Jump to content
BulForum.com

С какво слушате музика и гледате филми вкъщи ?


Veno

Recommended Posts

Здравейте,

моята система е :

Ресивър: PANASONIC SA-XR50E-K

i_09010762.jpg

Тонколони: JAMO S-708 L+R + Center, Rear L+R Samsung

i_09021023.jpg

SoundCard On Board : Audio controller from ALC 889A codec and DTS Connect, featuring 106 dB Signal to Noise

DVD Player: Panasonic

Всичко включително и ТВ-то са свързани по оптика.

 

Няма нищо по хубаво да слушаш любимата си група на 5.1

Link to comment
Share on other sites

Аз съм в момента и скоро май няма да се сменя музиката с : LG FFH-8900(уредба) + Pioneer M280(слушалки). Уредбата не е много силна, но за сметка на това е доволна... Стига ми.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Аз пук съм се засилил да взема едни колонки на PHILIPS: http://www.electron.bg/product_info.php?cP...oducts_id=10382

Някакви мнения?

Отсега да знаете че не са ми основни за слушане на музика. Искам нещо да имам и на PC-то.

Дайте ми предложения но без боклуци "но наме", не съм фен на такива стоки.

Държа също да не е нещо голямо че няма къде да го сложа...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.koralsoft.com/eshop_details.php?products_id=1807 :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk

 

Ам еи го моито, само дето не е само то, има една голяма тон колона (около 8-10 реални вата) и си е перфектно за моита стаичка защото е мънинка :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз съм със крайно стъпало биема мф200 две по 300 реални с едно миксерче нумарк дм1050 и две колонки двулентови с 12 инчов бас колоните те са по 300вата малко не трябва да е така... трябва да са по силнички :) :love :love и редовно се кара ме с комшиите :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

M-Audio 2496 на компа или стар грамофон Technics като източник, правен лампов амп клас А 2х8вата, правени колони - 8инча бас - не става супер джангър, но доставя удоволствие от музиката, което според мен е по-важно.

 

И от повече от 8 или 10 инча бас за нормална стая вкъщи не виждам смисъл - повечето инчове са за големи помещения и зали - пробвал съм 15 инчови с 2х250 амп и звучи кофти в стаята ми B)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Актуализация (замених някой неща):

Сандъци - Dell Trinitron P992

dell-P992.jpg

и NEC FE1250

nec_fe1250_1.jpg

Звук:

M-Audio 2496, моднато с хубави кондензатори

maudio_ap2496p.jpg

Копие на Nelson Pass Aleph 3 - 2x30W Mosfet Single Ended Class A

a3_lg.jpg

Къстъм колони 8ома 150W със 8" бас, 6" среди, 3" високи

 

или външна Realtec ALC890 към дъно DFI + 5.1 от домашно кино Panasonic

x48-motherboard-comparison,Y-D-106213-13.jpg

35719839_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Филмчета, игрички и всичко останало се гледа на Samsung SyncMaster 152v на 5 години е вече, музика се слуша на 2.1, 2те колони са тошибки не си знаят годините (уж 40w RMS aмa ..... ) и уферче дето го водят 25 W aма....

0114s.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

от скоро с това

 

ths-c502b.jpg

 

Обаче имам въпрос, използвам саунд картата на дъното, няква реалтек, 7.1 канала, има ли някаф начин да направа настройките на компа, така че да мога да ползвам едновременно колоните + едни слушалки , пробвах най различки настройки, единия вариант който пробвах беше, се1 системата ми е 7.1 като слушалките са ми уж страничните сателити (работят, но в сайтове като vbox няма звук), другия вариант беше да оставя в настройките колоните да са 5.1, но слушалките да получават същия сигнал като този на задните сателити ( тогава пак няма звук в сайтовете ) или този на центъра и субуфера ( тогава пък лявата слушалка беше по тиха от дясната ), ох и немога и немога да ги настроя нормално да си работят. Искам и да попитам при 5.1, нормално ли е задните сателити да са по тихи от предните ? ( неразбирам затва питам :) ). Мерси предварително за помоща и весели празници.

Link to comment
Share on other sites

Обаче имам въпрос, използвам саунд картата на дъното, няква реалтек, 7.1 канала, има ли някаф начин да направа настройките на компа, така че да мога да ползвам едновременно колоните + едни слушалки , пробвах най различки настройки, единия вариант който пробвах беше, се1 системата ми е 7.1 като слушалките са ми уж страничните сателити (работят, но в сайтове като vbox няма звук), другия вариант беше да оставя в настройките колоните да са 5.1, но слушалките да получават същия сигнал като този на задните сателити ( тогава пак няма звук в сайтовете ) или този на центъра и субуфера ( тогава пък лявата слушалка беше по тиха от дясната ), ох и немога и немога да ги настроя нормално да си работят. Искам и да попитам при 5.1, нормално ли е задните сателити да са по тихи от предните ? ( неразбирам затва питам :) ). Мерси предварително за помоща и весели празници.

 

Звука е такъв, какъвто ти го пусне звуковата карта. При стерео източник, аз имам звук във всички говорители. И 5-те, като тя си решава какво и как да пусне на централния. Леви и десни работят в стерео режим и 4-те.

 

Не се сещам за друг начин да пуснеш звук едновременно с една звукова карта, освен ако не вземеш преходник на принципа или направо като този:

 

05004.jpg

 

Настройваш колоните на 5.1. Мушкаш преходника в изхода за предните говорители и в единия вход на преходника слагаш колоните, а в другия слушалките.

Link to comment
Share on other sites

Да си пъхне слушалките в ресивера....

Нямам такова нещо или под ресивер имаш впредвид субуфера? там също нямам изход за слушалки.

 

@w00x, мерси за съвета, мисля че с такъв преходник ще стане най-удобно.

Link to comment
Share on other sites

...Искам и да попитам при 5.1, нормално ли е задните сателити да са по тихи от предните ?

Според мен е нормално - все пак слушаш с лицето напред и основната информация идва от там, задните по-скоро са попълващи звуковата картина, като не броя някои специализирани игри, филми и др. подобни.

Link to comment
Share on other sites

На повечето зв. карти можеш да си ги регулираш, така че ги правиш както ти е кеф.

 

 

Тъй като заглавието не ограничава темата само към "с какво слушате музика и гледате филми от компа", а по принцип, ще се похваля със CD плеъра, който наскоро си взех:

philips-cd304-mkII.jpg

Няма да казвам коя година е, но отнася звуковите карти и правените ДАК-ове, които съм слушал, както и почти всичко, които съм чувал досега. Най-после успях да чуя потенциала на усилватела ми.

Не съм очаквал, че за 100тина лв е възможен такъв голям ъпгрейд.

Флаковете ще заминават на CD-R...

Link to comment
Share on other sites

Аз си падам по романтиката, пък било то и сам :) Да се излегна някъде с лаптопа в скутаи едни слушалки в ушите и да си зяпам филма. Ако искам да се насладя на ефекти и добро озвучаване отивам на кино :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...