Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми Лаптоп


Recommended Posts

Слабо видео е проблема. Търси dedicated карта, много е важно да не е вградена, поне за човек който не ползва само и единствено мс офис. Разделителната ти е последния проблем. 1280x800 или x1024 идеално би те устройвало.

дядо мраз, има убийствени лаптопи който по всеки един параметър ще изкъртят твоя калкулатор, макар да не са с уникалната за лаптоп разделителна от 1400x1050...Плюс това човека каза че търси нещо от среден клас. Такива разделителни може да намерш само на някое изчанчено сони :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Lud_Canar, Ами щото да виждаш повечко неща. Това х800 е просто много антична разделителна способност 1024х768 но във варианта 16:9. Колкото повече точки имаш на екрана толкова по-добре. Тази разделителна способност 1280х800 е ок за 12" лаптоп, за 14 е просто прекалено груба точката приятелю.

 

 

Thief, не само изчанчените сонита имат такива екрани - DELL и HP могат да се customize-ват и да се избере по-добър панел. Това че стандартно може да не са окомплектовани с такъв не значи че няма вариант да се сложи по-добър. Това с dedicated картата го има на недоразуменията на хермес и на разните екзотики които коментирахме с теб преди време в една тема за лаптопи с 19" монитори и разни други desktop replacements.

 

За твое сведение има един модел на DELL Latitude с 15" wide с разделителна способност от 1680х1024 и то го има от поне 2 години, хич нищо екзотично и ултра високо няма. Просто повечето фирми тук внасят най-кофтите панели за да е ниска цената на ужким добър лаптоп.

 

Колкото до моя "калкулатор" - идеална работа ми върши когато сам на път и не ми тежи по 10кг... пък е вече на 2 години тъй че няма как да е с Т2350, само че не ми е работната машина а когато трябва да пипна нещо - Visual Studio и Delphi компилират задоволително бързо така че е мога да си свърша работата и съм доволен. Пък и човека не е споменал че иска да играе последните 3D екшъни на него още повече на кой да е лаптоп "средна класа" трудно ще подкараш подобна игрица.

Link to comment
Share on other sites

tuk

 

ето ти един линк относно повечето въпроси свързани с графичните карти на лаптопите.

 

dedicated карта е такава която не споделя памет с рам-а. Ако имаш да речем 256 рам и не-дедикейтед карта, при едно средно натоварване, ще ти пълни рама и ще бави цялата машина. Интегрираните карти (в 99%) нямат собствена памет и ползват рам. Дедикейтед карти ги има на всякакви лаптопи от 13инчови до 19 и нагоре.

 

Even if you are a non-gamer, it is probably in your best interest to get a notebook that has a low-end video card. The reasoning behind this is because:

A. They have their own dedicated memory to use, and will not share with your main system RAM as a standard integrated card will.

B. Low-end video cards have technologies that smooth out video playback and DVDs.

 

Always find out how much dedicated video memory a card has before buying to be safe. The shared memory technologies are really confusing, and frankly, it is ripping off the consumer, tricking them into thinking that a video card is better than it is.

 

Отделно, виста феновете ще искат аеро и това допълнително усложнява нещата.

От личен опит ти казвам, че 1280x800 добра. Моя лап вади кристален образ, много остри цветове и много контраст с гладки образи. Ползвал съм делове с по-голям рез. но екрана им като цяло е на светлинни години.

 

За екраните, окей. Не казвам, че няма особено ако си го къстомайзвъш. Това обаче за съжаление в бг е почти невъзможно освен ако не си го поръчаш отвънка. Повечето лапове в бг са с по стандартни екрани, които за повечето юзъри са достатъчни.

 

Също така, резолюцията е само едната страна на монетата. Качеството на екрана зависи от марката на панела, сглобка и т.н

Например, високата резолюция не е гаранция че лцд-то няма да ти потъмнее след 5-6 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Това за dedicated карта ми е ясно, но то също вдига цената доста, а и интелските чипсетове нямат такива до колкото знам (това видях и от гайда, който си дал). Трябва да търся с чипсет на АТИ, там пък повечето ми се струва, че са с Туриони. Просто аз няма да го ползвам за игри ами за нет - разни по-тежички сайтове, офис, solid works и autocad по малко..

 

Меко казано съм разочарован от предлагането на нашия пазар..

Link to comment
Share on other sites

dedicated карта е такава която не споделя памет с рам-а. Ако имаш да речем 256 рам и не-дедикейтед карта, при едно средно натоварване, ще ти пълни рама и ще бави цялата машина. Интегрираните карти (в 99%) нямат собствена памет и ползват рам. Дедикейтед карти ги има на всякакви лаптопи от 13инчови до 19 и нагоре.

 

Явно като взимам неща дето не са ниска и средна класа не бях се сблъскал с това ами паметта за видеото си е била отделна - 3 съм имал и 3те не са "ядяли" от RAM-a.

 

 

 

За екраните, окей. Не казвам, че няма особено ако си го къстомайзвъш. Това обаче за съжаление в бг е почти невъзможно освен ако не си го поръчаш отвънка. Повечето лапове в бг са с по стандартни екрани, които за повечето юзъри са достатъчни.

 

E стига де - Прогрес могат да ти докарат каквото ди душа иска от DELL. Отделно за HP също може да се говори със Стемо за друг панел, освен да се бъркам за стемо но определено Прогрес могат да ти докарат какъвто искаш DELL.

 

 

Също така, резолюцията е само едната страна на монетата. Качеството на екрана зависи от марката на панела, сглобка и т.н

Например, високата резолюция не е гаранция че лцд-то няма да ти потъмнее след 5-6 месеца.

 

Това важи в пълна сила за ниския клас и разните изгъзици на лаптопи сглобени по поръчка като тези на хермес и подобни. Досега съм имал IBM, Sony и сега DELL и нито 1 не е имал кофти пиксели а за проблем с потъмняване чувам за първи път от теб сега.

 

 

 

 

Lud_Canar, има лаптопи които не са с AMD но имат ATI видео карти - моя лаптоп DELL Inspiron 600m е с точно такава. Не знам какъв ти е бюджета ама за малко под $1400 доста приличен лаптоп успях да си избера от сайта на DELL - почнах от Inspiron 1420 и сложих 2гб рам и по-добра матрица, една мишка на Logitech и т.н. без да се изхвърлям нещо, и си стана много добра машинка (CPU: T5250)

 

PROCESSOR Intel® Core™ 2 Duo T5250 (1.5GHz/667Mhz FSB/2MB cache) edit

OPERATING SYSTEM Genuine Windows Vista® Home Premium Edition edit

SYSTEM COLOR Jet Black edit

DISPLAY High Resolution, glossy widescreen 14.1 inch display (1440x900) edit

VIDEO CARD 128MB NVIDIA® GeForce® 8400M GS edit

MEMORY 2GB Shared Dual Channel DDR2 at 667MHz edit

HARD DRIVE Size: 120GB SATA Hard Drive (5400RPM) edit

OPTICAL DRIVE CD / DVD writer (DVD+/-RW Drive) edit

WIRELESS NETWORK CARDS Dell Wireless 1390 802.11g Mini-Card edit

BLUETOOTH OPTIONS Built-in Bluetooth capability (2.0 EDR) edit

INTEGRATED WEBCAM Integrated 2.0 Megapixel Webcam edit

BATTERY OPTIONS 56Whr Lithium Ion Battery (6 cell) edit

SOUND OPTIONS Integrated Sound Blaster® Audigy™HD Software Edition

Link to comment
Share on other sites

дамм.. за жалост това не се вмества в бюджета ми който е около 1600лв.. иначе наистина добра машинка си имаш :)

 

Говорих с човек запознат с тази техника и той ми каза, че в момента лаптопите на АСУС са на много добро ниво като били с най-издържливите батерии. Някой ще даде ли мнение, работил ли е с такъв и т.н.?

Link to comment
Share on other sites

90% от панелите на лаптопите се правят от 5-6 марки включително самсунг, сони, лите-он, асус и т.н Лошото е че не пише никъде какъв е панела. Затова казвам, че резолюцията е не е всичко.

Прогрес ще ми докарат каквото аз сакам, но ще платя каквото те сакат...:) транспортните разходи са неизбежни.

 

Иначе, отностно видео карите, има безброй лаптопи които са хай-енд но с интегрирани карти. Интегрираното видео не значи лош лаптоп. Просто, като купуваш трябва да си наясно за какво ще го ползваш. Факт е че панелите на лаповете са по "неиздръжливи" от нормалните лцд-та. Затова и може да ти направят проблем.

 

Асус са много добра марка. Но са малко по-скъпи в бг от другите марки. За 1600лв може да си вземеш един двуядрен ацер с АМД.

Батериите пак се правят от няколко фирми. Каква ще ти бъде батерията зависи конкретно от модела. Преди време Дел изгърмяха с хилиади дефектни батерии правени от сони. Така че батериите на асус били дъ бест са само слухове.

Link to comment
Share on other sites

Абе какви са тези лаптопи, сглобявани в JAR ?

Какви са им недостатъците, защото предимства едва ли имат, имайки на предвид изгодната цена ?

Например този - http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=528930 ?

Гледам, че за 1800 и нещо лева, има дори Санта Роса на Интел ?

Някой тествал ли е лаптоп на JAR ?

Link to comment
Share on other sites

Ами защото тук ги сглобяват и явно това излиза доста по-евтино.

 

Аз искам да попитам някой за мнение защо има толкова голяма разлика между тези двата :blink:

 

http://sms.bg/catalog/product_info.php?cPa...roducts_id=3461

http://hp.most.bg/hp-compaq-nx7400-t7200-1...numRH412EA.html

 

На пръв поглед са еднакви, дори модификациите, на единия обаче е 12, а другия 21. На какво може да се дължи това?

Link to comment
Share on other sites

90% от панелите на лаптопите се правят от 5-6 марки включително самсунг, сони, лите-он, асус и т.н Лошото е че не пише никъде какъв е панела. Затова казвам, че резолюцията е не е всичко.

 

Е как не е всичко? Виждаш значително повече информация. Всичко зависи какво работиш, но дори сайтове да гледаш пак е много по-добре.

 

Прогрес ще ми докарат каквото аз сакам, но ще платя каквото те сакат...:) транспортните разходи са неизбежни.

 

Цената им не е много по-различна от тази на сайта на DELL - не е като да плащаш доставка с DHL. Поне преди време като съм имал взимане даване с тях беше така. Ти проверил ли си или говориш наизуст?

 

 

Факт е че панелите на лаповете са по "неиздръжливи" от нормалните лцд-та. Затова и може да ти направят проблем.

 

Не бих казал че са по-неиздръжливи, виж за ъгъла на видимост и изкривяването е верно, но за издръжливост... ти вземи да треснеш един нормален монитор от 1 метър и резултатът ще е същия като на лаптопа. За 2 години и малко не съм видял разлика в панела на лаптопа ми а той се оказа LG, не знам какво имаш предвид...

 

Асус са много добра марка. Но са малко по-скъпи в бг от другите марки. За 1600лв може да си вземеш един двуядрен ацер с АМД.

 

Аз бих предпочел asus. Acer-ите са китайско чудо на техниката и поне мониторите им са най-лошото нещо което съм виждал на пазара (говоря за монитори за настолни компютри, не за лаптопи)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

За да не отварям нова тема, пиша тук. Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лева. Също магазин, от който да го купя, че не знам дали е на сметка да купувам от някой от маркетите или от магазин за PC части.

Link to comment
Share on other sites

Ами идеално е лаптопчето брат ми има такъв ако не се лъжа. След време прасваш още един гб и заспива.

 

ofertata koqto moje da se nameri e i s 2giga ram a za resoliuciqta...stava li ili ne ...

Link to comment
Share on other sites

За да не отварям нова тема, пиша тук. Препоръчайте ми лаптоп до 1000 лева. Също магазин, от който да го купя, че не знам дали е на сметка да купувам от някой от маркетите или от магазин за PC части.

Все още приемам съвети за лаптоп до 1000 лева.

Link to comment
Share on other sites

METRO - има един Fujitsu-Siemens за 840лв с ДДС. Ако се почудиш може и да свършат :)

Отидах, погледнах, но не го видях :). И без друго за тия пари едва ли щеше да е нещо добро. Аз търся с Core Duo и поне 1 гб рам. Както е да е... намерих в Технополис лаптопът, който търсих, малко по-скъп е (1200 лева) но си заслужава. Core Duo на 1.8, 2 гиги рамец, 120 хард, вградена карта up to 224 mb.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

здравейте!

аз имам Pavilion и съм мн доволен за сега. а ако говорим за дизаин-а на тази серия няма еквивалент. в България има тази серип на HP в една фирма в София: plesio.bg а цените: според мен са доста високи. но все пак моята машина не е взимана от БГ и не и важи гаранцията ;(

Link to comment
Share on other sites

Здрасти, можете ли да споделите впечатлиния от 12,1" лаптопи, струват ли си по-високата цена, свиква ли се с по-малкия екран, удобна ли е клавиатурата, наистина ли са "по-преносими" от масовите 15,4 модели :blink: . Навил съм се на този ACER и с радост бих прочел коментарите ви за него. И още три въпроса понеже съм леко бос по темата :confused :

- Има ли изобщо 12,1 лапотпи с невградена видео карта, по добра от X3100

- Може ли наистина да се поръча и достави в България през сайта на Dell лаптоп с части каквито аз си избера и ако да много ли се оскъпяват нещата

- Гледам, че говорите за нещото "Прогрес" което изглежда продава по-екзотични модели, ъъъ защо имат само 7 модела на страницата си

Link to comment
Share on other sites

Зависи за каква цел ти трябва лаптопа. С невградена видео карта лаптоп с 12" дисплей няма, а и незнам защо са толкова скъпи. Мисля че за тези пари може да се вземе нещо много по-добро, но дисплея ще е минимум 15".

Наскоро поръчах във Вали лаптоп гигабайт, там може да кажеш какви компоненти да има в лаптопа.

Взех 15" с Т7700 на Intel с 2ГБ на 800МХц (а не на 677 както масово се предлага) РАМ, 250 хард, отделна видео карта GForce 8500 със собствена 256MB RAM за около 2000лв, може и по-евтин вариянт да се направи.

Според мен не си заслужава да се плаща за 12" модели толкова пари, но зависи с каква цел ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

Хммм, никой ли няма 12,1" или изобщо АСЕR :confused

Наистина са по-преносими, ама всичко опира до това за какво ще го ползваш, колко често ще ти се налага да го носиш и т.н.....все неща...за които ти си знаеш.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да каже нещо повече за малкия Asus Eee PC.

Имали наблюдения....

Малко повече инфо...

а защо не htc touch ? :)

Нямам опит нито с едното нито с другото, но гледах няколко реклами на touch-а и ми хареса :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...