Jump to content
BulForum.com

Принтер три в едно


Recommended Posts

Искам да си купя принтер 3 в 1 ама не знам какъв.

Посъветваите ме кой е по добър и с по-евтини консумативи.

Интересувам се за мастиленоструини за да мога да вадя и снимки.

Link to comment
Share on other sites

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09012484

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09021812

 

Май това са най-малките и най-евтините. Samsung ги правят и за Xerox така, че можеш да видиш и техните цени как са, мисля, че в Метро имаше варианта не Xerox, но за цена не мога да ти кажа.

 

Един приятел си го купи (4100 модела) за офиса и разправя, че е доволен. Тонера мисля е 120 или 130 лева за 3000 копия и като си вземеш две оригинални касети ще си ги пълниш и така ще ти ляга по-евтино.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с този: samsung. Справя се идеално като за вкъщи или за малък офис. Не се сещам да имам някакви забележки към него. Работи като копирна машина (ксерокс т.нар.) и без да е вързан към компютър. Мога да го препоръчам.

Link to comment
Share on other sites

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09012484

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09021812

 

Май това са най-малките и най-евтините. Samsung ги правят и за Xerox така, че можеш да видиш и техните цени как са, мисля, че в Метро имаше варианта не Xerox, но за цена не мога да ти кажа.

 

Един приятел си го купи (4100 модела) за офиса и разправя, че е доволен. Тонера мисля е 120 или 130 лева за 3000 копия и като си вземеш две оригинални касети ще си ги пълниш и така ще ти ляга по-евтино.

 

Имаше един модел на HP 3in1 , който беше под 150лв. Само че немога да го открия в ценовите листи на техномаркета, може и в технополис да е било. Справка: гледах го в билла пазарджик, тя е разделена на 2, в едната част е техно еди какво си ;) .

Link to comment
Share on other sites

Имаше един модел на HP 3in1 , който беше под 150лв. Само че немога да го открия в ценовите листи на техномаркета, може и в технополис да е било. Справка: гледах го в билла пазарджик, тя е разделена на 2, в едната част е техно еди какво си ;) .

За да е 150 няма да е лазерен. А нелазерен - съкс. Развали ли ти се - хвърляш.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме принтер който да може да работи и с фотохартия

За сега се спрях на Brother dcp-115, но не мога да разбера дали наистина може да вади и снимки.

Иначе на този принтер консуматива се оказа доста евтин.Ако някой ползва такъв нека каже.

Link to comment
Share on other sites

HP-тата от евтините серии ги забрави. Всеки път си купуваш принтера наново като ти свърши мастилото. Измислили са нов 'трик' за поевтиняване - 5мл мастило в главите за 100-150 страници при 5% запълване! Преди месец имах същата дилема и съм долу-горе запознат с пазара. В моя случай обаче факс-а беше определящ и се спрях на Brother MFC-215. Супер машинка за офис с евтин консуматив. Но качеството на печат е .... ми приемливо за документи е достатъчно. Ако искаш снимки да си печаташ - Канон, лошото е че нямат вариянт с отделни мастила в евтиния клас, което го отчитам като голям минус. Другото което можеш да направиш е да си земеш един принтер от 4000 серията на Канон и едно скенерче за до 100лв и ще имаш много по евтино като консуматив решение с впечатляващо качество на печат на снимки.

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми предложи такава машинка, само че лазерна? Предпочитам да е мотивирано с личен опит, а не само по характеристики :D

 

SCX-4100 и 4200 са именно такива, лазерни. Вече две мнения имаш тук за тях.

 

Извинявам се за грешката. Видях просто в първия пост, че става въпрос за мастиленоструен и затова.... мерси

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Искам съвет за избор между онзи Самсунг 4200 в първия пост и този HP

Заслужава ли си парите в повече и как стои въпроса с консумативите, защото поне за мастиленоструения ми принтер главите са направо :wacko: .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

feec67c97413b1e94ac67ef7d063-1-3.jpg

http://www.samsung.com/uk/consumer/detail/...cd=SCX-4200/XEU

 

някакви отзиви за този принтер-скенер-копир?

 

цената му е 250-270 лв, а и е лазарен .... което е доста примамливо в случая. виждал съм как работи един подобен лазарен на samsung и общо взето е добре.

та за този как стоят нещата ...

Link to comment
Share on other sites

e, то въпроса е да е надежден и да не прави проблеми, а пък коя година е произведен ... според мен не е от значение.

видях, че тонер касетата му струва над 100 лв., но предполагам че и тя ще може да се пълни подобни на другите (досега съм пълнил само на hp и kyocera)

Link to comment
Share on other sites

модела е от 2005 за това е намален

Почти всички модели в големите вериги магазини (Метро, Технополис, Техномаркет...) са стари...последните модели идват обикновено чак след година-две... ;)

 

@samkijot, според мен няма да имаш проблем с пълненето на тонера...а и има доста 'съвместими' касети...

От Метро ли ще го купуваш...гледам,че в последния каталог са го пуснали на промоционална цена...

Link to comment
Share on other sites

Мога да предложа да си вземеш Canon MP-520.

Цветен, мастиленоструен, за 250лв, с отделни мастилници за съответния цвят. Окомплектовката е със пълни мастилници на 100%. Печата и снимки. Води се скенер, копир и принтер. :) Цена на цветна мастилница - 25лв на бройка, а на черната, която е двойно по-голяма от цветните - 30 лв.

Link to comment
Share on other sites

условието на купувача е да е лазарен принтер (не се търси цвят, а надеждност и сравнително евтини консумативи), а пък другите му чалъми са един вид + ... в момента е с kyocera mita fs1000+ и се правят по 300-350 листа средно на месец .... и мисля, че този самсунг ще свърши работа

Link to comment
Share on other sites

Миналата година си купих ТОВА. Много съм доволен от него. Работи много бързо и качествено. Цената му мисля беше 375 лв, сега би трябвало да е по-ниска. Най-важния момент - зареждане на касета - 36 лв. Именно затова ми го препоръчаха познати. Все още не се е налагало да го зареждам. Купих го от МЕТРО, но го има и из другите магазини от този тип. За мен лично изборът е много сполучлив.

Link to comment
Share on other sites

Виждал съм да пише на принтери USB 2.0. Това означава, че се включват към компютъра през USB или, че има такова за свързване на фотоапарат например?

Link to comment
Share on other sites

Виждал съм да пише на принтери USB 2.0. Това означава, че се включват към компютъра през USB или, че има такова за свързване на фотоапарат например?

2.0 e обвързано с бързината на транфер. За да може принтера "да си говори" директно с фотоапарат би трябвало да имаш host controller, което най-често се явява компютъра, т.е. 2 mp3 плейъра не могат да се свържат директно, точно защото и двата са крайни устройства :)

 

300px-USB_pipes_and_endpoints_(en).svg.png

Link to comment
Share on other sites

2.0 e обвързано с бързината на транфер. За да може принтера "да си говори" директно с фотоапарат би трябвало да имаш host controller, което най-често се явява компютъра, т.е. 2 mp3 плейъра не могат да се свържат директно, точно защото и двата са крайни устройства :)

 

300px-USB_pipes_and_endpoints_(en).svg.png

Мисля, че може да се принтира директно от фотоапарат (но не съм сигурен). Май трябва и фотоапарата и принтера да имат функцията PictBridge. Някой, който знае със сигурност ако може да каже.

 

А в крайна сметка има ли принтери които се включват към компютъра през USB или всички са през Printer Port?

Link to comment
Share on other sites

Аз лично доста отдавна не съм виждал такъв принтер освен по офисите разни стари машини. Всичко друго вече е на USB, дори си известява как с 2.0 ще работи по-бързо ако си на старото...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

... само да вметна, че сега гледам една брошура на Samsung - "Горещи летни оферти" (беше към в. Капитал).

предлагат лазарни принтери и SCX-4200 е с цена 139 лв. ... така че някой ако го види в "магазинната мрежа" на тази цена, да свирка ;)

 

p1010095xc2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз от кога търся нещо такова , сега гледах и питах даже един приятел , който продава тези неща , а нищо не се знае за промоцията ... сигурно още не са ги пуснали или няма да ги пуснат тук сега .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз от кога търся нещо такова , сега гледах и питах даже един приятел , който продава тези неща , а нищо не се знае за промоцията ... сигурно още не са ги пуснали или няма да ги пуснат тук сега .

:laughing:

мда, и аз питах човек, който работи в техномаркет (уж те се водят официален вносител на samsung за българия), но и той не знае нищо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...