Jump to content
BulForum.com

Коя кабелна има добър сигнал?


wlado

Recommended Posts

въпроса ми е прост - каква кабелна трябва/мога да полазвам за да гледам достатъчно добър сигнал на ВCD TV, защото ще е леко тъпо да се оръсим 1000 лева за еЛСиДи и накрая да гледам бой на негри в пикселова нощ?

В смисъл - дигиталния пакет на евроком или друг доставчик става ли за нещо, или е залъгване на населението. Има ли ХД канали и т.н.

Булсатком и дургите разни дето искат ЮИ разположение не вървят понеже го нямам!

Мерси за коментара ви предварително.

Аз си мисля че и да си го взем тоя телвизор ще разчитам на сигнал само от ПК и от някой добър ДВД Плейър.

Link to comment
Share on other sites

Не очаквай кой знае какво от нормалната кабелна на който и да е оператор (т.е. аналогова не-HD), на LCD, каквито са повечето.

Особено на телевизор за 1000 лв и 32+ инча.

От ПК ако ползваш поне s-video, е супер, разбира се. Въпреки това дори от аналогова телевизия нещата не са толкова зле. Нова ТВ примерно на нашия 32" LG изглежда много добре и дори отблизо, е екстра качество и не се забелязват замазвания някакви кой знае какви. На доста от телевизиите обаче, качеството е такова, че ако го гледаш по-близо от 1, 1.5 метра, си е бозичка. Зависи от качеството на телевизиите предимно. Поне според моите наблюдения. Или от преноса им до теб, защото както казах някои изглеждат екстра. Други те карат да съжаляваш, че си избрал ЛЦД за телевизия. Особено като пуснат някой филм отпреди 10+ години. Затова с цифрова може и да е по-добре. поне преноса до теб да е перфектен и да разчиташ само на качеството на телезивиите.

ЕК била пуснала 2-3 HD канала уж, но все още е рано да се радваме, за 2-3 канала само, и то сигурно искаха още пари за тях, и какво ли не..

Та като питаш за кабелна, то само от ЕК и DCC ти е избора.

Link to comment
Share on other sites

И аз бих ти препоръчал Булсатком, качеството е много добро за парите си, а и имаш някаква мобилност, ако имаш вила например, но явно в твоя случай не става...

Като качество при кабелните телевизии, най-добро е, разбира се, там, където преносът е цифров.

Не бих искал да хваля Евроком, но докато хващах всичките им цифрови програми с тунера на моето SONY LCD TV, бях много доволен. Сравнявах качеството на едни и същи програми, приемани с аналоговия и със цифровия тунер, и навсякъде се забелязваше разликата в полза на цифровите.

Сега много се говори за цифровата кабеларка DCC, ще ми е любопитно някой да сподели отзиви за нея, защото тези от Евроком нещо започвам да ги недолюбвам...

 

П.П. - да не забравя да уточня - включвайки се към цифрова ТВ или към Булсатком, ти ще може да "захраниш" със сигнал само един телевизор, освен ако не си купиш още един или още два тунера

Link to comment
Share on other sites

Ами аз съм се спрял на едно ЛЦД Шарп 32" . От всички коментари и от разни съобръжения съм си изградил мнение че Шарп са най-добри.

Номера е, че е с ДВБ-Т Тунер и сега се чудя дали си заслужава?! Или е по-добре с ДВБ-Ц тунер?!

Link to comment
Share on other sites

Номера е, че е с ДВБ-Т Тунер и сега се чудя дали си заслужава?! Или е по-добре с ДВБ-Ц тунер?!

На практика може да се окаже, че въпросът ти просто е излишен .

DVB-T тунер на практика имат вече почти всички модели. Този тунер е за приемане на ефирна цифрова телевизия. Няма да ти преброявам колко са каналите, излъчвани в Пловдив... :lol:

Поне за в близко бъдеще този тунер ( с който толкова много ги рекламират всички LCD-та ) лично на мене ми се струва абсолютно излишен.

От телевизорите в ниския и средния клас, мисля, че само SONY слагат цифров тунер за кабелна телевизия - DVB-C. Този тунер е малко по-полезен от другия, в смисъл, че можеш без да плащаш таксата от 4 лв, да хващаш от Евроком програми със цифров пренос ( някои го наричат цифрова телевизия, ама точно при Евроком-а този термин е малко пресилен... :) ). Това беше много добра опция допреди известно време, но напоследък те се усетиха и сега половината програми са им кодирани и не се приемат.

Link to comment
Share on other sites

И аз бих ти препоръчал Булсатком, качеството е много добро за парите си, а и имаш някаква мобилност, ако имаш вила например, но явно в твоя случай не става...

Като качество при кабелните телевизии, най-добро е, разбира се, там, където преносът е цифров.

Не бих искал да хваля Евроком, но докато хващах всичките им цифрови програми с тунера на моето SONY LCD TV, бях много доволен. Сравнявах качеството на едни и същи програми, приемани с аналоговия и със цифровия тунер, и навсякъде се забелязваше разликата в полза на цифровите.

Сега много се говори за цифровата кабеларка DCC, ще ми е любопитно някой да сподели отзиви за нея, защото тези от Евроком нещо започвам да ги недолюбвам...

 

П.П. - да не забравя да уточня - включвайки се към цифрова ТВ или към Булсатком, ти ще може да "захраниш" със сигнал само един телевизор, освен ако не си купиш още един или още два тунера

Аз съм на ДЦЦ и със Sony LCD си хващам всичките им цифрови канали +4 канала HDTV без пари.Това естествено зависи от тунера на телевизора.

Link to comment
Share on other sites

На практика може да се окаже, че въпросът ти просто е излишен .

DVB-T тунер на практика имат вече почти всички модели. Този тунер е за приемане на ефирна цифрова телевизия. Няма да ти преброявам колко са каналите, излъчвани в Пловдив... :lol:

Поне за в близко бъдеще този тунер ( с който толкова много ги рекламират всички LCD-та ) лично на мене ми се струва абсолютно излишен.

От телевизорите в ниския и средния клас, мисля, че само SONY слагат цифров тунер за кабелна телевизия - DVB-C. Този тунер е малко по-полезен от другия, в смисъл, че можеш без да плащаш таксата от 4 лв, да хващаш от Евроком програми със цифров пренос ( някои го наричат цифрова телевизия, ама точно при Евроком-а този термин е малко пресилен... :) ). Това беше много добра опция допреди известно време, но напоследък те се усетиха и сега половината програми са им кодирани и не се приемат.

Мерси за изчерпателния отговор - в магазина питах човека каза, че е пробвал на много скъп Шарп с Хдд и ДВБ-Ц и не е хванал "дигиталната" телевизия на Евроком. Все тая...

Шарпа ми дава прекрасен образ на нормалния Евроком, което не го очаквах. Също така и на ПК образа е прекрасен, а и на ДВД.

Отне ми само мноооооооооооооооооооооооооооого време да разгдая как се пускат отделните сигнали. Чувствах се като пълен глупак.

На ПК тръгва - Нвидиа веднага разпознава... Екран ШАРП . Опцията е ДУАЛ ВЮ - ще рече, че има два екрана, на които се движи мишката. Видеолана(VLC Player) седи само на екрана на ЛЦД-то.

Само ме интересува нещо - с този ДВБ-терестриал тунер ще хвана ли някакви телвизии или 2012 чак?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на ДСС и за сега не намирам причина да мина на псевдо цифровата телевизия която ВСИЧКИ оператори рекламират. Цифрова е до сеттоп-а, от там със Евро-скарта...си става аналогов :-) Пък 300лв за сеттоп с HDMI не ми се дават. Поне компонентен изход да имаха.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на ДСС и за сега не намирам причина да мина на псевдо цифровата телевизия която ВСИЧКИ оператори рекламират. Цифрова е до сеттоп-а, от там със Евро-скарта...си става аналогов :-) Пък 300лв за сеттоп с HDMI не ми се дават. Поне компонентен изход да имаха.

А ако телевизора си има DVB-T i DVB-C тунери + тунер за High Definition телевизия (MPEG-4) - H.264 тогава не е ли цифрова телевизията?

Link to comment
Share on other sites

Имам ужким цирфовия пакет на Евроком от днес, и нещо не съм очарован??? Сигнала не е много зле, но не е нищо особено, че чак да го рекламираш. Звука за сметка на това е мноооооооооооого зле! Ако го увелича се чува един много гаден допълнителен шум (още не знам откъде е точно).

Абе минало покрай цифрова - поне е телвизия. Аз и бе това съм само заради немските канали на нея.

всъщност се поправям образа е добър!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Малко преди нова година съдбата ме принуди да сменя старият си Филипс с нов 26" LCD. Това веднага прояви лошото качество на аналоговия Евроком - 1/3 от каналите са със значителни смущения, а и това което минава за качествено не може да се гледа отблизо. Имам неприятни спомени от интернета им, затова и не мисля че Еврокомци могат да поддържат цифрово трасе за телевизия. В момента се колебая между цифовия пакет на DCC и сателитната телевизия на Булсатком. В един съсед видях как изглежда цифровото DCC на 32" LCD - нямам забележки, но то и аналоговата им телевизия е много по добра от Еврокомската. Имам молба - ако някой е сравнявал DCC и Булсатком нека да сподели впечатление за разликите в качеството.

 

Дотука установих следните разлики в услугата :

 

цена:

 

DCC - 20лева/115 канала+1до3 часа отместване на времето за най гледаните

 

Булсатком 16 лева/58канала. (за стандарт+премиум пакети)

 

договор:

 

DCC - Безсрочен без условия. Инсталацонна такса за цифровия приемник 30 лева еднократно.

 

Булсатком- 3 различни договора. Безсрочния предполага похарчването на от 200 до ---- лева за

оборудване. Другите са обвързващи за година и половина.

 

Свързване на допълнителен приемник:

 

DCC - до 3 телевизора. Цифровия пакет е само на единия, другите 2 извода са за аналогов сигнал или

за свързвана на модем за интернет.

 

Булсатком - за всеки допълнителен приемник се плаща допълнително, и се инсталира още оборудване.

 

---------------------------------------

 

Засега DCC изглеждат по добре. Булсатком могат да ме спечелят само ако предложат много по добро качество на картината от цифрата на кабеларката, но нямам къде да ги видя. От картината на телвизора в офиса на Булсатком не съм впечатлен особенно, но ще се радвам и ако някой друг сподели личното си мнение.

Link to comment
Share on other sites

С Булсатком получаваш удобството на достъп до сателитна телевизия с много на брой, изключително безинтересни и евтини телевизии.

Поради големия брой канали, те са и с голяма компресия. Повечето изглеждат отвратително на обикновен малък телевизор. Но пък са много, по дяволите! Ако е цифрова сателитна телевизия, моят избор клони повече към ITV, в много отношения мисля че са по-добре.

 

С DCC и цифров приемник получаваш достъп до ограничен брой програми, но със завидно качество. Картината определено е по-добра от Булсат и Евроком. За звука да не говорим - кристален. Само проблем при него е прекъсването му за част от секундата, което се получава през няколко часа. Пренебрежимо е. Моята комбинация е DCC през 32` FullHD TV, като директно през цифровия приемник съм си извадил звук съм 5.1 система.

 

Държа да отбележа и перфектното обслужване и отношение към клиентите си на DCC. Жалко е, че се впечатляваме от такива неща в България, но е факт.

Link to comment
Share on other sites

я малко да ме просветите че нещо се обърках ... със обикновената кабеларка мога да хващам цифрови канли ли ? как става тоя номер че ми е интересно ...аз съм с този... на Булсатком минах преди месец първоначално разлика невидях кой знае каква но впоследствие като почнах да сравнявам каналите между еврокомските(аналог) и Булсаткомските намерих в качеството доста разлика ....

 

И ся ако ми кажете как е тая хава и мога ли на мойто телевизорче да е подкарам .... или нещо аз се бъркам

Link to comment
Share on other sites

Ако е цифрова сателитна телевизия, моят избор клони повече към ITV, в много отношения мисля че са по-добре.

 

Това мнение и профанското отношение в офис на Булсатком, ме върнаха в правилния ми първоначален избор. Утре ще си взема един комплект, че ми трябва леснопреносим

Link to comment
Share on other sites

я малко да ме просветите че нещо се обърках ... със обикновената кабеларка мога да хващам цифрови канли ли ? ......

Ами с този телевизор мисля че може да се приемат цифрови канали и от двете кабеларки. За Евроком е по сложно че доста от каналите им са кодирани, но DCC практически не кодират почти нищо от цифровия си пакет. Мой колега с подобно Sony лови повечето цифрови канали. Предимството на такова приемане е че няма конвертиране на сигнала от цифров в аналогов в сеттоп бокса, и на теория трябва да даде повече качество. Ето ти и линк към DCC форума с описание на това какво може и какво не се лови. Опцията е само за телевизорите Sony обаче - другите TV-та не могат.

 

------------------------

 

Благодаря на Teddy-King за отговора :punk

 

------------------------

...

На практика засега само Сонитата от ниският ценови клас са оборудвани с комбиниран DVB-C и DVB-T цифров приемник. Другите TV-та имат само ефирния DVB-T. Поне моя Филипс е така.

Link to comment
Share on other sites

Опцията е за всички телевизори и с DVB-C. сет топ бокса обаче си има dvi / hdmi изход и екстрата dvb-c в fullhd tv-тата остава излишна. Визирам тези, които ще предлагат кабелните оператори когато започнат истинско hd излъчване

Link to comment
Share on other sites

Само ейнджълсофт

 

 

Че откога са започнали да предлагат телевизия та не съм разбрал :confused

Сигурно визира 20-те канала на кръст с перфектно качество

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ ... цифрова ... и не ми казвай "тая цифрова за нищо не става, супер зле, наще провайдъри са некадърници" и т.н. :rolleyes:

 

А цифровата на флашки ли ти я носят? Или визираш телевизорите с dvb-c тунер дето са вързани на кабелната направо?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...