Jump to content
BulForum.com

ЕЛЕКТРОМОБИЛ


Recommended Posts

Малко в страни от темата - автомобил на въздух:

zx500_459347.jpg

Прототип на Автомобила беше представен още миналата година във Франция:

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=459346

Няма толкова пари на света някой да ме убеди да се кача на това. 300 атмосфери са много наистина много. Даваха по новините преди време за гръмнала водолазна бутилка която е далеч по-малка мисля към 15-20 литра (1/5 на тази в колата) и едва ли е била на повече 200-250 атмосфери и беше направила 15 метра лодка доколкото си спомням буквално на трески. Ако се блъсне човек с това нещо колко е леко и с тия измислени матириали едно е ръка, че колата ще е като баница и повече от него човек няма да стане за всеки случай си има огромен съд под свръх високо налягане за да може да види сметката на всички в радиус от 20-30 метра... Гениална идея... за Индия там и без това прираста на населението е много голям.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply
Няма толкова пари на света някой да ме убеди да се кача на това. 300 атмосфери са много наистина много.

Метана се втечнява при 150. Не мисля че е много по-опасно... по-малко в никакъв случай, но е същата работа :)

Link to comment
Share on other sites

Няма толкова пари на света някой да ме убеди да се кача на това. 300 атмосфери са много наистина много. Даваха по новините преди време за гръмнала водолазна бутилка която е далеч по-малка мисля към 15-20 литра (1/5 на тази в колата) и едва ли е била на повече 200-250 атмосфери и беше направила 15 метра лодка доколкото си спомням буквално на трески. Ако се блъсне човек с това нещо колко е леко и с тия измислени матириали едно е ръка, че колата ще е като баница и повече от него човек няма да стане за всеки случай си има огромен съд под свръх високо налягане за да може да види сметката на всички в радиус от 20-30 метра... Гениална идея... за Индия там и без това прираста на населението е много голям.

 

А така, що говорим по инерция :) - ако беше се поинтересувал, щеше да установиш, че хората са мислили за този проблем - бутилката не е от метал, а от carbon-fiber и по време на удар при катастрофа реагира по различен начин - моля те изгледай това филмче - http://youtube.com/watch?v=QmqpGZv0YT4 , където коментират проблема и концепцията на автомобила.

btw нормална водолазна бутилка се зарежда на 300 атмосфери :),,,,

 

Метана се втечнява при 150. Не мисля че е много по-опасно... по-малко в никакъв случай, но е същата работа

Май тука става някакво объркване - в бутилките има само въздух под налягане, а не някакви горивни смеси :)

 

В статията която дадох по-горе освен Air Car-a коментират и новия автомобил, който ще бъде на крайна цена от 2500$, което май внесе недоразумения.

Link to comment
Share on other sites

btw нормална водолазна бутилка се зарежда на 300 атмосфери :),,,,

Хмм сигурно съм се объркал нещо мислех, че 300 атмосфери е тестово пълнене, а пък работното е по-малко, но няма значение пак ми се струва много опасно аз лично не бих се качил дори да ми дават 2500$, пък да си купя бомба на колела - не благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Я вижте този хубавец:

78946434.jpg

Цялата статия е ТУК - ясно е, че става дума за концептуален модел, но това за (до)зареждането на няколко години ми се струва нещо не в ред... ;)

Link to comment
Share on other sites

Сещам се само за един енергоизточник дето се зарежда на този срок

Оня, с който се захранват по-новите модели подводници ли? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Нали имаше някаква енергиина политика на правителството - ако си купиш такъв панел, и представиш фактура, касова бележка ти възстановяват до 30-тина процента, т.е. ти махат ДДС-то или се бъркам :)

В момента се ровим из тази материя служебно, и май се оказва, че схемата работи единственно ако си решил да строиш ел. централа. При сегашни цени от 6 - 6.5 евра на ват изходна мощност при издаване, нали се сещаш кои хора ще могат да се облажат от тези разпоредби ;) ?

 

Я вижте този хубавец:

Цялата статия е ТУК - ясно е, че става дума за концептуален модел, но това за (до)зареждането на няколко години ми се струва нещо не в ред... ;)

Това нещо сигурно е с някакъв реактор. При 1000 коня мощност и дозареждане на няколко години какво друго може да е ?

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е по-интересно как са решили проблемът с охлаждането !?

Link to comment
Share on other sites

Водно е, с високо кпд без прегряване. Реакцията я контролират от 0 до 100%, а на буст копчето не пише НОС, а Чернобиль

Не може да е водно. Нужно е сериозно количество вода която също трябва да се охлажда. А зад концептът на снимката не виждам водоноска.

Link to comment
Share on other sites

Преставям се да им измислят безопасна опаковка и да ги наслагат по колите....

 

A арабеските как ще почнат да ги купуват не е истина :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз не разбирам много руски - ама там става дума са електромотор, а на тази снимка виждам някакви аспуси :blink:

 

78946436.jpg

 

Нещо ми прилича повече на някаква шега цялата история около автомобила, отколкото на истина.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Който разбира руски пък за миг не си е помислил, че е истина. Не гледаш ли, че се бъзикаме :)

 

Гадо, да имаш да вземаш с водоноската. Писал съм какъв тип реактор е. Ако нещо не можеш да схванеш, изчакай стотина години и ще разбереш, че може да се охлажда с обикновен антифриз и радиатор.

Link to comment
Share on other sites

Аз не разбирам много руски - ама там става дума са електромотор, а на тази снимка виждам някакви аспуси :blink:

Виж ся ! Нищо не разбираш от промишлен дизайн ! Тези ауспуси всъщност не са ауспуси ! Това е елемент от екстериора на автомобилът ..... , предназначен единствено да предаде завършеност на концепцията !

Понимаеш ? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Как от няколко милиона статии в нета за SSC Ultimate Aero EV изровихте руската...

 

http://www.rs-auto.bg/news/article/6126/ss...timate-aero-ev/

 

J.Leno има интервю на своя сайт с г-н Шелби (ТУК) или в youtube - Част 1 и Част 2, в края на което става въпрос за разработката, която се очаква да види бял свят до година. Нещата са сериозни - SSC направиха най-бързата кола не с W16 и 4 турбокомпресора като Bugatti, а с V8 и два такива =>100% по-ефективен (в интервюто ще чуете, че никой ДВГ на голям производител не е издържал на натоварването и затова са си направили свой :D ) - няма да имат проблем да ударят и рекордите за ел.коли в земята.

 

Ето и още едно електрическо нещо, но от г-н Каръл Шелби

http://www.youtube.com/watch?v=vfLTvpK_Wn8

 

Ми и двамата сте прави. Само, че аз съм малко старомоден. За сега. Освен това тоя електромобил ако му измислят начин зареждането да става бързо или да се използва нещоооо да го зарежда докато се движи. Не знам.....Ще поживеем и ще видим
Един път ще се случи така, че да ти трябва колата и когато не е заредена. Кво правим?

 

КОЛЕГИ,

 

Не исках да копирам нещата от tuning.bg, но явно няма друг начин...

 

Разберете, че батериите с химикали са неща от миналото, също както парния двигател и този с вътрешно горене. 4jxgww34bv49r7dvep79.jpg

x7t5irfrrvc6dxp5q3ns.jpgypan97ejkmhfuk2633p.jpg

 

 

 

ЕЛЕКТРОМОБИЛ СЕ ЗАРЕЖДА 5min. У ВАС, А ОБИКНОВЕНИТЕ КОЛИ - ПОЛОВИН ЧАС - 15-20min. от/до Petrol и 10-15min. на опашката докато пишат фактура на тоя пред тебе!

6hu2p9niim3zdd8hshxa.jpg

А ако нямаме половин час какво правим?!

 

И още:

Айнщайн е взел Нобелова награда не заради теорията на относителността, а за това, че е доказал, че ток има НАВСЯКЪДЕ около нас през деня и е дал на човечеството способ за неговото генериране.

Скъпо е, ама безплатен обяд няма.

Скъпо е, ама е неизчерпаемо.

Скъпо е, ама и персоналният компютър беше скъп преди 20 години

m4cccdn2ir2jmi487d.jpg

:lol: тротинетка за 8500$ без монитора и мишката. А пише: "Нашият най-мощен компютър за ВСИЧКИ ВРЕМЕНА. 2 мегабайта рам :laughing: , процесор "светкавица"(lightning-fast) на 20 мегахерца :laughing: и видеокарта, по-слаба от тази на днешен мобилен телефон...

Така ще ни се смеят в бъдеще: "АУУ Петстепенна скоростна кутия, 4кл. на бутало, мощен (цели 60KW пикови на 6000об/мин и 20KW при всички останали обороти "тире" реално използваеми :lol: ; 0-100 за 11.5s) икономичен - само няколко милиарда калории за 100км градско.

 

Скъпо е, ЗАСЕГА

 

Пърдялниците няма да издържат на енергийните темпове на постмодернизма и ще изчезнат като мамутите.

 

Как точно ще стане ли?

По CNN обясняват подробно как евреите ще спрат петролната хегемония и арабския терор.

http://www.vbox7.com/play:0e7b1af4

Link to comment
Share on other sites

ЕЛЕКТРОМОБИЛ СЕ ЗАРЕЖДА 5min. У ВАС, А КОЛИТЕ С ВЪТРЕШНО ГОРЕНЕ - ПОЛОВИН ЧАС - 15-20min. до Petrol и 10-15min. на опашката докато пишат фактура на тоя пред тебе!

 

А ако нямаме половин час какво правим?!

 

И още:

Айнщайн е взел Нобелова награда не за теорията за относителността, а за това, че е доказал, че ток има НАВСЯКЪДЕ

 

 

 

Хубаво е, че ни копираш тук разни нещица, но би ли ми обяснил как за 5 мин ще заредиш акумулаторната батерия на автомобил от домашната ел.мрежа? Елементарни сметки са необходими но и посещение на часовете по Физика :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе, Бънди... Отивай да продаваш обувки! Толкова ли не разбра? Връзваш на късо Слънцето и акумулатора... После кой не посещавал Физика... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не, не се опитвам да те убедя, че на човек му е топло, когато вкъщи се къпе с правопоточен бойлер или че е голям гъзар когато казва "Девет пет за десет лева" на колонката.

 

капиш

Link to comment
Share on other sites

Тихо, че ще сложат акциз на Слънцето

 

NoGas4Me, що не се научиш първо как се едитват постове и после да ни учиш :lol: Я кажи сега за и ве ен дали ще ни слагат дебели жици, че с тоя ток дето го доставят представяш ли си какво ще стане ако всяко семейство има потребление от 100 КВч дневно и то в рамките на 5 минути :lol:

Link to comment
Share on other sites

Бънди, да имаш да вземаш с тия елементарни сметки ! Ако нещо не ти е ясно изчакай едно стотина години и ще видиш, че номерът може да стане дори и с ръчно динамо !

 

Edit\ Чакане му е майката баце ! То, по големите магазини взеха вече да продават нлиматици с "КПД" 3 - 4 - 5..... пък едно динамо ли ще им се опре......!? ;) :lol:

..... Пък и колко му е в комплект с динамото да вървят и 300 - 400 китаеца които да го въртят ?

 

Майтапа в дясно ама как я виждате тая, шибаните американци да изплюят петролният кокал дето са захапали ? ;) ...... За нова световна война май говорим........ ?

Link to comment
Share on other sites

Вероятно е след 100 години да управляват термоядрената реакция така, че да няма отделяне на излишна топлина, но е малко вероятно да направят ръчно динамо което да произвежда повече ел.енергия от механичната с която го въртиш

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...