Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Очевидно има някакъв проблем, който вероятно борят в момента. Няма как в целия град да има проблем и да не се вдигнат. Стават такива неща, малко търпение и ще си пуснат сигнала постоянно. Никой не е застрахован от аварии. Техника е, избиват ѝ чивиите и дотам. Вероятно е нещо при тях, в централата, щом обхваща целия град. Тоест ще е бързо решимо, ако вече не е решено...

Link to comment
Share on other sites

Здравей народе, тази зима изкочи един странен проблем с телевизията на Н3.

Като се захлади времето започна силно да ми накъсва картината на всички канали от транспондера на HBO HD. Силата на проява на проблема варира от "прекъсва само в първите 10секунди", през "прекъсва постоянно", до съобщение "няма сигнал".

Гледам телевизия на два телевизора с грифин и конакс модули. Прекъсването се случва само на единия телевизор - Philips 47PFL7008 (последна версия firmware), който при проява на проблема показва падаща до нула сила на сигнал и вариращо 0-70 качество на сигнала. Дойдоха техници на Н3 и при замерването им картината отново накъсваше, но уредите им не отчетоха проблем със сигнала. За тест оставиха отделен приемник и тествах няколко дена с него, всичко мина без нито едно накъсване, а предполагам лятото ще изчезне.

 

Когато времето се затопли, накъсването е само първите 5-10 секунди и след това спира и се гледа нормално. Ако прехвърлям между каналите от този транспондер проблем няма, но ако гледам от друг и се върна пак на HBO HD, Cinemax HD и тн, накъсва за кратко и после спира. Това е положението днес, но когато температурате са по-ниски прекъсването е постоянно и не може да се гледа. На моменти тв-то дори казва няма сигнал.

 

Интересно е, че нямам проблем с нито един друг транспондер по което и време да е. Другият телевизор привидно е ок, но малко по-бавно пуска въпросните канали, но без накъсване. Като гледам неговото инфо на сигнала, от време на време се появява минимално количество грешки в сигнала (или както останалите го показват като Качество), но не предизвиква накъсване. Размених местата на двата модула с картите, но разлика нямаше. Пак казвам с приемника на Н3 нямаше никакъв проблем. Нивото на сигнала на проблемните канали по данни на телевизора е 62, а на останалите, които са ок е 90. 

 

Всякакви съвети или идеи ще са от полза :). Сега обмислям да ги викна и да поискам да вдигнат нивото на сигнала с малко, но имайки предвид, че проблемът е само на един телевизор ме съмнява да се навият, тъй като твърде високото ниво на сигнал може да пречи на останалите приемници...

Link to comment
Share on other sites

Проблемен тунер на телевизора. Точно на тази честота, има някакво пропадане, което се отразява. Интересното е, че при застудяване на времето, сигналът се качва, а при затопляне пада. Пробвай да размениш местата на двата телевизора, може нещо и с модула да не се разбира. Размени модулите. Имаш поне 3-4 неща да пробваш, още преди да викаш техниците.

Link to comment
Share on other sites

Проблемен тунер на телевизора. Точно на тази честота, има някакво пропадане, което се отразява. Интересното е, че при застудяване на времето, сигналът се качва, а при затопляне пада. Пробвай да размениш местата на двата телевизора, може нещо и с модула да не се разбира. Размени модулите. Имаш поне 3-4 неща да пробваш, още преди да викаш техниците.

Не съм съгласен, тъй като работи така миналата зима и не е имало проблеми. Освен това и на другия телевизор има смущения, които макар и да не се отразяват на картината, ги има. Модулите ги разменях и няма промяна. Ако беше проблемен тунерът, нямаше да работи още от самото начало. Другият вариант е да е развил някакъв проблем с времето, но при този случай ми се вижда силно невероятно.

 

... сега като се замисля ако проблемът е само при студено и е вярно това, което казвате, че сигналът се вдига като е студено времето, ще взема да си сложа един сплитер със затихване да бутна нивото на сигнала и ще видя така дали пък проблемът не е от твърде силен сигнал... За инфо текущия сплитер, който ползвам е с еднакво затихване към всички изводи...

 

Довечера ще сложа двата телевизора на едно място, където накъсва да видим какво ще стане.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Не, сложи този, който накъсва, на мястото на другия. Този, който си работи нормално на едното място, 99% ще си работи нормално и на второто. Тунерът е с пропадане САМО на тази честота и там малко по-слаб или малко по-силен сигнал, са решаващи за проблемите. Примери 100. Според мен, с леко понижаване на сигнала, ще ти се реши проблема. Тоя Филипс със шуко ли е? Ако да - има ли галваничен разделите преди телевизора, който да си е само за тоя телевизора?

Link to comment
Share on other sites

Не, сложи този, който накъсва, на мястото на другия. Този, който си работи нормално на едното място, 99% ще си работи нормално и на второто. Тунерът е с пропадане САМО на тази честота и там малко по-слаб или малко по-силен сигнал, са решаващи за проблемите. Примери 100. Според мен, с леко понижаване на сигнала, ще ти се реши проблема. Тоя Филипс със шуко ли е? Ако да - има ли галваничен разделите преди телевизора, който да си е само за тоя телевизора?

Не е със ШУКО, с малък щепсел е. Имам неизползван галваничен разединител, сложих го но нямаше промяна и го махнах.

Link to comment
Share on other sites

Да споделя няколко проблема с цифровата за оправяне от техническият отдел - IConcert HD и Trace Sports Stars HD ги няма от няколко дни. Bein Sports 1 и 2 HD насичат неприятно на всеки десетина секунди. И моля сложете правилните имена на каналите Матч Арена и Матч Игра - в момента се изписват като tennis, basketball и Спорт 1 HD. Предварително благодаря :)

 

PS: Всичко вече е оправено, благодарство за което :)

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

Ъпдейт  по  случая  с  левчето  за  HBO.  Вчера  минах  през  офиса  да  си  платя  за  новия  месец.  Там  беше  другата  касиерка.  При  проверка от  нея,  се  оказа,  че  има  някаква  грешка  и след 10-на  минути  всичко беше  оправено,  а  левчето,  което  платих миналия  месец  ми  беше  приспаднато от  сметката  за  новия. Да  се  надяваме,  че  другия  месец  няма  да  има  подобни  случаи  повече. 

Link to comment
Share on other sites

1лв  е  за  тези  с  Nitro+, 2лв  е  за  тези  с  Nitro  а  за  останалите 4лв.  Така  беше  преди  за  NBO GO.  Не  съм  сигурен  дали  този лев е  за  HBO GO,  но  ще  разбера в  края  на  месеца.  

мен днес ме изненадаха с 37 за Nitro :)

Link to comment
Share on other sites

Матч! Футбол 2 и Матч! Футбол 3 се появиха на мястото на Матч! Арена SD и Матч! Игра :beerchug

 

To хубаво, ама качеството е потресаващо :) Леко безсмислено ми се струва.

Link to comment
Share on other sites

To хубаво, ама качеството е потресаващо :) Леко безсмислено ми се струва.

Добре щеше да е да са HD вариантите им наистина, и то при положение, че Футбол 1 е HD.

Link to comment
Share on other sites

Добре щеше да е да са HD вариантите им наистина, и то при положение, че Футбол 1 е HD.

 

Благодаря за инфото ! :thumbsup:

Да, качеството е като на стария канал 3 :D, но пак си е плюс. А ако ги пуснат в HD ще е повече от супер!

 

Някой знае ли -  от НТВ+ пакета ли ги "прихващат" ? :angel:

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за инфото ! :thumbsup:

Да, качеството е като на стария канал 3 :D, но пак си е плюс. А ако ги пуснат в HD ще е повече от супер!

 

Някой знае ли -  от НТВ+ пакета ли ги "прихващат" ? :angel:

От него трябва да е http://www.flysat.com/ntvplus.php

Link to comment
Share on other sites

Мерси. Надуха ми главата тук лапетата, викам да не е в мен проблема.

От днес канала Nickelodeon (мобилното приложение) работи. Детето вече е доволно.

Edited by trynkata123
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...