Jump to content
BulForum.com

„Последният войник"


Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Крайно време беше да се премахне и тая глупост, губеща времето на доста хора и то в най-ценния период от живота им... Браво на големите мъжаги били в казарма и хвалещи се с това, да ви имам мъжеството...

Link to comment
Share on other sites

Крайно време беше да се премахне и тая глупост, губеща времето на доста хора и то в най-ценния период от живота им... Браво на големите мъжаги били в казарма и хвалещи се с това, да ви имам мъжеството...

Радвай се явно твоето време не е загубено.

Link to comment
Share on other sites

Крайно време беше да се премахне и тая глупост, губеща времето на доста хора и то в най-ценния период от живота им... Браво на големите мъжаги били в казарма и хвалещи се с това, да ви имам мъжеството...

 

Едно време дядката се записал доброволец за Войната. Какво е спечелил той? Нищо. Ама ако не са били стотиците хиляди "глупаци" като него преди и след това, кой знае, къде щеше да риеш за корени сега!

Я попрочетете малко историята и имайте уважението към доброволните или не толкова доброволните. Защото мъжество не е да се биеш по баровете и да се фръцкаш с големите си атрибути пред мацките. Мъжеството е да стоиш твърдо на мястото си там където си и да си готов да защитаваш и да заслужиш това което имаш - и в работата си и на фронта, ако се наложи... да не говоря за природни бедствия и аварии.

 

То всеки може да си клати мъдете, ама не всеки може да свърши нещо истински мъжко :devil

 

 

Абослютно подкрепям по-горното мнение.Не може да се твърди, че едно единствено нещо може да направи от всеки човек "правилния тип човек".Аз лично съм набор '88.Не служих, защото закона ме завари без повиквателна.Иначе не виждам нищо лошо да си отдам службата при нужда.Тия "стани мъж" и от сорта, не благодаря.Ако ти не си си формирал психиката до 18-тата си година, колкото и бой и лишения да приживееш няма да се промениш ако не го желаеш вътрешно.Това е.

 

Трябва да ти кажа, че с 18-тата годишнина животът не свършва :rolleyes: Той тепърва започва... :devil Трябва да ти кажа, че и след 30тата не свършва :wacko: ... и тепърва почва да става още по-интересен... поне за някои :punk За след това не мога да ти кажа :blink: Може би до 40 можеш да търпиш на промени и то дори радикални :wub:

Link to comment
Share on other sites

Браво на големите мъжаги били в казарма и хвалещи се с това, да ви имам мъжеството...

Завиждаш.Остани фен на Азис и лявата страна или млъкни.Или поне се обосновавай смислено.

Link to comment
Share on other sites

Едно време дядката се записал доброволец за Войната. Какво е спечелил той? Нищо. Ама ако не са били стотиците хиляди "глупаци" като него преди и след това, кой знае, къде щеше да риеш за корени сега!

Я попрочетете малко историята и имайте уважението към доброволните или не толкова доброволните. Защото мъжество не е да се биеш по баровете и да се фръцкаш с големите си атрибути пред мацките. Мъжеството е да стоиш твърдо на мястото си там където си и да си готов да защитаваш и да заслужиш това което имаш - и в работата си и на фронта, ако се наложи... да не говоря за природни бедствия и аварии.

 

То всеки може да си клати мъдете, ама не всеки може да свърши нещо истински мъжко :devil

 

А ти правиш ли разлика между казарма и война??! Аз говорех за мъжагите които просто са минали през една казарма и после цял живот го изтъкват като голямо доказателство за тяхното мъжество, поради липса на по истинско такова! Мъжеството е да отстояваш мението и интересите си и да ги отстояваш при нужда! А ти преди да се правиш на интелигентен и да давап съвети вземи попрочети и ти малко история, че да не говориш глупости! Я кажи една война освен балканската, която е спечелена, във всички други случеи нашата славна родина е била от губещите, добре че беше дядо ти че иначе незнам какво щяхме да правим, сигурно щяхме да сме губещи във Втората Световна... :wacko:

 

Не ме разбирайте погрешно, аз не умаловажавам подвига на хилядите сражавали се и умряли за България, казаното по-горе е пряко и единствено насочено към изказването което съм цитирал, вечна памет и слава за загиналите за страната си!

 

Завиждаш.Остани фен на Азис и лявата страна или млъкни.Или поне се обосновавай смислено.

 

Брей разкри ме пукам се от завист... :laughing: Представи си, че има и изцяло различен свят от хора освен диви селски полуграмотни идиоти с единствена цел да се напият, сбият и още някое друго първосигнално действие, или слушащи метъл озлобени на света и всички останали, поради собствената си несгода... Ако не можеш, върни се на теорията, че завиждам и псувай!

Link to comment
Share on other sites

Мъжеството е да отстояваш мението и интересите си и да ги отстояваш при нужда!

Да ги отстоявяш винаги.Не при нужда.И не само тях.Най-вече честта си.Ако отстояваш само мнението и интересите си, си чисто и просто търгаш.

Link to comment
Share on other sites

Да ги отстоявяш винаги.Не при нужда.И не само тях.Най-вече честта си.Ако отстояваш само мнението и интересите си, си чисто и просто търгаш.

 

Така е, но отстояването на совята чест и отстояването на честта на някакви нещастни политици, на които въобще не им пука за теб и са те изпратили на фронта заради някакви си тяхни лични интереси, НЕ Е ЕДНО И СЪЩО !!! Поне за мен, ако за теб е това си е твой проблем...

Link to comment
Share on other sites

1. Представи си, че има и изцяло различен свят от хора освен диви селски полуграмотни идиоти с единствена цел да се напият, сбият и още някое друго първосигнално действие, или слушащи метъл озлобени на света и всички останали, поради собствената си несгода..

 

2. Така е, но отстояването на совята чест и отстояването на честта на някакви нещастни политици, на които въобще не им пука за теб и са те изпратили на фронта заради някакви си тяхни лични интереси, НЕ Е ЕДНО И СЪЩО !!! Поне за мен, ако за теб е това си е твой проблем...

1.Както казах още вчера - обичам хубавите вицове!Благодаря, че ми оправи настроението, още от сутринта. :lol:

 

2.Че те политиците винаги започват войните.Да не би да е започнал войната бедния орач?Или мирния счетоводител?А и доколкото си спомням от уроците по история/нали съм полуграмотен/ всички войни, които води България, са само за изпълването на националния идеал.Едва през ВСВ той се осъществява донякъде.Цитирам Хитлер в реч към Н.Ц.В. Борис III:Едва днес Германия поправи донякъде неправдата, нанесена на България с договора в Ньой.

 

 

И пак благодаря за вица.Хубаво е да има весели хора като тебе :)

Link to comment
Share on other sites

абе не видях някой "Private" или "Наско" или "Hard" да поства в тази тема....може да се поуспокоим че не от нащия форум :D

Link to comment
Share on other sites

Подхващам по-отзад, но...

 

Някой спомена политиците? Ами тези политици са избрани с твоя глас или с липсата му. Така че трябва да поемеш отговорността към гласа си, към останалите хора от обществото и да изпълниш дълга си, съобразявайки се с решенията им.

 

Да, казармата е отживелица, нещо останало в книгите, фолклора и филмите. Също като честта, морала и националното самосъзнание. Без да свързвам пряко двете. Днес не е модерно да си лоялен към държавата и съгражданите. Днес е наивно да защитаваш честта си. Днес морала е порок, влачещ те надолу. Времето на наивници като мен, Наско и Раптора е отминало. Останали са сред прахта и нафталина на архивите, на прашните спомени от миналото и от ценностите му.

Но не защото войната е свършила, защото хората са спрели да воюват. Някога хората са воювали за територии - днес се воюва за пазари. Някога са се биели с ножове, щикове, автомати и танкове, днес войната се води с акции, капитали и подкупи. И бойното поле не е на географската карта. Бойното поле сме ние хората. Ние сме ресурса. Някога хората са се биели и умирали за идеали, територии и националното си самосъзнаение. Или вярата в бога, което са експлоатирали от Ватикана за кръстоносните походи. Днес се воюва за две неща. Пари и власт. И единствената вяра е максимата "целта оправдава средствата". Пари и власт. На всяка цена. Дори и тази цена да е човекът.

 

И какво можем да направим ние, наивниците, отживелиците? Може би да се предадем и признаем, че грешим, както правят мнозина?...

Link to comment
Share on other sites

Имаше и една нощ бях сам обикалях с автомата и се чудех, дали да не се гръмна.

 

Къв мъж си бе? Що не го дръпна тоя спусък :pirate И на това не те научи казармата :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Подхващам по-отзад, но...

 

Някой спомена политиците? Ами тези политици са избрани с твоя глас или с липсата му. Така че трябва да поемеш отговорността към гласа си, към останалите хора от обществото и да изпълниш дълга си, съобразявайки се с решенията им.

 

Да, казармата е отживелица, нещо останало в книгите, фолклора и филмите. Също като честта, морала и националното самосъзнание. Без да свързвам пряко двете. Днес не е модерно да си лоялен към държавата и съгражданите. Днес е наивно да защитаваш честта си. Днес морала е порок, влачещ те надолу. Времето на наивници като мен, Наско и Раптора е отминало. Останали са сред прахта и нафталина на архивите, на прашните спомени от миналото и от ценностите му.

Но не защото войната е свършила, защото хората са спрели да воюват. Някога хората са воювали за територии - днес се воюва за пазари. Някога са се биели с ножове, щикове, автомати и танкове, днес войната се води с акции, капитали и подкупи. И бойното поле не е на географската карта. Бойното поле сме ние хората. Ние сме ресурса. Някога хората са се биели и умирали за идеали, територии и националното си самосъзнаение. Или вярата в бога, което са експлоатирали от Ватикана за кръстоносните походи. Днес се воюва за две неща. Пари и власт. И единствената вяра е максимата "целта оправдава средствата". Пари и власт. На всяка цена. Дори и тази цена да е човекът.

 

И какво можем да направим ние, наивниците, отживелиците? Може би да се предадем и признаем, че грешим, както правят мнозина?...

 

Поне си знаеш, че си наивен; едно ще ти кажа: Войните винаги са били, са и ще бъдат заради пари и власт!!!

Link to comment
Share on other sites

//пръц//
Въобще не си разбрал.. ама нищичко. Не че се изненадвам де, от недорасъл пикльо, особено от днешната чалга генерация не мога да очаквам повече.

 

Наско е прав. Отдавна се каза всичко, което имаше да се каже. Сега са само словесни престрелки с фекалии.

 

"Предъвквахме стари, плоски клишета

с дъх неприятен... на чужди уста

имахме пътища... имахме цели

но само вкъщи сме силни и смели"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...