Jump to content
BulForum.com

Помощ при избор на лаптоп


beku

Recommended Posts

Ами ще се купува лаптоп и вариантите на които съм се спрял са Toshiba или Asus

Тошибата ще я има на промоция в Метро на 1079лв. от 1-ви май, а Асуса гледам че навсякъде е на цената в Техномаркет 1049лв., така че като цена са да кажем еднакви, като характеристики също са кажи-речи еднакви, имайки предвид, че ще го ползва жената, десктоп си имам, остава ако някой има впечатления от двете марки или от конкретните модели, или магазините от които смятам да ги взема, да каже плюсове и минуси или няма значение кой ще взема (поне за момента така мисля). Еми това е събирам мнения до петък.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

- Asus няма dedicated video - това за мен е немалък минус.

- Не се споменава да има ОС, така че питай.

 

Принципно ако се ползват за офис работа, няма разлика. Въпросът е лични предпочитания към марката. И двете марки са добри. Аз съм принципно за Асус.

Link to comment
Share on other sites

Приятелката ми е със същия Асус и сме много доволни, един глас от мен за него. Тошибите нямам добри впечатления от тях понеже 90% от лаптопите който идват с проблеми са или тошиба или ацер.

Link to comment
Share on other sites

- Asus няма dedicated video - това за мен е немалък минус.

- Не се споменава да има ОС, така че питай.

 

Принципно ако се ползват за офис работа, няма разлика. Въпросът е лични предпочитания към марката. И двете марки са добри. Аз съм принципно за Асус.

Toshiba-та също няма dedicated video.

 

resonance, Асуса, но се огледай за още оферти, не гледай само техномаркет.

Link to comment
Share on other sites

Взех Асуса от ТМ, знам че сега ще кажете, ма ти знаеш ли колко са зле и ТМ и Технополис, е да ама не, много неща съм си купил от тях, за сега да чукна на дърво не съм имал проблеми с нищо, още повече гаранцията е към Мост, така че нямам никакви притеснения. За тоси Асус специално цените навсякъде бяха едни и същи 1049лв., ОС няма, така си идва от Китай, в комплекта наистина има чанта и мишка.

Link to comment
Share on other sites

На мен единствените ми опасения бяха за гаранцията, щото се правят много на мизерници, но щом е към МОСТ значи е по-добре. Айде честито да си го ползваш със здраве :punk

Link to comment
Share on other sites

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09035933

 

Ей това е твоят лаптоп. Грешно си се насочил.

Да се изкашлям че на МСИ изработката им е отвратителна. Дизайна също.

 

edit: не знам за наградите, но от първа ръка лаптопите им излгеждат като детски играчки.

Link to comment
Share on other sites

Да се изкашлям че на МСИ изработката им е отвратителна. Дизайна също.

 

Много си е добра да ти кажа, не случайно MSI обараха сумати награди.

Link to comment
Share on other sites

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09035933

 

Ей това е твоят лаптоп. Грешно си се насочил.

И с какво тоя лаптоп е по-добър от Асуса ?

По-малко гаранция, липса на чанта и мишка, които ще трябва да купува отделно (70-80 лв. отгоре), MSI, и 100 лв. отгоре срещу блутут (5 кинта, ако е толкова наложително) и камерка.

 

resonance :

Честито братле, със здраве да си го ползвате и много кинти да изкарате с него! :)

Link to comment
Share on other sites

тъй като и тук се обсъжда покупката на лаптоп, да използвам темата и аз (надявам се автора й да няма против)

 

http://www.reset.bg/catalog/product_info.p...roducts_id=4759 ей на този се спряхме

ще се ползва предимно за работа, която е обаче малко специфична. става въпрос за лекарска практика, при която обаче се ползва матричен принтер, който е на паралелен порт, а новите ноутбуци нямат вграден. та това притеснява купувача в случая ... гледам, че има преходници за тази цел, но не съм много сигурен дали са надеждни, щото все пак това се води един вид емулиране на сигнала от usb към lpt ....

Link to comment
Share on other sites

И с какво тоя лаптоп е по-добър от Асуса ?

По-малко гаранция, липса на чанта и мишка, които ще трябва да купува отделно (70-80 лв. отгоре), MSI, и 100 лв. отгоре срещу блутут (5 кинта, ако е толкова наложително) и камерка.

 

resonance :

Честито братле, със здраве да си го ползвате и много кинти да изкарате с него! :)

Напълно съгласен, единственият му минус е липса на блутуут, но срещу максимум 10лв. проблема е решен. По-ниската му цена според мен е заради липсата на ОС иначе не виждам друга причина. Като се има предвид че има чанта и мишка, които са към 50-на лева.

Link to comment
Share on other sites

тъй като и тук се обсъжда покупката на лаптоп, да използвам темата и аз (надявам се автора й да няма против)

 

http://www.reset.bg/catalog/product_info.p...roducts_id=4759 ей на този се спряхме

ще се ползва предимно за работа, която е обаче малко специфична. става въпрос за лекарска практика, при която обаче се ползва матричен принтер, който е на паралелен порт, а новите ноутбуци нямат вграден. та това притеснява купувача в случая ... гледам, че има преходници за тази цел, но не съм много сигурен дали са надеждни, щото все пак това се води един вид емулиране на сигнала от usb към lpt ....

 

на работата ползваме подобен преходник за usb-->LPT и от него към COM port и си бачка без порблеми малко по бавно работи от колко през нормален COM port но пък си работи :)

Link to comment
Share on other sites

Явно от лаптопи не разбирате и затова ще допълна

- Асуса има по слаба батерия

- по тежък е

- няма камера

- няма блутут

- дъното му носи само до 2 ГБ рам.

Ако това за васа не е съществена разлика то му препоръчайте да си вземе един за 800 лева от ресета.

Link to comment
Share on other sites

Явно от лаптопи не разбирате и затова ще допълна

- Асуса има по слаба батерия

- по тежък е

- няма камера

- няма блутут

- дъното му носи само до 2 ГБ рам.

Ако това за васа не е съществена разлика то му препоръчайте да си вземе един за 800 лева от ресета.

1. Не съм сигурен коя е по-слабата батерия, но съм сигурен, че асуса кара 1:30ч. до 2ч зависимост от работата.

2. Нещо не си прочел като хората, но асуса е по-леk с 100грама

3,4. Не са ли това нещата които спомагат за по-малкото време на батерия... иначе като опция по-горе се уточнява колко пари излиза и вообще не е фатално. Плюс това асуса идва с чанта и мишка който са доста по-скъпи от един син зъб (около 15лв) и камера (около 25лв).

5. Никъде не пише, че тази тошиба поддържа повече от 2ГБ рам...

 

Така като ги гледам двата лаптопа тошибата превъзхожда единственно с по-добро видео, но разликата едва ли ще е голяма в игри.

@DELUXe, той прави сравнение между asus и msi

 

1. няма как да си сигурен, ако не си ползвал и двата при една и съща работа ... и asus-a, и msi-a са с 6 клетъчна батерия, като дори на асуса намерих и mah - 4400.

2. msi-a е по-лек с 200 грама от asus-a, но според мен 200-300 гр. при лаптомите не са чак толкова осезателни.

3. камерата и синия зъб наистина не са толкова наложителни аксесоари, както са чантата и мишката ;)

примерно на майка ми нито ще й трябва камера като работи, нито син зъб, но двата аксесоара които дават с asus-a определено ще и трябват :D

4. ... аз пък лично не мога да разбера тая мания по многото плочки рам или пък примерно като се каже "да е повече". 2GB според мен са напълно достатъчни за целите, за които ще се ползва един подобен лаптоп

 

@Deathzone, ти пък кога почна да разбираш от хардуер :laughing:

Дам объркал съм мислех за тошибата... ама като го гледам тоя МСИ нещата не стоят много по-различно :)

Има една реклама на "мефуне" и в нея се казва "няма значение, важното е да има копчета" та така и процедират всички гледат да има повече работи за по-малко пари, а качеството кучета го яли :bgrin: "На кой му трябва качество като има количество" :lol:

Link to comment
Share on other sites

@DELUXe, той прави сравнение между asus и msi

 

1. няма как да си сигурен, ако не си ползвал и двата при една и съща работа ... и asus-a, и msi-a са с 6 клетъчна батерия, като дори на асуса намерих и mah - 4400.

2. msi-a е по-лек с 200 грама от asus-a, но според мен 200-300 гр. при лаптомите не са чак толкова осезателни.

3. камерата и синия зъб наистина не са толкова наложителни аксесоари, както са чантата и мишката ;)

примерно на майка ми нито ще й трябва камера като работи, нито син зъб, но двата аксесоара които дават с asus-a определено ще и трябват :D

4. ... аз пък лично не мога да разбера тая мания по многото плочки рам или пък примерно като се каже "да е повече". 2GB според мен са напълно достатъчни за целите, за които ще се ползва един подобен лаптоп

 

@Deathzone, ти пък кога почна да разбираш от хардуер :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Явно от лаптопи не разбирате и затова ще допълна

- Асуса има по слаба батерия

- по тежък е

- няма камера

- няма блутут

- дъното му носи само до 2 ГБ рам.

Ако това за васа не е съществена разлика то му препоръчайте да си вземе един за 800 лева от ресета.

 

Човек, който ми препоръчва МСИ е доказателство, че лаптопите определено не са му сила, даже хич.

Асус е добра марка, може би най-добрата, която произвежда отделно части за лапове.

 

Отделно, говорим за стандартна 6 сел. батерия. Минимум 1.30ч имаш от нея.

По-тежък с колко ?

Блутуут, къде пише, че няма ??

Как разбра, че позволява макс 2гб ?

На кой му е притрябвала камера с 0.3 Мпс ? Купуваш си един креатив ако толкова искаш да ти гледат муцуната - десетократно по-качествен!

Link to comment
Share on other sites

Хаха, пич аз имам МСИ серията ПР и кара на батерия на фул макс 2 часа и 20 мин, на макс батери 4 часа. Няма какво да говорим, сменил съм 4 лаптопа за да се спря на МСЙ.

Link to comment
Share on other sites

Хаха, пич аз имам МСИ серията ПР и кара на батерия на фул макс 2 часа и 20 мин, на макс батери 4 часа. Няма какво да говорим, сменил съм 4 лаптопа за да се спря на МСЙ.

 

добре де, колко mah е тая батерия и колко клетъчна е?

и ся ти правиш сравнение между този, който е посочен на линк или между твоя и тези, които се споменават тук :unsure:

Link to comment
Share on other sites

пич, това колко ще ти кара батерията не зависи дали лаптопа ти е МСИ, ЕИЧ ПИ и т.н.

Батерията се се произвежда от фирма, която няма нищо общо с МСИ.

 

6 сел батериите карат стандартно между 1.30 - 2.30 ч в зависимост от характеристиките. Говорим за средно натоварване. Ако се екипираш с кор 2 дуо, интегрирано видео и т.н принципно може да изцедиш до 3.

С 9 сел батериите имаш повече - 3 - 4.30ч, но пък тежат.

 

Я сподели какви марки си ползвал преди това, че толкова те грабнаха тез МСИ ? Това сам знаеш е твое лично впечатление.

Те МСИ дори и в платките са по-назад от Асус. Смятам, че спора е категорично решен. Все едно да сравняваме опел и мерцедес. Просто се опитай да бъдеш малко по-обективен, а не като малките деца - мойту е най-хубуу.

Link to comment
Share on other sites

Хаха, пич аз имам МСИ серията ПР и кара на батерия на фул макс 2 часа и 20 мин, на макс батери 4 часа. Няма какво да говорим, сменил съм 4 лаптопа за да се спря на МСЙ.

Че то и цял ден може да изкара всичко зависи от натоварването.. Аз специално говоря за Т2130 + 2ГБ DDR2, Видео Х1100 всичко това под Виста и средно си кара 1:30. Ся ако сложа XP или още по-зле вин98 и да го оставя на стенд бай и от време на време да отварям нотепад може и една седмица да изкара. Се пак нали говорим за нормална работа и средно време. Едва ли ако си с виста и гледаш ХД филм ще те изкара повече от час, но това е друг въпрос. 4часа и да се насереш няма как да ги изкараш. През рацете са ми минали не 4 а 400аптопа и ти го казвам от опит иначе само да си чешем пръстите няма смисал.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...