма която само и единствено да ми пищи при отваряне на врата и при клатушкане на колата.Не ми трябва да се връзва към централното, не искам имобилайзери и т.н. простотии.Трябва ми възможно най-евтината аларма заради каското....

Link to comment
Share on other sites

ЕМК/Toyaga - та....

 

Там слагат едни китайски, които са доста евтини.... трябва да отидеш и да попиташ ;]

 

ако не знаеш къде се намират - Кукленско шосе 17, точно до БОША,

но имай предвид, че слагат само тяхни... ако вече си си взел - няма да ти я сложат.

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко месеца и аз обикалях за аларма поради същата причина,но най-евтиното и елементарно,което успях да намеря беше от порядъка на 150лв. с монтажа.

Друг е въпроса,че има разни изпълнения тип "Руски пазар",но не исках да се притеснявам от падане на акумулатора или от разярени съседи.

 

ЕМК/Toyaga - та....

 

Там слагат едни китайски, които са доста евтини.... трябва да отидеш и да попиташ ;]

 

ако не знаеш къде се намират - Кукленско шосе 17, точно до БОША,

но имай предвид, че слагат само тяхни... ако вече си си взел - няма да ти я сложат.

Мдааа точно там тези китайските бяха 142лв.(по спомен).

 

Офф.Нещо се омотах с бутоните на форума,..май.

Link to comment
Share on other sites

Добре ще проверя там все пак ми е близо до работа.Иначе 142 лв. за китайска ми се вижда доста скъпарско....Зет ми сложи за 100 лв няква българска и ще питам от къде.

 

Иначе със сигурност не искам да ми е връзват към централното, защото то ми е вързано към ключа и имобилайзера на колата.После ще имам проблеми с него и не ми се оправя комп заради няква глупава аларма...

Link to comment
Share on other sites

няма никакви проблеми с тия имобилайзери не се вкарвай във филми а тия китайските ги заеби , и дете знае как се отварят , отверка в мигача и се прекъсва там нещо и край.

иди на Източен точно срещу румекса има малко офисче там монтират български аларми качественно и горе долу най евтино .

Китайските ги заеби като вариант .......

Link to comment
Share on other sites

Добре ще проверя там все пак ми е близо до работа.Иначе 142 лв. за китайска ми се вижда доста скъпарско....Зет ми сложи за 100 лв няква българска и ще питам от къде.

 

Иначе със сигурност не искам да ми е връзват към централното, защото то ми е вързано към ключа и имобилайзера на колата.После ще имам проблеми с него и не ми се оправя комп заради няква глупава аларма...

 

При нас последно слагаха за 120 лв някви БГ. Че и екстри имаха :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Доколкото съм чел насам натам българските аларми са много добри .

Иначе и за по 50лв има китайски с хиляда хиляди екстри палене от разстояние , дистанционни като тамагочита и т.н. ама се отварят повече от лесно а не е изолиран случай заради китайска аларма да останеш на пътя..... помисли добре

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля да слагам БГ аларма. На мен ми трябва колкото да ми отваря вратите. То ако е нарочена(да не дава Господ) алармата няма да ми помогне. Все си мисля, че не би трябвало да се занимават с 10 годишната ми "пате-модена" :D

Link to comment
Share on other sites

абе то ако е нарочена няма да те спаси нищо

виждал съм как мерцедес за 300 бона го отварят за има няма 3 минути а аларма не чух да свирне ......

 

идете там където ви казах тоя магазин е доказан има го от години сигурно са първите в града които монтират аларми

преди румекса има едно "салонче" което продава ретро коли точно от другия край на булеварда в едно гаражче под блока е магазина , сервиза в който монтират е в двора на аутоюниън на мария луиза.

Link to comment
Share on other sites

Миналата година тук ми оправиха механизма за ел.стъклата, Имаха и аларми от около 55 - 60 лв. Не знам дали се включва и поставка, но ако си носиш, поставянето е около 40 лв. Не са ми поставяли аларма там, но за механизма останах изключително доволен. Улицата е Акад. П. Динеков 14, влиза се навътре по една тясна уличка. Ако искаш може да ти дам телефона направо да питаш човека.

 

ЕДИТ: Или май във Valcor на бул. Христо Ботев мисля че имаше такива от по 50 лв. без поставянето, може и да се бъркам. :wacko: Иначе в сервиза имаше със сигурност аларми за 100 лв. + поставка.

Link to comment
Share on other sites

Добре ще проверя там все пак ми е близо до работа.Иначе 142 лв. за китайска ми се вижда доста скъпарско....Зет ми сложи за 100 лв няква българска и ще питам от къде.

 

Иначе със сигурност не искам да ми е връзват към централното, защото то ми е вързано към ключа и имобилайзера на колата.После ще имам проблеми с него и не ми се оправя комп заради няква глупава аларма...

 

Bat Joro,

на булеварда е магазина, а на малката уличка монтират алармите.

Баща и син са, на мен лично ми допадна както отношението така и цената на предлаганите аларми.

Все пак е в Кючук Париж.

Приятен избор ;)

 

http://maps.google.com/maps?f=d&source...e=UTF8&z=17

 

Edit: Забравих адреса.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

няма никакви проблеми с тия имобилайзери не се вкарвай във филми а тия китайските ги заеби , и дете знае как се отварят , отверка в мигача и се прекъсва там нещо и край.

иди на Източен точно срещу румекса има малко офисче там монтират български аларми качественно и горе долу най евтино .

Китайските ги заеби като вариант .......

 

Май не ме разбра.Проблемът ми е че ако ми е вържат за централното колата ще се отключва/заключва ама фабричният ми имобилайзер ще е задействан.Пак ще трябва от дистанционното на ключа да заключа и отключа за да ми се изключи фабричният имобилайзер.Затва ми трябва както казах само да писка да не ми се правят тея от ДЗИ-то че съм нямал аларма.

 

Доколкото съм чел насам натам българските аларми са много добри .

Иначе и за по 50лв има китайски с хиляда хиляди екстри палене от разстояние , дистанционни като тамагочита и т.н. ама се отварят повече от лесно а не е изолиран случай заради китайска аларма да останеш на пътя..... помисли добре

 

Разбрах го къде е и това място ще го проверя.Ако те ми предлагат изгодна цена и да ме е включат както аз искам и им казвам ще си купя от тях.

 

Миналата година тук ми оправиха механизма за ел.стъклата, Имаха и аларми от около 55 - 60 лв. Не знам дали се включва и поставка, но ако си носиш, поставянето е около 40 лв. Не са ми поставяли аларма там, но за механизма останах изключително доволен. Улицата е Акад. П. Динеков 14, влиза се навътре по една тясна уличка. Ако искаш може да ти дам телефона направо да питаш човека.

 

ЕДИТ: Или май във Valcor на бул. Христо Ботев мисля че имаше такива от по 50 лв. без поставянето, може и да се бъркам. :wacko: Иначе в сервиза имаше със сигурност аларми за 100 лв. + поставка.

 

И там ще проверя какво продават и какви цени предлагат.Иначе тоя магазин на Христо Ботев къде се намира точно че ако е в района между Сточна гара и Макдонълдс все едно ми е до нас...

Link to comment
Share on other sites

Добре ще проверя там все пак ми е близо до работа.Иначе 142 лв. за китайска ми се вижда доста скъпарско....Зет ми сложи за 100 лв няква българска и ще питам от къде.

 

Жоре ЕМК слагат чудесни български аларми с цена 140-160 лева. Трябва да си луд да слагаш китайски боклуци на почти същата цена. Родните аларми са много високо качество, особено за тези пари. Имат ги в монтажното сервизче в Технополис и разбира се в техния магазин до АВЕЛ. Смятам че това е най-добрия вариант за теб като цена/качество.

Link to comment
Share on other sites

да знам че на реното се отключва като насочиш ключа към имобилайзера правили сме 1 лагуна там правят го и това

 

Ами идеята ми е от там да купя аларма, но първо ще проверя информативно тея на Кукленско, че те са ми много близо до работата.

 

А да знаеш тези дали предлагат услугата ремонт на фабрична аларма?

 

Жоре ЕМК слагат чудесни български аларми с цена 140-160 лева. Трябва да си луд да слагаш китайски боклуци на почти същата цена. Родните аларми са много високо качество, особено за тези пари. Имат ги в монтажното сервизче в Технополис и разбира се в техния магазин до АВЕЛ. Смятам че това е най-добрия вариант за теб като цена/качество.

 

Ами българска ще е най-вероятно.Проблема ми е да е най-евтина, защото както казах е слагам единствено заради каското.

 

 

Жозо, мога да те пратя при един човек дето елиминира имобилайзера на Мегана, иначе ще щракаш като улав с ключа

 

Ми ако видя зора ще те потърся.За момента не искам да ми е елиминират и да режат 5-ти крак на компа ако се не лъжа.Дано като се прецака имобилайзера да е пред нас та тогава с густо да го махна.

 

П.П.Знам че нестава само с рязане.Просто четох че след като го махнат софтуернбо се режи 5-ти крак.

Link to comment
Share on other sites

То ако ставаше с рязане щеше да го има във всички форуми. Първо трябва софтуерно да се дезактивира кода в ЕКУ и после се реже имобилайзера да не го обучи пак. Но си иска специализираната техника за диагностика прогамиране на Рено

Link to comment
Share on other sites

То ако ставаше с рязане щеше да го има във всички форуми. Първо трябва софтуерно да се дезактивира кода в ЕКУ и после се реже имобилайзера да не го обучи пак. Но си иска специализираната техника за диагностика прогамиране на Рено

 

В събота ще разбера дали нямам такива симпотми. Би ли драснал на л.с две три изречения за това.

Link to comment
Share on other sites

Става дума за френски коли Чефо. :tongue

 

Аз съм махал(махали са ми имобилайзер). Помислих, че има общи звена. Защото проявява тия симптоми още в начален стадий. Блокираше ми паленето. Вариантите бяха поръчка на кодове или някой хакер :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми възможно най-евтината аларма заради каското....

 

извинявай, чак сега се зачтох за каското - никой не проверява, защото на всички им е ясно колко са надеждни алармите. Питат те има ли - има. Това е. Не си давай парите за излишни глупости.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Проверяват и още как.Без аларма не можеш да минеш освен ако нямаш познат.

А jozo сложи ли аларма на колата и ако си сложил къде го направи?И аз се оглеждам напоследък за аларми.И мен също ме интересува по-евтин вариант заради каското.

Link to comment
Share on other sites

Не си сложих аларма, защото в ДЗИ ми направиха проблем за каското.Хем няма как да спра на центъра хем после ми се переха и незнам кво.Теглих им една майна и за сега съм без аларма.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...