Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

On 7/4/2019 at 12:47 AM, w00x said:

Безплатната версия на програмата, която използвам, няма pathping. Пуска го, но не показва хоповете, а само крайния резултат.

Трябва ми програма, защото когато имам проблем, пускам пинговете към няколко сървъра на всеки 2 секудни и ги гледам в продължение на час или повече.

https://sourceforge.net/projects/winmtr/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, w00x said:

Това го бях пробвал, но имаше нещо, което не ме устройваше. Не си спомням какво беше.

Тва и аз го гледах по едно време. Имаше някакви проблеми с Win10, и последната версия е някаква отпреди 7 години.

Link to comment
Share on other sites

Не е важно кога е пипано за последно. Ако нещо работи, не се пипа. Освен това, точно тази програма Blizzard казват да се използва за засичане на проблеми с връзката към техните сървъри.

Link to comment
Share on other sites

Аз неслучайно споменах, че имаше някакви проблеми под Win10 с нея, вече забравих какви. Отделно от това при софтуера няма такова нещо "ако работи". Всяка програма има бъгове, всяка. И докато една OS, и всичко около нея се развива и променя, неизбежно се проявяват бъгове и проблеми, макар и не при всички use-cases. Е, освен ако не стоим с всичко старо (OS примерно).

Доста хора продължават и с Cobian Backup (като пример), която също отдавна е изоставена, но има множество (и критични) бъгове, особено под новите OS, които тотално ме отказаха да я ползвам дори за маловажни неща.

 

Иначе какво стана при теб, дойдоха ли и прекараха ли ти гигабита, нещо не се похвали, а минаха поне 2 месеца..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, w00x said:

mIRCata ли питаш или мен? :)

Е, мирцата :) . По принцип когато не цитирам мнение, се подразбира, че имам предвид горното над моето.

Преди време докато говорехме за рутери и микротици, и по-специално hap ac2, той каза, че го има и чака кулбокс да му прекарат гигабитовия се кахъреше дали прекараните кабели у тях ще се справят.

Link to comment
Share on other sites

Да, дойдоха. Не успях да накарам стария рутер да го играе като медия конвертор и wi-fi AP,  та си купих на Микротик един медия конвертор от оптика към UTP. Не ползвам на cooolbox, защото там където влиза оптиката и трябваше да стои техния конвертор, нямам контакти, а на микротика го захранвам по LAN кабела и няма адаптери и щуротии показани, всичко е скрито в секцията.

Смених и рутера. Стария (hap ac) като пусна тестовете с кабел докарва над 900мбита download, но процесора е на 100%. С новия hap ac^2 не се разбира, че се товари нещо. Обаче в къщи съм само безжично и единствения кабел в рутера е този на телевизора. По wi-fi уж на 5Ghz е близо 900 мбита по спецификации рутер-а. Аз докарах до към 400 с бъзикане на настройките и една антена на Асус( която на теория трябва да опъне над гигабит) на голямата машина. Не съм задълбавал как да ги направя повече. Чудя се по-нататък дали да не взема едно ubiquiti, че да имам повече мегабити по wi-fi + по-голям радиус на сигнала.

Нет има, прекъсвания към сървърите на близард няма. С онази програма по-горе съм пускал по 200 - 300К пакета да следя сървърите им под Вин 10, нямам забележки.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ясно.

За Wifi, реалния трафик, който можеш да получиш, знам че е около до 60% от прокламираното макс. Микротика е AC867, та 50-60 % явно постигаш, и това е нормално. Те повечето им безжични решения са 867 или 1200 или подобно. За повече, купуваш някой скъп рутер с AC1900 (в тва число рекламата вкарва и N бандуита, дали 300, 450 или 600), та трябва специално AC да се види да е поне 1200 или нагоре. Или съответно Ubiquiti AP или други. За непретенциозни Wifi нужди микротиците са перфектни, при мен само телефоните. Обичам жицата и тва е.

P.S. постването отне над 40 секунди.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Препрочитах по друг повод дискусия от преди три години (когато се пусна гигабитовата тройна услуга) и попаднах на един мой пост.

Голям наивник съм бил:

 

On 10/5/2016 at 4:09 PM, plameni said:

Когато инвестицията се изплати, ще имат възможност да те "изненадат" с промоции и намаления...

 

Изненада определено има, но в обратна посока  :censored2:

Link to comment
Share on other sites

Явно 3г. не са достатъчни, а и маржа на печалбата да е малък за да стане толкова бързо. Може да има и други фактори. Примерно телевизиите, които искат все по-големи такси или нещо такова. Или още инвестиции в новите рутери, които не ми стана съвсем ясно защо бяха, но тези които са с телевизия може би са по-наясно.

За пример мобилните оператори. Човек очаква за толкова години нещата да вървят на добре, но особено след онова с роуминга, плановете на операторите вървят от зле към по-зле.

Link to comment
Share on other sites

При мобилните оператори е обяснимо и е точно заради отпадането на роуминга.

Приходите спаднаха значително и освен плановете, няма друг значителен източник за повишаването им.

Link to comment
Share on other sites

Някой на Кулбокс с Win10 1903 дали би тествал как е ъплоуда? Четох, че 1903 имал познат проблем с ъплоуда, който бил някак ограничен до 500 мбпс.. Тия мизерници от M$ как не се научиха да изкарват прилични ъпдейти за тоя пуст Вин10.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

Някой на Кулбокс с Win10 1903 дали би тествал как е ъплоуда? Четох, че 1903 имал познат проблем с ъплоуда, който бил някак ограничен до 500 мбпс.. Тия мизерници от M$ как не се научиха да изкарват прилични ъпдейти за тоя пуст Вин10.

 

Гнусна инсинуация :lol:
Някой с проблемен "кошник" го е измислил.

Тестовете, които бях поствал преди 3 седмици са правени точно на 1903 (OS Build 18362.239) 

 

On 6/26/2019 at 10:27 AM, plameni said:

Тоя speedtest нещо откачи...

Взе да дава ъплоуд над гигабит :lol:

 

a18e7bfe-af85-4d1d-8e46-fda91761df24.png 539b4122-9dd4-4821-8c06-797a7d1727bf.png

 

Link to comment
Share on other sites

Мерси.

Ами четох, че имало бая оплаквания и тикети към M$. Вероятно е някаква несъвместимост или проблем с определени драйвери или чипсети за ланкарти. То по принцип от 1903 срещам изключително много оплаквания като цяло. Подобно с 1809, който явно го позакрепиха. Други хора пък от 1903 са доволни като пъргавина. Но това е тема на друг разговор.

Link to comment
Share on other sites

Дойде моментът и аз да имам оплакване към Cooolbox. Реших да ги включа на втори адрес който ползвам. Скоро може да ми се наложи и на трети... Ще видим дали накрая няма да си остана само с 1 адрес и една услуга.

Пуснах си заявка и всичко. Имаше проблеми малко с инсталацията и не много кадърен този който прекарва, но това не е нещо фатално. Проблеми се появиха с новите "мега яки" рутери които предоставят и даже таксуват 5 лева за тях. Не могат да докарат 10 метра обхват като хората. Има и постоянна загуба на пакети от порядъка на 5%. Съпорта на Cooolbox направиха някакви проверки и обясниха, че имало много мрежи в района и затова не работело като хората! Реших да пробвам с кабел. Никакви проблеми нямаше. Днес обаче направих промяна. Включих след техният рутер един TP-Link. Не е нищо сериозно като параметри. Резултатите обаче са потресаващи. Обхватът му е страхотен и няма никаква загуба на пакети!!! Сега въпросът ми е към господата от Cooolbox. Има ли начин да се откажа от "мега якият" ви рутер и да не плащам 5 лева за него? Другият вариант който виждам е просто да се откажа от вас, но предпочитам да ползвам вашите услуги.

 

edit:

Още една забележка. Когато през страницата ви конфигурирам "мега якият" рутер в Bridge режим, не мога да свържа никакво устройство след него. Не му се получава да работи в такъв режим. Разбира се имаше изчакване и няколко рестартирани, но никакъв успех. След конфигуриране на Bridge режим, се вижда как wifi лампичката изгасва. Очевидно си получава някакви настройки, но не работи в такъв режим.

Link to comment
Share on other sites

Явно в Bridge режим изключват wifi-a и работят само лан портовете, по този начин може да си включиш твой рутер след техния :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Veno said:

Явно в Bridge режим изключват wifi-a и работят само лан портовете, по този начин може да си включиш твой рутер след техния :)

Вени, нещо ми се струва не си слизал под вода скоро. Когато го включа в Bridge режим и лан портовете не работят. Споменах wifi, за да уточня, че все пак устройството си получава нови настройки. В bridge режим, никакво устройство не може да си вземе ip адрес по кабел.

Тъпото е, че искат да ме таксуват 5 лева за този неработещ рутер... Не е проблем цената, колкото това, че не работи и ме дразни. Нямам обаче намерение да плащам за нещо което не работи.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте netrootbg,

 
Моля да ни предоставите номер за връзка и имената на титуляра на услугата, на лично съобщение, за да можем да направим повторна проверка на случая.
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, JoyDay said:

Здравейте netrootbg,

  
Моля да ни предоставите номер за връзка и имената на титуляра на услугата, на лично съобщение, за да можем да направим повторна проверка на случая. 

И третична проверка ще трябва. Днес от поддръжката звъняха за да били затваряли тикет-а относно този проблем. Беше им отказано понеже нищо не е решено. Погледнете в системата си.

Link to comment
Share on other sites

Имаше наскоро дискусия по тоя въпрос. Това им е новата тарифа и не можеш да се откажеш от новия им рутер. Направено е в полза на потребителите след като са слушали какво искат.

Решението ти е едно единствено - абонираш се само и единствено за интернет услугата, тогава би трябвало да ти дадат само конвертор. За телевизия ако все още някой държи толкова на подобна услуга, търсиш други варианти. Може tivi да ти свърши работа.

Link to comment
Share on other sites

И във форума им има(ше) (опит за) дискусия, част от която е и изнудването с новите устройства.

За съжаление, най-вероятно няма да продължи, поради пълното мълчание от страна на Cooolbox от две седмици насам...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tedy said:

Имаше наскоро дискусия по тоя въпрос. Това им е новата тарифа и не можеш да се откажеш от новия им рутер. Направено е в полза на потребителите след като са слушали какво искат. 

Решението ти е едно единствено - абонираш се само и единствено за интернет услугата, тогава би трябвало да ти дадат само конвертор. За телевизия ако все още някой държи толкова на подобна услуга, търсиш други варианти. Може tivi да ти свърши работа. 

То хубаво потребителите не си взимат хубави рутери, но техният за момента от това което виждам е по - зле от най - евтините модели на пазара. Вероятно и тези от съпорта са зле. Обяснява как имало много wifi-та. Не забелязвам да са много. Отделно говорим за пряка видимост между лаптопа и рутера и разстояние от порядъка на 2 метра... Както казах, сложих един tp-link и всичко работи. Нямам намерение обаче да им плащам наема на устройството което не работи. На мястото ми трябва и телевизия. Ако не го оправят, ще мина към Булсат. На едно друго място им ползвах услугата за 3-4 месеца и бях много доволен. Предлагат и телевизия също. Да не говорим, че като цена са и по - евтини...

Link to comment
Share on other sites

По голи характеристики, рутерът им е хубав. Явно реалното му представяне обаче не отговаря на голите характеристики.


Аз съм със старите устройства и нямам оплаквания. Освен това, че ми дадоха такова, което някой преди беше използвал. Не е проблем. :) Изчистих му корпуса и всичко си е наред. Само ме подразни, че предния ползвател е бил мондар.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...