Jump to content
BulForum.com

Ubuntu 8.10


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

мисля да го пробвам , без тва тъпата виста не ми се валидира :lol:

 

от убунту поне са си рисували:

 

countdown_8_10_a_13_days.png

countdown_8_10_a_12_days.png

countdown_8_10_a_11_days.png

countdown_8_10_a_10_days.png

 

 

и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз като бета тестер съм доволен. Почти де, щото не съм доволен, че още не са оправили бъга с пейрването на блутут устройства с фиксирана парола. Примерно не мога да си пейрна жипиеса с 0000.

Иначе бутончето за ънмоунтване е хитро, както и програмката за правене на усб флашка с жива система и най вече - какъвто и жиесем да сложа, към който и да е оператор - прави си веднага връзката, а с 8.04 ми се разказа играта да пусна на Глобул 3Г-то

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Известно време ми се налага да работя с тази ОС, а нямам нужните знания. Та, дали има нещо като tutorial, за да разбера основните неща, нужни за управлението на тая система. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Ами то какво точно трябва/искаш да правиш?

Като начална инсталация идва с някакъв минимум от пакети за обработка на документи, поща, браузър, чат, мултимедия.

През меню системни се правят настройки горе долу като Контрол панела на Вин-а. Освен мрежата друго като начало едва ли ще ти трябва да настроиш. Има и локализация на Бг, която може и да ти помогне да се ориентираш.

Има и мениджър на пакети, който ти инсталира нови неща, ако ти потрябва нещо конкретно.

Link to comment
Share on other sites

Ами то какво точно трябва/искаш да правиш?

Като начална инсталация идва с някакъв минимум от пакети за обработка на документи, поща, браузър, чат, мултимедия.

През меню системни се правят настройки горе долу като Контрол панела на Вин-а. Освен мрежата друго като начало едва ли ще ти трябва да настроиш. Има и локализация на Бг, която може и да ти помогне да се ориентираш.

Има и мениджър на пакети, който ти инсталира нови неща, ако ти потрябва нещо конкретно.

 

Ами като се има предвид, че никога не съм работил, трябва да знам как да си инсталирам програми, откъде аджеба да разбера каква програма да използвам на linux, защото повечето програми за windows ги няма за linux, също така как да пиша на български и т.н. Основните неща, които обикновено се правят след инсталация на ОС. Затова исках нещо като увод да прочета и да съм наясно как да действам, какви команди се използват и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз имам проблем свързан с кирилицата. Доста странен всъщност, затова да видим дали ще можете да ми помогнете.

 

Проблема по принцип не ми е проблем, колкото и забавно да звучи. Стана ми проблем, в момента в който реших да използвам VirtualBox за да си сложа друго ОС със виртуализация. Всичко беше наред, до момента в който открих, че десния контрол в комбинация със някоя буква ми вади буква на кирилица. Това се случва навсякъде - дори под конзола.

 

Клавишната комбинация с която съм си сложил смяната на езика е shift+alt (левите), но дори на махна всякаква комбинация - пак контрол + буква = буква на кирилица. Ако имате представа как да го оправя, ще съм ви много благодарен.

 

Не съм начинаещ - до преди време бях с Gentoo на лаптопа, но идва момент в който започва да те дразни факта, че един ъпдейт ти отнема по няколко часа компилация на различните приложения. Затова реших да пробвам Ubuntu-то за лаптоп.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам един въпрос,мога ли да инсталирам новото Ubuntu от флашка.Извинявам се ако някъде е говорено за това как се инсталира от флашка,но с търсачката не намерих нищо.

Link to comment
Share on other sites

Аз в момента нямам Linux на компа ми и нямам достъп до компютър с 8.10,за да го направя.Има ли начин да го направя това под Windows,а ако може и да се инсталира от DVD,защото в момента не ми се намира обикновено CD. :D :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

@THE STORM мерси много!

Обаче при инсталацията се сблъсках с един проблем,след като се стартира първото меню за проверка на диска,инсталиране и т.н. и се избере да инсталира Ubuntu-то цялата система изцяло забива.Зарежда се картинката,която е като заден фон на инсталацията и до там,целият комп забива,нито мишката се движи,нито нещо от клавиатурата помага,само рестарт от компчето и така всеки път.Пробвах и с LiveCD на Ubuntu,за да съм сигурен,че просто не съм объркал нещо при опита да го кача с флашка,но проблема си остана.Някакви предположения какво да правя?

Link to comment
Share on other sites

Човек може да ти се стори тъпо и да няма нищо общо но и на мен ми става така чат пат немога да си местя мишката... и просто е слагам на USB-то без да ресвам компа и тръгва... смисъл тфа ако мислиш че забива а всъщност просто не ти работи мишката или клавиятурата.... ако наистина си забива нз.

Link to comment
Share on other sites

@THE STORM мерси много!

Обаче при инсталацията се сблъсках с един проблем,след като се стартира първото меню за проверка на диска,инсталиране и т.н. и се избере да инсталира Ubuntu-то цялата система изцяло забива.

 

И аз така помислих но се оказа, че не опреснява екрана докато копира и разархивира всичко от флашката. Много се чака но в крайна сметка минава инсталацията

Link to comment
Share on other sites

Дайте идея как да подкарам блутуут-а и камерката на лаптопчето,нещо се зарибих с това Убунто обаче не ги намира :( Иначе всичко останало по хардуера е ок.

Link to comment
Share on other sites

с lsusb виждаш какъв е чипа на USB камерката и после с гоогле си намираш кой ти е направил драйвери за нея, където ще пише и как се инсталират. Каква е машината?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...