Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми Лаптоп


Recommended Posts

Ненужен спор се заформя.

Хора и изисквания и начин на ползване Всякакви.

 

Например доста хора не могат да ПРОУМЕЯТ аджеба закакво му е на Дядомраз примерно 30" монитор с космическа резолюция :bgrin: .

Или за какво, по дяволите, могат да послужат 8 GB ram на човек :bgrin: .

Кво да говорим.. всеки си има стил на работа, вариации колкото щеш, мога да намеря сума причини и за първия и за втория пример, който дадох. Но защо да убеждавам хората в нещо, което на тях просто не им трябва, ако се ползва примерно само за игри или браузване компа..

Бих обяснявал само на по-близки хора/познати/приятели, макар че ако се познаваме повече, те ще знаят защо примерно ми трябва едно или друго, което за тях е безсмислено..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply
Дядката е маниак на тема резолюция. Още от едно време помня как лансираше 1600x1200 :)

 

Още от едно време (говоря за около 94та година) бях на 19" CRT и 1152х864 ми беше леко тясно. Като минах на 18" (да 18, тогава бяха 15, 18 и 19) на 1280х1024 направо се родих - събираха ми се всичките неща. Като си взех 20-ката на 1600х1200 получих душевен оргазъм - няма нужда да скривам никакви неща на Visual Studioto за да видя достатъчно от кода. В момента пак взе да ми става тясно. Който не е работил на подобна резолюция няма представа за какво става въпрос. Верно за ровичкане в страници, гледане на поща, писане на разни документи може и с по-малко (не че не е по-приятно да виждаш повече, но пак става). Обаче стигне ли се до някакви CAD системи или програмиране тогава колкото повече виждаш толкова по-лесно се работи. Питайте сега tedy с неговите 1920х1200 колко голям кеф му е било като мина на тях от 1280х1024. От 19ка на 24ка са ужким само 5 инча обаче много съществена разлика има в това което виждаш. В единия случай за да виждаш достатъчно трябва някои от палитрите с инструменти да са ти скрити и само като ги посочиш да излизат а в другия случай гледаш много неща едновременно и не ти се налага да правиш излишни движения с мишката за да покажеш или скриеш нещо. Отделно сравняване на код колко по-удобно е като имаш повече пространство за да гледаш възможно повече от 2та файла а не да скролираш нагоре-надолу и наляво надясно докато ти се завие свят.

 

Та в светлината на гореописаното КОЛКО ВАЖНО според вас за мен би била разделителната способност и колко важен е процесора след като по-голяма част от работата ми се свежда до текстообработка - писане на разни работи като различни думички се оцветяват в раличен цвят от редактора но общо взето си е текстообработка. Трябва малко повечко памет за разни работи но процесор - Celeron 1.6 върши идеална работа. Изчислителна мощ ми трябва само в 2 изолирани случая: компресиране с WinRAR и работа с абсолютно некадърния PDA emulator - специално за последното може да мина на някой от extreme процесорите че всеки път като ръчкам една такава програма и се нервирам до безобразие.

 

В момента съм с един DELL - 1gb ram, 40gb hdd, и процесор 1.6ghz - ползвам го само ако трябва нещо дребно да пипна - върши ми идеална работа и то защото екрана му е 1400х1050. Не го нося никъде освен при един единствен клиент който е по-особен и за да не се разкарвам по 10 пъти напред назад докато му угодя просто на място при него правя разни козметични промени.

 

 

Айде стига с тая ОДА ЗА РЕЗОЛЮЦИЯТА (ако изобщо някой ми е изчел въпросния ферман)

Link to comment
Share on other sites

Айде стига с тая ОДА ЗА РЕЗОЛЮЦИЯТА (ако изобщо някой ми е изчел въпросния ферман)

Има и прочели го:)

Напълно подкрепям за големите резолюции, че и за допълнителните монитори.

На лаптопа е 1680х1050 и доста по-добре се работи на него. В смисъл, че като като подредя палитрите с компоненти, другите работи и на домашния комп за кода остават едно прозорче дето се кьора като улав.

А на лаптопа ехеее. Колко неща се събират и виждат - друго си е.

Аз сега се чудя да си взема по-голям монитор за основен, а 19" да оставя като втори.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...