Jump to content
BulForum.com

Карта => монитор


BlackGuardian

Recommended Posts

РЕДАКТИРАНА

 

@DELUXe еми те тея в джар са измамници

 

иначе днес отидох до ресета и си купих 1 адаптерче за 8 левчета и 6тастлив от живота че ще ми тръгне картата. Прибирам се вкъщи слагам картата слагам адаптера връзвам всичко както трябва пускам компа и черен екран. има ток в монитора защото лампата си свети в червено. И незнам вече ако може някви идеи ще съм благодарен. Аз си мисля че мониторът просто е твърде стар (на около 10 години) и новите карти са с някви други честоти ли незнам, просто се побърквам вече.

 

И ако някой знае каде мога да си дам компа да го пресглобят защото дъното е хванато много нагоре и е много трудно да се свърже адаптера с картата, защото има много малко място.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Ее, честито!

Вероятно мониторът ти се свързва по аналогов път (VGA), значи ти трябва ей такова

AD-ZOG-DVI-VGA.jpg

DVI to VGA adapter

Link to comment
Share on other sites

По 2лв.са такива и ги има почти във всеки комп. магазин.Иначе честита карта.

Link to comment
Share on other sites

за жалост го нямам :( имам само един кабел дето е от картата за телевизорът :(

 

иначе мерси много за ифното че тука супер много се бях притеснил :)

а да знаете магазин който да работи в събота? :)

Link to comment
Share on other sites

а да знаете магазин който да работи в събота? :)

Ако не ти се чака, пусни тема, че купуваш, все на някой ще му изскочи.

За събота не знам, хващаш телефоните на 3-4 фирми и ако отговори някоя, значи работи :)

Link to comment
Share on other sites

Според този линк (снимката на окомплектовката), преходника е вътре. Провери си книжката, която ти дойде с картата, трябва да има съдържание на кутията описано някъде.

Link to comment
Share on other sites

Според този линк (снимката на окомплектовката), преходника е вътре. Провери си книжката, която ти дойде с картата, трябва да има съдържание на кутията описано някъде.

 

мм да ама картата дойде в 1 плик с диска с драйвърите и гореспоменатият кабел ^^ даже и книжка няма :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Зависи от къде я взимаш.И аз имам подобна карта(Asus EAH2600PRO 512MB и имах тия трите в линка дето са.Ама в Джар сигурно ги продават отделно.

Link to comment
Share on other sites

Зависи от къде я взимаш.И аз имам подобна карта(Asus EAH2600PRO 512MB и имах тия трите в линка дето са.Ама в Джар сигурно ги продават отделно.

 

да :( ама алтернативата беше Ера, а пък доста хора се оплакват от там :S

 

Edit: пише че джара работи в събота *happy*

Link to comment
Share on other sites

Абе може да е дреболия, ама не бъди прекален оптимист, че хоп, като отидеш до джара (или където и да е), ще го има и веднага ще го намериш. Такива разни малки чарколяци като че ли в Ресета винаги най-бързо съм намирал.

Напоследък като че ли все по-често ми се случва да не намирам какво ли не по комп. периферия, което търся :pirate

Link to comment
Share on other sites

Ако не намериш мисля че в Технополис трябва да има, не съм 100% сигурен де.

А ти преди да я купиш тая карта не ти ли дойде на акъла... :bgrin:

И аз бях така, но в комплекта с картата получих такава джаджа.

Link to comment
Share on other sites

Еми честно казано не се сетих. И се чувствам леко преебан от страна на джара ама кво да се прави живот... ( а кутията е толкова яка) :(

 

иначе мерси че ми напомни за ресета те тъкмо са ми напът утре и ще ги навестя :)

Link to comment
Share on other sites

Някой ти е свил преходничето, дори и биндле картите идват с най-малко 1-2 такива преходника...

Link to comment
Share on other sites

8лв лелее бръснат без сапун. Няма значение колко ти е стар монитора и моя е стар тринитрон и си работи с преходниче, по-скоро търси проблема или в преходника или в картата. Няма как да ти го пресглобят понеже всичко е стандартно и има само 1начин да се сложи дъно в кутията (дупките не позволяват местене нагоре и надолу). Пробвай на другия DVI да го сложиш те са 2 нали?

Link to comment
Share on other sites

а някви промени по биоса трябва ли да се правят тъй като до сега бях с вградена видео карта?

Не всичко си става автоматично. Освен ако не си настройвал преди нещо де..

еми не съм. както го купих дъното и всичко порсто го пуснах и си тръгна.

:С някакви идеи как да разбера дали не е преебан адептера?

Пробвай на другия DVI. Иначе единственния начин да разбереш дали е от картата е да я пробваш на друг комп.

Link to comment
Share on other sites

Не всичко си става автоматично. Освен ако не си настройвал преди нещо де..

 

еми не съм. както го купих дъното и всичко порсто го пуснах и си тръгна.

:С някакви идеи как да разбера дали не е преебан адептера?

 

Едит: трябва ли първо да запиша драйвърите и тогава да сложа другата карта?

Link to comment
Share on other sites

еми не съм. както го купих дъното и всичко порсто го пуснах и си тръгна.

:С някакви идеи как да разбера дали не е преебан адептера?

 

Едит: трябва ли първо да запиша драйвърите и тогава да сложа другата карта?

Не, но може да махнеш старите драйвери ако се налага.

Link to comment
Share on other sites

POST екрана не ти ли показва поне? Като влезне в уиндоус ли става черен екрана или още като пуснеш изобщо не светва?

 

Ква е тая BULK карта? Тея тъпаци напълно са те метнали! Отивай с една пушка и ги стреляй в краката да ти дадат нормална карта с пълна окомплектовка. Тази съвсем спокойно може да е втора ръка или да е била дефектирала и после поправена.

Link to comment
Share on other sites

Учудвам се на ината ти (казано в добрия смисъл). На мен след ъпгрейд ако нещо не работи както трябва или има някаква несъвместимост ли просто нещо е някак доста морално остаряло в сравнение с другите неща го сменям и него. И като ъпгрейдвам нося цялата машина и очаквам да ми я дадат в пълен комплект работеща а не да тръгна да търся адаптери и т.н. При такава постановка бих ги помолил да върнат старото положение а не да ме разкарват а после евентуално да не тръгне.

 

Хубава е картата (поне на мен така ми изглежда) струва ми се че е време да си вземеш един свестен монитор с цифров вход хем очите ти ще се почувстват значително по-добре, повярвай ми разликата в чистотата на образа между аналоговия и цифровия сигнал е огромна... поне мен много ме дразнят сенките и размазването при аналоговите а за CRT монитори пък изобщо не искам да почвам да обяснявам колко ужасяващо разфокусирани ми се струват... от 10тина години не съм сядал на такъв за над 30 минути и дори за краткото време когато съм сядал после са ми сълзяли очите... как го траеш не знам...

Link to comment
Share on other sites

Самоче в случая проблема не е в монитора или преходника.

 

Забравих да питам. Уиндоуса зарежда ли, било то и без да виждаш нищо на монитора? Би трябвало да пищи ако няма видео карта.

Link to comment
Share on other sites

да, зарежда и го чувам как си лоадва и windows и сичко но просто няма картина :(

незнам какво може да е щото вентилаторът на картата тръгва ама само тва и никва картина :(

 

@djadomraz и на мен ми е мъка но няма какво да направя, защото както всички знаем тези неща опират до пари.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...