Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply
Imam tova dyno i Athlon 1800+(1.53GHz) Iskam da go klockna ama ne znam kak tochno :rolleyes:  stava tova. PLS pomognete mi ???????????

10X predvaritelno

Syjelqvam ceh ne go napisah v predniq post, ama sega zabelqzah s kakvo dyno si, az ti predlagam da se otkajesh da clockvash zashtoto nqma da izlezne nishto. Smeni si dynoto, prodai tova i si kupi kakyvot i da e ASRock R3.0 (az taka napravih i sym dovolen do nqkakvi granci). R3.0 nqma mnogo extri za overclock, edinstveno ako mojeshe da mu se psune poveche naprejenie na procesora i shteshe da e idealno, no za syjelqnie e avtomatichno i e dosta ogranicheno imq nqma 0.1V :( Obache si dyrji stabilna shina, kakto se vida ot signaturata :D Dneska si pravih experimenti i uspqh da go pusna na 14x171@2400MHz, obache ne moga da mu dam poveche naprejenie :( i ne shte da zaredi windows-a, stiga do Welcome i res :(, sega go testvam na 13x166@2160MHz, da vidim kak shte se predstavi, ianche na 2GHz si bachka prekrasno :D

Link to comment
Share on other sites

EPOX 8RDA+ е дъното което е допринесло най-много за развитието и добрите постижения на АМД.

 

На 220 FSB съм в момента на 10.5 множител.Процесор 1700+ DLT3C

Къртач на мивки. Има хардуерен мод за чипсета - за да може да има напрежение от порядъка на 1.87 В.

Темп. на процесора-41С при 22С стайна.

 

ЕПОХ is YOUR CHOICE BOY`S!!!! :love

Link to comment
Share on other sites

Zna4i i az iskam da si clock-na processora ama ne6to mai mi e skapan wentilatora.dunoto mi e ASUS A7N8X-X s nf2 4ipset,barton2500+(166*11-ne sym go baral otkak sym go wzel).Coolermaster DP5-6I31D mi e cooler-a,ama skapanoto CPU mi e na 49-50 gradusa po C!!!Dunnata platka mi e na 31gradusa i si mislq 4e ako go clock-na 6e zeme da se skape,basi i bozawiq processor.Ako nqkoi znae za kakwo e tolkowa nape4eno twa CPU,pls HELP:).AA da dobawq-ne sym si gasil komp-a ot 1-2 sedmici(twa ne znam dali ima zna4enie de).mi twa e.10x

Link to comment
Share on other sites

MAVERICK, razbiram ot clock na Intel, za AMD ne sym pravil, no principa e sy6tiqt. Zna4i, AMDtata po princip greqt mnogo(zavisi ot qdroto), no nqma problem da go clockne6 stiga da dyrji 6to gode niska temp(do 60 gradusa) smqtam 4e ako e po visoka ne e osobeno polezno za CPUto i dynoto. 4isto i prosto go vdigai po malko i sledi temp, sled vseki clock puskai BURN-IN test sys SiSoft Sandra (v wareza go ima) i sledi kolko 6te se povi6i temperaturata i dali 6te zabiva (kato puska6 burnin puskai samo dvata testa za CPU 6toto vse pak tva 6a testvame). Ako se dyrji dobre i pod 60 gradusa nqma6 problem! Ako pyk diga nad 60 a iska6 da go clockne6 pove4ko slagai nqkyv zdrav cooler i si4ko e OK.

 

PS:

Kazah 4e e kofti visokata temperatura za dynoto 6toto predi imah celeron na 800@1100 i gree6e okolo 63 na 100% natovarvane(be6e sas smotan cooler ama rabote6e) i go ostavih taka 6toto dori mnogo gore6t ne zabiva6e i minava6e BURNIN test. Ta ima edin moment 4e tiq 63 gradusa gi meri termodiod pod CPUto tai 4e temperaturata vsy6nost e malko po visoka no tova se okaza problem, ne za CPUto a za dynoto. Sled 4 meseca rabota v tova systoqnie, tva lqto izglejda i ot visokata vyn6na temperatura edin tranzistor postepenno se e razpoqval i izmestval malko po malko nadolu i v edin moment...gre6nite kra4eta popadat na gre6noto mqsto i bum...miri6e na izgorqlo... :)

Link to comment
Share on other sites

E tva e, - drugo si e kato ima6 Intel4e i hubavo dynce :)

 

Lenex, na4i ne znam dali si pravil do sq clock za tva 6e obqsnqvam elementarno.

Vliza6 si v bios4eto (kato pusne6 PCto pompi6 DEL) i tam ima ne6to deto pi6e Frequency & Voltage Control vliza6 vytre(ako ne znae6 kak se nastroiva bios ne pipai ni6to drugo) tam ima nastroika na skorostta na FSBto(FSB = Front Side Bus, t.e. 6inata, 4etotata na procesora se polu4ava kato umnoji6 FSBto po mnojitelq na CPUto, v tvoq slu4ai mnojitelq e 2400/100=24) i zna4i re6ava6 kolko iska6 dastane 4estotata (primerno 2.8) i smqta6 - 2800/24=116.666...) i v biosa vav Frequency & Voltage Control vdiga6 tam deto pi6e FSB(ili ne6to ot toq rod) pi6e6 116. I CPUto ti e clocknato. Ako ne trygne (ne svetne monitora) kato restartira6 pompi6 INS i DEL energi4no( i edno sled drugo i ednovremenno) i se nadqva6 da vyrne default nastroikite naBIOSA za da moje6 da si pusne6 PCto. Ako ne zapali i trqbva da napravi6 gorespomenatata operaciq, sled kato se nulira BIOSa i pusne6 PCto ne se pla6i ami probvai pak sy6tata 4estota no vdigni voltaga na CPUto (NO MALKO PO MALKO do 2-3 deseti ot Volta 6toto da ne miri6e na izgorqlo). Ako i kato vdigne6 voltaga na CPUto ne trygne, zna4i si smali ambiciite da go clockva6 tolkova i go probvai na po niska 4estota (po princip se pravi obratnoto - ot po niska 4estota se probva na po-visoka, sled tva po visoka i t.n. dokato ne uspee da zapali). Sled kato si haresa6 4estota na koqto da trygne pusni testa za koito sym pisal na MAVERICK. :)

 

PS: Abe 6to ne mi zvynne6 na 766977 i ne se razberem da doida da ti pokaja 6toto taka 6a otide celiq forum dokato ti obqsnq. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако дигнеш и PCI/AGP честотите покрай фсб-то, има вериятност да се споминеш с някой компонент - на първо място харда. Така че не се хвърляй веднага в дълбокото. Преди да почнеш, трябва да изчетеш мнооого работи. Ето ти един линк с препратки към информацията, която ти е нужна.

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php...light=overclock

Link to comment
Share on other sites

Predi da stanesh predpazliv overcloker, trqbva da izgorish pone 2-3 dynni platki :D Ot kakto izgorih 2 dyna veche ne se naemam na riskovan overclock :rolleyes: Samo prava experimenti do kolko shte stigne s misylta che ako zapali, shte si go vyrna na predishnite chestoti kogato e rabotilo dobre, no ot alchnost za poveche probvam oshte. Po princip az pyrvo probvam direktno kolkoto iskam, a ne postepenno, zashtoto ne mi se zaniamva ;) Pochvash ot visoko i stigash do stoinostite pri koito sistemata e nai stabilna. Ama ako ne si probval nikoga clock, po dobre ne probvai na tvoita sistema ;) Zashtoto e gadno da ti izgori neshto :wir

Uspeh na vsichki nachinaeshti clockeri i vnimavaite sys sistemite si ;) da ne se naloji upgraid. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Niki uspiah maina da postigna vse pak niakakuv rezultat ta:

 

ot 2.4Ghz ma6inata mi zapali na 2.65Ghz 73/36/292 clock 110Mhz mislia,4e 250Mhz otgore ne sa malko.Dano da raboti stabilno.Mersi za informaciata

Ne che neshto protiv imam nachinaeshtite vyzmojnosti za overclock ama tiq 250MHz na toq 2400MHz procesor sa nqkakva minimalna chas ot nego ~10%, tova spored men e mnogo slab overclock, obache pyk dosta ti se diga PCI i AGP zashto ne probvash direktno na 133x24, bi trqbvalo kogato e na 133x4=533, PCI i AGP da sa 33/66, pone taka e pri AMD, igral sym si samo s edin INTEL, ama kraq beshe nujdata ot smqna na dynoto :D Spored men e po dobre na 133x24 i podai tam ~5% ot voltaja na procesora ti koqto e po default (primerno ako e 1.5V -> 1.575V) Zashtoto moje da ne iska da zapali ako nqma dostatychno naprejenie. Apak i kogato e na 133MHz mislq che i opasnosta za HDD e po malka ;) Trqbva da trygne na 24x133~3200MHz, Tova sa 33.3% ot celiq procesor, mislq che shte stane :D No na kakyv voltaj ti sam shte trqbva da precenish. Apak i vse pak tova e Celeron (Keleshron) taka che mislq tezi 33.3% nqma da mu se opryt, ako segashnite broiki sa kato predishnite, a ne nqkakvi "kuci pilenca" :rolleyes: Nadqvam se da sym ti bil v pomosht.

Link to comment
Share on other sites

Po princip az pyrvo probvam direktno kolkoto iskam, a ne postepenno, zashtoto ne mi se zaniamva  Pochvash ot visoko i stigash do stoinostite pri koito sistemata e nai stabilna. Ama ako ne si probval nikoga clock, po dobre ne probvai na tvoita sistema

 

Ей така стават хубавите работи майсторе ! Ката за напреднал овърклокер, за какъвто явно се смяташ, даваш много полезни и умни съвети. Я по-добре иди прочети още един път линка дето Runner го е дал по горе !

Link to comment
Share on other sites

Ей така стават хубавите работи майсторе ! Ката за напреднал овърклокер, за какъвто явно се смяташ, даваш много полезни и умни съвети. Я по-добре иди прочети още един път линка дето Runner го е дал по горе !

Ne vyobshte ne smqtam che sym naprednal overclocker, imam si begla predstava, kolkot da ne e bez hich. Az probvam v takiva granici po precenka, ako trygne pochvam da se borq za stabilnosta na sistemata, ako ne stane se primerqvam i smykvam s mnogo mnogo malko i pak stiskam palci :D da stane i taka. A ianche sigorno shte e po bezopastno da se zapochne ot po nisko kym po visoko shtoto kato se vidi koga se dyni sistemata nqam smisyl za poveche, makar che ima sluchai v koito na po golqma chestotota procesora vyrvi po dobre ot po malka, pri clock govora. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ami ne mi se iska da mi izgori koqto i da e 4ast na ma6inata i zatova mislia da ne pipam pove4e,za6toto zasega si raboti stabilno na 2.65Ghz.Su6to sum kloknal i video kartata RADEON 9600 PRo i na 3dmark 2003 vadia 3700 to4ki.Nikoi ako ima RADEON 9600 PRO i su6to q e kloknal moje li da mi kaje kolko e maksimuma bez artifakti pls.

Link to comment
Share on other sites

:) Pi4ove, v momenta sym se hvyrlil da modvam GF2MX400 sys hardwaren overclock na pametta i GPUto i ako uspeq da postigna tova koeto sym zamislil 6te pratq snimki, rezultati i 6te pusna programkite + obqsneniq.

 

WISH ME LUCK :)

Wish you luck :) Чакаме материала...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...