Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми Лаптоп


Recommended Posts

Налага се да закупя лаптоп но ми е трудно сам да направа точния избор

гледам че вече за значително по малко пари би могло да се закупи нещо качествено (макар и не с качествата на ПЦ но все пак.. :))

 

значи понеже незнам за лаптопи кои по точно вносители да гледам се допитвам тук за помощ

 

значи желанията ми са да е с Пентиум процесор или с Турион64(за предпочитане)

да е с минимум 512 рам

да има Wireless LAN

ДВД писачка

512 рам

и най важното цената да не надвишава 1500 лв. със ДДС

 

засега едно от нещата което виждам и ми харесва е : HP EK196ES Turion64 1.8GHz 512MB 80GB DVDRW 15" Lan1000 802.11 b/g Bluetooth 1394 Fingerprint DOS 2.72kg 1Y

 

1494,40 лв. с ДДС но го няма в ЖАР

 

коментари от сорта ... закво не си вземеш ПЦ за тея пари и т.н. ... мерси

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Na4i spored men eto tozi laptop ACER 5022WLMi_64MB 15.4" Turion64 1.6GHz 512MB 60GB DVDRW Lan1000 802.11b/g 1394 3.07kg WinXP He 1Y e dobur ama e malko nad 1500 ---> 1600 lv.

Zareji Pentium-a, mini na Turion64 zaradi Vista-ta, tova e po prerspektiven processor ot P-Ma.

No vse pak ako si reshil P-M, spri se na Lenovo C100, s Pentiumka. Za tozi laptop shte ti kaja che ima perfektno Build Quality.

No nai-ve4e suvetut mi e da si tursish Turion64. Daje si mislq che dori i da ne se spresh na Turion, ogledai Sempronkite na 3200+ 3300+. Za parite si shte kupish Sempron s dobro video, dokato s P-M izbora s dedicated Video e maluk.

Za pove4e informaciq vij tyk:eto

Tova e nai-podrobniq sait koito sum vijdal za notebooks.

 

Vij tova:tyk

Tova e vsi4ko v range 1000-1500 leva s dds.

Edin su6to mnogo vajen suvet: nikoga, ama nikoga ne si kupuvai laptop s integrated 915 GMA, osven moje bi tova Lenovo C100 zaradi perfektnoto build quality. Tova video e v dunoto, na nego Vista shte podkarash trudno. Daje nai-dobre mini na Sempron s ATI vgradeno video(koeto e v puti po dobro ot intelskoto kato Radeon X200M) che daje i s nqkakuv radeon X300/600.

Xi4 ne e lesno da se izbere laptop spored nujdite i cenata koqto si gotov da platish. Tova e reshenie koeto trqbva da vzemish mnogo vnimatelno imaiki v predvid tova che vseki user shte go polzva za razli4na rabota. Kupish li go, vrushtane nazad nqma. A tova che Vista izliza suvsem skoro suvsem oburkva ne6tata.

Link to comment
Share on other sites

Има лаптопи бол. Цените им са доста добри вече. Въпрос на нужди е. ( както и на пари :) )

Аз преди 4 месеца си взех един DELL 1,5 512рам общо взето, за хиляда лева и съм много доволен за сега. Така че поразгледай и не бързай има голям избор в момента.

Link to comment
Share on other sites

Ако си заунтересуван от следното:

 

Processor Intel® Mobile Core Duo T2300 1.66GHz (667MHz, 2MB,Yonah)

Cache Integrated 2MB L2 Cache

Chipsets Intel® 945PM / ICH7-M - NAPA platform

BIOS 1MB Flash ROM

Memory 512 MB DDR II (2GB memory maximum)

LCD 14.1" WXGA TFT (1280x800) Color TFT LCD Glare type

Video Intel® Graphics Media Accelerator (GMA) 950

HDD 80 GB, 2.5'' (9.5mm), PATA

Optical Drive DVD-RW Writer- Dual Layer

Modem 56K v.92 Fax/modem

LAN/Wireless 10/100M Base T on board/Intel® PRO Wireless 3945AB

Audio Built-in High Definition Audio (2 Channel), Built-in two stereo speakers, Dual array Microphone

PCMCIA PCI Express Card Bus Type II,

I/O Port 1 IEEE 1394, 1 PCI Express Card Bus Type II, 2 Audio jacks: Microphone-in/Headphone out(SPDIF out), 1 S-Video port, 3 USB ports (v2.0), 1 RJ11 connector for Modem, 1 RJ45 connector for Ethernet, 1 DC-in, 1 D-Sub port

Keyboard Full-sized with Windows systems hot-keys

Touch Pad Touch pad with two buttons

Pwr Mngmnt Full feature ACPI power anagement, Stand-by, Suspend to Disk, uspend to RAM, ACPI 2.0 supported with Intel SpeedStep, Light sensor

Dim.& Weight 355(W)x254.5(D)x25.5~35.2(H)mm ~2.76 Kg (with 6 cell battery)

Protection Supports Kensington Security Lock

Safety EMI: FCC, BSMI, BSMI, CE, Compliant to CUL/CB, TUV, CCC

Warranty 2 Year Warranty for Notebook, 1 year for the adapter, 6 months for battery pack.

 

на цена около 1550 лв + ДДС

 

драсно един ПМ да ти кажа от къде можеш да го вземеш

можеш да ми пишеш и на ICQ

 

p.s. изпращам те в магазин да си го купиш не от частно лице

Link to comment
Share on other sites

имам hp paviliion zv5000 и е изключително здрава и бърза машина :) hp са си марка, но от тези дето ги продават тук в България, не бих си купил нищо ;)

Link to comment
Share on other sites

Trudno stava, Pavilliona go nqma v bg, HP v bg imat samo bokluci. Ina4e sa strahotni laptopi na mnogo dobra cena.

 

 

ne e li dv5000 6toto i moq e taka, az si go zeh ot franciq, problma e samo 4e softueara deto ne go iskah mi izlezna okolo 200 evro :angry: typ maikrosoft

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Здравейте,

 

Да не отварям нова тема реших да пиша тук. И аз ще си взимам лаптоп и ще се радвам ако получа малко помощ за това. Гледах и четох не малко, но малко чужда помощ ще ми е от полза. Такаааа.. спрял съм се на intel core (2) duo като бих искал да е с 2мб кеш, 1гб рам и 120 хард. Видеото може да е и вградено. За марките също четох, Сименсите предлагат това което търся на достъпни цени, но много хора ги плюят, също противоречиви неща чувам за HP-тата в нашата мила родина и вече незнам. Гледах последно разни Тошиби..

Ще се радвам ако някой даде мнение за марка, модел или каквото и да е друго. :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво не им харесват на HP-тата аз каквото съм гледал е било хубаво, аз съм с DELL и също мога да кажа че не са лоши. Siemens - каквото съм гледал е изглеждало много ефтина изработка, върховите модели може и да са добре ама тези на цени под $2000 изглеждаха "паянтави". Тошибите помня някакви кофти отзиви слушах преди време но са добра марка. Гледай матрицата на лаптопа да е над 1400х1050 а не 1024х768 каквито са масовите "ефтинджоси" у нас. Моя е с подобна а е 14" (т.е. ако някой те бъзика че трябва да вземеш 17 или 19"-во чудовище за такава разделителна способност значи нищо не разбира). Един мой много добър приятел е с HP и е много доволен, новите модели пък са страшно мазни като дизайн. Иначе Lenovo/IBM се водеха като най-добрите доскоро, сега май SONY VAIO имат страшни модели ако ти се дават $3500 и нагоре хич не мисли ми направо sony взимай...

Link to comment
Share on other sites

За Sony Vaio ми е ясно отдавна.. аз търся нещо до към 1600 лв като смятам, че мога да взема не лош лаптоп за тези пари. Гледам ASUS имат предлагане на пазара някой ще сподели ли впечатления от тях?

Link to comment
Share on other sites

Гледай матрицата на лаптопа да е над 1400х1050 а не 1024х768 каквито са масовите "ефтинджоси" у нас. Моя е с подобна а е 14" (т.е. ако някой те бъзика че трябва да вземеш 17 или 19"-во чудовище за такава разделителна способност значи нищо не разбира)

 

Аз 14ка с тая разделитенла никога не бих си взел. Плюс това не е болка за умиране ако не е точно 1400x1050 особено пък на скриинче с размери на джобно огледалце. И принципно избягвам 14ки. С вградено видео, много мъки ще видиш да подкараш нещо graphic intensive.

 

Според мен, спри се на Делл. Прослушай тошиба. Избягвай сони, защото са неоправдано скъпи. Такава им е маркетинговата стратегия, а успехите им с лаптопите са незначителни. Делл като цена-качество нямат равни. А пък за 1600 лв влизш точно в сегмента добър лаптоп на поносими пари.

Link to comment
Share on other sites

Psihara^^ предлага много изгодни лаптопчета, така че може да му драснеш едно ЛС да го попиташ ;)

Link to comment
Share on other sites

ами аз сносни Дел до 1600 лв не мога да намеря никъде :blink:

 

http://vali.bg/?group=166&article=5715...le_content.php# за това какво ще кажете?

 

добра е машинката имай в на предвид че това CPU не е Core2Duo а само CoreDuo

аз съм със същия процесор и се държи много добре :)

Link to comment
Share on other sites

добра е машинката имай в на предвид че това CPU не е Core2Duo а само CoreDuo

аз съм със същия процесор и се държи много добре :)

 

Ами да.. мен ми стана ясно, че за толкова пари ако взема Core 2 ще е Siemens или Acer..

 

http://interacombg.com/prod_detail.php?element=565 това също ми се струва не лошо..

Link to comment
Share on other sites

Ами да.. мен ми стана ясно, че за толкова пари ако взема Core 2 ще е Siemens или Acer..

 

http://interacombg.com/prod_detail.php?element=565 това също ми се струва не лошо..

 

 

http://laptop.bg/#/details/DELL/6/691

- Това не ти ли отговаря на изискванията :blink:

 

и двете дето сте ги посочили са с вградена видеокарта - докато GigaByte -a е с отделно видео GeForce 7400.

 

Отделно това ЦПУ 2080 - не струва

Link to comment
Share on other sites

Някой да даде мнение за тези?

 

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09027352

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09026214

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPa...oducts_id=22424

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPa...oducts_id=22784

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPa...oducts_id=21199

 

Защо gigabyte са толкова евтини?

 

или пък нещо с T2350, защото за тези пари май това е макса който ще мога да взема.. шина 667 едва ли ще намеря :(

Link to comment
Share on other sites

Дърво от първия до последния. Мониторите им са с разделителна способност 1280×720 - демек от на баба ми времето. Я по-добре потърси някой нормален DELL примерно от ЦАПК Прогрес за същите пари. на 14" монитор разделитената способност трябва да е поне 1280х1024 а моя е с 1400х1050. Вади си изводите сам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...