Jump to content
BulForum.com

Италия, Серия А 2006/2007


veseo

Recommended Posts

аз през живота си не съм видял ексцесия на Ф1 или по нажежени емоции,там сякъш няма напрежение,няма дразги,докато във футбола има всичко,и както казва един велик човек и един велик мениджър изградил облика на онзи велик Ливърпул-Бил Шенкли ще си позвля да го цитирам:"Някой хора казват че футболът е игра на живот и смърт,аз не смятам така,той е нещо повече".И не сикам да изглежда сякаш подкрепям станалото в Сицилия просто сравнението м/у Ф1 и Футбола е неуместно,в Ф1 има чисто фенство докато във футбола-има УЛТРАС култура и принципи на които се уповава всяка една групировка в Италя и дори в света

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply
аз през живота си не съм видял ексцесия на Ф1 или по нажежени емоции,там сякъш няма напрежение,няма дразги,докато във футбола има всичко,и както казва един велик човек и един велик мениджър изградил облика на онзи велик Ливърпул-Бил Шенкли ще си позвля да го цитирам:"Някой хора казват че футболът е игра на живот и смърт,аз не смятам така,той е нещо повече".И не сикам да изглежда сякаш подкрепям станалото в Сицилия просто сравнението м/у Ф1 и Футбола е неуместно,в Ф1 има чисто фенство докато във футбола-има УЛТРАС култура и принципи на които се уповава всяка една групировка в Италя и дори в света

 

Начи аз идвам и казвам - Аз съм от Локото, ти идваш и казваш - Аз съм от Ботев и почва един лобут. Как ли пък не съм се сбил заради футболен отбор. Признавам, че един балък ми дигна нервите на Ф1 като постоянно казваше на черно бяло. Щяхме да станем за смях, ама разума надделя. Това е игра. Печелиш или губиш. Реми няма. :D

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно не стоят така нещата ако нащо е чиста фенщина изобщо няма да ни направи впечатление вероятно че ти си казал аз съм за локо а аз съм казал че съм за Ботев,ние си ходим на стадиона чоплим един пакет семки псуваме като каруцари по нашия и другия отбор примерно,но ако си истински Ултрас както тези на Катаня които са готови да убият за свободата на своя приятел и другар които хиляди пъти им е пазил гърба и сега идва техния ред да му върнат жеста те не са се поколебали,и ако приемем че се явяваме в ролята на ултраси ще си чупим главите от бой до смърт.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно не стоят така нещата ако нащо е чиста фенщина изобщо няма да ни направи впечатление вероятно че ти си казал аз съм за локо а аз съм казал че съм за Ботев,ние си ходим на стадиона чоплим един пакет семки псуваме като каруцари по нашия и другия отбор примерно,но ако си истински Ултрас както тези на Катаня които са готови да убият за свободата на своя приятел и другар които хиляди пъти им е пазил гърба и сега идва техния ред да му върнат жеста те не са се поколебали,и ако приемем че се явяваме в ролята на ултраси ще си чупим главите от бой до смърт.

 

А аз ако съм в ролята на кука бих ви пуснал по един 9мм не да ви убия да ви раня. Жалко че полицаите не могат да стрелят по такива наричщи себе си фенове( не става дума за теб)

Link to comment
Share on other sites

на полицията работата е не да убива а да вътворява ред,ако застрелят някой най-много да стане още по зле за тях е тогава вече наистина ще трябва да се спира калчото щот според мен ще почнат да се правят не полицейски хайки с цел арестуване на хулигани и тн а хайки организирани от феновете търсещи отмъщение така че тва за 9мм е най-грешното решение на проблема

Link to comment
Share on other sites

От бая време не бях чел голяма глупост. Сравнението е че и едното е спорт и другото е спорт. Явно първия е много по интелигентен и по-трудно разбираем.

сравняваш 2 коренно различни спорта. Едното няма агитки и песни, по-скоро хората отиват като на театър А другото е най-популярния спорт в света и не само спорт, а религия

Link to comment
Share on other sites

сравняваш 2 коренно различни спорта. Едното няма агитки и песни, по-скоро хората отиват като на театър А другото е най-популярния спорт в света и не само спорт, а религия

 

Aмин. Когато на мач събереш от 300 до 500 хиляди души ела пак. Минал съм пътя на футбола и се радвам, че той остана в миналото. Ф1 е за фенове не за хулигани. Ама е и по сложна от това да ритнеш топката ;)

Link to comment
Share on other sites

няма значение колко хиляди ходат. Футбола посмъртно не може да събере толкова, защото толкова малко пространство теоретически не може да събере толкова голяма бройка. Обаче виждат всичко на стадиона, а на формулата само как минават болидите на някой завой

Link to comment
Share on other sites

От бая време не бях чел голяма глупост. Сравнението е че и едното е спорт и другото е спорт. Явно първия е много по интелигентен и по-трудно разбираем.

Да ве, и тираджията и футболиста са еднакво (мноо) прости

Link to comment
Share on other sites

Aмин. Когато на мач събереш от 300 до 500 хиляди души ела пак. Минал съм пътя на футбола и се радвам, че той остана в миналото. Ф1 е за фенове не за хулигани. Ама е и по сложна от това да ритнеш топката ;)

 

Айде да сметнем колко се гледа и по телевизията Ф1 и футбол? Нормално да се съберат 300 хиляди на една писта за Ф1, която е дооста пъти по-голяма от футболен стадион. А и като се има предвид пренасищането от футбол, нека сравним Ф1 с например мачовете от директните елиминации от Шампионската Лига. Попитай Google по въпроса и виж, че ШЛ от 2003 е гледана от общо 67млн зрители). Е, колкото и да смяташ, едва ли ще изкараш, че интересът към Ф1 е по-голям ;)

 

Знам, че сравненията са глупави. Но и твоето не отстъпва, ако се замислиш :D

Link to comment
Share on other sites

Айде да сметнем колко се гледа и по телевизията Ф1 и футбол? Нормално да се съберат 300 хиляди на една писта за Ф1, която е дооста пъти по-голяма от футболен стадион. А и като се има предвид пренасищането от футбол, нека сравним Ф1 с например мачовете от директните елиминации от Шампионската Лига. Попитай Google по въпроса и виж, че ШЛ от 2003 е гледана от общо 67млн зрители). Е, колкото и да смяташ, едва ли ще изкараш, че интересът към Ф1 е по-голям ;)

 

Знам, че сравненията са глупави. Но и твоето не отстъпва, ако се замислиш :D

 

Върти ми се в главата преди сезон 2002 цифрата от 1 млрд(може и да греша, но беше над 67 млн 100% ;)) по целия свят които щяха да гледат Ф1 пред ТВ-тата. Ако сравняваме един мач с един кръг, то мачовете нямат и теоретичен шанс ако ще и финал на световно да са. Но за период от две седмици има много мачове в много първенства ;). Това ще попитам и пак ще ти кажа ;)

Link to comment
Share on other sites

В Италия ще се допуска публика само на 5 стадиона и още 5 само пред публика на домакините.

 

Първенството може да се поднови още тази седмица.

Link to comment
Share on other sites

Abe DON_CHEFO kfo mi sravnqq6 F1 s Futbol...normalen li si kyf si?

F1 e ne6to za gledane

a Futbola e na4in na jivot(nezavisimo dali si futbolist ili fen)

f1 vijda6 30-tina bolida na 1 i sy6ti zavoi za 10 minuti....

mi hoi gledai kak se dyrpat na Mitnicata...sy6tiq hui...tam da si vidql da se biqt...

kato govori6 za sravnenie m/u F1 i Futbola staa6 sme6en na drugite samo

i da ti kaja 500 000 na ma4 6te se syberat...ako ima tolkova golqm stadion... :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

За мен Ф1 си е нещо като представление или театър. Хората отиват да починат и да погледат малко бързи скорости. А футбола е начин на живот. Във формулата да не би да има ултраси и агитки и да пеят песни случайно?

Link to comment
Share on other sites

Abe DON_CHEFO kfo mi sravnqq6 F1 s Futbol...normalen li si kyf si?

F1 e ne6to za gledane

a Futbola e na4in na jivot(nezavisimo dali si futbolist ili fen)

f1 vijda6 30-tina bolida na 1 i sy6ti zavoi za 10 minuti....

mi hoi gledai kak se dyrpat na Mitnicata...sy6tiq hui...tam da si vidql da se biqt...

kato govori6 za sravnenie m/u F1 i Futbola staa6 sme6en na drugite samo

i da ti kaja 500 000 na ma4 6te se syberat...ako ima tolkova golqm stadion... :angry1 :angry1 :angry1

 

Кой викаш бил смешен, я си виж бисерите. Това да не си го казал пред компания, че ще те спукат от бъзик. АЗ спирам да наливам от пусто в празно. Кат ми пейш Пенке ле кой ли ми та слуша. Амин

 

Същото и за следващия пост след твоя.

Link to comment
Share on other sites

DON_CHEFO кажи ми една обаща черта между футбола и Ф1,че да ги сравняваш,те нямат общо а тва дет си го написал че на мач не могат да се съберат 500 000 души,тва е ясно на всеки просто е практически и теоритически абсолютно невъзможно.

Link to comment
Share on other sites

Интервю на ултрас от Интер

 

И на такъв от Наполи

 

Коментарите оставям на вас. :bgrin:

 

 

 

Да де обърках... Наполи да кажа, Палермо написах. :)

Link to comment
Share on other sites

Кой викаш бил смешен, я си виж бисерите. Това да не си го казал пред компания, че ще те спукат от бъзик. АЗ спирам да наливам от пусто в празно. Кат ми пейш Пенке ле кой ли ми та слуша. Амин

 

Същото и за следващия пост след твоя.

ами то ти ги дрънкаш бисерите ама кво да направим

Link to comment
Share on other sites

Интервю на ултрас от Интер

 

И на такъв от Палермо

 

Коментарите оставям на вас. :bgrin:

Втория е фен на Наполи :) . Коментари ... Ясно си личи ,че за тях футбола е начинът им на живот и замъглява до голяма степен преценката им.

Link to comment
Share on other sites

Интервю на ултрас от Интер

 

И на такъв от Наполи

 

Коментарите оставям на вас. :bgrin:

Да де обърках... Наполи да кажа, Палермо написах. :)

 

Tva idi i mu go plqsni na Don_Tomazo na 4eloto

6oto e uligofren az sam hoil na ma4ove v italiq 7 godini ...toi 6te mi obesnqq 4e bilo sy6toto kato F1...

XAXAxAXaxAXaxaxAxaXAxa

Ima forum na F1 stoi tam i si gi pi6i tiq prostotii

ili idi na LAZIO-LIVORNO , LAZIO-ROM(A) ili LAZIO-NAPOLI

6oto nqkoi trqbva da te svetne za fenovete v Italiq...

nie tuka sme na precenki , harakteri i t.n. , a v Italiq sa s politi4esni pri4ini!!!

Link to comment
Share on other sites

6oto nqkoi trqbva da te svetne za fenovete v Italiq...

nie tuka sme na precenki , harakteri i t.n. , a v Italiq sa s politi4esni pri4ini!!!

абе не ви знам в италия кви сте, ама ако ви затегнат законите като в англия ще ходите на стадионите и ще си кротувате. просто не са го решили и не са го направили :D

Link to comment
Share on other sites

Tva idi i mu go plqsni na Don_Tomazo na 4eloto

6oto e uligofren az sam hoil na ma4ove v italiq 7 godini ...toi 6te mi obesnqq 4e bilo sy6toto kato F1...

XAXAxAXaxAXaxaxAxaXAxa

Ima forum na F1 stoi tam i si gi pi6i tiq prostotii

ili idi na LAZIO-LIVORNO , LAZIO-ROM(A) ili LAZIO-NAPOLI

6oto nqkoi trqbva da te svetne za fenovete v Italiq...

nie tuka sme na precenki , harakteri i t.n. , a v Italiq sa s politi4esni pri4ini!!!

 

А на даскало? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Първенството се подновява тоя уикенд, като в момента тече "одобрение на безопасните стадиони". Все пак цялата работа ше се размине само с говорене и най-много Катаня да бъдат без одобрен стадион и само те ще играят пред празни трибуни. Без крайни мерки няма резултати... все пак тва е държавата, в която отбор, купил цяло първенство не е изваден от професионалния футбол...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...