Jump to content
BulForum.com

Трябва ми мощна конфигурация


fashion_m

Recommended Posts

И монитора отпада, имам 26" :)

аз ще пробвам да питам още веднъж :lol: с колко пари си готов да се разделиш? като кажеш някаква точна сума ще може да ти се направи една балансирана конфигурация, а ако кажеш за какво го ползваш ще е още по-добре. защото под "мощен" наистина различни хора виждат различни неща.

Link to comment
Share on other sites

Всичко на всичко ми трябва дъно, процесор, РАМ, видекарта, HDD, кутия със захранване. Бюджета е до 1200 лв.

Link to comment
Share on other sites

Всичко на всичко ми трябва дъно, процесор, РАМ, видекарта, HDD, кутия със захранване. Бюджета е до 1200 лв.

 

Ееее тъкмо гледам интересна тема и пускам още 1 browser да намеря кои в момента са най-"коравите" quad core XEON-и и кое дъно поддържа повече от 4 такива "прасета" и по възможност най-малко 32GB RAM и почвам нервно да потривам ръце каква ли конфигурацийка ще се получи с 4 quad core xeon-а, 32gb ram и да речем 16 диска ама не какви да е ами 15,000 оборотни scsii-та и си викам - дали и тоя път цената на MOAC-a (Mother Of All Computers) ще подмине $20,000 или ще остане поне 1 хилядарка ....... а то какво се оказа - бюджета за "мощния" компютър дето трябвало да е актуален следващите 8 години е 1200лв... аххххххх ... че то за 1200лв на един МОЩЕН компютър в най-добрия случай ще му купиш процесора и видеокартата ... а има процесори за които няма да ти стигнат тез кинти даже ... не знам за кой core2 extreme си мислел ама QX6850 в щатите е все още $1000-$1200... една хубава видеокарта от класа на NVidia 8800 GTX 768MB RAM и тя е към $800...

 

та да чуя - МОЩЕН компютър ли каза? :P :P :P

 

 

 

 

PS: FYI: http://computers.pricegrabber.com/processo...oduct/sv=title/

 

Дисковете скромно са по $550 : http://computers.pricegrabber.com/hard-dri...oduct/sv=title/

 

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Е, ся ако говорим за толкова мощна конфигурация, щях да му предложа един Blue Gene с 294 хиляди процесора под кутията си (под сградата си), с 1-PFLOPS , само дето малко с графичния интерфейс ще е малко кофти, а и той ограничи бюджета малко под необходимите за този суперкомпютър.

Подобни суперкомпютри както знаем живеят малко по-дълго от нашите по бюрата :bgrin: , та идеално се вписват в изискваняита.

@djadomraz, tc, тая видеокарта не е $800 а леко по-евтина, под 800 лв са вече.

Link to comment
Share on other sites

Е, ся ако говорим за толкова мощна конфигурация, щях да му предложа един Blue Gene с 294 хиляди процесора под кутията си (под сградата си), с 1-PFLOPS , само дето малко с графичния интерфейс ще е малко кофти, а и той ограничи бюджета малко под необходимите за този суперкомпютър.

Подобни суперкомпютри както знаем живеят малко по-дълго от нашите по бюрата :bgrin: , та идеално се вписват в изискваняита.

 

Пропусна да споменеш че такива машинки вървят комплект с АЕЦ-а който ги захранва - няма тън-мън UPS-и и прочее лиготии - направо един мини АЕЦ или в най-лошия случай ТЕЦ че инак не се издържа ... :)

Link to comment
Share on other sites

Пропусна да споменеш че такива машинки вървят комплект с АЕЦ-а който ги захранва - няма тън-мън UPS-и и прочее лиготии - направо един мини АЕЦ или в най-лошия случай ТЕЦ че инак не се издържа ... :)

Знам аз, последния, който разцъквах миналата година доведе до спирането на два блока на АЕЦ-а :D

 

fashion_m, за 1200 лв можеш да си сглобиш сносна машина, само дето в зависимост за какво го ползваш, след 2г. ще се наложи почти същия ъпгрейд като сега.

Но щом в момента си с дурон750 и сигурно 256-512 рам sdram, явно не вършиш кой знае какво с него, така че на твое място бих наблегнал на процесор и ПОНЕ 4 ГБ рам, аз бих взел (и съм взел де) SuperT DDR2-800 4x1 GB CL4/5. От 4-ядрен процесор силно се съмнявам, че имаш нужда, пък и точно сега, така че може би Core 2 DUO E6750 /2.6G/1333/4M BOX за 320 лв, един HDD Seagate 500 GB/32MB/SATA2 за 202 лв, един ASUS дъно за около 300 лв (тук не ми се търси че са 100000 вида дъна) и видеокарта от сорта на ASUS EAH3850/G/HTDI/256M PCI-E за останалите 300-350 лв.

Зависи дали повече играеш или нещо друго, може вместо такова видео, някое по-евтино, и два харда по 500 + добър райд контролер за около 250 лв.

Link to comment
Share on other sites

HDD: 16x1TB Seagate 7200.11/32MB/Sata2 - 7000 лв за RAID5

 

Mouse: Logitech MX Revolution - 190 лв. По-скъпата Air е към 300 мисля, но не си струва. Пък и може да ти дойде скъпичка :) .

 

Кефи ме съпоставката.

 

Всичко на всичко ми трябва дъно, процесор, РАМ, видекарта, HDD, кутия със захранване. Бюджета е до 1200 лв.

 

Еее. Ма ти си патрон. 1200 лева. И на мен толкова ми излиза конфигурацията, която смятам да си взема, ама е само RAM, MB, CPU и GPU.

 

RAM - 2GB DDR2 1066MHz

MB - X38 някаква. Най-евтината най-вероятно.

CPU - E8400

GPU - ATI 3870

 

Само дето още не мога психически да приема факта, че трябва да дам толкова пари за компютърни части. Пък и монитора ще трябва да сменям, щото не може да ги закача на 17" MAG отпреди 4 години. Пък съм си харесал едно EIZO....

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за обстойната и полезна информация. Малко преди покупката пак ще пиша в тази тема :)

Link to comment
Share on other sites

Имам 2 въпроса: Някой да знае защо C2D E6850 (3.0GHz, 4MB, 1333MHz FSB, s775, 65nm) BOХ е със 100-тина лв по-скъп от E8400 (3GHz, 6MB, 1333MHz FSB, s775, 45nm) BOX, след като втория е с по-добра производителност? Да не би първия, понеже може би е по-стар, да е имал по-високи производствени разходи?

Освен това ми кажете марка дъна, за които от опит се знае, че няма да им се разтекат кондензаторите след време. По принцип знам, че Asus са качествени, но ако има и други мнения... Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Като е казал "мощна" и упорито отказва да упомене колко мощна и скъпа, ще наспамя още малко с една кофигурацийка.

......

MB: Asus P5E64 WS PRO, X38, LGA775, DDR3 - 490 лв (Само 8 ГБ рам поддържа за съжаление).

VC: 2x BFG nVidia GeForce 8800 GTX PCIE, 768MB, HDTV + TV Out - 1600 лв за SLI

......

Това удовослтвие ще ти струва към 18,600 лв, ама какво са те за тая конфигурация, все пак следващите 4 години няма да я бараш, нали тъй.

 

С това дънце SLI нема да подкараш :D

Link to comment
Share on other sites

С това дънце SLI нема да подкараш :D

 

Дали може да ми обясниш защо - не съм маниак на игри и последното нещо което на мен ми трябва е мощна видеокарта защото главно работя с текстообработващи програми, компилатори и бази данни та видеокартата е колкото да ми покаже текста и чат пат някоя икона, нищо особено... та не съм изчел де що има по темата, но с тези 4 PCIe слота ми се се струва съвсем подходящо дънце на което трябва да може човек спокойно да сложи 2 видеокарти а и на сайта на asus пише че поддържа "ATI CrossFire Technology" : http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&amp...amp;modelmenu=1

 

Може да има разлика между Crossfire и SLI та дали ще имаш време да ми отвориш малко очите ... знам знам по-правилно е да попрочета малко литература но пък е толкова по-лесно да питаш и да има кой да ти обясни с 2 думи вместо да се ровиш 3 часа и да четеш всякакви щуротии :)

Link to comment
Share on other sites

Много време отне на някой по-дребнав да забележи неважната в случая с моя леко закачлив пост подробност за дъното и дали е SLI или CrossFire.

Но се радвам, че fashion_m се 'хвана на хорото' и продължи шегата нататък без да се обиди, което е похвално :D .

Между другото ако някой е забелязал, поне си оправих още тогава грешката с райд контролера, бях написал 16 диска и контролер, който има 8 канала само. Ама първосигнално това ми дойде като търсех най-скъпите компоненти, които намерих по ценовите листи набързо.

А да, и тая конфигурация я сглобих колкото да се пошегувам с думите на питащия, че иска МОЩЕН компютър, без да е споменал цена. Крайната цена от 18,600 лв го показва. За тази цена няма човек на тоя свят толкова глупав че да сглоби баш тая конфигурация. Така че я приемете като ирония, а конкретните параметри и дали се съчетават едно с друго, е на втори и трети план ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе то ако е за 20-тина хиляди, по-добре да си купи на M$ surface...така ще е в крак поне няколко години. :P

Да клоузваме ли вече темата или смятате още предложения да му правите?

Link to comment
Share on other sites

ОК, ако искате тази тема може да я клоузнете, а като започна покупките ако имам нужда от съвет, ще отворя друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Абе то ако е за 20-тина хиляди, по-добре да си купи на M$ surface...така ще е в крак поне няколко години. :P

Да клоузваме ли вече темата или смятате още предложения да му правите?

 

 

Да ама това май още не се продава :)

 

Иначе за затварянето то отдавна мина времето - вече само лаф-мохабед и кудоши си правим, тъй че спокойно затваряй и не питай :D

 

 

 

 

--------

 

A за SLI-то не разбрах защо няма да тръгне след като CrossFire-a на АТИ ще работи... освен единствено НВидии-те да не вървят...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...