Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте добър сервиз в Пловдив


Recommended Posts

Препоръчайте добър сервиз в Пловдив, където могат да ми оправят DVD драйва (NEC), защото досега където питам ми казват "абе най-добре си купи нов", без да се заемат да го оправят (вероятно защото не знаят как). Проблемът е че от 10 пъти, 7-8 пъти компа не го разпознава, пробвал съм и на други компютри, същото е.

Link to comment
Share on other sites

А мислил ли си по въпроса, че може би знаят как и точно поради тази причина ти казват да си купиш нов...

 

Аз примерно съм техник (вярно, в друга област) и много пъти съм отказвал ремонти само заради това, че поради една или друга причина крайната стойност на ремонта ще се доближи до стойноста на изделието.

Link to comment
Share on other sites

значи аз ще ти препоръчам един сервиз

уличката срещу плазма като тръгнеш надолу по улицата от ляво ди се пада бившето заведение САЙМЪН

и малко по надолу 2рата пресечка в дясно има сервиз

пише с голям надпис

INHERIT или нещо от сорта

Link to comment
Share on other sites

А мислил ли си по въпроса, че може би знаят как и точно поради тази причина ти казват да си купиш нов...

 

Такива мнения не искам да виждам, лишени от мисъл, лишени от информация, цапащи темата.

Link to comment
Share on other sites

приятел ако поне малко си имаше понятие от оптични глави и системи

щеше да знаеш,че в тази област най-добрата настройка е фабричната

какъвто и майстор да намериш,какъвто и сервиз да ти препоръчат

дори и да ти сменят оптиката с нова пак няма да работи като нов DVD NEC

цената на една оптика като отделен артикул е 3 пъти по висока от ново DVD

затова и са ти препоръчали да си вземеш ново такова

ако все пак си решил да работиш със сервизи отиди в Пулсар

там сменят оптики

Link to comment
Share on other sites

За пръв път срещам тема, в която някой иска да си ремонтира ДВД писачката (ако става дума за компютъра, както е според пусналия темата) :D .

Ако пусналият темата сметне и моето мнение за цапавица, нека погледне при средна цена 40 лв на ново устройство, ще види, че цялата тема е цапавица.

Link to comment
Share on other sites

приятел ако поне малко си имаше понятие от оптични глави и системи

щеше да знаеш,че в тази област най-добрата настройка е фабричната

какъвто и майстор да намериш,какъвто и сервиз да ти препоръчат

дори и да ти сменят оптиката с нова пак няма да работи като нов DVD NEC

цената на една оптика като отделен артикул е 3 пъти по висока от ново DVD

затова и са ти препоръчали да си вземеш ново такова

ако все пак си решил да работиш със сервизи отиди в Пулсар

там сменят оптики

Кой е казал че е проблемна оптиката? Ами ако са проблемни някои студени спойки или някъде не дава добър контакт? Да се отвори и да се погледне, тогава може да се говори. Най-лесно е да се хвърлят пари за ново, те на това и се надяват мошениците, без изобщо да са го погледнали казват "абе що не си вземеш друго, имам едно-две на промоция, и отстъпка ще ти направя".

Link to comment
Share on other sites

Според теб кой ще си губи времето да прегледа спойки и да прави диагностика на нещо, струващо под 40лева НОВО и имащо 2-3% шанс да тръгне???

Ако не стане нищо само ще изгубят 2-3 часа, през които са можели да изкарат пари от нещо, което има смисъл да се ремонтира ;)

А и при положение, че спойките са правени на автоматизирани поточни линии 99% е от оптиката.

 

Бягай в Ера си купи нов NEC за 32лв

Link to comment
Share on other sites

Пич купи си нова ДВД записвачка запънал си се за някакъв НЕК разбирам да беше плекстор дето струва 300 лева и да те заболи сърцето за него, ама за тоя нек. Поправката ще струва 100% повече от самата записвачка. Дори и от една спойка да е пак ще ти вземат доста пари за труд, че са проверили всичко по записвачката.

Link to comment
Share on other sites

То ако Плекстора нов струва 300 лева, оптиката му ще струва 400 :) + ремонта.. смятай.

Цените за резервни части, ако могат да се намерят такива, е неимоверно завишена, защото производителя няма кяр да продава оптики само примерно или механики.. Целта е да се продават писачки... Купи си нова - за под 40 лева се намират, а само за ремонт ще ти вземат 20 лева.. и няма да има гаранция дали след 2 дена няма да спре пак.

Link to comment
Share on other sites

Нека изходим оттам, колко пари си склонен да платиш за евентуален ремонт на тази записвачка. Защото едва ли ще намериш свестен сервиз, който да се навие да я ремонтира за цена, по-ниска от себестойността на самото изделие /всеки квалифициран труд се заплаща ;) /. Колегата от първия пост ти го е казал.

Ако очакваш и търсиш някой, който за 5-10 лв да ти я оправи и да даде гаранция за ремонта, давай - намери си кой да те измами :)

Link to comment
Share on other sites

Ебаси.

За 35-6 лв се намират вече :blink:

Едно време дадох цели 60 :bgrin: .

Недоумявам как може да се мисли за ремонт, той времето което ще загуби в търсене, питане, чакане и т.н. и парите, които иначе би спечелил за това време, каквото и да работи, ще надвиши многократно цената на една нова.

Но много строго го съдим, може би е за спорта и иска просто да я оправи, ако ще и 5 лв да струва.

Link to comment
Share on other sites

За 35-6 лв се намират вече :blink:

Едно време дадох цели 60 :bgrin: .

(Офтопик) Теди, първата ми записвачка Матсушита Илектрик (или иначе казано "Панасоник")струваше цифром и словом ~$500+ДДС-то, което тогава беше 22%. :P Записваше единствено CD-R дискове на умопомрачителната скорост 4Х, презаписваеми дискове не записваше, тъй като тогава още не бяха измислени....за за DVD пък никой не беше чувал. Интересното е, че записвачката все още си работи безупречно, поне допреди няколко години, когато я размонтирах, тъй като зарязах тотално SCSI интерфейса.

 

А сега по темата - вероятно човекът просто е решил да се опита да я поправи по някакъв начин, ако дефектът се окаже малък и лесно поправим, но грешката му е, че е озаглавил темата си 'Търся сервиз...', а не 'Търся човек...', тъй като сервизите работят най-често за пари и тази манипулация просто няма да им е изгодна, а някой техничар, дето се занимава заради идеята...може и за 1 бира да се хване. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Дай я бе, за 10 лева ще ти почистя лещата с клечка за уши и спирт. Без никаква гаранция. Съживявал съм за няколко месеца оптично устройство по този начин. Това е единствения ремонт, който си струва да се направи на оптиката. Иначе, за да намериш проблем в спойките или полупроводниковите компоненти, от които платката изобилства (само за справка, на платката на електромер има няколко стотин SMD-монтаж микроскопични компонента, смятай какво е на оптично устройство) - за пълна и обстойна проверка, дори и да приемем, че мога да направя такава - ще ми отидат поне четири-пет часа усилена работа, взиране през лупа, постоянни проверки с мултицет, да не говорим и че доста от компонентите просто няма как да се проверят. Сега сметни, в София, фирмата, в която работех взимаше 25 лева на час за ремонтиране. Ако щеш 15 ги сложи тук. Сметни колко ще излезне ремонтирането и евентуалното сервизиране, за което вече споменах, че не може да даде гаранция. Май излезна повече от 35-те лева, които ще ти искат в Ера за LG DVD-RW...

Какъвто и да е ремонт по подобно оптично устройство е нерентабилен и за клиента и за сервизиращия.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...