Jump to content
BulForum.com

Конфигурация за игри


d3Mag

Recommended Posts

Можете ли да ми дадете някои съвети при избора на компютър който ще ползвам за игри (не само, но като основно да работят новите игри доволно).Ако бихте могли да направите примерна конфигурация би било перфектно (без монитор)!! :)

Link to comment
Share on other sites

За тия пари - забрави...

Що,

слага хард 40 ГБ на старо, кутия за 5 лв на старо, ДВД на старо за 15, памет 2ГБ на старо за 50,

остават дъно, процесор и видеоо.

 

Дъно нЕкво на старо за 100 лв, процесор на старо за 80-100лв, някой амд 4800+ Х2

и за видеокарта изсипва останалите 400 лв :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

За тия пари - забрави...

 

що пък да забрави?

 

е2ххх някъв - 110лв

дъно п35 чипсет от по-евтините,примерно на jetway -120лв

2 гиги рам - 50лв

320 хард -100лв,даже някъде гледах и едно 500гиги хитачи пак за толкова

нещо от сорта на 9600гсо/3850 - 180-200лв

 

до тук 530 лева,за 50 кинта си купува някакво по-читаво захранване и за още 20-30 лева някаква кутия.

Link to comment
Share on other sites

Първо, тоя процесор е вече морално остарял, какво остава за по-новите игри и второ, с тая видео карта ще подкара "прилично" игрите от миналата година...

 

И какво се получава в крайна сметка - 630-660лв за компоненти на по 1-2 години.

Link to comment
Share on other sites

Първо, тоя процесор е вече морално остарял...

 

интересна дефиниция ... за хардуер :blink:

 

за тея пари процесора си е много сносен.

Link to comment
Share on other sites

...с тая видео карта ще подкара "прилично" игрите от миналата година...

Ако мониторът му поддържа най-много 1280х1024, бъди сигурен че няма да има проблеми и с игрите от тази година...

За 200лв. тези 2 карти са перфетки, даже мисля, че на 3850 и падна още цената ;)

Link to comment
Share on other sites

Вие явно сте далече от дефиницията "геймър". На 1280 и всичко на мах, ще подкара игрите със средно 25-35 кадъра. Не знам на вас това достатъчно ли ви е, но на мен не ми е. Както и да е. Ако момчето наистина иска да си хвърли парите за нещо посредствено, което до края на годината за нищо няма да става - негова си работа. :)

Link to comment
Share on other sites

Първо да се извиня..мисля, че не дадох достатъчно ясна представа за какво по-точно ми трябва този компютър и на какъв е карам до сега, за да си представите по-добре какво визирам под това новите игрите да ми вървят "доволно".

В момента съм с процесор на 1.1Ghz, с 2х256 RAM DDR (на 133Mhz), видеото ми е Radeon 9550.Новите игри предполагам разбирате още не излезналите...Star Crat 2, Diablo 3...разни такива :) Аз не говорех за тях...но нека да го задам така въпроса..малко раздвоен.. :)

1.Какъв компютър ми трябва, за да играя WoW и Age of Conan ( без да ми накъсват и да играя всичко на Low - не говоря и всичко да е на макс) ?

2.Какъв компютър ми трябва, за да играя онези неизлезнали още игри ? (Този въппос го задавам, за да добия представа колко още трябва да отпусна от парите, за да мога да се докосна до чудесата които ще продложат игрите в близкото бъдеще :)

 

Отново се извинявам, че така се промени в последствие въпроса ми..изглежда и аз не съм много наясно с това което питам ;)

Link to comment
Share on other sites

Някои хора имат доста различни виждания да играят една игра доволно. Аз примерно се дразня даже да играя на medium настройки на графиката, а кво остава за low. Колкото до тея игри, дето ги чакаш да излезнат си приготви 1000+ лева за конфигурация за тях като по-голямата част ще идат за видеокарта. И все пак да отбележа, че след като не са излезли още само можем да гадаем какви параметри трябва да има пц-то, щото колко повече се забави играта, толкова по-актуален компютър ще ти трябва. Представи си, че си купиш няква супер яка машина сега, но игрите излезнат след 2 години и тогава тая машина ще е вече леек поостаряла :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

За да играеш задоволително сегашните игри, като изключим някои като въздесъщия Крайзис, ще ти стигне и конфигурация от описаните по-горе. С нея най-вероятно ще можеш да играеш и Диабло 3 и Старкрафт 2 като излязат и то на макс детайли. Ако искаш обаче да взимаш в преспектива за 3Д шутъри и т.н, сумата, която си заделил няма да ти стигне...

Link to comment
Share on other sites

CPU AMD Athlon64 X2 5200+ 2.7GHz s.AM2 BOX - 129.00 лв.

RAM 2GB DDR2 800MHz - 59.40лв. (х2 118.80лв.)

HDD 160GB ExcelStor SATA II / 8MB - 73лв. (х2 146лв.)

VGA GF 8600GT 512Mb DDR2 PCIe DVI+TV - 99.00 лв.

DVD-RW NEC 7173 LabelFlash - 41.90 лв.

MB BIOSTAR TF570-SLI DualDDR2,8+2ch HDA,2xGLAN - 115.00 лв.

PS ATX PC-SUPL-350W 12cm FORTRON - 47.00 лв.

Общо - 564.30лв. (696.70 лв.) ... ако сметнеш рамта и харда х2 е по-скъпото както се вижда .

п.п. Конфигурацията не е перфектна , а нещо подобно .

Допълнение

VGA GF 8800GT 512MB DDR3 PCI-Ex2 DVI+TV - 359.00 лв.

PS ATX ActivePFC 400W 12cm 24pin FORTRON - 69.00 лв.

Тогава - 846.30лв. или съответно с другите неща 978.70лв.

Това е перфектно за мен .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

CPU: AMD Athlon64 X2 5000+ 113.88 Лева

HDD: 250GB ExelStor, SATA2, 8MB 80.50 Лева

RAM: 2X1GB DDR2 800MHZ 64.44 Лева

VGA: GF 9800GT 512MB 256bit DDR3 228.69 Лева

MTB: MSI K9N6SGM-V, GF 6100, AM2, DDR2 85.51 Лева

DVD: NEC AD-7173-01 47.92 Лева

ATX: 350W Fortron 48.49 Лева

 

Общо : 669.43

Събери още 70 Лева и си вземи това :) ! Ще можеш да играеш новите игри не на макс , но на нормал :) !

Link to comment
Share on other sites

Ти му предлагаш само две по 1 гб рам , няма да стигне ако е за виста ... за новите игри сега .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

CPU: AMD Athlon64 X2 5000+ 113.88 Лева

HDD: 250GB ExelStor, SATA2, 8MB 80.50 Лева

RAM: 2X1GB DDR2 800MHZ 64.44 Лева

VGA: GF 9800GT 512MB 256bit DDR3 228.69 Лева

MTB: MSI K9N6SGM-V, GF 6100, AM2, DDR2 85.51 Лева

DVD: NEC AD-7173-01 47.92 Лева

ATX: 350W Fortron 48.49 Лева

 

Общо : 669.43

Събери още 70 Лева и си вземи това :) ! Ще можеш да играеш новите игри не на макс , но на нормал :) !

да и с тези 350W направо машината му ще фърчи ... даже ако запали изобщо от старта

Link to comment
Share on other sites

Ще те изненадам , а машината ще си работи перфектно с тези 350вата ... виждал съм и по-мощни компютри да палят с такова захранване вече .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ще те изненадам , а машината ще си работи перфектно с тези 350вата ... виждал съм и по-мощни компютри да палят с такова захранване вече .

:laughing:

 

Те ще запалят, но колко ще са стабилни... Нали след 5 месеца ще му се надуят кондензаторите на дъното и ще почне да прави мизерии, че може и да изгори нещо даже.

Link to comment
Share on other sites

Е , аз му казвам , че ще запали , а колко ще работи си е друга работа .

В горният си пост съм писал за едната конфигурация 350вата , а за другата 400вата и все пак ако си вземе 450вата ще е супер .

За видеото какво да кажа , не е добро , но все пак може да си избере , има много модели .

п.п. Няма смисъл да си взима двд обаче , по-добре ще е да спести пари и да си вземе добра видео карта ... биостар за дъно също изобщо не е лошо сега .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Приятелю, не питай тук за конфигурации.

Има по-добри места, които няма да споменавам, да не се изтълкуват като реклама, но съм учуден, че не ги знаеш...

И побързай! Доларът пак се качва! ;)

Link to comment
Share on other sites

Дам, той асасина не иска да го казва, но най-правилното място е www.hardwarebg.com

 

И woox, може да се очудиш, ама аз съм с Е6750@3400, 4х1ГБ, 2х250ГБ, 1950ГТ, DVD RW, и още сумати периферия по USB-тата и вече година не съм имал абсолютно никакъв проблеми със захранването.

Link to comment
Share on other sites

Мойто захранване също е 350вата , но все пак като взима нещо по-мощно нека да има добро захранване (350вата на фортрон не е лошо) и ще видим как ще е после ... аз ще питам на едно място за да ви кажа после хубава конфигурация за игри след това .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ei kato pochnete s teq zahranvaniq napravo me poburkvate. 350W sa si napulno dostatuchni za configuraciqta i az sum s 350W fortron i sum zakachal 2 harda i 2 zapisvachki i ne sum imal problemi. Posledniq put s Raptor-a sporehme po vuprosa i stignahme do izvoda, che nai-dobre horata da si slagat po 2kW zahranvaniq, za da sa 'spokoini' :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ако ватовете трябва да са праволинейни на неспокойствието , да ... колкото и вата да сложиш винаги ще има за какво да се притесняваш .

п.п. Взимай си едно 350 и бъди спокоен вече .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...