Jump to content
BulForum.com

Кое е последното хубаво нещо, което сте направили?


Recommended Posts

Кое е последното хубаво нещо, което сте направили и за което се сещате? Или пък кое е най-хубавото нещо, което сте правили някога и с което се гордеете? Мисля, че темата е добра, сварзана със положителни мисли, а какво по-хубаво от това? :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Дадох последните си стинки на един музикант на главната. Човека стои и мръзне навън за да изкара честно някой лев, а не като някои гадове, които им е по-лесно да крадат и лъжат за да си изкарат хляба... :)

Link to comment
Share on other sites

Казах на магазинерката че последния път ми е таксувала :D :D вафлите по малко пари и че сега прави същата грешка и върнах парите които ми даде в повече за тогава

Link to comment
Share on other sites

На скоро с жената бяхме на църква ( СВ.МИНА). На стълбите имаше една стара женичка която просеше, с женами и събрахме една шепа монети и мисля, че зарадвахме горката старица.

Понеже пожечето възрастни си мислят, че в нас по младите не е останала капка човещина,милосърдие и т.н..

Link to comment
Share on other sites

Онзи ден дадох на една жена 5 лв, събираше защото им изгорял дома, дори имаше статия във вестника за нея. Няма да построи къща с тия 5 лв, но по моя джоб и доходи - толкоз. И на пича с китарата и хармониката преди седмица пуснах 2 лева, защото ми стана страшно хубаво от свирнята му. Преди години съм правил още две по-сериозни неща, но те са си за мен, нямам навика да се хваля или да ги разправям, казвал съм ги само на 1-2 души.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво, а? Всеки път, когато мога, давам пари на бездомни/сакати/нямащи и тн... Помагам на стари хора, паля свещички в църквата, за всички мой приятели, дори и те да не знаят... Приканвам по - богатите ми приятели да правят дарения и тн, и тн..

Но това прави ли ме добър човек? Явно не. Страдам успоредно с всеки, който тъпче и мачка!

Какво прави човека добър? Казването на мили думи? Или какво? Прави ли ни по - добри, че семейството ходим всяка седмица на гроба на сестра ми, вече 2 години? Не!

Уффф... Отнесох се. Ако модер сметне, че не е за тук, да го изтрие!

Link to comment
Share on other sites

Много съжалявам да науча за сестра ти, Псих. :( Наистина.

 

Но дори да правеше половината от тия неща, пак щеше да си добър човек. А страданието и добротата не само че не са разделени, а често за заедно. Няма да те поучавам как човек тярбва да се смири и да приеме нещата, защото аз самия не знам как бих реагирал в подобно положение. Просто да знаеш, че не само на добрите хора, а ОСОБЕНО на добрите хора им се случват лоши неща.

Link to comment
Share on other sites

Хората казват: Направи добро и забрави! Аз бих добавила и се усмихни - така ще си добър и щастлив човек :excl:

 

Аз всеки ден правя, щото съм си такъв човек. Ама не помня. А въпросът е кога разбираш че си направил добро? Само по усмивката и топлината в очите на хората около теб!

Link to comment
Share on other sites

Аз също паля свещи в църквата, признавам си грешките, но това не ме прави по-добър човек... А последното хубаво нещо, което съм направила е, че казах "Обичам те" на човек, с когото не съм отдавна, но никога няма да забравя :cry

Link to comment
Share on other sites

Ами днес бяхме с женами на контролен преглед (които е задължителен след хирургически интервенций) в

болницата. И като се прибрахме хванахме пред кварталното кръчме 4-ма познати.

И хоп навътре. Казвам им хаиде сега да хапнем да пийнем за здравето на женами, че всичко върви отлично до момента, за тези кинти с които разполагам в себеси.

И така мисля, че и това си е дбро дело в днешни времена.

Link to comment
Share on other sites

Както каза DaToNik , не е важно да знаеш какво си направил и да се хвалиш с него.

Важното е да правиш нещата несъзнателно , но да усещаш благодарността на хората.

Това което правиш да те кара да се чувстваш жив, че не си в сивото и зомбирано общество пропито с лицемерие.

Да помогнеш на старите хора , да помогнеш и на младите хора ( качвал съм се на покрива на аптека защото едно детенце си метна джапанката там ), да помагаш не само на познати ,но и на непознати.

След като направя добро дело не мисля какво съм направил , а ми става хубаво от благодарността която излъчва човека за който съм свършил нещото, един вид ми олеква.

НО , има едно голямо НО, имал съм и моменти в които помагам на някой напълно непознат , а отсреща няма дори едно просто "Благодаря". Точно това понякога много ме озлобява и непознати хора много изнервено ги обиждам , за което не мога да съм сигурен ,че съжалявам.

 

Все пак е по-добре да направя добро дело , отколкото да подлея вода на някой , влизал съм в калта и пак ще влизам.

Link to comment
Share on other sites

НО , има едно голямо НО, имал съм и моменти в които помагам на някой напълно непознат , а отсреща няма дори едно просто "Благодаря". Точно това понякога много ме озлобява и непознати хора много изнервено ги обиждам , за което не мога да съм сигурен ,че съжалявам.

 

Стоянчо, хората са толкова отвикнали от добрината, че понякога стоят като зашеметени и не знаят как да реагират. Пък има хора, които не са съвсем убедени че това което си направил е за добро за тях, т.е. не могат да го различат. Въпрос на възприятие вследствие на възпитанието. Не се озлобявай, така се губи ефекта от добрината при теб. Пък нали трябва да е от сърце, деа маа му :D

Link to comment
Share on other sites

Прави сте! Веднъж, докато пътувах със влака без да искам настъпах един човек и казах: "Оп, май настъпах някой, съжелявам!" Той каза: "Няма нищо! Който и да си настъпал не се извинявай!" (не съм сигурна за точните му думи, но това беше като цяло.) При което аз казах: "Е, как да не се извинявам!" Той каза: "Едно време хората се извиняваха, но сега е много рядно това! Но ето, че и до ден днешен има такива хора!" И на мен ми стана някак хубаво! :P Защото и на мен нямаше да ми е приятно някой да ме настъпе и нищо да не каже, не става въпрос само за едно "настъпване", а за принципа! Затова аз се държа с хората така, както искам те да се държат с мен! А тъй като не харесвам грубости, обичам хубавите неща - това правя! :rolleyes:

 

Иначе да се върна към основата на темата! Добри неща съм правила - пускала съм стотинки на една жена, която просеше, веднъж във градския транспорт се качи една възрастна жена и застана права до едно малко момче, което беше седнало. Аз също бях права, само бях се облегнала. Казах на момчето: "Извинявай малкия, защо не станеш да седне жената?" И то стана момчето, какво да прави! Жената преди да седне ми благодари! :P :D :P

Link to comment
Share on other sites

От няколко страници насам чета, че да даваш пари на просещи хора е добро дело. :angry: Да ви кажа честно аз съм много против това и НЕ давам. :excl: Не защото нямам, не ми се и свидят, ама при това предлагане на пазара на труда да стоиш и да просиш пари на улицата разчитайки на милосърдието на хората си е чиста проба злоупотреба. Особено при вида на обичайните заподозрени на центъра...Винаги едни и същи и репертоара е един и същ. Имаше по едно време и една "саката" баба, която пред очите на всички си сменяше краката като й умалее единият!!! Този вид добро не е добро според мен. Особено след като един такъв нагъл просяк ми задигна портфейла посред бял ден от бюрото в офиса и ме върна документално с година назад във важен за мен момент :sayjin Всеки трябва да си заслужи парите според мен. Като искаш да му дадеш, накарай го да свърши някаква работа, дори и в момента да е безсмислена: да събере боклуците около кошчето или в градинката пред блока, където така и никой не чисти... Ама пари бъдева - не! На мен някой да не е дошъл да ми даде даром?! После се ядосваме, че ето на хората и особено циганите са мързеливи и крадат и просят от НАС. Ми ние ги учим така!!! Това не е добро, а мечешка услуга според мен. Хем бачкаме за нищо, хем го даваме без заслуга, че и накрая ни псуват и кълнат! Ай сиктир!!! :angry1

Link to comment
Share on other sites

Хората казват: Направи добро и забрави! Аз бих добавила и се усмихни - така ще си добър и щастлив човек :excl:

 

Аз всеки ден правя, щото съм си такъв човек. Ама не помня. А въпросът е кога разбираш че си направил добро? Само по усмивката и топлината в очите на хората около теб!

Също казват и-За да си създадеш враг-направи услуга някому.НО това е друга тема на разговор.Съгласен съм с DaToNik напълно!Не може аз цял ден да бачкам,за да изкарам парите си,а някой друг мързел да виси по цял ден на главната и да проси!Има една "много бедна баба" дето както беше много бедна изкара да пуши Малборо на главната :bgrin: .На просяци не давам пари по никакъв повод!НО -на уличните музиканти и актиори давам когато имам.Примерно на клоуна,който ходи на главната,на онова момче,което свири на хармоника и т.н.Хубаво е да се дават пари,на хора които си ги изкарват :)

Link to comment
Share on other sites

Хах , един ден една циганка просеше на централна гара , по 1 време и писна , хвана си 1 такси и отпраши на някъде...

Link to comment
Share on other sites

Хах , един ден една циганка просеше на централна гара , по 1 време и писна , хвана си 1 такси и отпраши на някъде...

 

 

Е пък такива хора заслужават според мен, само шутове в муцуната.

Пък циганин ли е може и да не е такъв, тои пак заслужава ако не заради друго то заради вонята която излъчват.

Link to comment
Share on other sites

Дарих кръв за 6-ти път...

Едно от малкото смислени неща които можем да дадем на наистина нуждаещ се човек , защото не се знае каде ще отидат и за какво парите дадени от нас на поредния просяк или някой събиращ за няква измислена кауза или несъществуващо дете. Мога да дам най-фрапантния пример който го помня от дете - преди 7-8 години като живеех в тракия идваше в наши блок поне 2-3 пъти един истински поп с расо и дълга прошарена брада да събира дарения за някво дете , след няколко месеца в вестник Марица имаше статия за същия поп с снимка и се оказа, че след молитви в църквата обикалял цяла тракия с расото да събира пари за себе си.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...