Jump to content
BulForum.com

Карта => монитор


BlackGuardian

Recommended Posts

Пробвай я на друг компютър, защото ако беше дефектна, нямаше да иска да зареди компютъра. И все пак е трябвало да ти дадат картата в кутия с цялостна окомплектовка. За първи път чувам за BULK видео карта.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Е айде ся? Има retail, има OEM, що пък да няма BULK - много ги разбира простолюдието тия работи. Това е просто другото име на "свалихме го от 1 компютър при ъпгрейд, почистихме го и ся ти го продаваме за ново" :)

Link to comment
Share on other sites

Е айде ся? Има retail, има OEM, що пък да няма BULK - много ги разбира простолюдието тия работи. Това е просто другото име на "свалихме го от 1 компютър при ъпгрейд, почистихме го и ся ти го продаваме за ново" :)

Да бе става, ама ако картата е слагана в сервиз. А пича казва, че сам си я е слагал, колкото и да са я чистили и лъскали, никой не може да прикрие онези характерни надирания по крачетата на картата. А е достатъчно дори само един път да е монтирана в слота, за да се получат. Впрочем на скоро смених моето видео и аз също трябваше допълнително да си взимам адаптерче, в кутията бяха само картата и дискът.

Link to comment
Share on other sites

Според мен честно казано картата изглеждаше нова, но трябваше да питам на място в магазина закво няма кутия и такива раоти (пусти му емоции ама като си чакал 4 години нали знаете...) и в крайна сметка значи картата работи щом зарежда windowsa, а защо тогава няма картина? :angry1

Link to comment
Share on other sites

Според мен честно казано картата изглеждаше нова, но трябваше да питам на място в магазина закво няма кутия и такива раоти (пусти му емоции ама като си чакал 4 години нали знаете...) и в крайна сметка значи картата работи щом зарежда windowsa, а защо тогава няма картина? :angry1

 

И аз 4 години чаках ама като ми дойдоха новите части, щателно ги проверих дали са в пълна окомплектовка :) А ти си в правото си да попиташ каква е тая карта, при положение, че в сайта си не са упоменали че картата е OEM/Bulk.

 

Windows незнам защо не тръгва. Пробвай да извадиш картата и да видиш дали ще пищи тогава, че я няма, защото може и да се бъркам за зареждането без видео, но съм 98% сигурен, че трябва да изпищи, че няма карта ако не я намира.

Link to comment
Share on other sites

И аз 4 години чаках ама като ми дойдоха новите части, щателно ги проверих дали са в пълна окомплектовка :) А ти си в правото си да попиташ каква е тая карта, при положение, че в сайта си не са упоменали че картата е OEM/Bulk.

 

Windows незнам защо не тръгва. Пробвай да извадиш картата и да видиш дали ще пищи тогава, че я няма, защото може и да се бъркам за зареждането без видео, но съм 98% сигурен, че трябва да изпищи, че няма карта ако не я намира.

Няма да изпищи щом има вградена. Сега последно не разбрах ПОСТ съобщенията вади ли ги или само черно стой?

Link to comment
Share on other sites

Само черно нищо друго. :angry1 преди малко пробвах сложих пътво драйвърите и тогава картата и пак само черно а чувам как зарежда Windows/skype/icq (абе всичко дето писка като се пусне) и си работи без проблеми, само дето картина няма :S незнам може пък картата да е в ред пък адаптера (за който ме одраха :angry1 ) да не работи :( ако някой знае каде да отида да тествам картата и/или адаптера дали работят, че сега се чудя дали да ида да се разправям, ама не искам преди да съм сигурен че е картата :S

 

П.С. и на капак на всичко цял ден без интернет :angry1

Link to comment
Share on other sites

Днеска бях до Jar и пробваха картата и работи което е добра новина. Според тях проблемът е в software-а и ми казаха да махна драйвърите на сегашната ми карта и да слагам другата или да пре инсталирам windows-а. Какво е вашето мнение по въпросът?

 

Edit: Какво ще стане ако махна драйвърите на картата с която съм в момента докато я ползвам? Смисъл не в някакви игри или програми просто докато съм на десктопа дали ще държи докато сложа другата, защото ме претеснява данеби да махна тези и после като сложа новата карта пак да е черен екрана и после да немога да се върна към тази :wacko: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Днеска бях до Jar и пробваха картата и работи което е добра новина. Според тях проблемът е в software-а

възможно е

аз имах преди проблем с атито ми защото монитора ми е стар и по дефоут драйвера пускаше макс честота съответно монитора изключва и нищо не се вижда

после като излезнаха нови драйвери не беше така по дефоут беше 60хз

 

попитаха те: дава ли ти биоса поне :excl: щото там няма драйвери няма честоти (до колкото знам все още :P )

Link to comment
Share on other sites

Тъп въпрос но ако включиш монитора на вградената видеокарта на дъното показва ли се там биос-а... и също така след като е тръгнал Windows вижда ли се през картата на дъното нещо или там също е черен екран? Съвсем безопасно е (поне аз съм го правил стотици пъти) да преместиш кабела от едната на другата карта докато си работи така че може да пробваш след като е тръгнал Windows дали се вижда нещо на едната и дали се вижда нещо на другата.

 

И един дребен въпрос но след като си се разходил до фирмата и си занесъл картата защо бе джанъм не занесе целия компютър да го погледнат на място хората и да ти кажат от какво е и какво да се направи ами излишно си усложняваш живота (или просто обичаш да ти е трудно за да ти е по-интересно така)?

Link to comment
Share on other sites

Да биосът се вижда с вградена карта с която съм в момента.

Още не съм пробвал да сменям мониторът докато работи компютърът но щом казваш че е безвредно ще ти се довере и ще пробвам и ще пиша резултати.

А колкото до носенето до сервиза фактически едниственият проблем е носенето :D едно е да си вземеш картата в рачичка и да отидеш, съвсем друго е да помъкнеш ~10 кг щайга до мария луиза :D

Link to comment
Share on other sites

големи измамници са тея по магазините - след като х1950gt беше свършила навсякъде и имаха само в ЕРА купих от там в найлонче с диск и 2-3 кабела

 

прибирам се в къщи и гледам няма ги преходите, а ползвам crt :angry1

айде 6-7км обратно до ЕРА (живея в Тракия), казвам им за какво става дума и ония се правят на ударени и предлагат за 2лв да ми продадат :lol: след много разправии най-после ги дадоха ама защо трябва да се стига до такива цигании?

 

иначе по темата - защо просто не си купиш за 2-3лв един преход и да пробваш дали е от него??

щом не се вижда биоса забрави че е софтуерно

Link to comment
Share on other sites

Еми както казах вече по-горе купих си такъв преход защото мониторът ми не е с DVI изход но стои черно все едно мониторът изобщо не е свързън към компютара :( Имам чувството че той не работи но след като един път вече ме одраха 8 лв не искам пак да бързам :(

Link to comment
Share on other sites

Да не е от преходника?Ама много си са набутал.В триера тоя преходник е 2лв.

Ако си в Тракия ела да ти дам един мой излише да пробваш.В краен случай картата да е.Сложи я на друг комп и пробвай.

Link to comment
Share on other sites

Еми както казах вече по-горе купих си такъв преход защото мониторът ми не е с DVI изход но стои черно все едно мониторът изобщо не е свързън към компютара :( Имам чувството че той не работи но след като един път вече ме одраха 8 лв не искам пак да бързам :(

Какво стана като си с новата карта и като се чуе звука на windows премести ли кабела на монитора във вграденана карта и какво показва?

Link to comment
Share on other sites

Пак я пуснах и същата история мониторът стои черен все едно не е включен в компютара, когато смених на вградената докато работеше веднага си тръгна и всичко е както си беше.

Това още повече подсигурява съмненията ми че е от адаптера който взех от Reset :angry1

 

Edit: засича си картата, защото се появява онова "Found new hardware" и ми иска диска с драйвърите.

Link to comment
Share on other sites

Пак я пуснах и същата история мониторът стои черен все едно не е включен в компютара, когато смених на вградената докато работеше веднага си тръгна и всичко е както си беше.

Това още повече подсигурява съмненията ми че е от адаптера който взех от Reset :angry1

 

Edit: засича си картата, защото се появява онова "Found new hardware" и ми иска диска с драйвърите.

Значи когато се включи карта трябва вградената автоматично да се изкючи, но като гледам това не е станало така, че влез в биос докъто си на вградената и посочи праймъри видео да ти е PCI-e а не онбоард и след това слагаш картата и трябва да стане.

Link to comment
Share on other sites

Значи когато се включи карта трябва вградената автоматично да се изкючи, но като гледам това не е станало така, че влез в биос докъто си на вградената и посочи праймъри видео да ти е PCI-e а не онбоард и след това слагаш картата и трябва да стане.

 

И не само. В биоса има опция да се избере коя карта да работи и коя не и може да се забрани изобщо вградентата. Някъде се избираше и POST-a къде да се показва.

 

BlackGuardian, моля те послушай ме и вземи закарай компютъра при някой специалист - най-добре при тези от които си взел картата. Занеси им 1 бира и ги помоли като човек да ти подкарат картата. Не се обиждай но гледам че не е за теб тая работа. По-добре грабни цялата машина и го закарай на момчетата да ти го оправят и си спести мизерията от налучкването на "къде точно е проблема" в продължение на още 2 седмици и най-накрая пак да направиш това за което ти говоря сега.

Link to comment
Share on other sites

Пич, ако картата има TV-out, пробвай да включиш телевизора към нея, да не би драйвера да хваща телевизора като PRimary монитор. Това ми се случи като инсталирах Windows 2008, и по-специално драйверите. По някаква причина ТВ-то се хващаше като основен и монитора ми оставаше в стендбай. От ТВ-то си настроих монитора да е основен и оттам нататък вече няма проблеми.

 

Даже ако правилно се сещам, Дядомраз ми беше подхвърлил тази идея тогава, и се оказа че е от тв-аута наистина.

Link to comment
Share on other sites

Да ама още от POST екрана ли ти го показваше на телевизора? Тук POST екрана липсва. Няма нищо.

 

А като беше в JAR, попита ли ги ква е тая смешна окомплектовка на карта, която не е обявена за BULK в цените?

Link to comment
Share on other sites

Да, интересно, и ПОСТ екрана ми се появяваше на ТВ-то. Е, и на монитора де. Явно съм пропуснал тия подробности.

Не пречи да пробва, а ако не вижда на монитора изобщо нищо, да я кара на сервиза да я пробват.

Link to comment
Share on other sites

Ъм а в случай че нямам ТВ? ^_^

Иначе сега ще разпитам някой познат който разбира от биос да погледне за това за което спомена DELUXe

Ако не помогне ще отида да взема един друг адаптер, ако и с него не стане го нося в сервиз.

 

btw забелязах че на картата има 1 пластина като jumperite на хардовете и cd-тата да знаете случайно за какво случи и дали може да има нещо общо?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...