Jump to content
BulForum.com

Помощ при избор на лаптоп


beku

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Като за 700лв е добре. 500мб рам е малко. Екрана е кофти (WXGA=1280x800). Дисковете отдавна 80gb-тови не съм виждал на лаптоп - от 120 нагоре са все. Просто е орязан по всякакви параграфи, но ако всичко което искаш е двуядрен процесор с 2мб кеш - това е. Аз бих взел по-слаб процесор но повече памет и по-добър диск.

Link to comment
Share on other sites

Монитора не е толкова зле. Зависи за какво ти е. За XP става. За тез пари бива, но като знам колко е реалната цена на това...си е жива набутка. За 600$ от дел какво мога да взема... ;/

Link to comment
Share on other sites

Като за 700лв е добре. 500мб рам е малко. Екрана е кофти (WXGA=1280x800). Дисковете отдавна 80gb-тови не съм виждал на лаптоп - от 120 нагоре са все. Просто е орязан по всякакви параграфи, но ако всичко което искаш е двуядрен процесор с 2мб кеш - това е. Аз бих взел по-слаб процесор но повече памет и по-добър диск.

харда не е толкова от значение. то ще е за работа с една програма за лекари. то сега е с 20gb, а пък 80 ще й се видят рай :lol:

колкото до рам-та - за около 40 лв. се взима 2gb ;)

 

Монитора не е толкова зле. Зависи за какво ти е. За XP става. За тез пари бива, но като знам колко е реалната цена на това...си е жива набутка. За 600$ от дел какво мога да взема... ;/

 

теб те знаем. ти винаги намираш най-доброто, на най-изгодната цена. втори като теб в тоя форум едва ли има :lol:

Link to comment
Share on other sites

Влезни в dell.com и конфигурирай за 600$. Такова животно 80гб хард диск се слагаше в лаптопите преди 2-3 години. Ако речеш да подкараш виста (а скоро XP ще е официално мъртъв)...бая ще се озориш. 50 гб отиват само за партишън-а на уина. Мин. 2гб за стабилна работа.

 

Мойте 2 цента... :)

Link to comment
Share on other sites

Влезни в dell.com и конфигурирай за 600$. Такова животно 80гб хард диск се слагаше в лаптопите преди 2-3 години. Ако речеш да подкараш виста (а скоро XP ще е официално мъртъв)...бая ще се озориш. 50 гб отиват само за партишън-а на уина. Мин. 2гб за стабилна работа.

 

Мойте 2 цента... :)

 

 

и от къде я имаш тази супер-дупер информация, че XP-то скоро ще е мъртво? :unsure:

мен ако питаш, след 2-3 години хората изобщо няма да си спомнят за Vista, ама нали ти си с нея, какви ще да са другите, които не са с нея, освен балъци :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не бих казал, че скоро няма да си спомнят за Vista, понеже дори да излезе Windows 7, той пак е базиран на Vista, s подобрения, основно по интерфейса. Всички драйвери от Виста ще работят на него, и драйвери специално за Виндовс7 няма да има, поне не и скоро, защото докато се появи 7-цата, Vista ще е вече на 3 години :) . Това си е бая период за OS, е, не е като ХР, но все пак.

 

За XP, се чува че съпорта ще продължи до 2014-та. За SP3 обаче.

Да не забравяме обаче, че ХР е лоша OS за съвременни компютри, които имат все повече рам, мощ, и т.н.

Сложете едно XP на машина с 8 или 16 ГБ рам, и една Vista (айде да не е виста, не я ползвам, но Win2008 ) и вижте разликите при продължителна употреба. Е, аз ги видях (дори ние спрямо ХР, а спрямо Win2003, който е по-добър във всяко отношение).

За по-слаби машини с 2 или по-малко рам, ХР е по-добре разбира се.

Но за по-нов хардуер, аз с 2008 видях значително подобрение и липса на issues с доста хардуер, най-малкото защото за повечето той сам си го разпозна с негови драйвери, и някак по-мазно работи с хардуера, някак не мога да го обясня чувството.

Link to comment
Share on other sites

колкото до рам-та - за около 40 лв. се взима 2gb ;)

 

Сигурен ли си? Щото на лаптопите обикновено не е същия рам който се слага на останалите компютри. Обикновено са по-шантави платките..

 

 

Иначе за DELL е прав Thief. Обикновено имат много добри цени. Не са така стабилни като Леново в изработката но за същите пари хем с по-голям диск хем с по-добър екран ще си намериш.

 

Ето ти пример: http://configure.us.dell.com/dellstore/con..._latitude_e5500

 

за $50 отгоре слагаш 15.4" WXGA+ панел, това е с 2gb RAM и процесор Т7250

 

----------

 

Обаче за едно нещо ме гризе любопитството - ЗАЩО ДЪРЖИШ ДА Е ДВУЯДРЕН ПРОЦЕСОРА на тоя лаптоп ако ще се ползва такава програма след като подобни програми на компютри с 512мб рам си вървят просто прекрасно а 2 процесора посмъртно не ги ползват...

Link to comment
Share on other sites

Преди да влизате в ролята на Годфадър, поне малко мислете преди да пишете.

 

Виж из пресата за края на XP. Мсофт ще рилиисват само критични ъпдейти, което на мен ми говори, че им е през к*ра за тая ОС. Отделно го продават само към нов компютър и то само още няколко месеца. Отделно, че това е най-несигурната ОС в момента. Абе ръчкай си на XP, к`во го правиш на въпрос. После реви, че Мсофт съкс щот ползваме нелегален Уин и искаме поддръжка до 2020.

 

Не знам какво сте я заплюли, като Виста си работи супер на над 2гб и по-голям хард. Даже с правилните tweaks става като XP. На един от комповете, стой от година и нещо и не е мръднала.

 

дядо мраз, от както открих как са слепени плочите на ЛЦД-то на тошибата...ми идва да я строша в земята. Има флекс над камерката, демек не са плътно слепени. Абе веднъж ползвал ли си IBM/Lenovo...нещеш да чуеш за друго.

Link to comment
Share on other sites

Гледах едни Fujitsu-Siement - натиснеш копче то цялата клавиатура подскача... Но всеки си с вкуса, на някои не им пречи а и 4к са много пари все пак.

Подскача ти главата ;) .Fujitsu-Siemens в ценовата листа до около 1300-1400 лева почти нямат конкуренция на тема цена/конфигурация.Отделен въпрос че въобще не са боклуци.Дядо ми ползва неговия близо 2 години и няма никакви проблеми(а той е инжинер и лаптопа непрекъснато го лангърдясва наляво-надясно)

Link to comment
Share on other sites

Говорех за модела който видях. Може нещо конкретно на него да му е имало, ще ме амбицираш да разгледам още няколко и да разкритикувам :) Кажи къде има свободно да се гледат - Техномаркет, Технополис - нещо такова?

Link to comment
Share on other sites

Говорех за модела който видях. Може нещо конкретно на него да му е имало, ще ме амбицираш да разгледам още няколко и да разкритикувам :) Кажи къде има свободно да се гледат - Техномаркет, Технополис - нещо такова?

Техномаркет мисля че има.По принцип не казвам че са върха на изработката и че ако хвърля някой от 2 метра няма да се разбие,но определено лаптопчетата са прилични за средния потребител ;)

Link to comment
Share on other sites

----------

 

Обаче за едно нещо ме гризе любопитството - ЗАЩО ДЪРЖИШ ДА Е ДВУЯДРЕН ПРОЦЕСОРА на тоя лаптоп ако ще се ползва такава програма след като подобни програми на компютри с 512мб рам си вървят просто прекрасно а 2 процесора посмъртно не ги ползват...

 

общо взето не знам как ще се държи на едноядрен и на двуядрен, но след като разликата в цената е незначителна защо не двуядрен :rolleyes:

 

колкото до вистата ... доколкото разбрах XP-то виждало трудност с 4гб и правело проблем. е, не знам с какви компютри и лаптопчета сте, ама не всеки гледа да му е на макс. всеки си прави сметката и знае за какво го взима. за такъв лаптоп 2гб ще са предоволно.

... а и vista-тата вече 2 пъти съм я махал от лаптоп, за да сложа xp. пак казвам - всеки има различни предпочитания и нужди, но да отписвате операционна система като windows xp е малко смешно.

 

между другото аз с комп от началото на 2004-а и още карам на сокет А, а дъното поддържа ddr, agp и ata ... и все още съм нямал проблеми с "кучешкото" захранване и въпросния windows xp (преинсталация правя на година и 1/2 някъде) ;)

 

колкото до паметта ... това гледам в ера сега:

 

2GB DDR2 667 A-Data SODIMM 2GB DDR2 667 A-Data SODIMM - 36 Mounts Warranty

 

* 42.37лв.

Link to comment
Share on other sites

Техномаркет мисля че има.По принцип не казвам че са върха на изработката и че ако хвърля някой от 2 метра няма да се разбие,но определено лаптопчетата са прилични за средния потребител ;)

 

От 2 метра каквото и да хвърлиш че се счупи и то кофти. И най-титанения леново ако се изтрещи на бетон от 2 метра ще се надере най-малкото а матрицата вероятно ще замине тук и там.

 

Единствено разните rugged изпълнения са предвидени за тежки полеви условия и освен че са мега грозни и слаби като процесор и т.н. са и мега скъпи. Последно гледах едни изделия на Symbol на които им даваха гаранция за 1500 изпускания от 3 метра или 500 изпускания от 15 метра - за скромната сума от $1800 + здрава брадва за разни екстри към тях. За $500 човек спокойно си купува PDA с по-добри параметри но 1 изпускане и е дотам :)

 

 

 

общо взето не знам как ще се държи на едноядрен и на двуядрен, но след като разликата в цената е незначителна защо не двуядрен :rolleyes:

 

Не е толкова незначителна. DELL имат модели с процесор Celeron които са доста по-тънки от dual core моделите (при цена $500 единия и $600 другия разликата не е малка).

 

 

 

колкото до вистата ... доколкото разбрах XP-то виждало трудност с 4гб и правело проблем. е, не знам с какви компютри и лаптопчета сте, ама не всеки гледа да му е на макс. всеки си прави сметката и знае за какво го взима. за такъв лаптоп 2гб ще са предоволно.

 

XP 32 битовото прави проблем. ХР 64 си бачка супер и с 8г

 

 

 

(преинсталация правя на година и 1/2 някъде) ;)

 

E защо толкова начесто. Предната ми машина от 2002-ра до 2007ма не я бях преинсталирал нито 1 път... само в началото 2-3 пъти заради смяна на разни хардуери - RAID контролери всъщнот - тамън 3 смених после като сложих свестния и заспа просто.

 

 

(преинсталация правя на година и колкото до паметта ... това гледам в ера сега:

 

2GB DDR2 667 A-Data SODIMM 2GB DDR2 667 A-Data SODIMM - 36 Mounts Warranty * 42.37лв.

 

Не съм сигурен дали е SODIMM за тоя лаптоп който си харесал, аз бих питал в стемо но ако става - чудно! 2гб стигат ако ще се ползва за това за което си мисля. То и 1 стига но при тези цени е престъпление да се икономиса точно от RAM.

Link to comment
Share on other sites

Двуядрения просто има предимство в мултитаскинга, ако ще се ползва с нещо повече от само 1 програма.

 

За ХР64, ако ще и ХР256 да е, с 8 РАМ ХР не струва :) . Просто ще има достъп до всичките, но дотам, докато Виста/2008 почти през цялото време ги пълни докрай, става въпрос за superfetch, редовно имам под 50 МБ свободни, въпреки че средно са ми заети към 3 ГБ, стигам до 5-6 нерядко, но под 2.5 не падам.

Link to comment
Share on other sites

Не е толкова незначителна. DELL имат модели с процесор Celeron които са доста по-тънки от dual core моделите (при цена $500 единия и $600 другия разликата не е малка).

 

кога от посочения модел на hp в техномаркет почнахме да обсъждаме цените на dell, че нещо не усетих ... ама то така става като почне да се пише напосоки и всеки с неговите си доводни, за "неговите" си неща .... аз просто исках един елементарен отговор на базата на това, което хората са ползвали, имали са опит и така. посочил съм за какво ще е лаптопа и това е. то почнаха висти, хикспита, рамове, не знам си кви щуротии ...

Link to comment
Share on other sites

Някой би ли ме светнал тея малките нетбуци имат ли изход за монитор? И поддържат ли висока резолюция, т.е. над 1024...?

Link to comment
Share on other sites

кога от посочения модел на hp в техномаркет почнахме да обсъждаме цените на dell, че нещо не усетих ... ама то така става като почне да се пише напосоки и всеки с неговите си доводни, за "неговите" си неща .... аз просто исках един елементарен отговор на базата на това, което хората са ползвали, имали са опит и така. посочил съм за какво ще е лаптопа и това е. то почнаха висти, хикспита, рамове, не знам си кви щуротии ...

 

 

Вместо да почерпиш за изчерпателния отговор...

 

С две думи, лап-а съкс. Ако това е най-евтиния избор...go ahead. Иначе, теб и 128 рам би те оправило друг е въпроса дали има такова животно. Защо питаш като гледам, че предварително си се навил на тая машинка ?

Link to comment
Share on other sites

кога от посочения модел на hp в техномаркет почнахме да обсъждаме цените на dell............

 

Стана въпрос дали за тези пари може да се вземе освен въпросното HP и нещо друго. Кое от отговорите свързани с DELL не схвана? Има и по-евтини от този очевидно. И че ако не държиш да е двуядрен може и за $500 вместо за $600 да вземеш такъв.

 

Мързи те да четеш и мрънкаш че обясняваме надълго и нашироко вместо да получиш отговор на въпроса на който и сам можеш да си отговориш - ДА, въпросния лаптоп е двуядрен и това пасва на твоите. Защо изобщо питаш като знаеш отговора предварително и не ти се слушат никакви други мнения и обяснения?

 

Някой би ли ме светнал тея малките нетбуци имат ли изход за монитор? И поддържат ли висока резолюция, т.е. над 1024...?

 

Всичко е според модела. Няйкои са на 800х400 даже... Ако тази не то след година или 2 ще има :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Не знам къде, та реших да попитам тук : по принцип HP или MSI са по-добри?

 

Говорим за конкретен модел или ще почнем да философстваме в стил "БеЕмВе за най-великите коли... Колите са Мерцедес и останалите"... Има модели от по 700лв, има такива от по 3700лв и от едните и от другите...

Link to comment
Share on other sites

Говорим за конкретен модел или ще почнем да философстваме в стил "БеЕмВе за най-великите коли... Колите са Мерцедес и останалите"... Има модели от по 700лв, има такива от по 3700лв и от едните и от другите...

Всъщност като разглеждах сайта на Техномаркет, си харесах MSI и HP за по 700лв, като МСИ-а беше с малко по-добри параметри (малко, малко... двойно рам и 20гб отгоре :D ) и имаше камера и блутуут, обаче пък НР-то много повече ми хареса, пък и честно казано аз почти нищо не правя на компютъра( респективно, не ми трябва кой знае какво). Та питането ми беше: ако става въпрос за модели, които са на една цена, кой от двата да избера, или поне да чуя нечие мнение, за да се насоча. :)

Link to comment
Share on other sites

Всъщност като разглеждах сайта на Техномаркет, си харесах MSI и HP за по 700лв, като МСИ-а беше с малко по-добри параметри (малко, малко... двойно рам и 20гб отгоре :D ) и имаше камера и блутуут, обаче пък НР-то много повече ми хареса, пък и честно казано аз почти нищо не правя на компютъра( респективно, не ми трябва кой знае какво). Та питането ми беше: ако става въпрос за модели, които са на една цена, кой от двата да избера, или поне да чуя нечие мнение, за да се насоча. :)

За тези пари се насочи към Asus. Кои модели точно си гледала?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...