Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Прави си тестчета, в смисъл пробвай през команд промпта пинга по време на игра към рутера. Пинг без игра към рутера. Пинг по време на игра без рутер към гейта и пинг без игра към гейта. Моя рутер наскоро го смених поради висока латентност по време на игри и торенти, рутера просто увисваше. Сега съм с друг и се чуства разликата. Успех.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Както казах не съм навътре с мрежовите работи :) ама чичко гугъл сигурно ще ми каже :) еми ще пробвам. Като гледам в тази дупка, в която се намирам освен визио май няма друго. А и все пак казах, че същият рутер съм го ползвал в другото ми жилище и не е имало проблеми с връзката. И все пак картата на покритие на Н3 предполагам е обновена и няма нет в моя регион....

 

Ето няколко пинг-а на рутера и на някои сайтове през него. Без него е по голяма хамалогия, че във Визио са ми 'прихванали' рутера, а пък като клонирам мак-а на рутера върху ланкартата не става и трябва да им се обаждам и да им казвам отново да прихващат, а пък не ползвам само аз интернета. Та на някой тези неща говорят ли му нещо,защото на мен нищо :)

 

3150c3d.png

Edited by andyk
Link to comment
Share on other sites

Темата е малко офтопик, но пусни повече пакети до 192.168.1.1 ( ping 192.168.1.1 -n 30 ).

Това, че за 4 пакета има 6 и 3мс на мен ми говори за препокриване на wireless сигнала от други рутери, ап-та и т.н. Има доста програми за следене на интерференцията на сигнала.Може да пробваш да смениш канала ( от настройките на рутера ).

Другия момент е, че си много далеч от него и сигнала е кофти. ( минава през много стени, етажи и т.н. )

 

Пусни и един tracert www.hotmail.com След което ИП-то което излезе под номер 2, трябва да е ИП-то на гейта.Пусни до него един пинг пак с опция -n 30 или даже 50.

 

Също щом не ползваш само ти интернета, значи е възможно в моменти с кофти интернет някой от другите :) да се е закачил и да дурпа торенти или да прави голям трафик, при което рутера да "клекне".

Link to comment
Share on other sites

За сигнала е добре, но виж вечер, когато повечето хора се прибират и си пускат router-ите, ап-тата ( не всички ги държим пуснати 24/7 :) ).Трябва само ти да си на даден канал.

За разстояние от 2м, не би трябвало да има пакети на 12мс.За да провериш по-добре нещата направи следното: свържи твоя лаптоп с кабел към рутера и тествай пак пинг-а към 192.168.1.1 Така би трябвало да не мърда от 1мс

Другото ясно се вижда, че загубата на пакети идва от 80.72.72.17, което е някаква тяхна машина, но за всеки случай пусни едновременно двата пинг-а (този към 192.168.1.1 и към 80.72.72.17) Виж дали когато има Request Timed out на 72.17, как са нещата при 1.1

 

П.С. Нека някой модератор да премести мостовете за да не спамим тук.

Link to comment
Share on other sites

За сигнала е добре, но виж вечер, когато повечето хора се прибират и си пускат router-ите, ап-тата ( не всички ги държим пуснати 24/7 :) ).Трябва само ти да си на даден канал.

За разстояние от 2м, не би трябвало да има пакети на 12мс.За да провериш по-добре нещата направи следното: свържи твоя лаптоп с кабел към рутера и тествай пак пинг-а към 192.168.1.1 Така би трябвало да не мърда от 1мс

Другото ясно се вижда, че загубата на пакети идва от 80.72.72.17, което е някаква тяхна машина, но за всеки случай пусни едновременно двата пинг-а (този към 192.168.1.1 и към 80.72.72.17) Виж дали когато има Request Timed out на 72.17, как са нещата при 1.1

 

П.С. Нека някой модератор да премести мостовете за да не спамим тук.

 

За съжаление нямам лан кабел в наличност. За едновременното пинг-ване от 2 цмд-та ли или има команда за това? Добре иначе по темата. Н3 нямат покритие тук и казаха, че до март април няма да имат. Остава ми куулбокс за 25лв с ненужен телефон. Дали си струва парите?

Link to comment
Share on other sites

От две различни цмд-та.Пускаш едното и после другото.

Кабели има във всички ПС магазини.Принципно е около 1,50лв за 1м.

 

Кулбокс си заслужава и телефона е безплатен.Много хора се бъркат и си мислят, че нарочно го дават тоя телефон за да надуят таксата.Дефакто ти за тези 25лв имаш 40Мб.Също толкова би имал и на други доставчици, само че без телефон.

 

И по темата: сега гледам, че N3 си актуализираха скоростите и предлагат за 20лв тези 40Мб, но пък ъплоуда е доста по-нисък.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

От две различни цмд-та.Пускаш едното и после другото.

Кабели има във всички ПС магазини.Принципно е около 1,50лв за 1м.

 

Кулбокс си заслужава и телефона е безплатен.Много хора се бъркат и си мислят, че нарочно го дават тоя телефон за да надуят таксата.Дефакто ти за тези 25лв имаш 40Мб.Също толкова би имал и на други доставчици, само че без телефон.

 

И по темата: сега гледам, че N3 си актуализираха скоростите и предлагат за 20лв тези 40Мб, но пък ъплоуда е доста по-нисък.

 

Е да хубави скорости имат N3, но нямат покритие на петър стоев 112 :( чак напролет.

Link to comment
Share on other sites

WOW, най-айляшки решавам да пробвам колко ще изкарам на speedtest от лаптопчето и пробвам до БГ - 20мбита (wifi - затова). За майтап избрах сървъра в Los Angeles и останах с отворена уста:

 

 

11mbps download / 20mbps upload (само че забравих да взема от другата машина картинката а жена ми седна в момента и трябва да се бием за да пусна пак speedtest-a)

 

щом това е на speedtest-a значи нормално с повече нишки и повече ще излезе... какво се е случило с нета напоследък. 100% съм сигурен че миналата година международния беше значително по-зле.

Link to comment
Share on other sites

@furiozo новите скоростите на качване от кога са активни? Днес видях в сайта, че пише че за най-високата тарифа за БГ са 3900КБ, а на средната 2600. А при мен не отлепва от 2.5 - 2.6. Направи ми впечатление тези дни, понеже като смених рутера и го следя по-често с колко качва. Връзката с рутера е wi-fi N, Знам, че може да ги ползва тези скорости - на сваляне подминавам 6МБ. Обаче самото качване - стигне 2,5 и до там. Все едно качвам на средна тарифа.

Пробвах да кача един филм на FTP на сървър, който е в София в Телепойнт - заковава 2.4 -2.5 МБ

Link to comment
Share on other sites

Тестовете които бях пуснал са грешни - май ще трябва да си оправя кабелите в къщи - мислех че сме на различни рутери с на жена ми машината а явно не е така

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

М да и аз се чудя от кога са тези скорости, при мен няма никаква промяна за съжаление.

На мен download-a ми е увеличен. Не съм стигал 60 мбит-а, но е повече от 40. Обаче up-а е на нивото, което писах.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

За да избегнем рязкото покачване на натоварването и да имаме време да направим нужните разширения на мрежата за сега повишените скорости официално са само за нови и подновени договори.

Старите са на "тестови" скорости които засягат всички. Който не ги е усетил има някакъв друг проблем.

Link to comment
Share on other sites

ми и още може, но е възможно на рутъра ти да не му стига процесор за повече.

може да пробваш без рутър .... ако ти е интересно

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

след рестарт на рутера , вече е така:

 

1491430933.png

 

Шибни му един dd-wrt или OpenWRT или домата :) Макар, че тия 14мс... не вярвам много да се подобрят, освен ако не теглиш в момента нещо и ти е запълнен международния :music

Link to comment
Share on other sites

Шибни му един dd-wrt или OpenWRT или домата :) Макар, че тия 14мс... не вярвам много да се подобрят, освен ако не теглиш в момента нещо и ти е запълнен международния :music

 

 

не ги разбирам тези сложни технологии за които ми говориш :D

Link to comment
Share on other sites

Имам един такъв въпрос: Как може да се заключват канали в мрежата на N3 ако не се използва приемник а модул? Проблемът ми е следният - на телевизорът ми , който е sony има заключване на програми, обаче са записани като 13+ ....18+ което не е отбелязано за "специалните канали" Някои "детски" програми не са ми по вкуса, че да ги гледат децата ми и затова искам някак да мога да ги ограничавам. Затова и питам - има ли начини чрез CA модула или някак си ....чакам някакви предложение от запознатите....

Link to comment
Share on other sites

Не може ли просто да "премахнеш" ненужните канали от списъка с програми?

Не че не може, а не е желателно - телевизор с 1000 функции, а аз да ползвам методи отпреди 30 години ;)

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...