Jump to content
BulForum.com

Ubuntu 8.10


Recommended Posts

с lsusb виждаш какъв е чипа на USB камерката и после с гоогле си намираш кой ти е направил драйвери за нея, където ще пише и как се инсталират. Каква е машината?

 

Модела е този ЦЪК С пот на челото установих,че не работи и вградения блутуут :( обаче борбата продължава...

Link to comment
Share on other sites

Чичо Гугъл не изкарва ли нещо от форумите?

 

Абе ще го преборя ама...Все още съм "зелен" обаче ще разкарам бозата,това Убунту взе че ми допадна много,не съм си имал вземане-даване с Линукс дистрибуции та пада яко четене :P

Link to comment
Share on other sites

Я виж май това е за теб:

http://www.lucagasperini.com/blog/2008-ubu...ba-a300-psaj4e/

Нещо не успях да се оправя,мерси все пак.За сега си ползвам външен син зъб на Belkin,разпознава го веднага и работи отлично.Иначе съм впечатлен от начина на инсталация на програми,по-лесно едва ли може да е...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имах малка заигравка със свиренето на flac с Amarok, та проблема се реши по много странен начин - преименовах ги на mp3 и си свирнаха без проблем. Трябва да имате инсталиран gstreamer0.10-plugins-good пакета

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Някой пробвал ли е да инсталира Убунту директно на флашка?Направих си една буут флашка(да ми зарежда от нея не от live-cd) и работи добре,обаче много време отнема самото зареждане и не запазва промените след спиране на работа...Идеята е да имам готова и настроена ос винаги с мен,с всички приложения които ми трябват :unsure: И има ли смисъл да купувам ултра бърза флаш памет,или всяка ще ми свърши работа?

Link to comment
Share on other sites

Според мен всяка би ти свършила работа, убунто не съм пробвал но кубунто сложих от флашка 1гб за 4 лв от метро за около 1 час и половина при положение че харддиска на лапотпа е SSD

а това със запомнянето - може и да греша но про положение че е лайф цд не би трябвало да запомня

Link to comment
Share on other sites

Когато си правиш флашката, трябва да и дадеш опция да ти пази нещата на самата флашка. В долния край на прозореца май се чекваше нещо. Иначе е бавно, защото не ти тръгва на 2.0, а на 1.1 през биоса

Link to comment
Share on other sites

Имам един "тъп" проблем. инсталнах си убунтуто и след малко ползване и човъркане, рестнах и ми го зареди без графична среда...тоест само терминала, дето е като MSdos :)

как да си заредя средата ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Някой да има проблеми с ползването на външен монитор към notebook - с други думи искам да работи нормално клонирането - това която виждаам на ноутбука да излиза и на външния монитор - сега или се разтяга образа или пък иконите от Desktop-a ми ги има само на единия монитор, а не излизат на другия.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Я виж май това е за теб:

http://www.lucagasperini.com/blog/2008-ubu...ba-a300-psaj4e/

 

 

След дълга борба успях да подкарам вградения блутуут точно с това ръководство за което благодарско на Ferante :-) Стартира се ръчно така:

 

$ sudo depmod -a

$ sudo modprobe omnibook ectype=12

 

Обаче,не съм наясно как да направя това: if you want to load the module on boot make a file called omnibook.modprobe in /etc/modprobe.d/ with the following line:

options omnibook ectype=12 userset=1

 

and then you can finally add “omnibook” in /etc/modules

 

 

Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Пишеш,

 

sudo nano /etc/modprobe.d/omnibook.modprobe

 

 

 

Ще ти се отвори конзолен текстов редактор и там пишеш:

 

options omnibook ectype=12 userset=1

 

 

 

после натискаш Ctrl+o и след това Ctrl+x за да затвориш редактора.

 

След това пишеш 

 

sudo nano /etc/modules

 

отиваш най-долу, правиш си нов ред и пишеш:

 

omnibook

 

 

 

и позната операция Ctrl+o, Ctrl+x.

 

Това е. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Някой да изпитва проблеми с Ubuntu 9.04 с произволно рестартиране на системата?

 

Проблемът е абсолютно същия като описаните в тези теми :pirate :

 

http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=7394761#post7394761

http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=7394713#post7394713

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...