Jump to content
BulForum.com

Сity NET


Recommended Posts

3882e875fa53f4d4.jpg

това е залепено на входната врата на блока.

да не са тези -> http://www.citybs.net/ceni.php

при положение, че сега съм на нетгруп не виждам как биха ме привлекли.

и как така независещ от атмосферните условия ? какво ще рече това ?

Link to comment
Share on other sites

знам какво значи думата, въпросът ми е каква им е техниката по-точно , нещо революционно ли предлагат ?

защото доколкото виждам (от сайта който даже нз дали е техен) са с лан кабели , а това далеч не е независеща от атмосферните условия връзка.

Link to comment
Share on other sites

знам какво значи думата, въпросът ми е каква им е техниката по-точно , нещо революционно ли предлагат ?

защото доколкото виждам (от сайта който даже нз дали е техен) са с лан кабели , а това далеч не е независеща от атмосферните условия връзка.

мисля че тези хъбове който са със радио връзка не зависят от "атмосфрените условия"

но до колкото знам са много скъпи

Link to comment
Share on other sites

Тва пак е някаква поредна фирма с гръмки реклами, дето май винаги ще има кой да се хване на тях.

Аз пъ не знам да има нещо дето да не зависи хич от атмосферните условия, камо ли радиовръзка или лан кабел, за каквито се имат те.

Със скоростите е ясно, че няма да има особен наплив към тях, след като има такъв конкурент в лицето на нашия доставчик. Може да са дъщерни на някой известен, не знам.

 

Абе между другото това не е ли чисто Бургаски доставчик, какво прави в тоя раздел тук?! Вярно, че форума не е вече само Пловдивски, ама що не направим теми и за Мегалан, Хоумлан, и десетките треторазрядни фирми по света и у нас..

Link to comment
Share on other sites

Или някой е изплагиатствал името. При положение че има само GSM за връзка и няма посочен web site най-вероятно е single-man operation и въпросния апапин си прави ланче в махалата взимайки я от някоя зала я от нещо друго...

 

Това с независене от атмосферните условия ми е страшно любопитно на какво се базира - айде някой като разбере да каже за какво иде реч, 'щото ми стана страшно любопитно.

 

мисля че тези хъбове който са със радио връзка не зависят от "атмосфрените условия"

но до колкото знам са много скъпи

 

Айде айде. Всичко което не е с жица най-много се смущава от бури. Дъжд и сняг не го тормозят толкова но гръмотевици и други подобни му е*** м**та.

Link to comment
Share on other sites

...

Това с независене от атмосферните условия ми е страшно любопитно на какво се базира...

Базира се на презумпцията, че това ще им е мотото, с което се предполага да привличат клиенти :bgrin:

Щом няма да е с високи скорости, поне с някоя откровена лъжа да се опитат да привлекат някой дето е ептен хал-хабер.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Поредната фирма "фантом" която или прекупува вече прекупен нет... или отново изкуственна конкуренция-нещо като гигабит/ЕК едно време.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Относно въпросния доставчик:

След огромните ми перипетии с Визио, постоянните ми спирания за дни, като последното спиране беше над 2 седмици, видях брошура на този доставчик, залепена на входната врата на блока (Тракия).

Обадих се на обяд, в 6 часа вечерта вече нета ми беше пуснат, няма инсталационна такса.

10 мегабита са 20 лева, външния ми държи към 2-3 мегабита, от торенти свалям с около 1 до 1,5 мегабайта. Имаше и някакви други тарифи, но мен тази ме устройва идеално и за другите не съм се и интересувал.

Вече съм близо месец към тях, до момента не е имало нито едно спиране на Интернета.

Нямам представа нито чия е тази фирма, нито как е организирано трасето им, доколкото разбрах е по оптика, но това не ме интересува, единственото което е важно за мен е, че няма никакви прекъсвания засега.

Това е моят опит с тях до момента, надявам се да съм полезен на някой с това инфо.

Link to comment
Share on other sites

Ето и тест от сутринта, вчера скоростите бяха малко по-ниски, вероятно заради бурята, но като цяло скоростите са такива:

 

283827068.png

283827373.png

283826760.png

 

Това е положението, но като цялостно обслужване - скорост, сигурност, обслужване, съпорт, за тази цена - за сега съм доволен от тях.

Link to comment
Share on other sites

Обвързващ договор има ли и ако да за колко време и при инсталиране се плаща само една такса за месеца ли?

Link to comment
Share on other sites

при положение, че сега съм на нетгруп не виждам как биха ме привлекли.

След като видях тестовете....мисля, че единствено с поддръжката (ако е добра), защото поддръжката на нетгруп напоследък хич я няма...иначе за 20 лв. (в сравнение с резултатите на vkirov), скоростите за Пловдив и София в момента би трябвало да са ти с 2-3 пъти по-високи стойности, а за Франкфурт - между 2 и 5 пъти...за ъплоуда не ща да говоря...сам знаеш колко много пъти е по-висок. Ако нямаш проблемите на Evil_Hacker или PiTT BuLL, по-добре засега си стой там, където си. ;)

Link to comment
Share on other sites

Обвързващ договор има ли и ако да за колко време и при инсталиране се плаща само една такса за месеца ли?

 

Обвързващ договор няма, само една такса се плаща за месеца при инсталиране.

Поне при мен е така, ако сега фирмата има друга политика, не знам.

Link to comment
Share on other sites

Обвързващ договор няма, и да, само една такса се плаща за месеца.

Поне при мен е така, ако сега фирмата има друга политика, не знам.

Писал съм пълни глупости сорка вместо няма някакви съм прочел има :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако това което пише на теста за скоростта е вярно, значи отговора на въпроса какви са тия е, че са Nettera под някакво име за пред крайни потребители. Освен ако не хваща грешно ISP-то

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ае тея дни ще ги сменя гадния евроком с този сити нет понеже ено аверче бачка там и живее срещо нас та да ги пробвам

Link to comment
Share on other sites

:D Става вапрос за оптика до всеки един вход. аз съм клиент на сити нет и са расзцепвам от кеф от тва което видях до момента. Пичовете имат мрежа в тракия и в смирненски. Според мен фирмата е доста сериозна. И тази страница не е тяхна http://www.citybs.net/ceni.php !!!!!
Link to comment
Share on other sites

:D Става вапрос за оптика до всеки един вход.

 

Знам че е тъп въпрос но оптиката под земята ли е вкарана или и тя е като гирлянди по дърветата? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...