Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

А ти ще си признаеш ли, че не ги вдяваш много колите и, че Приуса е недоразумение?Айде да признаваме щом си навит.

 

Моля? Ти само извънградско по магистралата ли караш? Под 100 км/час не ти се случва да караш може би, а?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Приуса гори колкото М3 на извънградско на ограничението като караш.А че е недоразумение и всеки нов дизелов или бензинов автомобил си е по-добре от него също си е вярно.

 

_______________________________

 

Не искам да споря с никой ама е смешно спорт седна да ти гори извънградско колкото най-лицемерната кола в света.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Да почти колкото М3 другия път. Искаш ли да замерим колко бензин ще изхарчи едното и другото докато обикаляме в града цял ден особено в задръстването. Това го дъвкахме 1 път и стигнахме до извода че са пълни глупости

 

 

Иначе Nissan Primera (която също ми харесва на външен вид) не знам поради каква причина не се продава официално в БГ за сметка на това предлагат безумно грозната Логано-подобна Тиида...

Направо съм изненадан, че има хора, които харесват Primera P12. Всичките ми познати я смятат за грозна. А аз съм много впечатлен особено от поглед задните седалки към таблото - тая кола е като самолет отвътре.

 

Та въпросната Primera P12 не само в България не се предлага, но и в почти цяла Европа или направо цяла Европа. Заради ниски продажби Примерата не се продава в Англия от края на 2006-та. А и Австрия сега гледах и там я няма, вероятно вече никъде не се предлага. Явно работата с примерата е на умиргане и се чака следващия модел P13, които уж трябваше да се появи тая година ама нещо май нещата не са точно такива, защото още не съм виждал конкретна информация за нея или шпионски снимки.

Link to comment
Share on other sites

не знам , ама за мен нисаните са едни от най-грозните коли ... на първо място микрата , тва е ебати сапунерката , патфайндъра само става , но на фона на primera-та и на suv-a (забравих му модела) дето отпред мяза на смачкана хлебарка ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали оправиха най-после булевард България, това място което беше разкопано повече от 2 години?

 

Отворена е и може да се стигне до Метро и съответно към Пазарджик. Табелите не са ги махнали идиотите вече 2ри месец но е направено и се минава.

 

 

Dreamer, примера-та ми харесва само външно, отвътре с това табло изместено в средата ми е неприятно някак. Особено много ме дразни когато скоростомера е в средата както е и при Honda Civic.

 

 

Krank, теб те знаем че харесваш неща с външния вид на тухла четворка (Mercedes G-Class). За микрата ще се съглася - с тези "оцъклени очи" прилича на настъпана буболечка, но на Примерата особено задницата е доста приятна.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Специално примерите и микрата са умопомрачително отвратителни коли за мен.Просто приличат на едно голямо НИЩО.

Тя микрата и коли от сорта на Фиат 500 и Мини са с такъв дизайн за да се харесат на дамите (с тия очи). Аз Микра от сегашните не съм виждал да се кара от нормален мъж :)

Link to comment
Share on other sites

Приуса гори колкото М3 на извънградско на ограничението като караш.А че е недоразумение и всеки нов дизелов или бензинов автомобил си е по-добре от него също си е вярно.

 

_______________________________

 

Не искам да споря с никой ама е смешно спорт седна да ти гори извънградско колкото най-лицемерната кола в света.

 

Да да да... в идеалните условия за M3 нали? Както вече един път спорехме - Prius-a е направен за градско каране. Тогава М3-ката ще ти харчи МИНИМУМ 10-12/100, а Приуса ще харчи 4. Мислен е за LA където редовно има задръствания с километри, a при такова положение M3ката може и разход 20/100 да ти изкара.

 

Пак ти казвам - ако искаш да замерим колко ще харчи един Приус когато въртим от 4 до 6:30 следобед в града обикаляйки покрай колелото на Панаира и през моста на Герджика после по 6ти септември, площад Съединение, Панаира и пак към Герджика. Да врътнем за час-два после да сравним колко е изхарчил мега-икономичния М3 и да си говорим пак, а?

 

Отделно че това заради което ме впечатли днес този Приус беше ряз-а с който тръгна от спряло положение и изобщо не се чу нищо, ти тръгна да се заяждаш че по-добре да не се чувало че било като миксер и т.н. а пък "песента" на двигателя на БМВ бил най-великата музика на света едва ли не. В този ред на мисли - кажи по колко пъти на ден си удряш главата в земята пред един плакат на М3, щото очевидно за теб това е религия. Ако не е така - не мислиш ли, че взе да прекаляваш с рекламата на въпросната марка/модел?

 

 

 

PS: Мога ли да спомена че последните BMW-та отпред не ми харесват? По-старите модели ме кефят, но на тези с новите фарове нещо има не на място което ме дразни горе-долу по същия начин, по който 2та фара на мерцедес не ми харесват изобщо докато моделите с големите фарове ми харесват много.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Добре толкова ли е трудно да се разбере, че топ гиър пробваха в точно определени условия как ще се държват две коли. И точно в тия условия ужким по-икономичната кола се оказа, че изгаря повече гориво от 2 или 3 пъти по-мощна кола от нея? Ясно е, че в други условия приуса е по-икономичен, но тоно в тия условия (както обичат от топ гиър да показват друга страна на нещата) изобщо не е икономичен.

 

 

Две различни коли - едната задава условия на каране - другата трябва да е следва = резултат.

 

 

 

P.S. А и отделно не доказаха ли, че приус въобще не е екологична кола тъй като частите и идват от няколко континента = следователно доставянето на тия части замърсява/хачи много повече отколкото една кола която е сглобена на едно място и се транспортира до някой континент само веднъж?

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

Те тези условия са точно 90% от експлоатационните в страни като Германия и кралството. Газ по магистралата и после от отбивката 2-3 км истинско градско

Link to comment
Share on other sites

Тя микрата и коли от сорта на Фиат 500 и Мини са с такъв дизайн за да се харесат на дамите (с тия очи). Аз Микра от сегашните не съм виждал да се кара от нормален мъж :)

 

аз пък съм виждал - в пловдив 2-3 микри 1,6Sт, карани от младежи, а миналото лято в софия и варна се прескачаха една през друга и си правеха едномаркови шампионати по булевардите :laughing:

познавам и един човек, каращ E-AMG и GL, който купи за жена си една микра на майтап, колкото да не е без хич. е половин година само за тая микра говори и много й се радваше. а да, и е над 100 кила този човек :)

това не е реклама, просто отбелязвам че и нормални мъже могат да оценят качествата на малка градска кола като е направена добре.

Link to comment
Share on other sites

Две различни коли - едната задава условия на каране - другата трябва да е следва = резултат.

 

Продължаваме с безсмисления спор май и гледам не се давате и 2мата лесно въпреки че е очевидно за какво става дума. Хайде да си направим един тест тука - минаваме по гореописания маршрут - едната задава условия на каране другата я следва. Става ли? Да проверим после разликата 3:1 или 4:1 ще бъде, а?

 

 

 

 

P.S. А и отделно не доказаха ли, че приус въобще не е екологична кола тъй като частите и идват от няколко континента = следователно доставянето на тия части замърсява/хачи много повече отколкото една кола която е сглобена на едно място и се транспортира до някой континент само веднъж?

 

Я пак? Кое замърсявало - корабите? Наясно ли си един кораб какво количество стока може да носи? Ти да не мислиш че ги носят със самолети тези части?

 

Хайде сега тъй и тъй сме почнали кажете ми и за батериите, колко невероятно повече замърсяват сравнено с десетина хиляди литра бензин? Че това е минимума от икономията при градско каране за 3 години...

Link to comment
Share on other sites

Добре дядомразе кое не можеш да разбереш?

 

 

Че приус е по-икономичен в градски условия или че М3 е по-икономично от приус в условия на писта?

 

Кое е трудното за разбиране :wacko:

 

 

 

Аз още от предишния спор казвам, че приуса е икономичен в града - ти го повтаряш.

Казвам, че е направен тест в който приус се кара на писта и след него кара М3. При теста М3 изкара по-малък разход - ти пак твърдиш, че приус е по-икономичен в града.

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

Аз още от предишния спор казвам, че приуса е икономичен в града - ти го повтаряш.

Казвам, че е направен тест в който приус се кара на писта и след него кара М3. При теста М3 изкара по-малък разход - ти пак твърдиш, че приус е по-икономичен в града.

 

Добре де и аз не разбирам защо отново се споменава безсмисления тест. Ясно е че при газ до дупка М3 ще е по-икономична. Но разликата не е 3-4 пъти докато в градски условия разликата ще е такава.

 

 

 

И последното го казах по повод изказването на тръгна от безумното изказване на raptor2721:

 

За икономичността. Топ Гиър правиха тест колко е икономична. Почти колкото М3 :laughing:

 

а да - и след това с култовата глупост на host

 

Не искам да споря с никой ама е смешно спорт седна да ти гори извънградско колкото най-лицемерната кола в света.

 

 

Ако няма за какво да се спори и всъщност сме на 1 мнение предлагам да приключваме тогава.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Добре де и аз не разбирам защо отново се споменава безсмисления тест. Ясно е че при газ до дупка М3 ще е по-икономична. Но разликата не е 3-4 пъти докато в градски условия разликата ще е такава.

 

 

 

И последното го казах по повод изказването на тръгна от безумното изказване на raptor2721:

 

 

 

Ако няма за какво да се спори и всъщност сме на 1 мнение предлагам да приключваме тогава.

 

 

:beerchug

 

Точно това се оптивах да обясня, че в едни условия е много икономичен, но в други не.

Link to comment
Share on other sites

:beerchug

 

Точно това се оптивах да обясня, че в едни условия е много икономичен, но в други не.

 

Именно :D С различно предназначение са. Моята примерно вози доста по-комфортно от Приус на паваж, а и за дълъг път също е по-добре - като начало защото багажника е огромен. Затова съм я и взел всъщност. Извънградско и моята не дава кой знае какъв разход но ако минавам покрай панаира и моста на герджика около 5 следобед разхода е над 13/100

Link to comment
Share on other sites

djadomraz,точно пък това изродче приуса е адски безмислена технология.И защо са всичките тези технологии,двигатели,задвижвания,батерии?За да постигне разлика най много от 2 литра от еквивалентен икономичен дизелак?Не мисля,че някой от новите икономични дизели отстъпва много на това недоразумение Приуса по икономия.Ама друго си е жълтъците да кажат-ние правим екологични коли,кеф е да караш на ток,ама пак спирай в бензиностанцията,че резаците пак да са доволни.Приуса е просто fashion statement."Вижте ма колко мисля за природата,купих си тая сбръчкана колица щото е много еко и е куул."

Edited by Krank
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...