Jump to content
BulForum.com

NBA------Basketball


KnoppiX

Recommended Posts

Peja, не ти ли писна да плюеш Шак? Той има вече гарантирано място в залата на славата на НБА, така че какво да се напъва толкова, освен да гепи някой милион? Все пак е трикратен шампион. И съм сигурен, че Маями нямаше да са на първия си финал в историята без него. И мисля, че бъркаш, че има още 4 години договор с Маями. Не съм чул скоро да са му удължавали контракта, но може да се провери това и грешката да е моя. Бъркаш и за Финли - не той избяга от Далас, а те го освободиха по финансови съображения.

И аз се радвам за преднината на Далас ( няма да говоря за титла все още) - играят хубав баскетбол и наистина Марк Кюбан е вложил много труд,страст и финанси при селектирането на състава. Да не забравяме колко много сделки направиха през последните няколко години, за да изградят този отбор. Явно най-сетне са сглобили печелившия ростър.

Не, не ми омръзна и няма да спра да го "плюя" и ако земеш пуснеш някоя от твоите смислени теми от сорта на "Кой е най-прехваления НБА играч" познай кой ще е на първо място. Някой ще кажат ЛеБрон или Кобе, само че и двамата играят и са в топ 3 в лигата по показатели. Дебеланкото взима двойно повече пари и има по ниски показатели от центрове като Ненад Кръстич и Нази Мохамед да речем. Чиста проба маркетингова плюшена играчка е господин Дизела. В един от най-интелигентните спортове са сложоли абсолютно бавен и елементарен играч като О'Нийл единствено заради угромната му маса - не за баскетболни умения, защото той няма. Само един ултра прост, бавноразвиващ се за 14 години кариера НЕ можа да се научи да стреля от линията и да прави така наречените mid-jumpers. Мъчи да забие, но и там му намериха цакта, защото всеки път когато се пробва да забие защитника вече му знае елементарния начин на игра и свирят фал в нападение, ако не си забелязал 60% от мачовете пенсииката излиза още след 10 мин игра с 3 фала и реално прави между 15 и 20 мин за мач. Ако Маями са на финал това е заради Дуейн Уейд! Махни него и Маями са лотариен отбор. Освен това типично за нискоинтелегнтия играч е си аругантен. Мач номер 4 от серията Сакраменто - ЛА 2002/3, когато Кингс си бяха решили двубоя и излизах от мача с 3:1 победи, топката кацна при Робер Ори и той наниза за 2:2 в последната секунда. След края мача дебелия цървул имаше наглостта да каже на Kings - Queens. Напълно несъстоятелно. Едвам не го линчуваха феновете в Сакраменто и Дейвид Стърн мисля, че го глоби тогава. Мястото на Шак е при онези малоумници от Кеч Мания. Там не се иска мозак, само малко сланинки и да запомниш 4,5 реплики.

Miami Heat sign Shaq to $100 million deal, triggers largest NBA trade in history (August 22, 2005)
Shaquille O'Neal says that what he wants more than money is another championship.

Аз му пожелавам success!!!

Сега е дебел, глупав, непостоянен и със слаби резултати. Ами догодина, ами след две? четери? С 20 милиона за центъра....ми дайте 15 на Бен Уолъс, пък тогава да говорят за титли. Освен това има и друг проблем. Не само, че 20 мил утиват на вятъра, ами се запълва около 35% от капацитета за заплати на един отбор, който е 61.7 милиона на година. След това се плаща 100% Luxary Tax данък. А бе така са я втасали в Мачми, че дано се молят Уейд да е новия Майкъл Джордън, защото ще му ядат дарвото, както го ядат в момента от Филаделфия с Крис Уебър.

 

И така като стана въпрос за luxary tax. Майкъл Финли беше в последата година от договора си и му се дължеше 20 милиона. От Маверикс обаче с треньорските каскади и още играчи с други изитачщи договори и free agency му предложиха да терминират сегашния му договор и да подпише така наречения mid-level expetion contract за около 5.5 милиона, но той каза: Ако аз ще играя за mid-level, то тогава за играя за "шампионски отбор". Тогава Марк Кюбан му показа вратата, дори даде пресконференция. Той отиде в Сан Антонио "шампион" да става...за това попитах иронично, какво ли му е в момента. Избяга от Далас в Сан Антонио за титла, а точно бившия му тим го елеминира...какви начни намира съдбата да се подиграе...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply
Добре , осигурил си е мястото в залата на славата , ама ми кажи може ли високоплатена звезда като него да прави толкова пропуски при нарушенията , ми от където и да го погледнеш - Шак не може да стреля от двойката ;)

?????? Шак е номер в лигата по процент стрелба от игра:)

 

Не, не ми омръзна и няма да спра да го "плюя" и ако земеш пуснеш някоя от твоите смислени теми от сорта на "Кой е най-прехваления НБА играч" познай кой ще е на първо място. Някой ще кажат ЛеБрон или Кобе, само че и двамата играят и са в топ 3 в лигата по показатели. Дебеланкото взима двойно повече пари и има по ниски показатели от центрове като Ненад Кръстич и Нази Мохамед да речем.
Благодаря за оценката за смислените теми. :laughing:

Със сигурност не е Шак най-прехваленият играч в лигата. Та той има около 26 точки и над 11 борби средно на мач в кариерата си. Колко други играчи могат да се похвалят с подобни показатели? Нази Мохамед (твой любимец голям:) ) или Кръстич? Няма място за сравнение.

Съгласен съм с тезата ти, че 20 милиона годишно са твърде много. Така е. Но имай предвид и предишните сезони на О"Нийл, когато го оценяваш, а не само сегашния. Тоест, огромната заплата е до голяма степен резултат от предишните му доминиращи изяви. И не забравяй, че същите хора, които са подписали с Шак, са привлекли и Уейд в Маями. И щом "горещите" са на финал, значи тези ходове са били успешни. Поне до този момент.

За Финли наистина бъркаш цифрите доста. Контрактът на Финли с Далас изтичаше чак през сезон 2008/9. С терминирането му на основание нововъведената клауза за амнистия миналото лято Далас спестиха над 50 милиона, които щяха да ги изстрелят много над luxury tax. А и не си заслужаваше да дават толкова пари за 33-годишен ветеран. Затова го освободиха.

Link to comment
Share on other sites

не може да стеля от фала ама май може доста други по полезни работи иначе нямаше кой да му дава толкова пари...

далас шампион :punk

Link to comment
Share on other sites

?????? Шак е номер в лигата по процент стрелба от игра:)

 

Благодаря за оценката за смислените теми. :laughing:

Със сигурност не е Шак най-прехваленият играч в лигата. Та той има около 26 точки и над 11 борби средно на мач в кариерата си. Колко други играчи могат да се похвалят с подобни показатели? Нази Мохамед (твой любимец голям:) ) или Кръстич? Няма място за сравнение.

Съгласен съм с тезата ти, че 20 милиона годишно са твърде много. Така е. Но имай предвид и предишните сезони на О"Нийл, когато го оценяваш, а не само сегашния. Тоест, огромната заплата е до голяма степен резултат от предишните му доминиращи изяви. И не забравяй, че същите хора, които са подписали с Шак, са привлекли и Уейд в Маями. И щом "горещите" са на финал, значи тези ходове са били успешни. Поне до този момент.

За Финли наистина бъркаш цифрите доста. Контрактът на Финли с Далас изтичаше чак през сезон 2008/9. С терминирането му на основание нововъведената клауза за амнистия миналото лято Далас спестиха над 50 милиона, които щяха да ги изстрелят много над luxury tax. А и не си заслужаваше да дават толкова пари за 33-годишен ветеран. Затова го освободиха.

Мохамед и Кръстич са млади момчета с минамален опит в лигата. Да ги сравняваш с Шак си е глупост. Или да кажа сега....ъъъъъъ Кариим-Абдул Джабар е най-резултатния играч в историята на НБА, за това Кобе и ЛеБрон не струват и пукнат грош. :blink: И не съм казал, че Дизелът е тотален балък. На времето е бил нещо. В момента е пълна дупка. Можеш да си 100% сигурен, че няма да завърши кариерата си в Маями особено както се очертава загуба на финала. Уейд е движещата фигура, новото, експлозивното, печелившото, бъдещето. Той струва 20 милиона, не дебелия. И определено ще е най-прехваления, ако говорим за звезда/резултати.

За Финли нищо не бъркам. Зимаше 20 милиона, а не можеше да вкара един кош за 25 мин игра. Кюбан му предоложи по-малко пари за да остане най-вече заради феновете, които все още го обичаха тогава, той отказа, платиха му неустойка и го weave-наха за да имат cap flexibility. Tова е информация, която не излезе официално и никой (логично) не я потвърди. Както и да го въртим, Финли си замина заради пари и титли и не получи нито едното от двете (поне не 20 милиона, защото неустойката е по-малко от заплатата)

Link to comment
Share on other sites

Дебеланкото взима двойно повече пари и има по ниски показатели от центрове като Ненад Кръстич и Нази Мохамед да речем.

 

Мохамед и Кръстич са млади момчета с минамален опит в лигата. Да ги сравняваш с Шак си е глупост.

 

@peja, не че нещо, ама айде спри се с плюенето, че се запени и взе да си противоречиш... Шак наистина му идват много годинките и си е хазартен играч, но все пак ако не беше И той, Маями нямаше да стигнат чак до тук. Спри се малко и чуй и другите какво ти говорят, защото не само ти говориш истини ;)

 

А Далас вече са 85% шампиони, както @peja се изрази. Маврите са с домакинско предимство и доста трудничко ще вземем 4 мача. Но все пак надеждата умира последна :D

Link to comment
Share on other sites

chistacha, не искам да те обиждам, но ти отново не си разбрал. Тези две изречения, с които си ме цитирал извадени извън контекста са лишени от всякакъв смисъл. Прочети пак поста и сравнението за Кариим-Абдул Джабар и може би ще разбереш...

Link to comment
Share on other sites

маями зеха първа победа и резултата вече е 2-1 в полза на далас.дуейн уейд вкарва 42 точки.направо ги е разбил.някой да знае шакила кво е направил?

Link to comment
Share on other sites

2:2, дано Маями станат шампиони, че на предната страница при 2:0 коронясаха Далас

2:0 за Далас. Бих казал честито на Новитзки, Тери и компания за шампионската титла. Дори да се стигне до 7-ми мач в серията Маверикс имат преиумществото да играят удома. Мисля, че серияата ще завърши 4:1 или 4:2, ако не стигнат до 7 финален мач.
Link to comment
Share on other sites

Маями рагромиха Далас с 98:74 днес. Новицки е ключова фигура за загубата на маврите(повече инфо тук). Wade отново е номер едно с 36точки. Очаквам с нетърпение мач номер 5 където очаквам победа на Маями.

Link to comment
Share on other sites

маями зеха първа победа и резултата вече е 2-1 в полза на далас.дуейн уейд вкарва 42 точки.направо ги е разбил.някой да знае шакила кво е направил?

 

 

2:2, дано Маями станат шампиони, че на предната страница при 2:0 коронясаха Далас

да ве дрънкайте си - Маверикс са шампиони най-вече заради преиумществото да играят удома. Дали ще е 6 или 7 за Далас е просто цифра.

Link to comment
Share on other sites

ако се стигне до седми мач мисля че фактора домакин отпада ;)

ок, значи не ти се отдава да мислиш много :bgrin:

 

 

 

PS: Malko da razkrasim temata :P

015669758.jpg

Link to comment
Share on other sites

3:2 за Маями :laughing: :punk

То май ще стане квото казах ;)

Link to comment
Share on other sites

Малиййй къф беше тоя вазелин кво беше тва нещо... Да жив и здрав Уейд ;) А ако съм на Пат Райли ша скъсам Шак от тренировки за стрелба от фала. То бива излагации майна ама 2 от 12 си е направо резил.....

 

Още 1 игра да хванем и шампиони :D

Link to comment
Share on other sites

Малиййй къф беше тоя вазелин кво беше тва нещо... Да жив и здрав Уейд ;) А ако съм на Пат Райли ша скъсам Шак от тренировки за стрелба от фала. То бива излагации майна ама 2 от 12 си е направо резил.....

 

Още 1 игра да хванем и шампиони :D

Свалям му шапка на Уейд :)

Link to comment
Share on other sites

Не че се заяждам peja ама 4 поредни победи при това на финала трябва да ти говори че Маями е най-силния отбор в лигата. В послдните си 2 плейофни срещи противниците им(Далас и Детройт) бяхя с домакинско предимство и въпреки това ги биха с убедителното 4:2 победи. Накрая да поздравя всички фенове на Маями с победата!!!!

heatteampodium_600_060620.jpg

Link to comment
Share on other sites

Маями станаха ШАМПИОНИ. Честито на peja :laughing:

ииииии в 07:02ч....ти не си спал бе момче.. виждам, че си се научил все пак да отваряш nba.com. Браво на дитето начи :bgrin: .Хайде обаче да не ме цитираш, че по баскетбол си абсолютен хал!

 

Не че се заяждам peja ама 4 поредни победи при това на финала трябва да ти говори че Маями е най-силния отбор в лигата. В послдните си 2 плейофни срещи противниците им(Далас и Детройт) бяхя с домакинско предимство и въпреки това ги биха с убедителното 4:2 победи. Накрая да поздравя всички фенове на Маями с победата!!!!

heatteampodium_600_060620.jpg

Е не че не се заяждаш, ама карай. Изненандан съм от финалите, защото Далас взеха убедително 2-те домакински игри с колективна и комбинативна игра. На практика спечелиха и 3-ят мач, преди да допуснат колапс в последната четвърт и да подарят мача на Маями. Това, което трябва да се знае е че Мамями не е шампионски отбор от типа отбори: Детройт, Сан Антонио. Това е отбор шампион стил Чикаго Булс. The-one-man-show какъвто бе Майкъл Джордън, сега Дуейн Уейд. Той ги измъкна от Детройт, той вкара и по 40 точки на мач на Маверикс. Единственото нещо, което ме радва от титлата на Маями, е че Дуейн Уейд я взима. Защото като си говорихме за "дебелия" и колко велик бил просто на този финал Уейд показа кой струва 20 милиона и кой 5. Честито но Уейд и на Райли. Останалите просто могат да му благодарят, че е в отбора им.

Link to comment
Share on other sites

мислех че далас ще бият а то кво стана :wacko: и спрете да наричате шакил дебел щото има към 2% мазнини в тялото а останалото е чиста мускулна маса

Link to comment
Share on other sites

и спрете да наричате шакил дебел щото има към 2% мазнини в тялото а останалото е чиста мускулна маса

Ем тогава да си размърда мускулната маса и да докаже , че струва 20 милиона ;)

Link to comment
Share on other sites

мислех че далас ще бият а то кво стана :wacko: и спрете да наричате шакил дебел щото има към 2% мазнини в тялото а останалото е чиста мускулна маса

Моите уважения към Шак и към теб, но в НБА човекът с най-малко мазнини в тялото(не му помня името) е имал 4%. 2% мазнини е прекалено малко дори за нормален човек! ;)

Link to comment
Share on other sites

Шак ми е любимия играч още от далечната 92-ра година, но в момента е просто факт, че е дебел. Як е да, но ти виждал ли си снимка от 95-та например, да говориш какво е само мускули? :)

 

В момента той е повече психологически фактор за Маями, отколкото физически... :)

Link to comment
Share on other sites

ами по диемата казаха че в някакво интервю самия шакил се е похвалил пред журналистите че има 2% мазнини

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...