Jump to content
BulForum.com

„Последният войник"


Recommended Posts

„Последният войник"

 

...или може би по-скоро "последният киртак"

 

 

Велик е нашият войник, но 127 години стигат.

 

 

 

 

Уволнява се последният войнишки набор. Отиват в историята поне 10 неща:

 

 

 

 

1. Законът (и измененията му) за вземане на новобранци в българската войска от 1880 г.

 

2. Химнът "На перона, щом пристигне дизелът червен, и на него ще напишем: "Набор уволнен."

 

3. "Най-мъжката" част от живота на българина (която той уж мрази, но гордо разказва на маса).

 

4. Стригането нула номер.

 

5. Изстъпленията с новобранците.

 

6. Партенките и дрехите въшкарници.

 

7. 16-километровият "Марш на скок" с пълно бойно снаряжение.

 

8. Образите на старшината и на ефрейтора.

 

9. Свиждането ("Гаджето ме чака на портала, моли се на старшината то, пусни моя да излезе, след целувка пак ще влезе.")

 

10. Песента "Нашият сигнал" ще е анахронизъм, непонятно ще е какви са тия 700 дни, които Мария на Емил Димитров чака.

 

 

 

 

С казармата си отива и цял раздел от българския фолклор. Веселата му част са вицовете за фундаменталната армейска тъпота, а сериозната са легендите за несломимия боен дух на българската армия. На съседите още им треперят мартинките от смразяващия вик "На нож!"

 

От днес нататък ще се осланяме не на българския дух, а на наемници.

 

Не ридайте! Със сбогом на оръжието обръщаме гръб и на гротескния и доведен до абсурд войнишки живот - с извращенията, с мизерията и с лишените от смисъл фатмашки заповеди.

 

Фолклорът обяснява това с факта, че когато Господ раздавал акъл, военните били на учение

 

Той обаче все пак им оставил, макар и малко, на един мост, по който трябвало да минат. Те обаче форсирали реката.

 

Затова преди близо век сръбският писател Бранислав Нушич да се пита защо в казармата не приемат хора с тесни гърди, след като най-тесногръди са военните.

 

Грандиозна обществена енергия е губена през всичките 127 години в българската казарма. Дядовците служеха 5 години, бащите - три. Като деца днешните зрели мъже се захласваха, но и плашеха от историите, разказвани за казармата от възрастните. И с трепет питаха дали и те ще ходят войници. Най-често отговорът беше: Разбира се, нали трябва да станеш мъж!" Но се случваше и такъв отговор: "Няма, докато пораснеш и дойде твоят ред, няма да има войнишка служба, нито казарми, а само паметни плочи."

 

 

 

 

 

:cry :cry :cry :cry :cry

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

И мен ме е яд,че махнаха казармата тея глупаци :angry1 .Аз нямах възможност да ида,а винаги съм искал.Като започне баща ми или дядо ми да разправят истории за поделението,за старшината и т.н. такъв кеф ми става,че няма на къде.Тфа е-както ти каза от казармата остават спомени за цял живот,ноо уви.Ние по-младите поколения няма да имаме такива спомени :(

Link to comment
Share on other sites

Никаква ирония няма. Точно това, което казах, това имах предвид. За съжаление повечето хора не го осъзнават. Имаше нужда от промени в казармата, спор няма, но точно тази промяна няма да доведе до нищо хубаво. Поне за току-що навършилите 18 години момченца. А и за тези дето трябва да им търпим простоиите също нищо хубаво не ни чака. Единствения шанс е, родителите да се заемат по-сериозно с възпитанието на децата си. Което я стане, я не. Бе да са ни живи и здрави, пък каквото сабя покаже.

Link to comment
Share on other sites

Бях 90% сигурен, че тая тема я е пуснал @Grimjaur :)

По-добре, че я махнаха тая детска градина. Не ме разбирайте погрешно, аз съм твърдо ЗА службата, но не и за тази която беше последно. Просто от нея няма никакъв смисъл. Разбирам да беше казарма като казармата, ми то - излизаш по-голям мързел, отколкото си влязъл.

Link to comment
Share on other sites

Каквото и да си говорим, казармата формираше характер...

 

колкото боят възпитава, а гладът формира волята...

Link to comment
Share on other sites

И мен ме е яд,че махнаха казармата тея глупаци :angry1 .Аз нямах възможност да ида,а винаги съм искал.Като започне баща ми или дядо ми да разправят истории за поделението,за старшината и т.н. такъв кеф ми става,че няма на къде.Тфа е-както ти каза от казармата остават спомени за цял живот,ноо уви.Ние по-младите поколения няма да имаме такива спомени :(

 

Трябва да ти кажа, че от казармата са ми останали за спомен само майтапите - но имаше гадости. Имаше и една нощ бях сам обикалях с автомата и се чудех, дали да не се гръмна. Гледах го гледах го, не се гръмнах. После ме преместиха в Пловдив и повече автомат не видях. :blink:

 

Тъй че не съжалявай толкова много. Въобще не е било готино преживяване за много хора. Имаше момчета, които ги тормозеха ей така за нищо.

 

 

Бях 90% сигурен, че тая тема я е пуснал @Grimjaur :)

По-добре, че я махнаха тая детска градина. Не ме разбирайте погрешно, аз съм твърдо ЗА службата, но не и за тази която беше последно. Просто от нея няма никакъв смисъл. Разбирам да беше казарма като казармата, ми то - излизаш по-голям мързел, отколкото си влязъл.

 

Точно детска градина е добро определение. Връзкари и комплексари. Е, по-големите връзкари въобще не влизаха дори. Освобождаваха съвсем здрави, а вкарваха болни. Имахме едно момченце, което очевидно бе психически ненаред. А го държаха 2 месеца, докато се сетят да го уволнят. Питай, как въобще е могло да го вземат!

 

Никаква ирония няма. Точно това, което казах, това имах предвид. За съжаление повечето хора не го осъзнават. Имаше нужда от промени в казармата, спор няма, но точно тази промяна няма да доведе до нищо хубаво. Поне за току-що навършилите 18 години момченца. А и за тези дето трябва да им търпим простоиите също нищо хубаво не ни чака. Единствения шанс е, родителите да се заемат по-сериозно с възпитанието на децата си. Което я стане, я не. Бе да са ни живи и здрави, пък каквото сабя покаже.

 

Аз смятам, че казармата трябва да бъде абсолютно доброволна. А и винаги съм го казвал - хора които не са служили в армията да не могат да стават политици! Освен че армията трябва да е доброволна, трябва хората да се обучават на военно дело, на ред и на дисциплина, а не да мислят как да се изгаврят с новобранките или да кръшнат и там да се отнасят с тях като по-зле и от животните в кучкарника и да ги занимават с глупости и да им губят времето. И т.н.

Link to comment
Share on other sites

Предварително се извинявам за дългия цитат!

Ако имате търпение да го прочетете внимателно ще съм Ви благодарен!

 

 

 

КАЗАРМАГЕДОН

 

1.

 

Здравейте малки, големи и още по-големи капути и капутчета, мамини синчета и некадърковци, абсолютни градски боклуци и нечистоплътни селинджъри с лайняни глави! Добре дошли в родната казарма, която ще изтрие девствения мъх от детските ви задници, ще направи ръцете ви корави от бачкане и чикии, ще вкара вечната мъжка кал под ноктите и ще направи, така че да ви боли. Да ви боли не като в песента, а да ви болят сфинктерите и ректумите, така както ги е боляло вашите майките, когато сте си подавали меките глави на този свят! За което от днес нататъка ще има да съжалявате! Дупе да ви е яко, копеленца нещастни, кой говори в строя - аз ше му еба пичката лелина… И майка му курва също!

 

Много ви харесвам, много сте ми красиви и нещастни - такива като вас ще изяждам на закуска с дузини - с грозните си обръснати глави, размъкнатите си чисто нови непремерени въшкарници и с тесното телено копче на адамовата ябълка! Насирайте се от страх, защото от днес нататък вие, некадърници, ще имате нещо, което досега сте нямали - имате си ново братче и сестриче, което ще ви запази живи и ще ви кара да се пазите и да не преебете УВОЛНЕНИЕТО! Вашето братче се нарича Страх, а вашата нова сестра, която ще си представяте, докато се пипате нощем, се нарича Погнуса! Насирайте се от Страх и Погнуса сега, защото след малко ще усетите първия симптом на влизането в Армията - запек! Запек, копеленца - чист, невиждан запек - мога да се хвана на бас, че няма да посетите кенефа поне десет дни, колкото и да ядете и колкото да се напъвате. Стресът от Вида на Кенефите, от Старшината и Старите, които вият в тъмното - всичко това едва сега започва - започва първият ден от Службата, в който никой няма да спи. Първият ден от вашите 365 дни за вишисти и 547,5 дни за среднисти! Ако зависеше от мен щяхте да служите три години! Като едно време. И със Задръжка за всички, капути нещастни!

 

Слушай първа команда: Падни!

 

Казах “падни”, бомбе, не ме гледай през дебелите си лупи… Казах “падни”, нещастник!

 

Остави!

 

2.

 

...Регистрирам изпускане! Защо е нужно да се служи ли?! Някой да ме пита мене защо е нужно да се служи!!! Къв е смисъла ли?! Кой пита?! Който пита: газ! Газ, бегом до лавката и обратно докато не кажа да спреш, бухал! Ясно ли е! Бегомарш!

 

Къде се намирате бе, чифути! Много се обяснявате нещо - нужно е да се служи и точка! Който пита много ще го духа сополив - през цялата Служба казах! Нужно е да се служи - поради една изключително проста причина - ако ти, баща ти, и баща му - и така нататъка не служите и се скатавате като говна на пост - ние всички дето ни виждаш тука, и майка ти, и сестра ти, и гаджето включително в това число ще правиме свирки на турци с бради по три фута! Това ше ви го каже най-вече Доктора на Поделението.

 

Няма по-лоша войска от тая, дето е живяла в мирно време! Абе бомбенца, розови и нежни новобранци, ми вижте бе - всички покрай нас, по границата водат идеалните си малки войнички: гърци с турци, албанци със сърби, сърби с резняци, турци с кюрди и всички заедно се мразят. Мразят се, за да имат с кво да се занимават ли мислиш?!

 

Вижте кво ше ви кажа, бомбета - на тоя свят житието определя битието. Армията, нещастници, е концентриран израз на този свят - ако в света враговете ти са омешани между много хора и за говната, който се налага да ядеш все се намира някой да ти помага - в Армията нема такова нещо! Представи си - всеки в тоя живот (включително и майка ти) иска да те убие, да те съсипе, да те направи на кървав пестил и да те простре да съхнеш! Това дето сте го чели за хуманистичните работи просто не е верно - всеки гледа в тоя живот да те наебе на момента, в който си сваляш ципа да пикаш! Аха да пикаш и вече ти го вкарват! А камо ли на този свят човек да клекне без да се огледа - Както казва Доктора на Поделението: “Прави ше ви наебът, ей!”

 

Затова повтарям: всичко онова дето са ви турили в главата за разни хуманизми и за “спорта за един мирен свят” ще ви излезе през кура и през носа едновременно! Всеки води по няколко войни в тоя живот и всяка война си е негова! Не искам да чувам, че тая война дето ви я организират в Армията е наужким, не е нужна и не е вашта война - въдят се напоследък пацифисти на килограм - само и само да не служат Службата!

 

Просто, бомбета, вие не можете да приемете нещата насериозно! И ако някой от вас не знае - аз ще му кажа - това дето го държиш в тънката си като на пичка ръчичка - АК 47 - това нещо стреля и убива - като влезе оловото от едната страна прави дупка, може да се каже естетика има в тази дупка... Обаче като излиза от другата страна на главата не прави дупка, а отнася тила, част от кожата на гърба, поне едно ухо и целата фронтанела на черепа… Ясно ли е?! Тука, копеленца нещастни, нищо не е наужким, колкото и да изглежда така… И като дойдат турците с брадите по три фута и поискат да им правиш цял живот свирка - тогава ли ще се сетиш да питаш откъде и как стреля това нещо - дето си го държиш с два пръста като х♚й след ебан...

 

Какво сте се разприказвали - прави едно! Атом отвсякъде! Падни! Пълзешком напред! Всички утре сутрин в пет и трийсе голи до кръста на плаца…Не ме интересува снег - мег, дъж - мъж… Ефрейтора: слушай моята команда! Четири километра марш на скок с пълно бойно (какво като са голи до кръста), патешко ходене два километра, всеки по шейсе лицеви… и сто и дваесе коремни… Кой казва, че патешкото ходене е забранено - искам ги потни и влажни за закуска!

 

3.

 

Между вас може да има много учени, хора дет са прочели повече книги от мене! Може и така да е… Само едно ше им кажем - ебем ви! Всички сте ми еднакви като пушечно месо, като песен на Виолент Фемес и Масиве Атак, така сте ми еднакви, както вие самите не можете да различите кравешко от говеждо месо - и говно! Ебем ви - всички сте ми еднакви! Вие, путки майни, знаете само едно - че армията е пълна с говнари! И тва е верно! Не може само да си представите колко е верно! И съм го казвал много пъти - как може новобранеца да уважава Армията като всички военни изглеждат, държат се и са абсолютни капути! Капути ли са?! Не чувам “тъй верно!”… Ами вижте примерно Доктора на Поделението - От кво е, от заплата ли е, от манталитет ли е, от простотия ли е - обаче като видиш шапкар - първото нещо което си мислиш е за продупчен капут, за смотан до костите си мозък, за череп пълен с гола вода, в която некой е повръщал с години! Военен - това звучи гордо друг път - звучи точно като професионален капут! Много малко военни приличат на войници, такива дето можеш да разчиташ на тях, че ще те защитат от турците като дойдат с брадите по три фута и ни карат да им праиме свирки… Именно затова, бухалчета, вие, не друг, трябва да поемете отговорността - ако стане нещо - от 111 хиляди войника поне половината щикове да са си на местото, когато дойдат ония с брадите по три фута...

 

Ясно ли е?! Не чувам “тъй верно”! Продължавай да се обучаваш!

 

4.

 

Яжте лайна, бомбета! Аз много добре знам какво се говори за Армията в цивилния живот! В Цивила си разказвате страшни случки - че в Армията е като в Затвора и там ше ви бият до ебане и ще ви ебът до припадък! И тва е верно! Има Извращения в тая Армия и това си е!

 

Ебът ли ги войниците в Армията?! Ето това требва да се разясни на новобранеца - Докторът на Поделението е написал цела книга за това! А има ли такива случаи?! Има! Коскоджами ти танкист го хванали и го наебали някакви от КЕЧ-а! Войниче-българче му се изредили десет бивши циганета с криминално минало. Старите винаги ебат младите - или поне много им се ще. Ама с ебането шега не бива - не може двама стари да фанат млад войник и да го надуят с компресора - или поне не бива!

 

Аз обаче ше ви кажа друго - ебът тези, които дават да ги ебът! Армията, бомбенца, не променя характера - който си е влязъл лайно - ще си излезе още по-голямо лайно. Който е пич, се втвърдява и излиза още по-пич! В Армията мухъла се разваля, а желязото се калява - Как мож да му дадеш да те наебе, бе човек - нали и ти, и той имате достъпа до огнестрелно оръжие! Ми нали утре ше го застрелям, бе… Е тва е разликата между мъжа и жената - жената като я ебеш - тя вика: “обичам те!”… А нека мене някой да се опита да ме наебе… Ще го обичам ли?!!! - веднага го застрелвам както пожарникарско куче… Вижте, хората са страхливи, колкото и да им се ебе - просто не се давайте на Старите! И в Армията и в Цивила - никога не давайте на Старите дори и да си помислят за това… Ако обаче ви надушат що за жалки типове сте - пишете се вече наебани отвсякъде...

 

Човек трябва да има воля… Иначе страшната история от N-ското Поделение винаги ще бъде верна - хваща Стария едно бомбенце и още от началото го съсипва психически - това Доктора го нарича психическа зависимост със страхова невроза. Малко бой, шок и психо-атаки - и ето ти готов за секс новобранец. Като му каже Стария : “Бомбе, прави едно!”, новобранеца знае и му прави чикия. Като му каже “прави две!” - прави му свирка… “Прави три!” - това е команда да го наебат всички Стари от взвода. Така може да продължи през цялата Служба и дори накрая да се разделят със сълзи, разбираш ли… И на двамата накрая може да им стане приятно… Има го и това... Ами този дето дал да му наврат компресора отзад и да го подуят с увреждания! Това човек ли е?! Просто ако се наложи, човек трябва да се избира - или влизаш в затвора за убийство… или си с разкъсани от шланга дебели черва и други такива...

 

5.

 

Какъв си бе, другарю редник! Директор ли си, какъв си?! На къв се правиш?! Тука си за да опознаеш унижението, болката, съсипията, гнаста и мизерията! Армията е Учебното поле на Живота! По време на Службата като никъде другаде в тоя свят можеш да бъдеш от двете страни на барикадата - просто ставаш Стар след само в месеца! И си връщаш веднага за всичко, нали! Връщаш и за обидите и за извращенията и за целуването на кенефния под и за боя, изяден в спалното и на други, определени за тази цел места… Връщаш, обаче както и на тебе са ти връщали - всичко връщаш на невиновните за твоето унижение, извращение, болка, гнус и мизерия! Връщаш на непознатите по-малки копеленца като тебе… Ако имаше поне един свестен войник в тая държава щеше хладнокръвно да запамети името и адреса на човека, на който има нещо да връща, да го намери след Службата и да му разтури живота… Това е най-нормалното нещо, това е отмъщение, нещастници, а не едните да съсипват другите и така от набор на набор, от урва на урва и от век на век - Падни! Прави “делфин”! Правиш “делфин” - като потна и хлъзгава риба ше пълзиш над креват, под креват и пак над креват, докато обереш мръсотията под тях… Най-обичам команда “изчезни като вятър” - често я казвам на жена ми… “Изчезни като вятър” - трябва много внимателно, с тихо подсвирване на уста, като имитираш ветър да се изнесете от помещението, където се намирате едновременно със Стария… Ясно ли е?! Свободни...сте!

 

6.

 

Гаджето ме чака на портала -

 

моли всеки срещнат офицер:

 

“Пусни Гошо (Пешо, Мишо) за минутка,

 

за да види що е п♛тка!”

 

ой, китаро, чуй тъгата ми!

 

Я внимавай, мирно! Когато Обществото иска да накаже някого, винаги го лишава от ебане. Затворът и Армията и си приличат само по това нещо. И никой не знае това нарочно ли е така или случайно се е получило. Истината е, че всяка жена разваля дисциплината и е обект на спор. По време на Службата обаче вие ще се научите да цените сексуалната си свобода, ако ме разбирате кво искам да кажа… Всяка божа нощ като си легнете, и бомбета и Стари, настъпва един етап който Докторът на Поделението е нарекъл “Широко-Фантазионен Етап Преди Сън” (Ш.Ф.Е.П.С.). Ш.Ф.Е.П.С. е като КПП-то пред всяко Поделение, като ГСМ за осведомените и като Генщаб за всяка уважаваща себе си Армия. По време на Ш.Ф.Е.П.С. всички се правят на заспали, но никой не спи: всички колосват чаршафите с войнишката си рядка сперма! Като валяци ще се въртите в ужасноскърцащите си кревати (тип русенски) - бавно, тихо, с наместване на образ и картина, докато несменяния с месеци чаршаф се втвърди, опъне и на него, ако имате талант може да си направите кавър на “Великия Мастурбатор” на Салватор Дал… нали така беше?! Или Лопе де Вега беше?...

 

Единствената постоянна величина на глава от населението в Армията са чикиите… Ако съществуваше едно Всевиждащо Око, то щеше да се затвори от ужас виждайки кулминационния момент на Ш.Ф.Е.П.С., хиляди потулени и полуприкрити войнишки тела и пениси се гърчат и газират децата си като невидели женска ласка и докосване - което в техния случай си е точно така.

 

Каква заблуда за Командването само, а?! На всеки пост, пред складове с муниции и скривалища, пред караулното и пред Знамето, тайно от всички, всеки войник си прави манипулации от ръкоблуден тип. Знам ви аз вас - всичките си ги правите и няма някой да е пропуснал!!! И то не с цел да се задоволите, а с тривиалната идея да оскверните с жалката си телесна течност всичко свято, което трябва да бъде пазено. И ние сме чели Фройд, не се подсмихвай в строя… да не ти взема колана, копелдак! Точно по Фройд е тая работа: Нещото, което трябва да бъде опазено от войника, след края на караулната смяна “де юре” изглежда опазено. Но “де факто”, ако потърсите следи от пот и семенна течност ще забележите, че нищо свято не е останало в нашата Армия. И то е защото тя доста прилича на затвор. Поне що се отнася до ебането и Широко-Фантазионния Етап Преди Сън (Ш.Ф.Е.П.С.)

 

По въпроса за чикиите слягаме точка. В Армията никой не говори за тях. От фантук фантатък - фантазирайте!

 

7.

 

Свободно! Повечето от вас за първи път едва тук, в Армията ще подхванат някаква работа. Много съм щастлив и доволен за вас - длъжен съм да кажа, че по-гадна работа от тази, която ще ви накарат да вършите в казармата няма и не може да има. Бъдете сигурни - когато се наложи да се копае канал, точно на вас ще ви се падне асфалта и ще счупите сто кирки, докато се стопите от пот. И докато започне да префърква първия сняг. Много съм доволен и мед ми капе на сърцето като се сетя за първото ви дежурство по кухня, което се нарича “работно”. Ше работите у Помиярника - там където се изсипват двете хиляди чинии за миене след всяко ядене! Сърцето ми рипа от радост като си ви представям в работни дрехи, които смърдят така, че най-добрите ви казармени другари - съседите по легло ви хващат и ви изхвърлят през прозореца на спалното. Отритнати и безчувствени отивате да спите пак там - в Помиярника, където подът не е ремонтиран от триесе години, в него мозайката се е изронила и от триесе години в шуплите, дупките и фугите на този под се събира вода. А в тази триесет годишна вода, също от триесе години лежи и се разтваря войнишка храна или поне парчета от нея. Утайката в тези дупки, шупли и фуги представлява зелено-кафява лигава пелена и се нарича “гнас”. Ако не знаете, това е една крайна форма на понятието “гнус”.

 

Е, та това искам да кажа - че ще ви се наложи да спите в гнаста. Гнаста собствено не мирише на гадно, а на нещо гадно, което отдавна вече се е развалило. Което е добре за вашия жалък и много отворен характер.

 

Скопявали ли сте прасета?! Не сте?! Бегомарш да скопявате! Косили ли сте трева, тесали ли сте плевели, събирали ли сте сено?! Бегом да го правите и да знаете че такава работа се полага само на вишисти с късмет. Защото има и друг вид работа за хора с две висши: запушило се е не кое да е, а отходния канал на цялото поделение и някой трябва да влезе и да го отпуши. Интересно защо това се случва на всеки набор - поне по два пъти. Ако Стария реши да си прави вино в туба, той ви кара да намачкате гроздето и да хвърлите чепките в кенефа като ги затъкнете добре с лайняния прът. После се оказва, че кенефа на батареята е запушен. Всички бомбета - ходомарш на долния етаж да отвъртат тапите, за да се направи разследване с какво е запушен кенефът. Вие много добре знаете с какво е запушен, но когато отвъртате тапите на долния етаж и истински, реални, застояли, човешки лайна се изсипят върху вас, всички бомбета ще бъдете учудени пред Командването. Защото трябва да се скатае Стария. А Големият отходен канал на цялото Поделение, където човек може да влезе целия, но леко приведен, също така по някое време се запушва. Там има две положения - ако тъп влизаш, защото така са ти заповядали - заповедта е да влезеш до кръста в една не много течна течност, която си виждал само по филмите, но си бил сигурен, че е бутафория. В твоя случай не е бутафория, защото адски смърди - по това се познават истинските неща. Като си до гуша в тях и смърдят.

 

Ако си хитър пич обаче, преди да влезеш ще си поискаш пет дни домашна отпуска. Командването е благосклонно да раздава отпуски само когато има реални бойни действия и реални лайна. В случая печелиш от находчивост и имаш полза от най-отвратителните неща в този живот. На това, не забравяйте, ви е научила пак Армията. Интересно е само докато ползваш петте си дни и чукаш с кеф някоя п♛тка, дали ще й признаеш как си спечелил тези твои пет дни свобода...

 

8.

 

Ако някой не знае, вече трябва да е запомнил - в Армията има военна тайна. Много военна тайна. И то такава, че могат да ви настръхнат всички косъми по тялото. Военната тайна може да бъде издадена на противника по много начини, но онзи начин по който ще я издадете вие, ще ви се случи само на вас. Просто ще бъдете на пост и страшно ще ви се досере. Такова досиране се случва на човек само един път в живота и то когато е на пост в Щаба през ноща, тоалетните (те са за офицери) са заключени и пред вас е блеснал лъскавия под на щабните коридори и просто няма къде да се изсерете. Това е пост N1, а напускането на всеки пост е пет години затвор по военните закони. Но животът и Армията са ви научили да се справяте във всяка ситуация. И понеже в момента имате Ситуация, просто си подавате задника през един от прозорците в коридора и като засрамена гаубица изтрясквате снаряда някъде в тъмното навън. Понеже сте културен войник и човек - намирате по кабинетите некаква хартия и се избърсвате с нея културно и малко гузно. Животът ви отново е хубав, защото вече знаете - може да е кофти в Армията, но да си в Армията и да ти се сере - това е няколко пъти по-кофти.

 

Което се оказва и вашата трагедия веднага на следващия ден. Изчезнал е свръхсекретен документ, на който са били дешифрирани, примерно, позивните на II-ра българска армия за стрелба към Одрин и Солун. Този документ наистина е свръхсекретен и вие си давате сметка за това със спокойствие. Докато не се разчува партенката, че точно с този документ (позивните) някой си е избърсал гъза и го е захвърлил в храстите.

 

Животът вече не е чудесен и лек. И то не само за вас. Военното контраразузнаване нарежда целия личен състав да се строи пред лечебницата, за да дава проби. Проби, не от къде да е, а от космите на задника. Щото докато сте се бърсали един косъм-издайник от задника ви се е залепил за омазаните хартишки, които (както вече и Врагът разбра) са суперсекретен документ. Просто вас ще ви разкрият по космите на задника ви - а в тях, както знаете, се съдържа повечето генетична информация на човека.

 

Така или иначе ще ви хванат - хубаво е да дадете проби от космите си на задника след като цялото поделение вече е дало. Не за друго, а защото Армията ви е направила философ и тъжен регистратор на живота. А да регистрирате такова нещо си струва - четиристотин епруветки с четиристотин криви мъжки косъма в тях. Косми от задника.

 

Сега вече се досещате защо Докторът на Поделението е такъв идиот.

 

9.

 

Вече сме приятели, май а?! Оправи строя! Всяко Поделение, момчета, си има свой Царски път - там откъдето се бяга. Защо бягат войниците?! Докторът на Поделението пак има свое решение на този въпрос - щото им е скучно. Скуката, такава, каквато ще я изпитате, болезнената, взривяващата скука, в която няма какво да правиш. Или всичко, което ти се прави е забранено. От такава скука човек се подува, става идиот, започва да фъфли и да не си уцелва устата с лъжицата. Войникът бяга, защото му е гот да си открадне часове свобода - да си я заслужи, да не го хванат и да измами системата, самата Армия. Когато войникът започне да бяга и вече не го хващат (често) - той вече може да се уволнява - повече от това в точно тази Армия той няма какво да научи.

 

Бяга се най-често до близкото село за Алкохол. Той е причина Старите да те признаят за пич и да престанат да се ебават с тебе. Който от бомбетата донесе една мешка с алкохол от селото без да го хванат - печели правото на бухалясване - ритуал, в който бухалчето става стар бухал, стар бик - въобще Стар! Ритуалът представлява да минеш през шпалира на Старите и всеки да те съсипе от бой с квото е хванал в ръце - с възглавници примерно, но и с лопати, кубинки, дръжки на брадви и прочие твърди предмети.

 

Бяга се защото гаджето ти се е наебало с друг. Това е най-неуважителната причина за едно бягство. За такова нещо аз пращам в затвора. Разбира се, че ще се наебе с друг. И при нея да си, тя пак ще си намери да се наебе с друг.

 

Бяга се също, защото в близост до всяко Поделение има по една ПеСеКа (Приснодева Селска Курва - обикновено се казва Дишка), с която половината от наличния състав осъществява сексуални контакти, а другата половина още не, защото не знае за нея. И тази Дишка е единственият начин да станеш близък със Старите и особено с Ефрейторите, ако изключим възможността да се сбиеш с тях (по-добре дъщеря - манекенка, отколкото син - ефрейтор).

 

Бяга се, защото не се издържа на простотията на себеподобните. В Армията, ако някой иска да те пита дали си имаш приятелка, той се изразява по армейски. А по армейски въпросът звучи така: “Имаш ли си п♛тка?!”

 

Бяга се защото затворения човек има цел. И тя е да избяга. Нищо че ще го хванат. Бяга се за спорт, просто заради един дъх Цивилизация. Най-честите бягства са само на няколко метра от оградата - самият факт, че си извън Армията и Поделението вече те прави друг човек.

 

10.

 

Изправи се гора от стомана

 

насочете се бойни дула

 

насочете се в гневна закана

 

към Врага, който носи Война...

 

Никой да не мърда! И всички по спалните помещения!

 

Никой не иска Армия. Никой не иска Война. Обаче Война има. Не може без Война, както не може без жени, ебане, алкохол и американско кино. А Войната не може без Армия. Не може да си представите какво щастие е за всички ни, че имаме една отвратителна Армия, която не ни се налага да използваме в една чудесна Война.

 

И който се скатава от Войната и от Армията - той става жертва на себе си. Знам, че няма да го разберете сега, но един ден ще го усетите - онова нещо, което те кара да пееш в мирновременна обстановка - такова нещо откриваш, когато пееш заедно със още сто човека. А със сто човека ти се удава да пееш единствено в Поделението. Нито един от вас не може да пее добре, обаче понеже сте много, понеже се стараете и сте уверени, понеже краката ви отиват някъде и ви правят ритъм - песента, пичове, се получава. И от песента усещаш онази животинска гордост, че не си сам, че няма да се дадеш лесно и ако се наложи може да убиваш понеже- Понеже така се налага - както при всяка Война. Защото Армията е вашият малък, нужен, тренировъчен, имитиран Апокалипсис. Апокалипсис сега, като малка тренировка, в която си губите времето, за да може като дойде истинския Апокалипсис, като дойде отново времето за мъже - да сте мъже в оня смисъл, в който малко мъже го могат. В Армията ставаш мъж не защото вече си готов да посрещнеш Апокалипсиса утре, а защото по най-безопасния начин разбираш как изглежда той. Който не е минал оттам не само, че не е мъж, ами като му дадеш автомат започва да си играе на войници. Което винаги е едно взривоопасно упражнение за всяко едно Общество.

 

Понякога Апокалипсисът не идва с години и с поколения - той се появява в някакъв неведом цикъл - молете се да не се появи докато сте живи. Налага се да се молите.

 

Налага се да мразите и да пиете кръв от циците на Самотата, да се справяте и да се напъвате, да се страхувате и да плашите, да слушате Възхвала на простотията и да треперите от безсилие и ярост, от врява и безумство. Никога не сте си мислели с тийнейджърския си мозък, че има място, където всичко свързано с мисленето трябва да бъде предоставено на други. Трябва се да се подчините. Малко по-късно, сред хилядите случаи на подчинение и компромиси в твоя живот разбираш, че единствено първия път си е заслужавало да се подчиняваш. Пък и няма как.

 

Има, верно е - има неподозирани глупости, има ужас и загуба на време която никой не може да прости - обаче си заслужава. Понякога си заслужава материално, морално, физически и психически да паднеш толкова ниско, колкото не си и предполагал, че можеш - просто защото това е Светът, това е лайняния ви Живот, това е Война и това е Армия все пак. В тези четири неща няма победители. Има само оцелели.

 

 

карлово 1998

Link to comment
Share on other sites

И мен ме е яд,че махнаха казармата тея глупаци :angry1 .Аз нямах възможност да ида,а винаги съм искал.

Радвай се, това е безвъзвратно загубено време, а дрънкането на приказки за казармата са най тъпите лафове.

Най черния период от живота ми 2 години от ,които 90 дена подред правех противовлажна ел. инсталация на огромен секретен обект в планината,който и до ден днешен незная къде се намира точно (на около 2 часа от София).Единствения ми хубав спомен беше ,че задигнах Хилтито с което работех, а по онова време да имаш инструмент от марката Хилти беше все едно да имаш BMW :blink: :D

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен с LPFC. Ако разчиташ на една казарма насила да ти формира характера, а сам ти не го поискаш и постигнеш - ставаш поредната тухла в стената. Защото колкото формира характера - толкова и промива мозъка.

Свивам рамене - мнението ми не е меродавно, не съм служил, освободен съм по болест. Навирайте ми го колкото искате в носа - моето мнение е това.

Link to comment
Share on other sites

Колко от вас са служили? :blink:

Аз със моите приятели от взвода още поддържам връзки.Дори наскоро бях на сватбата на единия.

Както каза един приятел, преди да ме вземат:"Там си проличава кой е п♛тка, и кой е човек".Путките си останаха путки.Имало е гърч, мизерия,стрес, наказания.Но извращения...Момчета, извадете главите си от пакетите с дамски превръзки.И станете мъже.Или поне азисовци.Ай да не си развалям настроенито с глупости.

 

Факт е, че славната българска армия вече е наемна.Което е грозно.

Link to comment
Share on other sites

Ами като не ти го формират майка ти и баща ти, какво става с тебе ? Поредния лигоч ? Не казвам че ти си лигоч. Казвам че има много младежи дето са супер лекета точно щото родителите им не са ги възпитали добре. И ще чакаме после живота да ги блъска докато им дойде акъла в главата ? Лошото в тая схема е, че когато живота ги заблъска те няма да могат да реагират. Боже, ами ще ти дам пресен пример. 19 годишно момче. Дъни се на изпита по кормуване. Изпитващия го коригира на няколко пъти и накрая го бъзикна, че се е маскирал на трактор. Момъка съответно го взима изпита на 120%, щото си е платил, но е толкова афектиран от бъзика на изпитващия, че слезна от колата целия треперещ и се разрева. Ебах мааму, ще ме прощавате че псувам. Че то най-малкото на което може да те научи службата, е да се научиш да падаш и след това да ставаш и да продължаваш напред. Къде бе мамин педераст си тръгнал човек да ставаш след като от един келяв бъзик ми ревеш като момиченце в детската градина с панделки на плитките. Я си представи какво се случва с тоя човек, когато мама и тате го пуснат по белия свят да работи. Ми той на първия конфликт с някой колега ще се разреве и ще тича при мама. А пък да не говорим какво се случва ако начаника му се издърви нещо по сериозно, какво става. Реване, дране, ритуално рязане на вени и айде, Готова работата. Моля ти се, ти си разумен човек. Сам се сблъскваш с достатъчно лекета всеки ден за да разбереш ползата от казармата. И като казвам казарма, нямам предвид извращенията. Това трябваше да се премахне. Не казвам че всички са така. Не слагам всички тинейджъри под общ знаменател, не ме разбирай погрешно. Има много разумни и научени деца, дето ще станат хора със или без казарма. Но са малко мама му стара и броя на лекетата се увеличава всеки божи ден. И родителите изобщо не помагат в тая насока. Сегашните майки лигавят прекалено много децата. Бащите също са в пъти по-либерални от бащите по времето когато аз растях. На сегашните младежи всичко им идва отгоре. И да не е всичко, повечето поне им идва. И като я няма казармата да ги научи на отговорност, на самосъзнание, на това да си преглъщат гордоста и комплексите и на още доста важни за всеки узрял човек неща, какво се случва тогава ? Всички знаем какво се случва ама всеки се прави на либерален и на много разбиращ. Докато не почнете да патите от тея порядки и от тоя морал който се формира в тая държава вече от поне 12-13 години няма и да разберете за какво говоря. Не става от пикане директно на ебане да минеш. Трябва първо някоя чикия да удариш и тогава може и да поебеш.

 

П.С. Извинявам се за грубия на моменти език.

Link to comment
Share on other sites

Казармата, братя и сестри, си е чиста проба загуба на време. 3 години, 2 години, 9 месеца-все в гъз, пак е загуба на време. И Карбовски е леке, нека да е бил в казарма. Ама той си е п♛тка и го знае,обаче знае,че хората се кефят на тоя стил. Евала, Мартине!

Ти ако си мамино детенце, ако са те възпитали да бъдеш като Азис, ако имаш мозък като на гълъб- 5 години казарма няма да те оправят. По 100 сапунки на ден да правиш, по 100 пъти да боядисваш бордюрите с вар и да тичаш като луд за тоя дето духа-пак ще си останеш п♛тка. Явно е въпрос на възпитание цялата работа. Щото имам доста познати, които са минали "великата" казарма, но не личи да са станали хора- сядали сме на маса и ми разправят как се ставало мъж и се учиш на дисциплина и прочее. А на следващия ден единият се забива в дърво с колата пиян, а другия живее като мишка, щото толкова му е и достойнството и всичко. Еба ви и дисциплината и всичко.

Link to comment
Share on other sites

Абослютно подкрепям по-горното мнение.Не може да се твърди, че едно единствено нещо може да направи от всеки човек "правилния тип човек".Аз лично съм набор '88.Не служих, защото закона ме завари без повиквателна.Иначе не виждам нищо лошо да си отдам службата при нужда.Тия "стани мъж" и от сорта, не благодаря.Ако ти не си си формирал психиката до 18-тата си година, колкото и бой и лишения да приживееш няма да се промениш ако не го желаеш вътрешно.Това е.

Link to comment
Share on other sites

влизат различно умни, излизат еднакво тъпи.

казармата принуждава нормални момчета да общуват с мангали, турци, селяни дето са дошли от някви села и паланки от майна си Райна.командват ги прости комунистически старшини, тъпи като галош, по военному тъпи,дето се вика.

:lol:

 

едит : и това педалче карбовски, комунистче мазно скапано...

Link to comment
Share on other sites

Ама той си е п♛тка и го знае,обаче знае!

 

Съгласен, поне смях вкарва. Това с казармата сме го дъвкали много пъти. Има още поне 2 теми, свързани с казарамата. И Килеринчо е прав, че трябва да има казарма поне за да се научиш да не мрънкаш, да се научиш на дисциплина, вярно е, че и много от сегашните фешън дизастъри по улиците се нуждаят от такава, но е прав и този, който каза, че ако си прост и нямаш елементарно възпитание и 10 години казарма не би те оправила.

Така че, добре, че поне махнаха "казармата", където едните се правят, че служат, а другите се правят, че дават заповеди, но наистина трябва да стегне българинът, защото като гледам тея на моята възраст какви прости парчета са и какво им е в главата ( не че и на мен не ми е де, ама поне не е основен двигател на моите действия ), и лошо ми става направо О.о .

 

Host, прав си, ама в казармата поне на дисциплина ще те научат, ако не на друго. И все пак семейството, което е най-важно за развитието на едно дете няма нищо общо с това, което е било преди 20-30 години. Сега никой няма време за детето си...

Link to comment
Share on other sites

В моето семейство е имало време за мен.И дисциплина там не се учи, учи се правилото на по-силния, това че като не слушаш ще те накажат.Дисциплината е желанието да вършиш нещата по начина по който трябва, просто защото така е правилно, а не защото ще търкаш пода с четка за зъби примерно.

 

Едит: Страшно ме ядоса една реплика тук.Срамно било, че армията е наемна?!?!Аз не помня да има момент в който по един или друг начин на военно-служещите( май не се пише така ) да не се е плащало по един или друг начин в която и да е епога или държава.Наборната войска( опълчения и прочие ) до колкото помня се свиква само при непосредствена заплаха за интегритета на държавата или предприемането на мащабни военни действия на чужда територия с цел експанция или облагодетелстване.Какво лошо има в мирно време на армейска служба да се отдават само и единствено хора, които искат да правят това или са готови да го правят за пари?Аз лично ако има нужда или съм задължен от държавата си бих си отслужил службата както казах.Не заради дисциплината, не заради хората които ще позная там, а защото така трябва и защото си обичам държавата и това би било мой дълг.Колкото до "наемна" тази дума има крайно отрицателен отенък в обществото наблюдавам.По-скоро професионална е термина, който е подходящ.И освен това любовта към родината и това да се изпълняват разни мисии като тези в Ирак и Афганистан, уважавам всички момчета служещи тама, не са едно и също.Защо никой не проведе референдум, дали българските граждани искат да плащат с кръвта на синовете и дъщерите си за да може петрола да е 1 паунд в някои държави?Защото българина обича България, но тя твърде отдавна вече не битува сред стените на сградата на жълтите павета.

Link to comment
Share on other sites

Наборната армия се свиквала при еди какви си събития. Ми ся я махнаха наборната армия бе момко. Кой ще свикат сега, а? Тебе ли? Дето пушка на картинка не си виждал и дето на втория ден ще искаш памучни чорапки че ще ти убиват кубинките. Да се отдавали хора на военна служба хахаха. Тва да не е като да се отдадеш в банята след полунощ. Кой е тоя българин дето обича България. Малко останаха. Синовете и дъщерите не отидоха там заради петрола да си дават кръвта. Отидоха за яките заплати и премии, не щото ги ебе за България. Дисциплината било моля ти се да се прави това което е правилно. И кой мамка му решава кое е правилно и кое не е. Или го решава някой над тебе, и това си е нормалното, или го решаваш ти кое е правилното и се получава една държава която силно ми напомня за България. Абе.... нема коментирам повече, че съм обещал да не псувам. А пък плоските коментари за еднакво умните и еднакво тъпите сигурно на LPFC баща му ги е казал та сега повтаря и той като папагал тука, вместо да изкара нещо смислено да напише. Не че за 1400 мнения е успял де. Или е искал да каже че тия дето сме изкарали казармата сме еднакво тъпи ? Щото той е ебахти напредналия и интелигентен тип, та е седнал нас, дето сме минали казармата, да ни брои тъпи. Ха. Майната му. Ще си говориме след някоя друга годинка. Малко остана помията да узрее. Тогава пак ще говориме.

Link to comment
Share on other sites

А пък плоските коментари за еднакво умните и еднакво тъпите сигурно на LPFC баща му ги е казал та сега повтаря и той като папагал тука, вместо да изкара нещо смислено да напише. Не че за 1400 мнения е успял де. Или е искал да каже че тия дето сме изкарали казармата сме еднакво тъпи ? Щото той е ебахти напредналия и интелигентен тип, та е седнал нас, дето сме минали казармата, да ни брои тъпи. Ха. Майната му. Ще си говориме след някоя друга годинка. Малко остана помията да узрее. Тогава пак ще говориме.

 

само с папагал не ме сравнявай!

и защо реши ,че коментирам с баща си подобни теми??? познаваме ли се, нещо от махалата ли се знаем, кво става ??? откъде знаеш аз бил ли съм в казарма, не съм ли бил. :lol:

аз съм човек на изкуството, мене такива ниЗки теми като кога зрее помията не ме касаят, даже не знам какво значи това, нещо на казармен език ще да е. :lol:

а колкото до влизането на различно интелектуално ниво и излизането на еднакво ,при това минимално такова - влияние на социума, много интересно явление -често се среща.ама не знам боравиш ли с подобни понятия, промит мозък такъв! :lol:

освен това от поста ти си личи колко всъщност те е яд, че си бил в казарма, как са те мачкали и унижавали, може и извращения да си понасял, знам ли...ти си загуби времето да миеш подове и да чистиш кенефи, докато някои хора се развиваха и забавляваха през това време. :cry

дано поне белота си научил, това ще ти остане! :lol:

 

 

 

FUCK THE ARMY!

Link to comment
Share on other sites

ЗАКОН ЗА ОТБРАНАТА И ВЪОРЪЖЕНИТЕ СИЛИ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИ

 

ЧАСТ ПЪРВА

 

ОСНОВИ НА ОТБРАНАТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

 

 

Глава първа

ОСНОВНИ ПОЛОЖЕНИЯ

 

Чл. 1. Този закон урежда обществените отношения, свързани с отбраната и с въоръжените сили на Република България.

Чл. 2. (1) Защитата на отечеството е дълг и чест за всеки български гражданин.

(2) Гражданите на Република България са длъжни да вземат участие в отбраната на страната.

(3) Държавата се грижи за гражданите, пострадали при или по повод отбраната на страната.

Чл. 3. (1) Отбраната е част от националната сигурност и представлява система от дейности за укрепване на мира и сигурността, за запазване на националните ценности и за поддържане на въоръжените сили, икономиката и населението в готовност за действия, както и за действия в условия на кризи и във време на война.

 

Това е законът.

Никога няма да ме е яд, че съм бил в казарма.За глупостите, че различни влизали, еднакви излизали - това е родено от някой излязъл тъп...

И никога няма да ме е срам от кръвта, която тече във вените ми, както някои от хората, пишещи тука...Превърнали се на дупедавци, топкооблизвачи и предатели.

Със или без армия, когато се наложи отиваме в мелето.Няма значение служил-неслужил, педераст или човек на изкуството!Защото ако не храниш своя армия, ще храниш чужда.

Link to comment
Share on other sites

само с папагал не ме сравнявай!

и защо реши ,че коментирам с баща си подобни теми??? познаваме ли се, нещо от махалата ли се знаем, кво става ??? откъде знаеш аз бил ли съм в казарма, не съм ли бил. :lol:

аз съм човек на изкуството, мене такива ниЗки теми като кога зрее помията не ме касаят, даже не знам какво значи това, нещо на казармен език ще да е. :lol:

а колкото до влизането на различно интелектуално ниво и излизането на еднакво ,при това минимално такова - влияние на социума, много интересно явление -често се среща.ама не знам боравиш ли с подобни понятия, промит мозък такъв! :lol:

освен това от поста ти си личи колко всъщност те е яд, че си бил в казарма, как са те мачкали и унижавали, може и извращения да си понасял, знам ли...ти си загуби времето да миеш подове и да чистиш кенефи, докато някои хора се развиваха и забавляваха през това време. :cry

дано поне белота си научил, това ще ти остане! :lol:

FUCK THE ARMY!

 

Ха, веднага ме хвана в крачка. Даже и реши с какво мога да боравя и с какво не. Ама няма нищо де. Аз такъв излезнах от казармата, простено ми е. Простено е и на другите дето сме еднакво тъпи с тях.

Link to comment
Share on other sites

значи немци, французи, англичани и тн са тъпи, понеже "не хранят" армия, само ние(в мин вр.) и турците сме умни,а???

 

 

Military sucks!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...