Jump to content
BulForum.com

Кое е последното хубаво нещо, което сте направили?


Recommended Posts

:rolleyes: Благодаря на всички, че пишете! Продължавайте да пишете, защото темата е положителна! :P Придържайте се към нея! :) На човек му става хубаво като прочете за нещо хубаво! Благодаря ви! :P :D
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

А не ви ли прави впечатление, че дори когато даряваме кръв ДОБРОВОЛНО медицинския персонал ни гледа доста учудено на фона на мургавите търговци на кръв в коридорите, които само дебнат остро нуждаещи се отчаяни хорица, чийто роднини или приятели очакват животоспасяващата течност, като долни и гадни лешояди, за да изцедят и последните им парици останали след лекарския рекет? :angry1 А защо да не го правим редовно и така да обезсмислим черната търговия на тези кръвопийци? B) Пък и от компетентни и образовани хора знам, че даването на кръв от хора с високо кръвно е много полезно за тяхното здраве :devil Но не е нужно да имате високо кръвно, за да направите едно добро без конкретен адресат, нали? ;)

Link to comment
Share on other sites

А не ви ли прави впечатление, че дори когато даряваме кръв ДОБРОВОЛНО медицинския персонал ни гледа доста учудено на фона на мургавите търговци на кръв в коридорите, които само дебнат остро нуждаещи се отчаяни хорица, чийто роднини или приятели очакват животоспасяващата течност, като долни и гадни лешояди, за да изцедят и последните им парици останали след лекарския рекет? :angry1 А защо да не го правим редовно и така да обезсмислим черната търговия на тези кръвопийци? B) Пък и от компетентни и образовани хора знам, че даването на кръв от хора с високо кръвно е много полезно за тяхното здраве :devil Но не е нужно да имате високо кръвно, за да направите едно добро без конкретен адресат, нали? ;)

 

Съгласен съм, преди 5-6г когато ми се налагаше доста кръв за баба ми, която в последствие не е между живите, дебнеха като хиени мръсните цигани и продаваха така нужните бележки за по 50лв. тогава. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Дадох път на пешеходец, на пешеходна пътека, стоста рядко го правят колегите, но ми направи густо когато човека ми махва с ръка ;)

 

 

A по правилник си длъжен да спреш. Така, че това е нормално за хората на запад но не и унас, да пропуснеш пешеходеца които е с предимство на пешеходната пътека.

Иначе наистина е готино когато направиш твова и не само на пешеходна пътека и човека ти помаха за мерси.

Евалла за това колега, но се надявам и искренно да го правят повече колеги на пътя пък без значение какви коли карат. Защото понякога и това е срещано явление (С по добра кола, по голям гъзар, - мога да си заобикалям закона и да мисля, че съм цар на пътя.)

Link to comment
Share on other sites

A по правилник си длъжен да спреш. Така, че това е нормално за хората на запад но не и унас, да пропуснеш пешеходеца които е с предимство на пешеходната пътека.

Иначе наистина е готино когато направиш твова и не само на пешеходна пътека и човека ти помаха за мерси.

Евалла за това колега, но се надявам и искренно да го правят повече колеги на пътя пък без значение какви коли карат. Защото понякога и това е срещано явление (С по добра кола, по голям гъзар, - мога да си заобикалям закона и да мисля, че съм цар на пътя.)

За всичко съм съгласен , но само не мога да се съглася с това за по-хубавите коли. Независимо дали се качва в Бмв, Мерцедес , Голф или Москвич селския джигит (рейсър) си прави простотиите без да го е*е и си мисли, че пътя е негов. Не е проблема в колата, а в задкормилното устойство....все пак колите на вървят сами, нали така ?

Link to comment
Share on other sites

За всичко съм съгласен , но само не мога да се съглася с това за по-хубавите коли. Независимо дали се качва в Бмв, Мерцедес , Голф или Москвич селския джигит (рейсър) си прави простотиите без да го е*е и си мисли, че пътя е негов. Не е проблема в колата, а в задкормилното устойство....все пак колите на вървят сами, нали така ?

 

 

Прав си не вървят сами. Написах това понеже съм се сблъсквал с този проблем. И то не веднъж.

Но и ти си абсолютно прав.

 

Тук и един призив към всички колеги шофьири.

Моля спазваите правилникът, слагаите коланите и бъдете разумни зад волана.Независимо каква кола карате. Нека намалим броят на жертвите по пътя.

Блогодара на всички ви за отделеното внимание към апелът ми.

Link to comment
Share on other sites

A по правилник си длъжен да спреш. Така, че това е нормално за хората на запад но не и унас, да пропуснеш пешеходеца които е с предимство на пешеходната пътека.

Иначе наистина е готино когато направиш твова и не само на пешеходна пътека и човека ти помаха за мерси.

Евалла за това колега, но се надявам и искренно да го правят повече колеги на пътя пък без значение какви коли карат. Защото понякога и това е срещано явление (С по добра кола, по голям гъзар, - мога да си заобикалям закона и да мисля, че съм цар на пътя.)

 

 

а пък аз съм останал с друго впечатление за лъскавите коли много по често ми се случва S класа да ми даде път отколкото някой друг , да не говорим че винаги когато пусна лъскава нова кола човека се отблагодарява с жест а примерно голфаджията ме гледа на кръв , и с модерните коли има селяни но все пак то от кои ли няма ;)

Link to comment
Share on other sites

По Васил Априлов, ми се е случавало точно в пиков час, да спре 7-а серия и да ме пусне, аз излизах от пресечка и като видях каква е колоната.... си мислех да сляза да си взема едно кафе направо.

Така че, забелязвам повече толерантност в шофьори на нови и скъпи коли отколкото на гоУфове и Фастри. Просто времената се менят и не е като едно време мутри и селяни да се возят в нови и скъпи коли, а хора с положение и интелект. Вярно е че има и изключения, но все пак трябва да има и такива, шефа му дал да измие колата и нашия вече рулира, кара кола за 200 000лв. трябва да го видят всички. Познавам поне двама такива... просто без коментар, от такъв път да ти направи... забрави.

Link to comment
Share on other sites

Еми... Вече има тузари и гъзари. Тузара винаги ще те пусне, винаги ще ти благодари (ако не може да ти махне, ще пусне аварийка...) Ама темата си обърка целта... :)

Link to comment
Share on other sites

Еми... Вече има тузари и гъзари. Тузара винаги ще те пусне, винаги ще ти благодари (ако не може да ти махне, ще пусне аварийка...) Ама темата си обърка целта... :)

 

Е браво на един човек да му направи впечатление, че темата си губи посоката :blink: Браво Психар B)

Link to comment
Share on other sites

Много съжалявам да науча за сестра ти, Псих. :( Наистина.

 

Но дори да правеше половината от тия неща, пак щеше да си добър човек. А страданието и добротата не само че не са разделени, а често за заедно. Няма да те поучавам как човек тярбва да се смири и да приеме нещата, защото аз самия не знам как бих реагирал в подобно положение. Просто да знаеш, че не само на добрака,ите хора, а ОСОБЕНО на добрите хора им се случват лоши неща.

Абсолютно си е така, за съжаление :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Дарих кръв за 6-ти път...

 

Евала за което... Направил си нещо смислено...

Link to comment
Share on other sites

Я, една стойностна тема изплува в форумния ефир :]

 

Последното, за което се сещам е, че една сутрин помогнах на един от доброволците, изградили и поддържащи фестивала "Беглика free fest", да събере пълните чували с боклуци и да сложи нови, понеже останалите доброволци, които бяха "на смяна" с него още не се бяха събудили....

Link to comment
Share on other sites

Я, една стойностна тема изплува в форумния ефир :]

 

Последното, за което се сещам е, че една сутрин помогнах на един от доброволците, изградили и поддържащи фестивала "Беглика free fest", да събере пълните чували с боклуци и да сложи нови, понеже останалите доброволци, които бяха "на смяна" с него още не се бяха събудили....

Ма тфа изопщу нйе а убуу ла, защото като си им помогнал да сложат нови чували с боклуци си спомогнал за глобалното замърсяване на природата, което е спомогнало за глобалното затопляне ве, тип. Аз са чуда що ми е жега, майна, пък то кфа била работата...

Link to comment
Share on other sites

Ма тфа изопщу нйе а убуу ла, защото като си им помогнал да сложат нови чували с боклуци си спомогнал за глобалното замърсяване на природата, което е спомогнало за глобалното затопляне ве, тип. Аз са чуда що ми е жега, майна, пък то кфа била работата...

Ти си ебати идиота , братле , честно ;)

 

По темата : не е кой знае колко добро , но помогнах на някъв мъж дето беше закъсал с колата :]

Link to comment
Share on other sites

Оф, толкова се напъва да е оригинален, че направо се насра...

Михале, предлагам ти следното. Да направиш нещо наистина хубаво - самоубий се. По този начин ще повишиш световното IQ с поне десет пункта и ще направиш света с една идея по-приятен за живеене :)

Link to comment
Share on other sites

Някой ще го сметнат за глупаво, но...аз мисля че е за добро :)

Вчера на ул."Родопи" бях паркирала отляво почти цялата кола на тротоара пред диетичния магазин. Преди да тръгна, за да обърна в отсрещната пресечка се огледах и изчаках идващата зад мен кола да мине. Отпред не се задава никой. Аз съм. Пълен десен и съм почти в моето платно, когато за изненада виждам, че подминалата кола е спряла и включила на задна. По малко от 10 метра между нас, той се движи, аз натискам клаксона, той продължава да се движи и изобщо не поглежда в огледалото. Следва остъргване в моята броня и свалянето й на земята. Аз онемях. Той спря чак когато стъргането стигна до неговата врата. :blink: За секунди се събраха хора, първата пристигнала кола спря, шофьора излезе и ми каза че е видял всичко и ще ми свидетелства. Пешеходец минава покрай мен и твърди, че всъщност аз съм виновна, че съм паркирала от другата страна на пътя (знак за това няма). Друг държи парчето от бронята ми и се опитва да го постави на мястото му и да ме убеди, че нищо ми няма на колата. Все едно съм в сън. Човека от остърганата кола (след като и двамата освободихме платното, щото стана задръстване) дойде при мен и взе да ме успокоява, че всъщност той е виновен, че не ме е видял, но почти няма щети и е по-добре да не викам полиция. Стоя и гледам двете коли: моята е 25-тина годишна, неговата е чисто нова! Освен падналата броня, на моята и няма нищо. Няма смисъл от полиция. Дали да не опитам да измъкна някой лев? Казах, че така или иначе трябва да я закарам на майстор да ми я изправи и закачи, което сигурно ще ми струва нещо. Човека се напъна и я закачи почти на мястото й. Видимо беше и той притеснен. Стана ми жал - моята е стара и нищо не й е станало. Неговата е почти нова и май имаше една доста солидна черта отстрани. Струва ли си да се правя на палячо за 20 лв? Не. Попитах го дали при тях всичко е наред, той каза че ще се оправи. Тръгнах си. Треперех. Мислех. Не съжалявам.

 

Преди време сънувах плъхове. Означават нещастия. Случват ми се сега. Дано това да обърне черната серия. Докато не е станало нещо фатално.

Link to comment
Share on other sites

Дадох пари на приятел, който имаше нужда, ако това се брой за добро де :blink: Иначе @DaTonik много добра постъпка според мен :) и не знам дали аз съм човека, който ще ти даде кураж обаче вярвай истински, че всичко ще се оправи и то ще се оправи ;)

Link to comment
Share on other sites

Прибрах почти новородено котенце и от няколко дни се грижа за него. Засега расте и хубавее, стискам палци да оживее и да е здравичко.

Link to comment
Share on other sites

Прибрах почти новородено котенце и от няколко дни се грижа за него. Засега расте и хубавее, стискам палци да оживее и да е здравичко.
Евала! Дано се закрепи :) Иво (Aquila) предполагам би могъл да ти даде доста адекватни напътствия :]
Link to comment
Share on other sites

За човек: услужих с пари

за себе си: лучени кръгчета

Link to comment
Share on other sites

Евала! Дано се закрепи :) Иво (Aquila) предполагам би могъл да ти даде доста адекватни напътствия :]

Знам го аз ходещия Animal Planet ;) Засега се консултирам с лекаря на по-голямата ни котка и спазвам всички указания. Ужасно е сладък, нямам търпение да прогледне и да ни види какви сме идиоти :)

 

 

@Psihara ще се постарая, само дето днес си дадох свестния апарат на приятел в нужда, да видим какво ще стане със стария...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...