Jump to content
BulForum.com

AC Milan


BUGi

Recommended Posts

Първото попадение на Дейвид Бекъм с екипа на Милан се оказа не в правилната врата. Футболистът си отбеляза нелеп автогол в последната минута на двустранната игра по време на тренировка, което се оказа решаващо за поражението на неговия тим. Англичанинът стана повод за подигравка от страна на новите си съотборници.

 

Комичната ситуация повиши емоциите на терена, като всичките останали звезди на "росонерите" започнаха да се смеят и да го бъзикат. Бекъм също се разсмя и прие шегата. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Тжа според мен е нереално пък ми се струва и глупаво ако Кака се съгласи,щото парите са си пари- съгласен съм, обаче той игграе в един от най- добрите клубове в света играе с него в ШЛ и се бори за сякви купи и самия град в който играе е хубав, а в Сити кво ще прави ще драпа да влезне едвам едвам в ШЛ

Link to comment
Share on other sites

Тжа според мен е нереално пък ми се струва и глупаво ако Кака се съгласи,щото парите са си пари- съгласен съм, обаче той игграе в един от най- добрите клубове в света играе с него в ШЛ и се бори за сякви купи и самия град в който играе е хубав, а в Сити кво ще прави ще драпа да влезне едвам едвам в ШЛ

На 99% съм сигурен че ще остане. :)

Link to comment
Share on other sites

Първо Кака е спечелил всичко възможно с Милан.Има и Златна топка даже.В момента Милан е отбор от застаряващи звезди а Сити тепърва ще се развива с нови класни попънения.

 

Отделно толкова пари в условията на световна криза Берлускони няма как да откаже просто,За играча също са си повече от изгодни ;)

Link to comment
Share on other sites

Фернандо Торес в интервю призова Кака да откаже на Сити

Роналдиньо също го направи

но клубът просто няма как да откаже такава оферта

също четох че играча е забелязан на тренировката вчера да плаче

ако намера статията ще ви я покажа

Link to comment
Share on other sites

Първо Кака е спечелил всичко възможно с Милан.Има и Златна топка даже.В момента Милан е отбор от застаряващи звезди а Сити тепърва ще се развива с нови класни попънения.

 

Отделно толкова пари в условията на световна криза Берлускони няма как да откаже просто,За играча също са си повече от изгодни ;)

Кво кто е спечелил всичко дай да иде в на кучето гъза и да се бори за един мек,тия Сити ще влезнат в ШЛ най- рано след 2 години. Кво значение има в момента с кви играчи е Милан като тоя отбор нито е на традицийите нито е на историята още по малкоп ък на успехите на Сити. Преди години Абрамович като купи Челси и те почнаха да се "развиват" видяхме колко големи успехи достиигнаха- станаха 2 пъти шампиони на Англия

Link to comment
Share on other sites

Според мен не всеки човек и футболист би приел офертата все пак по някогоа наистина парите не са най- важното в тоя спорт

Link to comment
Share on other sites

"Кака се отказа от космическата заплата от 19 милиона евро на година и лиши Милан от трансферната сума от близо 130 милиона евро."

 

"Той е невероятно, изключително момче, каза Берлускони в телевизионното предаване "Ил прочесо ди Бискарди" по Италия 1, след като сам се включи на живо по телефона, за да съобщи сензационната вест. - Кака е примерът, който трябва да следваме всички в спорта. Той е много голям Човек! Кака отказа парите. Каза ми, че предпочита чувствата и обичта на хората, обожава Милан и приятелството на съотборниците си. Кака е човек, който вярва в това, което прави!"

 

Ето така се прави! Forza Kaka'

Link to comment
Share on other sites

в интервю за газета де ла спорт

кака казва че е послушал господ

а от ръководството на милан

казват че е поискал увеличаване на заплатата

хахахах

Кака: Реших със сърцето си

"Никога не съм искал увеличаване на заплатата и няма и да го направя."

Link to comment
Share on other sites

Аз още докато течеше тая сага четах едно интервюо на Галиани, в което казва че ако Кака остане няма да могат да му увеличат заплата, защото ще се развали баланса и политиката в отбора, а то и така неговата заплата пак е най- вискоката - 9 или 9,5 милиона евро на сезон. А иначе вчера четах една друга статия, в която пише, че Кака след като е отказал на Сити е казал на някви негови близки хора че ако евентуално ще ходи някъде другаде тва ще е само в Реал Мадрид

Link to comment
Share on other sites

"Берлускони, продай сина си". Или пък: "Кака, ти си един от нас, ще те откупим! Не си отивай..."

 

Това бяха твърде малка част от плакатите на "Сан Сиро", които обаче казваха много. Едва ли "червено-черните" тифози в този мач са се интересували повече от това дали Милан ще бие Фиорентина, въпреки че победи с 1:0. По-скоро им бе тъжно, че техният любимец Кака трябва да напусне отбора. При това насила. Само защото някакви супербогаташи купили един не толкова реномиран отбор в Англия и наистина умопомрачителната сума от 243 милиона паунда (по 108 милиона за клуба и играчи и още 27 млн. за посредници) не можела да се откаже.

 

Тъжно е, че дори неслучаен футболен президент и политик като Силвио Берлускони се оказа подвластен. Не на парите, защото той ги има. По-скоро на тяхната инерция. Ако той беше спрял този безумен финансов бяг, сигурно следващият клубен бос, който ще продава, дори и да не е от президентската класа на Берлускони, щеше да се замисли дали футболът е по-голям, или парите. Сега тази зараза така ще плъзне, че в най-скоро време таванът ще удари 300, а защо не и 400 милиона паунда. А уж сме в кризисно време. Стивън Спилбърг трябва да се върне към ранния си репертоар и отново да "подпука" темата за "Челюсти". Само че този път героите му да не са истински акули, а хора-хищници, които не се спират пред нищо. Сигурно редовете звучат доста като за 1 май - Празника на труда, гарнирани с "Интернационала". Но да не забравяме, че критиката на парите и капитализма - "Капиталът", е сътворена от паразитиращия покрай богатия Фридрих Енгелс - Карл Маркс.

 

Така че голямото лапане не е от вчера и, както се казва, топлата вода също не е измислена сега. Дотук за тези, в чиито ръце тепърва играчи като 26-годишния бразилски артист Кака ще стават не скъпо, а прескъпоплатени марионетки. Друг е въпросът доколко и на самия Кака му е мъчно, че напуска Милан в посока Манчестър Сити. Дали не му е прекалено лесно да каже "Аз не исках, ама ме задължиха". При всички случаи бразилецът Кака е по-голям пич от португалеца от Манчестър Ю Кристиано Роналдо. Защото Кака иска да си остане в Милано, но трябва да замине за Манчестър в по-популярния в града отбор, какъвто е Сити, но не и в по-реномирания - Юнайтед. Поведението на Кака обаче показва, че дори и за Ман Юнайтед да ставаше въпрос, той пак щеше да си държи на Милан. Докато Кристиано, въпреки че спечели всички индивидуални награди за 2008 година заради Манчестър Юнайтед, е готов, ако има възможност, още сега да отпраши към "Сантяго Бернабеу" и да облече екипа на Реал. Ето това е разликата - в лоялността. А, както виждаме в днешното алчно време, това, което показва Кака, не е никак малко.

 

Приемаме, че бразилецът така или иначе става съотборник на сънародника си Робиньо в Манчестър Сити. В случая не толкова на Мартин Петров и на Валери Божинов. Дори и от Сити да вземат още някое много шумно име, трябва да са наясно, че само с пари и имена не става. Трябват и традиции. Манчестър С ги има, но за липсващия вече турнир на КНК и за... УЕФА. Вижда се какво става с Челси. Ако Абрамович дръпне финансовата плоскост изпод основата на "новия" колос, тимът лека-полека ще се върне към славните времена, когато се бореше да бъде гордостта на Лондон. Не е никак малко, но я няма еврошампионската харизма. Такава каквато е поставил Кака в една от трите точки като условие. Това за памперсите на детето му и за другите рекламни договори е лесно, ама това, че Ман Сити трябвало да играе основна роля в Шампионската лига, е доста по-трудно.

 

Дори и по новите безумни правила да си на трето или четвърто място в първенството си и да играеш в най-престижния клубен турнир, Манчестър Сити има доста хляб да яде, докато направи нещо. Някой ще каже: „Ама на Челси не достигна една дузпа в Москва, за да стане носител на Шампионската лига". Ами понякога малко нещо не достига на отбори като Челси и също толкова малко нещо стига на тимове като Ман Юнайтед и Ливърпул.

 

И друго. Нека направим някаква аналогия с друг кумир на Милан, какъвто продължава да бъде Андрий Шевченко. Украинецът е роден през 1976 година и идва в Милан на 23 години през 1999-а. Престоява на "Сан Сиро" седем години и на трийсет през 2006-а се маха от "росонерите" и също отива в Англия, но в Челси. И той също не го прави по своя воля. Тук проблемът не са многото пари, които не могат да се откажат,а съпругата и американски топмодел Кристен Пацик. Тя е изключително разглезена и егоистично завежда мъжа си в Лондон, където има работа като манекен и се говори на английски. Добре, ама Шева живее две години с носталгия по Милано и води неравна борба с трудния характер на Специалния Мауриньо... Връща се пак в Италия, пак в същия отбор, но нещата вече не са същите.

 

Не че тифози и ръководство не го обичат. Напротив. Но времето лети и има нови играчи. Те са заели мястото на Шева. Утехата за украинеца е, че може да му предложат работа в клуба. Какъв е случаят с Кака. Той е роден през 1982 година и идва на 21 години в Милан. Изкарва по-малко от Шевченко - само пет, и сега заминава за Англия на 26. Какъв е шансът на Кака, ако го застигне носталгията по "росонерите" или не му потръгне играта, също като Шева се върне след две години в Милан? Тогава бразилецът ще бъде на 28. Докато Шева бе на 32, когато се завърна. Каква е гаранцията, че дори и на 28, Кака ще си намери място отново в първия състав на „росонерите"?

 

Истината е, че Милан явно е клуб с отличен психологически климат за звездите. За разлика от Реал, където Бекъм така и не можа да пасне (да не говорим за Майкъл Оуен). А в Милан, дошъл на шега, Бекс се почувства като у дома си още след първия мач. Явно, за да се махне някоя звезда от „Сан Сиро", трябва да се намери някоя манекенка или ултрабогати хора, които да изкарат съответно Шевченко и Кака от правата вяра на "росонерите"...

 

Източник - topsport.bg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...