Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми Лаптоп


Recommended Posts

Това струва ли си парите?Игри няма да се играят...Изобщо какви са отзивите за Тошиба?Качество,сервиз и тн.

Като човек, който буквално до преди дни търсише лаптоп мога да кажа, че на тошибите им се носи добро име, заедно с Дел. На лаптопа, който си посочил не ми хареса само, че върви с операционна система, но това е мое мнение, на теб може да не ти се занимава с инсталиране на уиндоиси и прочие.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

http://www.speedcomputers.biz/index.php?productID=9650

 

Този лаптоп добър ли е ?Вече го виждам в магазините и за 930 лв. За горе долу тези пари нещо по-добро може ли да препоръчате ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.speedcomputers.biz/index.php?productID=9650

 

Този лаптоп добър ли е ?Вече го виждам в магазините и за 930 лв. За горе долу тези пари нещо по-добро може ли да препоръчате ?

 

ASUS F5SL-AP103L

Intel Core Duo T2370 1.73MHz , 2 GB DDR2, ATI Xpress HD3450 256MB , 250GB sata, DVD RW, LAN, WiFi, 15.4 WXGA, Modem, Cam.1.3MP, Card Reader, BT

 

* 1107.91лв.

 

... не знам дали заради видео картата си заслужава разликата в цената. нека разбирачите се изкажат :P

Link to comment
Share on other sites

Освен тва като ми обясняваха къв лаптоп да избирам,ми казваха да гледам дали има драйвъри за Windows XP.Само не схванах за кви драйвъри имат предвид- за процесор,дъно,видео и саунд ,или дали изобщо да може да му се слага XP ...

Link to comment
Share on other sites

Като човек, който буквално до преди дни търсише лаптоп мога да кажа, че на тошибите им се носи добро име, заедно с Дел. На лаптопа, който си посочил не ми хареса само, че върви с операционна система, но това е мое мнение, на теб може да не ти се занимава с инсталиране на уиндоиси и прочие.

 

 

Че има ли вариант без ОС :unsure: не съм видял да се продава никъде (освен с Линукс което също ме устройва )...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Препоръчайте ми най-евтиния вариант на лаптоп с :

- Вградена Web Camerka

- 15.4 inch monitor

- вграден микрофон

- без Windows

- ЕДНОядрен процесор!

- Wi-FI

- задължително да е нов!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Препоръчайте ми лаптоп. И от къде да го купя.

Най-тежкото нещо, което ще върви на него е AutoCad. И някоя друга Fifa разбира се :lol:

15 инчов искам да е.

Интелски процесор

До към 1300-1500лв.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми лаптоп. И от къде да го купя.

Най-тежкото нещо, което ще върви на него е AutoCad. И някоя друга Fifa разбира се :lol:

15 инчов искам да е.

Интелски процесор

До към 1300-1500лв.

http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/1819/

Много е далаверен :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Като човек, който буквално до преди дни търсише лаптоп мога да кажа, че на Tошибите им се носи добро име, заедно с Дел...

 

След дълго проучване на пазара достигнах до същото становище :) Поръчах си Този хубавец :love Другата седмица ще имам мнение от първа ръка,ако някой го интересува нещо мога да помогна...Прегледах една камара Леново-та,Дел-ове,ХП-та Асус-и,но Тошиба-та ме грабна с дизайна,хубавия дисплей и готиното аудио+три години гаранция с възможност за увеличаване.Изглежда така:

Sat_A300_Prod_Full_Jan08_06.jpg

Link to comment
Share on other sites

Тея асус-а са се вразумили. Преди време продаваха еба*ти мизериите за еба*и парите. :)

 

Иначе тошибата е стилна. Честито.

Link to comment
Share on other sites

Тея асус-а са се вразумили. Преди време продаваха еба*ти мизериите за еба*и парите. :)

 

Иначе тошибата е стилна. Честито.

 

Мерси :) Разцъквам го с кеф от два дни и много му се кефя :punk Само не мога да свикна с тъч пад-а,ще си търся качествен мишок... :)

Link to comment
Share on other sites

Лично за мен Vaio на Sony са най- добрите като дизайн и съвкупност от елементи

 

----------------

Now playing: Gataka - Form Zero To Hero

via FoxyTunes

да ама струват милиони ..... не наистина и мен много ми харесват но цената им е......

Аз си харесах едно за 5500 уникално е ноо много мангизи в технополис най-евтиният вариант беше 3600

Link to comment
Share on other sites

Мерси :) Разцъквам го с кеф от два дни и много му се кефя :punk Само не мога да свикна с тъч пад-а,ще си търся качествен мишок... :)

 

Честито и от мен, красив изглежда. Малко монитора не ме кефи но то 99% от продаваните в момента лаптопи са на 1280х800. Аз бих избрал http://laptop.bg/?#/details/LENOVO/4/1307 с 1680х1050 дисплей :punk отделно че е с 3GB RAM! :punk

 

чак се зарибих да сменям моя :)

Link to comment
Share on other sites

Честито и от мен, красив изглежда. Малко монитора не ме кефи но то 99% от продаваните в момента лаптопи са на 1280х800. Аз бих избрал http://laptop.bg/?#/details/LENOVO/4/1307 с 1680х1050 дисплей :punk отделно че е с 3GB RAM! :punk

 

чак се зарибих да сменям моя :)

 

Абе гледах го това Леново ама много грозно бе :sick И според доста хора от бранша Леново не са на нивото на IBM,качеството е доста по-ниско...Посъветваха ме да се спра или на Дел (5 години гаранция) или Тошиба (3 години гаранция).Двете фирми имат сериозна подръжка,и предлагат сходни цени...

Link to comment
Share on other sites

Абе гледах го това Леново ама много грозно бе :sick И според доста хора от бранша Леново не са на нивото на IBM,качеството е доста по-ниско...Посъветваха ме да се спра или на Дел (5 години гаранция) или Тошиба (3 години гаранция).Двете фирми имат сериозна подръжка,и предлагат сходни цени...

 

Верно грозно е. То за красота - Apple най-добре или пък Sony: и двете показват класа, само че излишно според мен. Lenovo-то на мен пък ми харесва и то много - и като го пипнах също изглежда стабилно. Сериозна машина а не играчка за момиченца като Apple-a :) Но всеки си има вкус тъй че това е субективно. Аз първото което гледам е разделителната способност на екрана и под 1400х1050 го дисквалифицирам на секундата, оттам насетне - памет, процесор, диск (в този ред).

Link to comment
Share on other sites

Ее не спря да ревеш за тая разделителна...Много висока разделителна и ще трябва да чета с лупа. Всичко с мярка.

 

Он топик - Леново за качество за Н1. Дел, сони, епъл и т.н. не могат да стъпят на малкия пръст на ThinkPad. Изключително здрав, вътре със метален скелет, анти-шок системи, с бизнес дизайн. Тия шарении не са за работещи хора. Тоя Дел с 5 години гаранция за какво ти е ? Ще се жениш за него ли ?

Link to comment
Share on other sites

Ее не спря да ревеш за тая разделителна...Много висока разделителна и ще трябва да чета с лупа. Всичко с мярка.

 

Он топик - Леново за качество за Н1. Дел, сони, епъл и т.н. не могат да стъпят на малкия пръст на ThinkPad. Изключително здрав, вътре със метален скелет, анти-шок системи, с бизнес дизайн. Тия шарении не са за работещи хора. Тоя Дел с 5 години гаранция за какво ти е ? Ще се жениш за него ли ?

Според мен един лаптоп, бидейки по-скъп, се задържа повече време при собственика си от един десктоп компютър, който най-малкото подлежи на по-лесен ъпгрейд.

Link to comment
Share on other sites

Он топик - Леново за качество за Н1. Дел, сони, епъл и т.н. не могат да стъпят на малкия пръст на ThinkPad. Изключително здрав, вътре със метален скелет, анти-шок системи, с бизнес дизайн. Тия шарении не са за работещи хора. Тоя Дел с 5 години гаранция за какво ти е ? Ще се жениш за него ли ?

 

А ти с това Леново орехи ли ще трошиш?Или пък камъни?За да дават Дел 5 години гаранция сигурно има за какво ;) А Тошиба в момента са номер 1 по продажби в Бг,пак сигурно има защо...Не робувам на марки и ми е все тая какво пише на капака,стига да работи безпроблемно,да е с добър дизайн,и да има сериозна гаранция...А Леново не ми се вписаха в схемата-ултра дървен и остарял дизайн,малко гаранция,гаден звук,кофти матов екран(макар и с по-висока резолюция)...

Link to comment
Share on other sites

Гаранцията на Thinkpad, зависи от парите които дадеш за нея :)

Ако си паралия има и с доживотни гаранции (освен на батерията разбира се, която е не повече от 1 г.)

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че квото те кефи тва взимай.

 

Но това, че дел бил най-продаван, може да говори най-вече, че е най-евтин. Аргументът ти с масовостта няма връзка с качеството. Дел винаги са били и винаги ще останат Consumer лаптопи. Не че са лоши. Добри са. Но сравнение с ThinkPad като здравина, качество, надежност е абсолютно безсмислено. А относно дизайн-а, не всеки иска лаптопа му да изглежда като дрехите на малолетна ученичка. Както и да е. Разликата е огромна. Гаранция от 3 години ти е предостатъчна. Ако оцелее 3, значи не е лимон. Това с 5те години си е чист маркетинг и разбира се има и кой да се връзва. В БГ гаранциите са ми много добре познати как функционират особено тези с 5те години...хах. Смях.

Link to comment
Share on other sites

Ее не спря да ревеш за тая разделителна...Много висока разделителна и ще трябва да чета с лупа. Всичко с мярка.

 

Он топик - Леново за качество за Н1. Дел, сони, епъл и т.н. не могат да стъпят на малкия пръст на ThinkPad. Изключително здрав, вътре със метален скелет, анти-шок системи, с бизнес дизайн. Тия шарении не са за работещи хора. Тоя Дел с 5 години гаранция за какво ти е ? Ще се жениш за него ли ?

 

Всеки си с потребностите. На мен ми е ултра тъпо да видя 15.4 инча екран на 1280х800. Имам един колега и като се логна на неговата машина да му покажа нещо как се прави и екрана му е в средата на моя - стои като пощенска картичка.

 

Не си прав за лупата - работил съм на 15.4" с 1920х1200 и се вижда идеално. И не, нямам очила нищо че съм на 30+ години.

 

 

 

 

 

А ти с това Леново орехи ли ще трошиш?Или пък камъни?За да дават Дел 5 години гаранция сигурно има за какво ;) А Тошиба в момента са номер 1 по продажби в Бг,пак сигурно има защо...Не робувам на марки и ми е все тая какво пише на капака,стига да работи безпроблемно,да е с добър дизайн,и да има сериозна гаранция...А Леново не ми се вписаха в схемата-ултра дървен и остарял дизайн,малко гаранция,гаден звук,кофти матов екран(макар и с по-висока резолюция)...

 

Здравината е за моменти когато ще го слагаш в кола и без да искаш може да го натиснеш с нещо друго. Или ще ти стои с някоя чанта и твой колега ще прецени че е удобно място за сядане без да е наясно че вътре има лаптоп. В единия случай получаваш добре прецакан дисплей който се сменя за около $200-300 някъде докато в другия случай няма проблем.

 

Пантите че са метални също има значение но не чак толкова.

 

Колкото до матовия екран - не мога да си представя кой би харесал тези лъскавите след като могат да служат за огледало. По щандовете така ги слагат че да не се отразяват разни лампи но реално като седнеш да работиш и освен екрана виждаш всичко което става зад и около теб. А на черен фон може да си оправиш прическата а ако си дама и грима, червилото, едно друго. Перфектно огледалце са просто тези с лъскавите екрани. Но пак стигаме до това че всеки си има вкус де :)

Link to comment
Share on other sites

Здравината е за моменти когато ще го слагаш в кола и без да искаш може да го натиснеш с нещо друго. Или ще ти стои с някоя чанта и твой колега ще прецени че е удобно място за сядане без да е наясно че вътре има лаптоп. В единия случай получаваш добре прецакан дисплей който се сменя за около $200-300 някъде докато в другия случай няма проблем...

 

Ако с моите 95 кила седна на някое Леново ще стане на палачинка :lol: Имат много да учат,глей кво става

:punk
Link to comment
Share on other sites

Добър пример със сядането.

 

Също, ако пътуваш и го мъкнеш наляво надясно пак за един по-крехък лаптоп си е доста. Отделно, корпуса им се драска по-трудно и някак си не се забелязват драскотините.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...