Jump to content
BulForum.com

Кое е най важното нещо в живота...


Най-важното нещо...  

267 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

да,да ама сем. води до тук нали :P и аз гласувах за него,щото "at the end of the day there's only place you go-home,everything else goes away" ;)
И за мен то е най-важното, но не гласувах, защото за мен семейството в смисъл на мама и татко вече не е най-важното, щом вече човек сам е създал семейство - то става най-важното. И тогава това, което ти цитираш, се отнася за него :)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply
Естествено, че здравето е изключително важно, но него или го имаш или не, това почти не зависи от нас.

в тоя момент веднaга се сещам за баща ми и единствената приказка ,която запомних от него,е че ако плащахме за здравето си,както за всичко останало,щяхме да го пазим като очите си,но нали е for granted.......

Link to comment
Share on other sites

Раделино, като не ти харесва българския - пиши си изцяло на английски. К'во се правиш на безинтересна с тия полу-български, полу-английски изсир... изказвания...

Освен това здравето определено не е даденост - ако не се грижиш поне малко за себе си - след време ще започнат проблемите. За различните хора това малко е различно, разбира се.

 

Иначе - ценностите се променят. Преди една година бих казал едно, сега ще кажа друго - след години ще кажа трето... Не мисля, че всичко в живота може да се сведе до едно най-важно и останалите маловажни.

Всичко е от значение, но ето това е най-важното

П.П. Загорката мирише!

Link to comment
Share on other sites

Както пише Вадим Зеланд в книгата си "Създател на реалността", най-важното нещо за всяко живо същество, а в това число и човека, е да може да управлява реалността, в която се намира. Всичко останало е следствие на този стремеж.

 

Никой не иска да има тонове пари, всеки иска да е щастлив. Друг е въпросът, че те са едно от мощните средства да си доставите това щастие.

Link to comment
Share on other sites

Както пише Вадим Зеланд в книгата си "Създател на реалността", най-важното нещо за всяко живо същество, а в това число и човека, е да може да управлява реалността, в която се намира. Всичко останало е следствие на този стремеж.

 

Никой не иска да има тонове пари, всеки иска да е щастлив. Друг е въпросът, че те са едно от мощните средства да си доставите това щастие.

Хехе, това е интересно, ама някакси има и хора, които намират щастието в неща, които не се купуват с пари :) А и по повод на управляването на реалността ме накара да се замисля... дали е толкова важно, и дали е толкова трудно ;) B)

Link to comment
Share on other sites

Променям мнението си... Здравето е по-важно от всичко.

 

С 38 температура... на човек не му е до нищо...

 

Така е но замисли се малко, когато си толкова зле със здравето и с всичко останало си добре, здравето ти е най важното. Но докато си болен ако загубиш някой добър приятел или скъсаш с приятелката или нещо от този род не вярвам че ще ти пука много за болестта...

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че здравето е изключително важно, но него или го имаш или не, това почти не зависи от нас.

 

Напротив, това зависи от нас толкова много, но не му обръщаме достатъчно внимание. Все си казваме "няма да се случи на мен" и продължаваме да се храним нередовно и нездравословно, да ходим с голи кръстчета и други работи (предимно за момичетата), да се трепем от работа или учене, да пушим и да се наливаме с алкохол...

 

Иначе по темата: за мен нито семейството, нито приятелите, нито гаджетата значат нещо, ако не са свързани непременно с обич, подкрепа и доверие. Не може да се отрече, че има семейства, лишени от тези неща. Също и приятелства... Та за мен най-важни са чувствата и душевността на човек. Без тях нищо няма смисъл. Тогава ти остава да се зариеш в пари и да си кукуваш цял живот...

Link to comment
Share on other sites

Пари като вестници... днеска има утре няма...

 

Едно от най важните неща според мен е да можеш да спиш спокойно всяка вечер. А не примерно да си си се забъркал в някакави далавери и да се чудиш кога .. и къде ще те удари :)

 

Мисълта ми е че най доброто е човек да може да работи нещо и да се забавлява докато го прави... тоест дейността да му е на границата на сериозното и веселото, аз лично в момента точно към това се стремя. Работех 2 месеца и нещо като technical support и бях станал като машинка.. качих некое друго кило от пицата и тостерите.. боляха ме китките и краката.. ужъс. Да работиш в helpdesk sucks.. колкото и пари да ти дават :)

 

Така че парите не са най важното.. трябва да има шоу :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Парите далеч не са най-важното.Има далеч по важни неща, поне за мене де.Издигането над другите,власт,придобиване на сила,takin over the world :) haha,.Важно е да намериш човек който да обичаш и на който да можеш да разчиташ винаги.

Всичко отново зависи от това какъв си, много хора различни интереси :)

Link to comment
Share on other sites

Пари като вестници... днеска има утре няма...

 

Едно от най важните неща според мен е да можеш да спиш спокойно всяка вечер. А не примерно да си си се забъркал в някакави далавери и да се чудиш кога .. и къде ще те удари :)

 

Мисълта ми е че най доброто е човек да може да работи нещо и да се забавлява докато го прави... тоест дейността да му е на границата на сериозното и веселото, аз лично в момента точно към това се стремя. Работех 2 месеца и нещо като technical support и бях станал като машинка.. качих некое друго кило от пицата и тостерите.. боляха ме китките и краката.. ужъс. Да работиш в helpdesk sucks.. колкото и пари да ти дават :)

 

Така че парите не са най важното.. трябва да има шоу :)

 

Принципно съм съгласен с теб,но .. помисли .. зак'во бачкаш ?!... За пари!... Ако не изкараш някой лев.. няма ядене,няма ток,вода.... следователно не спиш спокойно щото доволно понамирисваш... не знам .. т'ва е бати обширната тема.

 

Съгласен съм и искам да вярвам,че не са най-важното нещо парите,но в същото време съм крайно убеден в това,че са! :blink:

 

Болен си и нямаш пари за лекарства... зак'во здраве говорим?То също зависи от парите,не говорим за неизличимите болести разбира се.

Link to comment
Share on other sites

1- Семейството

2- Приятелите

Другото е преходно " Приятелите идват и си отиват , а враговете се натрупват " и все пак семейството в нещото , което е било винаги зад гърба ти .

Link to comment
Share on other sites

Пак търсим абсолюта... няма такова нещо във всеки отделен момент всяко едно нещо може да е най-важното.

Link to comment
Share on other sites

Освен здравето и късмета (!). В тази връзка особено ми хареса Matchpoint, който показва колко важно нещо е да имаш късмет в живота и колко близка е границата м/у успеха и поражението

Link to comment
Share on other sites

За мен са семейството и приятелите щото без тях няма смисъл да се живее на практика.

Link to comment
Share on other sites

Освен здравето и късмета (!). В тази връзка особено ми хареса Matchpoint, който показва колко важно нещо е да имаш късмет в живота и колко близка е границата м/у успеха и поражението

Надушвам че сме от една порода :P

 

Гледах го на кино .. в малката зала в Лъкито - тоест залата където дават яките филми защото големите зали винаги са резервирани за малоумните филми..

 

А както всички знаем - отношението между интелигентните хора и.. не дотам интелигентните е под еденица :) може би някъде 0.33 :)

 

тоест - на един умен се падат двама тъпи :) иначе нямаше да има толкова чалга заведения в пловдив :) Чалга-културата (не самата музика) е един вид социален тумор, който е разпрострял своите метастази в определени точки в нашия хубав град Пловдив - примерно Палмите... Папараци... Тра-лала.. и т.н. :P

Link to comment
Share on other sites

тоест - на един умен се падат двама тъпи :) иначе нямаше да има толкова чалга заведения в пловдив :) Чалга-културата (не самата музика) е един вид социален тумор, който е разпрострял своите метастази в определени точки в нашия хубав град Пловдив - примерно Палмите... Папараци... Тра-лала.. и т.н. :P

 

 

Както по Discovery казаха - светът прогресивно затъпява защото по-тъпите хора се размножават по-бързо и повече защото се женят по-млади (или просто забременяват самите те или успяват да забременят други също толкова тъпи хора) и имат повече деца, а техните деца съответно не са особено умни... Малко пресилено е ама май има доста голяма доза истина.

 

Както има една приказка - интелигентността на планетата е константа, населението се увеличава :)

Link to comment
Share on other sites

Както има една приказка - интелигентността на планетата е константа, населението се увеличава :)

Именно .. благодаря че ме допълни :P

Link to comment
Share on other sites

Най-важното нещо обикновено е това, което най-много искаме да притежаваме и след като го получим, то престава да бъде най-важно и т.н......в зависимост от моментните приоритети на всеки.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...